Zaloguj się, aby obserwować  
ja33no

Warhammer 40k DoW, Winter Assault, Dark Crusade i Soulstorm

24392 postów w tym temacie

Dnia 03.04.2008 o 10:04, Draxvoxdor napisał:

1.6 Ghz
512 ram
128mb
Pójdzie mi na tym złomie ss?;]

Chyba pojdzie, ale na medium/low i w multi sobie raczej nie pograsz (chyba ze nie bedzie az tak zacinalo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2008 o 10:43, Draxvoxdor napisał:

Jak gram w muli w DC na medium/low to tylko trochę się tnie jak za dużo wojska jest.
Nawet 4vs4 dobrze chodzi. Czy w ss będzie podobnie?;]


Będzie nieco gorzej. SS jest bardziej pamięciożerny niż DC. Nowe rasy pobłogosławiono też większą ilością FX. Będziesz musiał sprawdzić na żywo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2008 o 10:04, Draxvoxdor napisał:

Pójdzie mi na tym złomie ss?;]

Poza tym, uzupełniając wypowiedzi poprzedników - nowe "bajery" graficzne zostały wrzucone (na ten jakby nie było stareńki silnik) bez nijakiej optymalizacji. Efekt? Przy takim spamie flamerów u Sisterek na przykład wiele nieco starszych kompów, które radziły sobie z DC całkiem dobrze, dostaje zadyszki... (podobna sprawa jest z... wczytywaniem "najlepszej kampanii w historii rts" która u niektórych wczytuje się masakrycznie długo, ale z drugiej strony kto by tam chciał ten nudny syf przechodzić). Także reasumując "chodzić" Ci to powinno ale przygotuj się na to, że będzie działać bardzo nierówno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2008 o 10:43, Draxvoxdor napisał:

Jak gram w muli w DC na medium/low to tylko trochę się tnie jak za dużo wojska jest.
Nawet 4vs4 dobrze chodzi. Czy w ss będzie podobnie?;]

SS w przeciwieństwie do DC bardzo pożera RAM. Przydałoby się przynajmniej dołożyć 1GB RAM, a i tak nie będzie idealnie. Niestety SS w wielu miejscach wydaje się być zwyczajnie niedokończony, także w kwestii optymalizacji. Na multi 4vs4 na pewno będzie przycinać. Tak więc z zakupem na twoim miejscu bym się zastanowił zwłaszcza, że póki co multi jest mocno zbugowany. Jak do tej pory ani razu nie udało mi się zagrać na automatch, a próbowałem wiele razy. Zostają tylko gry zakładane przez innych graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehhh, no to zostanę przy DC, ale jeszcze demo z cda wypróbuję. Szkoda że nie postarali się o optymalizację, bo choć zmiany w ss jedynie kosmetyczne to ma 2 razy większe wymagania od podstawki:( A szkoda, bo w moim laptopie(jeszcze kupionym 2 lata temu xD) nie da się nic wymienić. Pozostaje mi tylko wkrótce wymienić kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zarzynam sobie w demko SS''a(nio co, dwóch stów szybko nie uzbieram- chcę sobie od razu zamówić Tiberiana z dodatkiem;)) i powiem jedno- Talos i Scrouge to potęga! Przynajmniej na kompa:) W każdym razie Talos robi ze wszystkiego równo kupkę parujących flaków, a Scrouge... Te serie z dezintegratorów;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już się zagrywam na SS Mrocznymi Eldarami. Również jestem za Talosem, ale Burza Duszy wymiata. Do tego Kruki, jako jednostka latająca są bardzo fajne. Na razie zniszczyłem plugawców Chaosu :), teraz się biorę za Nekronów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kruki, czyli właśnie chyba Scrouges. to ci, którym można dokupić lance?

Z Nekro już w DC były problemy. Ciekawe, jak jest tutaj:)

A jak tam gra siostrami? Dobre są? Czy jeżeli zmierzyłoby sie dwóch graczy o takich samych umiejętnościach(bliźniaki?), to który by wygrał- SM czy SOB?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2008 o 20:18, Xantor666 napisał:

Kruki, czyli właśnie chyba Scrouges. to ci, którym można dokupić lance?

Z Nekro już w DC były problemy. Ciekawe, jak jest tutaj:)

A jak tam gra siostrami? Dobre są? Czy jeżeli zmierzyłoby sie dwóch graczy o takich samych
umiejętnościach(bliźniaki?), to który by wygrał- SM czy SOB?


Krukom nie można dokupić mrocznych lanc. Za to Pustoszyciele mają taką możliwość. Jak dla mnie każda rasa w Warhammerze jest podobna siłą i to zależy od graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2008 o 20:22, Tomicha napisał:

> Kruki, czyli właśnie chyba Scrouges. to ci, którym można dokupić lance?
>
> Z Nekro już w DC były problemy. Ciekawe, jak jest tutaj:)
>
> A jak tam gra siostrami? Dobre są? Czy jeżeli zmierzyłoby sie dwóch graczy o takich
samych
> umiejętnościach(bliźniaki?), to który by wygrał- SM czy SOB?

Krukom nie można dokupić mrocznych lanc. Za to Pustoszyciele mają taką możliwość. Jak
dla mnie każda rasa w Warhammerze jest podobna siłą i to zależy od graczy.


eee zaraz zaraz... Kruki to mysliwce Dark Eldars, Scourges to latajaca piechota (gnebiciele), która mozna uzbroic w dark lance skuteczne na pojazdy, bazowo uzbrojony jest w jedna taka Raider, zas w 3 - Ravager (Pustoszyciel), ktorego mozna przezbroic w dezintegratory skuteczne na piechote - ale w T4 nie warto bo mamy reliktowego Dais of Destruction, który swym skillem zmiata całą piechotę wroga, więc potrzebujemy Ravagera w wersji AV !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2008 o 20:18, Xantor666 napisał:

Z Nekro już w DC były problemy. Ciekawe, jak jest tutaj:)

No Nec ma trudniej, ale za to gra się nim ciekawiej. Trzeba kombinować mieszać wojsko, korzystać z Lorda i jego skilli.

Dnia 03.04.2008 o 20:18, Xantor666 napisał:

A jak tam gra siostrami? Dobre są? Czy jeżeli zmierzyłoby sie dwóch graczy o takich samych
umiejętnościach(bliźniaki?), to który by wygrał- SM czy SOB?

Według MU było by to SM - http://dawnofwar.pl/forum/viewtopic.php?t=3629

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w SSie poprawili troche grafe - podniesli perspektywe przez co lepiej widac np budowle na mapie oraz wlasnie one oraz pojazdy rzucaja cienie czego jak na moje nie bylo wczesniej a zeby zobaczyc DOWa w pelnej krasie musisz w ustawieniach swojej karty zrobic setting globalny a nie podporzadkowany aplikacja na maksa i cieszyc sie np antyaliasingiem czy filtrowaniem anziotropowym ktorego normalnie nie mozna w DOWie wlaczyc itd itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2008 o 20:18, Xantor666 napisał:

Kruki, czyli właśnie chyba Scrouges. to ci, którym można dokupić lance?


Raven-myśliwce

Dnia 03.04.2008 o 20:18, Xantor666 napisał:

Z Nekro już w DC były problemy. Ciekawe, jak jest tutaj:)


Z bugami-dalej źle.Bez bugów-fajnie.Szkoda tylko,że DC pożyczyłem i nie mam jak nimi grać^^

Dnia 03.04.2008 o 20:18, Xantor666 napisał:

A jak tam gra siostrami? Dobre są? Czy jeżeli zmierzyłoby sie dwóch graczy o takich samych
umiejętnościach(bliźniaki?), to który by wygrał- SM czy SOB?


SoB?Muszą na początku masować i to ostro,bo Battle Sisters są niewiele lepsze od GM,ale za to liczne i nawet tanie.Z SM nie mają fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy może towarzystwo forumowe zbiera sie na jakimś serwerze?? tak jak w DC był to Obscurus?!?! czy jak na razie nie ma takiej inicjatywy (lub jest i korzystają z niej tylko wtajemniczeni) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2008 o 22:29, dziongas napisał:

Mam pytanie czy może towarzystwo forumowe zbiera sie na jakimś serwerze?? tak jak w DC
był to Obscurus?!?! czy jak na razie nie ma takiej inicjatywy (lub jest i korzystają
z niej tylko wtajemniczeni) :)



Ultima Segmentum.Tyle że na razie marudzimy i nie gramy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie...dlaczego DC ma gorszą grafę niż DoW? porównywałem SM-mów...w DoW hełm(na max detalach)SM''a wygląda lepiej niż w DC...pomimo że ustawienia grafy były takie same...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować