Zaloguj się, aby obserwować  
ja33no

Warhammer 40k DoW, Winter Assault, Dark Crusade i Soulstorm

24392 postów w tym temacie

Dnia 12.01.2010 o 12:48, Teokrata napisał:

do czasu premiery Chaos Rising ;-PPP


Kiedy to ludzie ostatecznie przejadą się na dwójce i na serwerach SS będzie po 200 osób. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2010 o 14:41, Lord_Avatar napisał:

> do czasu premiery Chaos Rising ;-PPP

Kiedy to ludzie ostatecznie przejadą się na dwójce i na serwerach SS będzie po 200 osób.


szczerze watpie... Jonny Ebbert nie macza juz swoich palcow w DOW II bo aktualnie psuje StarCrafta 2
Chaos Rising jest robiony przez nowego lead designera o bardziej fanowskim podejsciu do tematu
5-a nowa armia (Chaos!), po 2 nowe jednostki dla 4-ech starych, zmieniane "stensy", wraki pojazdow
do tego nowe mapy, ulepszenia oraz na pewno jakis balansujacy patch - mysle ze wlasnie tego brakuje w DOW II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2010 o 15:09, Teokrata napisał:

szczerze watpie... Jonny Ebbert nie macza juz swoich palcow w DOW II bo aktualnie psuje
StarCrafta 2
Chaos Rising jest robiony przez nowego lead designera o bardziej fanowskim podejsciu
do tematu
5-a nowa armia (Chaos!), po 2 nowe jednostki dla 4-ech starych, zmieniane "stensy", wraki
pojazdow
do tego nowe mapy, ulepszenia oraz na pewno jakis balansujacy patch - mysle ze wlasnie
tego brakuje w DOW II


Pozwolę sobie nie wyskakiwać zawczasu z gaci. NAPRAWDĘ chciałbym, żeby DoW 2 stał się w końcu tym, czym być powinien, po prostu mocno w to wątpię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2010 o 16:07, Jaracz napisał:

Stary, dobry Teo. Naiwny jak zwykle. ;)


here I am... ]:->>>

tak na poważnie to tym razem może NA PRAWDĘ się udać
przesłanek ku temu jest bardzo wiele ale najważniejsza jest zmiana podejścia
wynikająca pewnie ze zmiany osoby na stanowisku lead-designera w studiu Relic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2010 o 16:56, Teokrata napisał:

tak na poważnie to tym razem może NA PRAWDĘ się udać
przesłanek ku temu jest bardzo wiele ale najważniejsza jest zmiana podejścia
wynikająca pewnie ze zmiany osoby na stanowisku lead-designera w studiu Relic


Tak jak miało być przy SS(bendom czarni Eldażowie!) czy Dfuju(Tak zrewolucjonizuje grę,że ja nie mogę!)

Jeden LD wiosny nie czyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2010 o 16:56, Teokrata napisał:

tak na poważnie to tym razem może NA PRAWDĘ się udać
przesłanek ku temu jest bardzo wiele ale najważniejsza jest zmiana podejścia
wynikająca pewnie ze zmiany osoby na stanowisku lead-designera w studiu Relic


Ale jakie to są przesłanki? Przesłanki były zawsze i zawsze wychodziła z tego kupka i zaprzepaszczone szanse. Chyba, że mówisz tylko o tym ostatnim tekście producentki? No proooooszę, nie dawaj sobie wciskać każdej propagandowej papki. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.01.2010 o 20:13, Jaracz napisał:

Ale jakie to są przesłanki? Przesłanki były zawsze i zawsze wychodziła z tego kupka i
zaprzepaszczone szanse. Chyba, że mówisz tylko o tym ostatnim tekście producentki? No
proooooszę, nie dawaj sobie wciskać każdej propagandowej papki. :P


o tym też ;-PPP Chaos Rising to nie SS, ktorego nawet nie robil Relic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem w DoW - podczas gry po jakimś czasie cichnie muzyka i z głośników dochodzą tylko odgłosy (komunikaty, efekty dźwiękowe etc.). Z tego, co zauważyłem, problemy z dźwiękiem w tej grze są dość powszechne, ale to nie to (dźwięk jest krystalicznie czysty ;), żadnych trzasków, "pierdzeń"). Wie ktoś, czy da się coś z tym zrobić (PT już sprawdziłem, sterowniki do dźwięku mam najnowsze, podobnie, jak DX, zresztą to ewidentnie coś nie tak z grą, nie z systemem/driverami)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2010 o 15:09, Teokrata napisał:

oraz na pewno jakis balansujacy patch - mysle ze wlasnie
tego brakuje w DOW II

No najnowszy news głosi, że balans w dufie będzie w lipcu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da się jakoś zmienić wersję językową w DoW i dodatkach (jakiś patch depolonizujący czy coś?)? Wiem, że "darowanemu koniowi pod ogon się nie zagląda" (czy jakoś tak ;)), ale im dłużej gram w single''a, tym więcej wychwytuję drobnych, ale irytujących babolków (a to wpisy w "dzienniku wojennym" są ucięte, a to kwestie wygłaszane przez postacie niezbyt zgadzają się z napisami).

PS Orientuje się ktoś, czemu w pliku W40k.ucs nie wszystkie wpisy są przetłumaczone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2010 o 15:38, Blackhand napisał:

Da się jakoś zmienić wersję językową w DoW i dodatkach (jakiś patch depolonizujący czy
coś?)? Wiem, że "darowanemu koniowi pod ogon się nie zagląda" (czy jakoś tak ;)), ale
im dłużej gram w single''a, tym więcej wychwytuję drobnych, ale irytujących babolków
(a to wpisy w "dzienniku wojennym" są ucięte, a to kwestie wygłaszane przez postacie
niezbyt zgadzają się z napisami).

PS Orientuje się ktoś, czemu w pliku W40k.ucs nie wszystkie wpisy są przetłumaczone?


Nie wszystkie wpisy są przetłumaczone, ponieważ spora część zawartości tego pliku nie trafiła ostatecznie do gry.
Co do baboli w przekładzie, korzystasz z patcha językowego do DoW?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>...

Dnia 19.01.2010 o 16:23, Lord_Avatar napisał:

Nie wszystkie wpisy są przetłumaczone, ponieważ spora część zawartości tego pliku nie
trafiła ostatecznie do gry.

Aha, dzięki za info :).

Dnia 19.01.2010 o 16:23, Lord_Avatar napisał:

Co do baboli w przekładzie, korzystasz z patcha językowego do DoW?


Nie bardzo rozumiem o co chodzi. Mam wersję PL ze Złotej Kolekcji. Chodzi Ci o tego patcha ujednolicającego tłumaczenie, który pojawia się w downloadzie gram.pl 4 razy ( http://www.gram.pl/pliki_szczegoly.asp?id=1890, http://www.gram.pl/pliki_szczegoly.asp?id=1891, http://www.gram.pl/pliki_szczegoly.asp?id=1892, http://www.gram.pl/pliki_szczegoly.asp?id=1893), przy każdej "części" DoW (tego patcha mam zainstalowanego)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2010 o 17:18, Blackhand napisał:

Nie bardzo rozumiem o co chodzi. Mam wersję PL ze Złotej Kolekcji. Chodzi Ci o tego patcha
ujednolicającego tłumaczenie, który pojawia się w downloadzie gram.pl 4 razy ( http://www.gram.pl/pliki_szczegoly.asp?id=1890,
http://www.gram.pl/pliki_szczegoly.asp?id=1891, http://www.gram.pl/pliki_szczegoly.asp?id=1892,
http://www.gram.pl/pliki_szczegoly.asp?id=1893), przy każdej "części" DoW (tego patcha
mam zainstalowanego)?


Tak, o tego patcha chodziło. Jeśli są jakieś babole, to cóż - trudno. Intencje były jak najlepsze. Na swoje usprawiedliwienie mam tyle, że CDP zaznaczył, że nie życzy sobie większych zmian w tekstach kampanii, więc te fragmenty zostały generalnie nietknięte (a więc i nie poprawione).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Babolki" na razie wyłapałem w kampanii. Jeśli są w niej używane jakieś elementy przetłumaczone przez Ciebie, to zależy, co tłumaczyłeś :). Do nazw własnych zastrzeżeń nie mam (choć uważam, że w grach mocno ukierunkowanych na multi nie ma sensu ich tłumaczyć, bo i tak podczas rozgrywek zazwyczaj używa się nazewnictwa z wersji angielskiej), jedynie do briefingów i kwestii wygłaszanych przez bohaterów (co jest nie tak, napisałem wyżej). Skoro nie były ruszane, to winny jest raczej CDP :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pytanko o kampanie - czy po podstawce oraz winter assault siegnac po Dark Crusade czy moge od razu po Soulstorm? - chodzi mi o kolejnosc fabuly
podobno DC i SS nie sa juz fabularyzowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2010 o 21:17, moonman napisał:

pytanko o kampanie - czy po podstawce oraz winter assault siegnac po Dark Crusade czy
moge od razu po Soulstorm? - chodzi mi o kolejnosc fabuly
podobno DC i SS nie sa juz fabularyzowane

No... raczej nie są już fabularyzowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2010 o 21:17, moonman napisał:

pytanko o kampanie - czy po podstawce oraz winter assault siegnac po Dark Crusade czy
moge od razu po Soulstorm? - chodzi mi o kolejnosc fabuly
podobno DC i SS nie sa juz fabularyzowane


Ogólnie kampania DC i SS wygląda tak: Masz wielką mape podzieloną na sektory i na początku wybierasz rase jaką chcesz grać i podbijasz całą mape, możesz sam wybrać kiedy i jaki sektor zaatakujesz. Ty masz DoW, WA i jak kupisz DC to w kampani będziesz mógł wybrać którąś z ras z tych gier, jeżeli zamiast DC kupisz SS to w kampani SS będziesz mógł wybrac rasy z DoW, WA i SS, dlatego najlepiej mieć all dodatki ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować