Zaloguj się, aby obserwować  
ja33no

Warhammer 40k DoW, Winter Assault, Dark Crusade i Soulstorm

24392 postów w tym temacie

Dnia 29.03.2008 o 10:53, Fagno napisał:

Mystix - również dziękuję, miałem podobny pomysł na grę jak ty.


Podziękować wypada, ale to marny pomysł, bo te ''kilka pancerzy'' kosztuje fortunę i zżera olbrzymią ilość capa piechoty. Jeśli już musisz robić więcej niż 1 XV88 to nie kiś ich w bazie tylko niech walczą i zarabiają na siebie. Chyba, że grasz z kompem, wtedy róbta co chceta, bo i tak wygrata...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

smerfy i newfragi ATAKUJĄ KRYĆ SIĘ KTO TYLKO MOŻE ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
teraz tau jest tak leniwe ze vespów nawet nie robi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Calm down calm down...widocznie nie przeczytał regulaminu,gdyż pragnął pomocy.Tyle


A Tau?W SS Podnieśli ceny Vespidów(chyba) i Krootów,więc teraz niebieskogębi klikają prawym przyciskiem na ikonę FW jak tylko wyjdzie TC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2008 o 15:51, klama995 napisał:

Jak zapala się zapałkę w grze pt. Brzytkie książątko ?

Miotaczem ognia - to chyba logiczne nie? Tylko najpierw szalony doktor musi dokonać przeszczepu skrzydełek brzytkiego kaczątka i zamienić je na ręce (żeby kaczątko mogło rzeczony flamer jakoś złapać). I uprzedzając następne pytanie, doktor wyrazi zgodę na zabieg po wykonaniu dla niego questa "gdzie mój mózg" (mózg to takie coś co się używa do myślenia)... Ale jak sobie poradzić z tym questem kombinuj już sam.
Przepraszam wszystkich za ew. spoilery kaczątkowe - mam nadzieję, że nikomu z szacownego forum, nie zepsułem zabawy z samodzielnym przejściem zagadki zapałki;]

Iroks -> Tau nie jest leniwe tylko "praktyczne" - vespy dotknęła inflacja i kryzys gospodarczy i robienie ich (chyba, że na gwałt potrzebny detekt) to raczej strata kasy i zachwianie budżetu w fw spam mode on. Po za tym po kiego grzyba robić vespy i iść na harras jak i tak wiadomo, że zanim one dolecą do wrogiej bazy to roztrzaskają się o mur masy sm/csm/dr/fw/itd...;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> smerfy i newfragi ATAKUJĄ KRYĆ SIĘ KTO TYLKO MOŻE ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
> teraz tau jest tak leniwe ze vespów nawet nie robi :)

wynika to z prostego rachunku ekonomicznego:
Budowniczy - 65r + 2x SS 170r + jump packi 50 r 25 e +baraki 150 + gen (niezbędny żeby dostać i vespy i jumpacki a także tc) 150 r + TC 250 r 55e

daje to razem 835 r 80 e

Jeśli chcieć do tego dorzucić vespy (250 r 50 e - tyle prawie co tc, więcej niż FC,CL, Mekaniak, Archon czy kanonesska czyli większość bohaterów) zaraz po jumpackach (albo nawet przed nimi co jest osiągalne) to nie zostanie nam sury do zabudowy nawet jednego punktu. a to jest po prostu ZŁE.

Natomiast opuszczenie vespów pozwala spokojne zabudowanie punktu i zrobienie fw zaraz po tym jak skończy się budować hero.

Vespy obecnie przydają się praktycznie tylko wtedy gdy eld zrobi rangersów/ sm zrobi snajpy / albo DE niewidzialność do mandrejków. W pozostałych przypadkach są po prostu meganieopłaclne.

Co do krootów to wyszły one z użycia ponieważ są po prostu za drogie w stosunku do siły jaka sobą prezentują. Poza tym potrzebne jest ich stałe uzupełnianie by stanowili jakąś siłę bojową przez co niszczą tau eco.

Tak więc obecnie jedynym słusznym otwarciem w przypadku tau jest TC i FW z pominięciem vespów (choć zawsze na dużych mapach można spróbować drone rush ale to zagranie jest mega niekonwencjonalne i mega ryzykowne i działa w sumie tylko w przypadku braku harrasu ze strony przeciwnika)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w gruncie rzeczy to jeśli chodzi o podstawkę to nie można mówić o poziomie trudności bo praktycznie w kampanii nie da się przegrać...jak przechodziłem 3 razy kampanie podstawki to ani jednej misji nie przegrałem...bo w podstawce SM są tak mega imba mocni że nie da się ich praktycznie pokonać...wniosek dla podstawki...0 bilansu...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2008 o 21:33, Toshi napisał:

Xantor - w wyliczance zapomniałeś wspomnieć o mirrorze Tau. Vespy całkiem sprawnie rozrywają
SSy ;)


Mirrory tau to zupełnie inna bajka. W takich grach to vespy sa po prostu konieczne a w t1 najbardziej oplaca sie krooty robic zamiast FW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2008 o 17:06, Xantor napisał:

> smerfy i newfragi ATAKUJĄ KRYĆ SIĘ KTO TYLKO MOŻE ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

> teraz tau jest tak leniwe ze vespów nawet nie robi :)

ktoś tu nie czyt dokładnie poprzednich postów :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak mnie tu dawno nie było:) Dobra, mam pytanie- czy w Soulstormie rasy mocno się zmieniły? Czy FO dalej są IMBA, czy NW kosztują nadal 0 eny, czy Gwardia może wreszcie wytrzymać więcej niż 5 sekund pod ostrzałem z Bolterów? A i tak z ciekawości, jaka jednostka doszła do Nekro, bo z czego się orientuję, nie za dużo mieli opcji, aby im jakąś dodać;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rasy trochę się zmieniły i "wielcy" uważają, że balans jest dobry. FO to FO. Niby ich osłabili a i tak wczoraj jakiś pr0necron zaspamował mnie i Barona FO tak, że nie było nigdzie miejsca żeby się ruszyć. Boltery to tak właściwie teraz nowe pedalstwo - kto ma boltery, masuje je na potęgę. Gwardia musi sobie jakoś radzić. Z komisarzem w t2 można podejść i wystrzelać CSM bo są mało wytrzymali, ale ryzykujemy bardzo dużymi stratami własnymi. Ale taka jest specyfika tej piechoty. A Necroni dostali nowy "up" dla NLa. Teraz w t4 możemy wybrać w co chcemy zmienić NLa - w Zwiastuna Nocy albo w Kłamcę. Kłamca to rozwinięcie pedalstwa Necronów, bo ma chyba więcej bugów niż cała ta rasa razem wzięta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2008 o 12:41, Xantor666 napisał:

A teraz inne pytanko- czy coś zmieniło się w Immortalach i Tomb spiders? I czy opłaca
się kupić Soulstorma? ;)

żuczki produkowane przez tomb spidery są latającą jednostką nec, mogą tylko atakować latacze, immortale mogą sie teraz tepnąć jak nw czy fo, i drugie pytanie to imho nie warto jeszcze, zaczekać do pacza / obniżki ceny bo ta jest bandycka i niedopasowana do jakośći :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy immotrale nadal mają wytrzymałość odwrotnie proporcjonalną do nazwy?

Grałem sobie w demko i muszę stwierdzić, że Talos jest wymiatającym Walkerem- obrażenia ma takie, ze część Tytanów może się schować! Chyba TS nie jest już najsilniejszym ''robocikiem";)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2008 o 12:50, Xantor666 napisał:

Chyba TS nie jest już najsilniejszym ''robocikiem";)

Nie. Nigdy nie był. Drednought zawsze go deklasował. A teraz to samo z całą resztą robi Penitent Engine od SoB ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować