Zaloguj się, aby obserwować  
ja33no

Warhammer 40k DoW, Winter Assault, Dark Crusade i Soulstorm

24392 postów w tym temacie

Niedawno się wziąłem za DC i mam pytanko - macie jakąś dobrą strategię na Hyperion Peaks? Ta zielona hołota zalewa mnie zanim zdążę rozwalić więcej, jak 10-15 budynków :(

Spoiler

(wstyd się przyznać - nie wyrabiam Nekronami :))

.

BTW, Widzę, że DC jest trochę trudniejszy od "gołego" DoW czy WA (w którym ostatnią misję Eldarami zakończyłem zwycięstwem po 15 minutach, na poziomie "Zabójczym"!). I w sumie to dobra odtrutka po zabugowanym i przeskryptowanym WA :P (druga misja "dobrych" to chyba najbardziej wyrazisty przykład - de facto ma się do pokonania labirynt ;)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2010 o 17:34, Blackhand napisał:

Niedawno się wziąłem za DC i mam pytanko - macie jakąś dobrą strategię na Hyperion Peaks?
Ta zielona hołota zalewa mnie zanim zdążę rozwalić więcej, jak 10-15 budynków :(


Znam - musisz jak najszybciej zejść na dół mapy i zniszczyć tam 2 główne bazy.
ta pierwsza baza to podpucha, nie ma tam nic waznego. skup się na budynkach produkujących jednostki.
jeśli tego nie zrobisz to zaleje cię niekończąca się fala jednostek przeciwnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, poradziłem sobie - po podbiciu paru regionów wróciłem do tego poziomu i... Cóż, opór Orków był dużo mniejszy (nie było ich tak dużo, zabrakło też Rożgniatacza, miałem też dwa oddziały więcej w gwardii, choć to akurat chyba ma niewielkie znaczenie). Kluczem okazało się poruszanie się małymi kroczkami z monolitami na czele armii (by zbierały na siebie obrażenia).
Ale i tak dzięki :)
PS Znalazłem poradnik, wg którego przejście tej misji Chaosem jest bardzo trudne - w przeciwieństwie do innych frakcji podobno dostają tylko jedną superjednostkę (Krwiopijca)... To prawda?
A, i czy mi się dobrze wydaje, że faktycznie Nekroni są przepakowani (przynajmniej jak się już dobrze rozwiną)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2010 o 18:12, Blackhand napisał:

A, i czy mi się dobrze wydaje, że faktycznie Nekroni są przepakowani (przynajmniej jak
się już dobrze rozwiną)?


Nie wydaje Ci się. W multi, jeśli się przyśnie w nękaniu ich od samego początku, to zaleje cię niekończąca się fala FO i NW.. IMBA. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2010 o 18:12, Blackhand napisał:

PS Znalazłem poradnik, wg którego przejście tej misji Chaosem jest bardzo trudne - w
przeciwieństwie do innych frakcji podobno dostają tylko jedną superjednostkę (Krwiopijca)...
To prawda?
A, i czy mi się dobrze wydaje, że faktycznie Nekroni są przepakowani (przynajmniej jak
się już dobrze rozwiną)?


tak Nekroni w Dark Crusade sa mocno przepakowani
Chaos dostaje tylko Demon Prince''a, ktory jest duzo slabszy niz Monolith
faktycznie jest ciezko a swita CSM to pojedynczy czempioni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2010 o 22:12, Teokrata napisał:

tak Nekroni w Dark Crusade sa mocno przepakowani
Chaos dostaje tylko Demon Prince''a, ktory jest duzo slabszy niz Monolith
faktycznie jest ciezko a swita CSM to pojedynczy czempioni...


yh... ksiąć - t3, monolit - t4 + relikt. więc się nie dziw, że DP jest słabszy niż monol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli dobrze mi się zdawało :).
"Najzabawniejsze" jest to, że już przy pierwszym podboju udało mi się wykonać Squad Sacrifice, Squad Split i (niechcący ;)) Squad Enhance :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I znowu daje mi w kość ta misja w Hyperion Peaks, tym tym razem gram Orkami a w górach tkwią Tau. Chyba totalnie odpuszczę sobie tę misję, kilka podejść i nic :/. Podstawowe problemy:
- przeciwnik ma zatrzęsienie jednostek, samych Skyrayów naliczyłem z 15,
- Orki padają jak muchy i, co gorsza, zadają jakieś śmieszne obrażenia,
- przeciw pojazdom to już "wogule" można się zesmrodzić, te transportery sond i Skyraye idzie jeszcze jakoś rozwalić (Szaberczołgi), ale ta dwunożna artyleria jakaś podejrzanie wytrzymała jest :|,
- jedyny "detector" - Gorgutz,
- jednostki grzęzną na sobie, to chyba jakiś bug, że modele piechoty i pojazdów tej zielonej hołoty mają sporo większą "ramkę kolizji", niż sugeruje to wielkość modeli (a same algorytmy kolizji nieraz fundują widoczki na miarę C&C Generals),
- i wisienka na torcie, Tau są rzekomo "412 Regimentem Cadiańskim", taka informacja pokazuje się w panelu kontrolnym po kliknięciu jakiejś ich jednostki (ROTFL).

A z rzeczy bardziej konkretnych - w którym pliku będzie zapisany orkowy okrzyk "waaagh"? Przeglądam archiwum z dźwiękami (W40kData-Sound-Full.sga) za pomocą Spooky''s Relic Archive Tool, ale żadna nazwa nie naprowadza mnie na ten właściwy plik dźwiękowy (a rozpakowywanie całego archiwum nie bardzo mi się uśmiecha, zwłaszcza, że pliki fda trzeba potem jeszcze konwertować do jakiegoś cywilizowanego formatu :().

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2010 o 18:29, Blackhand napisał:

ta dwunożna artyleria jakaś podejrzanie wytrzymała jest :|,


Ta dwunożna artyleria to XV88 Broadside i to jest jednostka ciężkiej piechoty, a nie pojazd. Atakuj czymkolwiek, co gryzie piechotę i będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2010 o 20:28, revolt505 napisał:

Mam ochotę zagrać sobie w soulstormie innymi rasami w multi. Czy mogę jakoś wpisać kody
z poprzednich części bez instalowania ich?


było dużo razy: SS unlocker.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2010 o 20:36, Hamynelypham napisał:

było dużo razy: SS unlocker.


Ale ja chcę normalnie wpisać kody a nie jakimś tam sposobem odblokowywać. No, ale sprawdze go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2010 o 20:43, revolt505 napisał:

> było dużo razy: SS unlocker.

Ale ja chcę normalnie wpisać kody a nie jakimś tam sposobem odblokowywać. No, ale sprawdze
go.


Jak chcesz to możesz się bawić we wklepywanie kodów ręcznie, bezpośrednio do rejestru + mieć .exeki na HDD, ale po co? Unlocker zrobi to za ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem
Chciałem sobie z kolega zagrać przez połączenie bezpośrednie IP ale ja i on mamy router
I niestety adres IP internetu odnosi się do Routera i nie możemy się połączyć :/
Do osoby z zwykłym modemem neostrady bez problemu można się połączyć
Zna ktoś jakieś rozwiązanie tego problemu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powitać wszystkich
Moglibyście mi podać jak się polepszało grafikę w DC. Wiem że tam jakiś kod był, tylko nie mogę go znaleźć i nie wiem do jakiego pliku i w którym miejscu się go umieszczało. Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

We właściwościach skrótu gry, gdzie masz "element docelowy" dopisujesz parametr " -forcehighpoly" (bez cudzysłowia, ale ze spacją). Zatwierdzasz. Teraz w katalogu z grą znajdujesz plik local.ini i dopisujesz w nim linijkę "fullres_teamcolour=1" (też bez cudzysłowia, natomiast jeżeli już taką masz to zamieniasz tylko 0 na 1). Tyle. Tekstury modeli jednostek będą teraz w lepszej rozdzielczości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, nie wiem, czy ktoś w to gra (poza mną ;)), ale może nie zostanę posądzony o nekrofilię ;). Powiem tak - kampanie w DC są nieźle zabugowane. Gdy grałem Nekronami, było spoko. Podczas gry orkami zauważyłem, że parę razy zniknęła mi cała gwardia honorowa (!) a niektóre jej jednostki "zżerają" punkty z limitu piechoty. Podobne numery miałem z Chaosem, tyle, że tutaj utrata tych 3 punktów z limitu piechoty była bardziej dotkliwa :/. Ciekawe, czy testerzy pojawiający się w Credits nie są przypadkiem fikcyjni :?.

BTW, Podbiłem Hyperion Peaks Chaosem na normalu, jestem z siebie dumny ;), zwłaszcza, że nie poniosłem szczególnych strat - poza Kultystami straciłem może ze 3 jednostki z gwardii przybocznej :) (którą miałem już skompletowaną, podobnie, jak osprzęt Elifiasza).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować