Zaloguj się, aby obserwować  
ja33no

Warhammer 40k DoW, Winter Assault, Dark Crusade i Soulstorm

24392 postów w tym temacie

DoW i WA na pewno w tej kolejności, gdyż Winter Assault jest dodatkiem wymagającym zainstalowanej podstawki. Dark Crusade i Soulstorm to samodzielne dodatki, które instalują się osobno. Kolejność patchowania nie ma żadnego znaczenia, ponieważ do każdej gry/dodatku są osobne patche, natomiast wersję gry możesz zobaczyć w jej menu głównym . W razie wątpliwości spróbuj odpalić patcha, raczej się nie odpali jeżeli gra jest już spatchowana (zależy jakie masz wydanie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz grać kampanię - instaluj DoW -> WA -> DC -> SS. Jeżeli chcesz grać w multi, instaluj tylko SS i ściągaj do tego pacze (a resztę ras odblokuj "SS race unlocker", do znalezienia w googlach albo na wcześniejszych stronach tematu), jak nie wiesz który jest najnowszy to odpal grę, wejdź w tryb multi i gra sama ściągnie ci najnowszy patch. Jeżeli chcesz grać w multi to nie ma sensu grać w vanilla dowa, wa czy też dc bo tam gra zdecydowanie mniej osób niż w ss.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki wam wszystkim, sprawa okazała się prosta, bo "podstawki" i WA nie trzeba było patchować, jedynie musiałem pobrać łatki do SS i "Złota Kolekcja fix" do DC :). A, nawiasem mówiąc, pomysł z wklepywaniem kluczy w DC i SS jest poryty, jakby się nie dało inaczej zweryfikować obecności pozostałych gier z "serii" w systemie :/ (to już bardziej upierdliwy był tylko instalator The First Decade, gdzie trzeba wklepać chyba 7 kluczy). Nie podoba mi się też parę innych rzeczy, ale to już drobiazgi, które jakoś przełknę (puste okienko w SS w którego przypadku musiałem się domyślić, że trzeba tam wklepać klucz z DC, readme patcha 1.10 do SS po czesku, o jeden pytajnik za dużo w instalatorze SS - załączony screenshot, brak możliwości wyboru folderu w Menu Start w przypadku DC i SS).

Mam jeszcze pytanie co do kampanii z DC i SS - manuale są "niezbyt" wylewne w tej kwestii - czy wyglądają one mniej-więcej jak w Emperor: Battle for Dune? Czy są tam tylko "misje" związane z podbijaniem kolejnych terytoriów (czyli nie ma pojawiających się w Emperorze co jakiś czas "misji fabularnych", niezależnych od podbojów)?
I jeszcze jedno pytanie co do SS - da się zrobić, by działał bez płyty (tzn. w inny sposób, niż tworząc obraz płyty lub używając jakichś nielegalnych plików)? Gram na notebooku i jakoś nie w smak mi wyjący i wibrujący napęd :(.

20100109200547

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2010 o 20:13, Blackhand napisał:

Czy są tam tylko "misje" związane z podbijaniem kolejnych terytoriów
(czyli nie ma pojawiających się w Emperorze co jakiś czas "misji fabularnych", niezależnych od podbojów)?


Tak, wszystkie misje są zależne od podbojów. Nie ma żadnych losowych misji, sam wybierasz które terytorium zaatakować. Możesz też zostać zaatakowany przez cpu na końcu tury co zmusi cię do obrony terenu. Misje które mają najwięcej wspólnego z nazwijmy to fabułą, to walki o twierdze wroga. Także fabularnie jest dość biednie w DC i SS.

Dnia 09.01.2010 o 20:13, Blackhand napisał:

I jeszcze jedno pytanie co do SS - da się zrobić, by działał bez płyty [...]

Z tego co wiem to nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2010 o 20:13, Blackhand napisał:

I jeszcze jedno pytanie co do SS - da się zrobić, by działał bez płyty (tzn. w inny sposób,
niż tworząc obraz płyty lub używając jakichś nielegalnych plików)? Gram na notebooku
i jakoś nie w smak mi wyjący i wibrujący napęd :(.


Wystarczy, że zainstalujesz soulstorm unlocker. Wklepujesz kody z poprzednich części i nawet nie musisz instalować poprzednich dodatków. Link - http://dawnofwar.boo.pl/viewtopic.php?p=4189#4189

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2010 o 20:13, Blackhand napisał:

Mam jeszcze pytanie co do kampanii z DC i SS - manuale są "niezbyt" wylewne w tej kwestii
- czy wyglądają one mniej-więcej jak w Emperor: Battle for Dune? Czy są tam tylko "misje"
związane z podbijaniem kolejnych terytoriów (czyli nie ma pojawiających się w Emperorze
co jakiś czas "misji fabularnych", niezależnych od podbojów)?


Są misje fabularne jako tako, atakując twierdze poszczególnych ras na takie się napotkasz, po za tym jest jeszcze kilka misji ze specjalnymi celami (np "zdobądź i utrzymaj połowę kluczowych punktów", "zabij x wrogów" itd). Ale w większości są to zwykłe skirmishe, które w dodatku można wygrać szybkim rushem jak się dobrze zagra (wystarczy tylko zniszczyc twierdzę przeciwnika).

Dnia 09.01.2010 o 20:13, Blackhand napisał:

I jeszcze jedno pytanie co do SS - da się zrobić, by działał bez płyty (tzn. w inny sposób,
niż tworząc obraz płyty lub używając jakichś nielegalnych plików)? Gram na notebooku
i jakoś nie w smak mi wyjący i wibrujący napęd :(.


Obraz płyty nic nie da, sam próbowałem :) Ja ściągnąłem sobie z pewnej pół-legalnej strony (ze względu na obecność cracków na niej nie mogę tutaj zalinkować) tak zwany mini-image, czyli mały obraz oszukujący grę i zamontowałem go w Daemon Tools. Ale nie wiem czy multiplayer tak działa, bo na razie gram w singlu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jeszcze raz dzięki wsiem i wobec :).

Azvar
Szkoda, w Emperorze nawet w zwykłym podbijaniu sektorów Arrakis pojawiały się zadania poboczne (np. dokop przemytnikom, pomóż sojusznikowi, reaktywuj opuszczoną bazę), choć można było je zignorować (a sektory można było podbijać rushami - mój rekord to coś koło dwóch minut).
A co do tej drugiej kwestii - myślałem o tym (zawsze to lepsze wyjście niż crack), ale to chyba niezbyt legalne wyjście :). Cóż, coś pewnie wykombinuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2010 o 17:10, Blackhand napisał:

A co do tej drugiej kwestii - myślałem o tym (zawsze to lepsze wyjście niż crack), ale
to chyba niezbyt legalne wyjście :)


A tam, pieprzenie... Kupiłeś oryginał? No to rób z nim co chcesz, tymbardziej jeśli ma to tobie ułatwić korzystanie z samej gry... Piraci używają cracki "no-dvd" i sie śmieją z tych debilnych zabezpieczeń (serio, co za kretyn w dzisiejszych czasach każde grać z płytą w środku?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2010 o 21:19, Azvar napisał:

A tam, pieprzenie... Kupiłeś oryginał? No to rób z nim co chcesz, tymbardziej jeśli ma
to tobie ułatwić korzystanie z samej gry... Piraci używają cracki "no-dvd" i sie śmieją
z tych debilnych zabezpieczeń (serio, co za kretyn w dzisiejszych czasach każde grać
z płytą w środku?).


Z tego co wiem, to DoW od numerka 1.50 nie potrzebuje już płyty w napędzie. DC i SS też bez płyty śmigają, więc w czym problem? Nie trzeba jakichś dodatkowych duperszmitów poza wymienionym unlockerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2010 o 08:46, dizzy1942 napisał:

DC i SS też
bez płyty śmigają, więc w czym problem?


SS wymaga płytki nawet na patchu 1.2, ale spokojnie można wygooglować cracka.

Dawn of War - Soulstorm v1.20 [ENGLISH] No-DVD/Fixed DLL
Play Instructions:
1. Install the game - Full Installation.
2. Apply the official Dawn of War - Soulstorm v1.20 Patch.
3. Extract the RS.DLL file from the Archive and rename it to RSSS.DLL.
4. Replace the original RSSS.DLL file with the renamed file.
5. Play the Game!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet rozważałem tego "cracka", jako że podmianie ulega jedynie biblioteka .dll, a nie plik wykonywalny .exe. Ale imho lepszym rozwiązaniem jest po prostu ściągnięcie (lub zrobienie sobie samemu) mini-obrazu. Taki mini-obraz udaje obraz płyty, prawie w ogóle nie zajmuje miejsca na dysku, oszukuje zabezpieczenie (tam gdzie zwykły obraz nic nie daje) i nie ingeruje w pliki samej gry. Używam takich obejść w każdej grze w jakiej tylko mogę, bo niby czemu ja mam się męczyć z uczciwie zakupioną kopią (i ryzykować porysowanie plyty), a posiadacz pirata grać w wygodzie i luksusie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2010 o 13:55, gamemaster napisał:

Jaką cześć najlepiej kupić do multi od jakiej cześć zacząć ?

W tej chwili to chyba DoW 2, jedynka nie jest już wspierana, chociaż w Soulstormie znajdziesz chętnych do gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2010 o 19:49, gamemaster napisał:

Nie jest wspierana tzn że nie można grać w multi czy jak ?

Chodzi o to, że ostatni patch wyszedł półtora roku temu i poza ESL nie ma żadnych oficjalnych rozgrywek. Nie jest to gra rozwojowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2010 o 19:55, gamemaster napisał:

Czyli jak wejdę na MP nie będę miał wyświetlonych żadnych serverów ?

Jak już pisałem w Soulstormie znajdziesz chętnych do gry i całkiem sporo założonych gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2010 o 19:55, gamemaster napisał:

Czyli jak wejdę na MP nie będę miał wyświetlonych żadnych serverów ?

Jak ja gram to zazwyczaj jest 100-126 ludzi, a czasem jeszcze więcej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2010 o 20:14, Kalenos napisał:

> Czyli jak wejdę na MP nie będę miał wyświetlonych żadnych serverów ?
Jak ja gram to zazwyczaj jest 100-126 ludzi, a czasem jeszcze więcej ;)


do czasu premiery Chaos Rising ;-PPP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować