Zaloguj się, aby obserwować  
ja33no

Warhammer 40k DoW, Winter Assault, Dark Crusade i Soulstorm

24392 postów w tym temacie

Dnia 06.03.2008 o 14:33, Czedwik napisał:

...A głos narratora według mnie nie jest taki zły. Nie czyta tekstów beznamiętnie,
ale odgrywa pewne emocje. Lepsze to, niż by miał czytać teksty drętwo i bez emocji,
tego to już by w ogóle się nie dało słuchać.


Nie zarzucam temu lektorowi braku umiejętności aktorskich - bo jako takie posiada (ale i tak momentami jego egzaltacja IMO ociera się o śmieszność) - mam na myśli tylko to, że barwa jego głosu, tembr i intonacja nijak mają się do klimatu w jakim utrzymane jest uniwersum W40k, i jak pisałem wcześniej, świetnie pasowałby IMO do roli narratora w kreskówkach albo w czytanych baśniach dodawanych na CD do margaryny ;P Co dziwi najbardziej - Soulstorm dostał oznaczenia ESRB M (17+) i PEGI 16+ (czyli ESRB w zasadzie zakwalifikował DoW jako grę dla dorosłych - przy okazji zastanawiające jest, że chyba niemała liczba osób na Forum będąca poniżej kategorii wiekowej PEGI gra w DoWy i wypowiada się w tym temacie), a słuchając tego narratora mam wrażenie jakby gra była kierowana do ok. 10-13 latków - tak odbieram jego narrację i razi mnie to. Gra przez to bardzo traci dla mnie na Mrocznym, Bezwzględnym, Krwawym i Brutalnym (z wielkich liter dla podkreślenia) wyobrażeniu uniwersum jakie powstało w mojej (i zapewne nie tylko w mojej) głowie w efekcie czytania fluffu.

Ale to swoją drogą...

''A gdy nad ziemię piekielne wzniosą się latadła, zgroza zapanuje wszędzie, godząc jednako w dzieci i starców, kobiety i mężczyzn, biednych i bogatych... bo przepowiedziane jest, że tak zwiastowany koniec DoWa będzie...''

''Relic sławetny kajać się będzie, lecz po wsze czasy przeklętym już zostanie... czyn ich budzący jeno żal i zgorzknienie, przestrogą dla wszystkich się stanie... bo powiedziane jest, że kto pieniądz nad rzemiosło stawia, ten jak pył marny kończy...''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2008 o 15:48, gtx69 napisał:

''A gdy nad ziemię piekielne wzniosą się latadła, zgroza zapanuje wszędzie, godząc jednako
w dzieci i starców, kobiety i mężczyzn, biednych i bogatych... bo przepowiedziane jest,
że tak zwiastowany koniec DoWa będzie...''

Bzdura. Akurat większość ludzi, którzy już grali w SS potwierdza, że te jednostki ani nie zaburzyły balansu (którego i tak za bardzo nie było w DC), ani nie zniszczyły grywalności. Ogólnie większość jest dobrego zdania.

Poza tym jeśli już to bardziej by tu winić nieistniejące już Iron Lore, a nie Relica :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tam, od razu bzdura :P
Akurat dla mnie balans to drugorzędna sprawa. Podobnie jak zdanie ogółu. Grywalność za to cenię sobie bardzo wysoko. Jedną z cech DoWa sprawiającą, że tak bardzo mi się spodobał jako RTS był właśnie BRAK lotnictwa i właśnie to tak cudownie wyróżniało go spośród mnóstwa innych... jak wspaniale grało się w DoW bez konieczności skupiania się na produkcji lotnictwa i ''anty-lotnictwa''... jak miło było zajmować się samą rzezią między oddziałami i wspieraniem ich tylko jednostkami pancernymi... Choćby nie wiem jakie by to lotnictwo w SS było (poza dotychczasową formą w jakiej występowało w DoW) - zmieni aspekt, który dla mnie nieodwołalnie wpłynie na przyjemność odbieraną z gry :(

Z Twojej kategorycznej odpowiedzi wnioskuje, że według Ciebie ''ogół ma zawsze rację'' - jeżeli tak, to wszystko jest OK (dla Ciebie). Ja nie biorę pod uwagę zdania ogółu, bo odbiór gry jest moim subiektywnym odczuciem. Poza tym z tego, co napisałeś wnioskuję, że są też tacy, którym wprowadzenie latadeł się nie spodobało. Ale skoro większość mówi, że jest OK, to jest OK?

"Nie podoba mi się już samo założenie. Nawet GDYBY okazały się fajne, to już nie będzie dla mnie to samo! Myślę DoW - widzę rzeź między oddziałami, a nie zabawę w gonienie jednostek ''samolotami'', a później uciekanie przed pociskami AA. I zdania nie zmienię. Może od razu DoW 2 zamienić w klon Supreme Commander i nacierać z wody, lądu i powietrza? (chociaż nic mi o jednostkach wodnych w W40k nie wiadomo) Albo dodać jeszcze jednostki zbierające surowce? (bo przecież w 1 000 000 innych RTSów są takie)"

Dnia 06.03.2008 o 16:42, Czedwik napisał:

Poza tym jeśli już to bardziej by tu winić nieistniejące już Iron Lore, a nie Relica :P


Nie zgodzę się. IMO Iron Lore pracował pod nadzorem Relic, a nie na odwrót. To Relic mówił - Iron Lore robił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2008 o 17:32, gtx69 napisał:

Poza tym z tego, co napisałeś wnioskuję,
że są też tacy, którym wprowadzenie latadeł się nie spodobało. Ale skoro większość mówi,
że jest OK, to jest OK?

Cóż, jak naprawdę jest to sam ocenię. Wypunktowałem jedynie fakt, że ogólnie jednostki latające nie zostały źle przyjęte. Niektórzy narzekają, że jednostki latające nie krążą nad ziemią, tylko wiszą nad nią w powietrzu. W jednym z wyjaśnień od Iron Lore było akurat wspomniane, że według fluffa akurat te co są w grze potrafią to zrobić, więc jest to uzasadnione.

Dnia 06.03.2008 o 17:32, gtx69 napisał:

"Nie podoba mi się już samo założenie. Nawet GDYBY okazały się fajne, to już nie będzie
dla mnie to samo! Myślę DoW - widzę rzeź między oddziałami, a nie zabawę w gonienie jednostek
''samolotami'', a później uciekanie przed pociskami AA.

Generalnie praktycznie każda jednostka posiadająca broń dystansową może do nich strzelać, nawet podstawowe oddziały (np. guardsmeni u IG), jedynie z oczywistych względów nie można jednostek latających atakować w cc. Raczej więc nie sprawdzi się taktyka spamowania jednostkami latającymi (zwłaszcza, że są dostępne dopiero w późniejszej grze), bo i tak będą one wymagały ochrony ze strony jednostek lądowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dlaczego "nawet" guardsmeni? prędzej ich laserek dostrzeli ponad kilometr w górę niż orkowy zmajstrowany z byle czego pistolecik :P zresztą zgadzam sie z tymi co myślą, że latadła to zły pomysł i kaszana .... :P zlikwidują to co w tej grze było najfajniejszego, teraz to bedzie taki ubiedzony cnc3 albo wzbogacony sc :/

a kampania to najlepsza była w WA, O! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2008 o 17:32, gtx69 napisał:

/ciach/


A ja akurat gtxa69 popieram, tzn. jeśli się rozchodzi o koncepcję latadeł. Bowiem co do głosu lektora, to mi się tam akurat podoba i pasuje do rozgrywek. Jest właśnie tak imperialnie przeegzaltowany, ba, brakuje mi jeszcze żeby Imperialnym Gotykiem nawijał... ;) Co prawda to prawda, przy trzecim przechodzeniu so called "kampanii" to już mnie ciężki szlag trafia, jak go słyszę, ale to chyba raczej rezultat monotonności rozgrywek - przy niej to chyba tylko Monica Belucci jako lektorka by się sprawdziła... ^^''

Zaś co się tyczy "fruwajek"... o ich przydatności już kiedyś się rozpisywałem, o ciekawej koncepcji ich użycia już kiedyś się rozpisywałem - zostałem wtedy olany, nie będę tłukł tego once again. ;> Niemniej zgadzam się, że
a) psują klimat DoWa jako takiego, który wyróżniał się brakiem idiotów spamujących airforsy na potęgę;
B) psują klimat strategii jako takiej, bo nie ma nic bardziej idiotycznego jak smukłe i ultraszybkie samoloty wiszą sobie w powietrzu i strzelają np. do generatorów... cute... mnie to lipton czy fluff uważa że taki FightaBomba potrafi zawisnąć - wygląda to równie kretyńsko jak F-16 albo MiG-33 zachowujące się jak Apache albo Kamovy... sucks!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Latadełka są tylko po to bo:
a) Relic nie wiedział co dać a ich zdaniem coś musiał
b) Żeby rozreklamować "Aeronautica Imperialis"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam skorzystać z wyprzedaży i kupić dodatek Dark Crusade za 9,99 zł.

I tu nasuwa mi się pytanie, w FAQ jest napisane:
1. Dlaczego w Dark Crusade mogę grać w multi tylko Tau i Necronami?
Do grania pozostałymi rasami w multi potrzebne są podstawka i Winter Assault.


No więc mam podstawkę, ale nie zamierzam kupować Winter Assault. Ile ras stracę, nie posiadając Winter Assault?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.03.2008 o 20:54, master matrox napisał:

No więc mam podstawkę, ale nie zamierzam kupować Winter Assault. Ile ras stracę, nie
posiadając Winter Assault?

Jedynie Gwardię w multi. Pozostałe rasy będą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedziałbym coś ale Budo by mnie zlinczował :P

Osobiście latadła w formie takiej w jakiej są też mi się nie podobają, co innego było by gdybyśmy mogli raz na jakiś czas wezwać airstrike w jakieś określone miejsce, to by było fajniejsze moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2008 o 21:11, Maciek2194 napisał:

W SS też trzeba będzie instalować poprzednie części DoW-a żeby zagrać w multi DE i SoB??

Maciek ty udajesz takiego(dziwnego człowieka) czy jesteś taki ?? Oczywiście że nie trzeba będzie. Będziesz musiał jedynie zainstalować by grac po sieci innymi rasami niż DE i SoB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2008 o 21:34, Joannita napisał:

> W SS też trzeba będzie instalować poprzednie części DoW-a żeby zagrać w multi DE
i SoB??
Maciek ty udajesz takiego(dziwnego człowieka) czy jesteś taki ?? Oczywiście że nie trzeba
będzie. Będziesz musiał jedynie zainstalować by grac po sieci innymi rasami niż DE i
SoB.

Sory miało być z tymi innymi rasami ;p sorka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lol znalazłem jakiś gameplay na youtubie z SS i z niego wynika,że Siorki uznały,że sposób budowania IG jest fajny,więc budynki są przesyłane w "paczkach"...wszak to jedno Imperium...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

łał! ale szybko to odkryłeś! ja nie musiałem nic oglądać na youtube bo sam sobie wszystko w paczkach "zamawiałem" bo grałem sobie w demko modka o SoB... xD czasem warto jest grywać w mody...xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

latawce latawcami ale ciekawi mnie jedno czy "marauder bomber" będzie jedną z lepszych jednostek IG czy skończy też jak HWT(totalna beznadzieja xD)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować