Zaloguj się, aby obserwować  
ja33no

Warhammer 40k DoW, Winter Assault, Dark Crusade i Soulstorm

24392 postów w tym temacie

Mam pytanie czy ktoś spotkał się z takimi bugami jak np. ciała wrogów które powinny leżeć po zabiciu ,zamiast tego stoją?Sczególnie to widac kiedy mamy włączoną " ilość ciał" na wysokim poziomie,w misji zdobycia twierdzy Nekronów.Bo nie wiem czy ma jakąś walniętą wersje gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2012 o 10:39, adi142 napisał:

wgrałęm patch 1.41 a ten na 1.5 nie chce się zainstalować wyskakuje jakiś błąd, próbowałem
dwa razy usuwałem wszystko i od początku na czysto instalowałem i nic


A wgrywałeś patche po kolei (tzn. 1.10, potem 1.10->1.20, 1.20->1.30 itd.)?

Triderus
Normalka, w przypadku Nekronów, jak to napisał Karharot - zamierzone, w innych przypadkach - babole. Załączam przykłady - lewitujący martwy FO i ork, któremu ugrzęzło się po śmierci w stromym zboczu :).

20120709193542

20120709193550

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2012 o 00:51, Fatal-X napisał:

To nie ma większego znaczenia, zagraj kim chcesz. Ale ok, kanonicznie zwyciężyła Gwardia
Imperialna.


Rozumiem,ale chodzi mi również o w miarę najłatwiejszą frakcje (oczywiście po stronie Imperium),która można przejść kampannie.Zagrałbym bym oczywiście Space Marine,ale grałem nią w Dark Crusade i powli ona zaczyna mi się nudzić.Dlatego zastanawiam się czy Siostry bitwy czy Imperialna Gwardia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2012 o 14:17, Triderus napisał:

Rozumiem,ale chodzi mi również o w miarę najłatwiejszą frakcje (oczywiście po stronie
Imperium),która można przejść kampannie.Zagrałbym bym oczywiście Space Marine,ale grałem
nią w Dark Crusade i powli ona zaczyna mi się nudzić.Dlatego zastanawiam się czy Siostry
bitwy czy Imperialna Gwardia?


Siostrzyczek nie polecam. Takie nijakie i syfne w całokształcie. Ni to SM ni to IG.. Gwardia jak to gwardia, trzeba nieco samozaparcia z ich papierową piechotą, zwłaszcza jeśli walczy się z czymś pokroju Necronów, Tau czy CSM/SM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.07.2012 o 14:22, dizzy1942 napisał:

Siostrzyczek nie polecam. Takie nijakie i syfne w całokształcie. Ni to SM ni to IG..
Gwardia jak to gwardia, trzeba nieco samozaparcia z ich papierową piechotą, zwłaszcza
jeśli walczy się z czymś pokroju Necronów, Tau czy CSM/SM.


Oj, to się maksuje granatniki w każdym teamie - wtedy żadne przeciwnik nie ustanie na nogach, gwarantuję ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2012 o 16:07, Outlander-pro napisał:

Oj, to się maksuje granatniki w każdym teamie - wtedy żadne przeciwnik nie ustanie na
nogach, gwarantuję ^^


Chyba że będzie w stanie atakować pojazdami LUB będzie atakować twoją prowincję. Wtedy jest się lekko mówiąc w dupie. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2012 o 23:29, dizzy1942 napisał:

Chyba że będzie w stanie atakować pojazdami LUB będzie atakować twoją prowincję. Wtedy jest się lekko mówiąc w dupie. :P

Siła Gwardii leży w ich jednostkach zmechanizowanych a nie piechocie, trzeba by być niezłym masochistą żeby prowadzić nimi bitwy opierając się na tym mięsie armatnim XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2012 o 23:52, Karharot napisał:

> Chyba że będzie w stanie atakować pojazdami LUB będzie atakować twoją prowincję.
Wtedy jest się lekko mówiąc w dupie. :P
Siła Gwardii leży w ich jednostkach zmechanizowanych a nie piechocie, trzeba by być niezłym
masochistą żeby prowadzić nimi bitwy opierając się na tym mięsie armatnim XD


Lekko papierowe tankietki. Nawet Baneblade''a są w stanie rozerwać na strzępy Eldy kilkoma squadami Fire Dragonów, czy Tau spamem Fire Warriorów. ^^

W IG siłą jest masa piechoty. Pojazdy dają tylko czas, przedłużają żywotność mięsa armatniego. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2012 o 00:05, dizzy1942 napisał:

Lekko papierowe tankietki. Nawet Baneblade''a są w stanie rozerwać na strzępy Eldy kilkoma squadami Fire Dragonów, czy Tau spamem Fire Warriorów. ^^

Yup, ale 3 jednostki z pociskami marsjańskimi i skanem z HQ lub zabójcą jako spotterem potrafią rozpętać piekło w formacji przeciwnika przyblokowanej czymś lżejszym (o zrównaniu z ziemią bazy przeciwnika spoza zasięgu pasywnej obrony nie mówiąc) ;) Piechota SM jest i tak lepsza no ale jak się gra zwykłymi ludkami w świecie super-żołnierzy i potworów to trza sobie radzić z tym co się ma ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście gwardziści są strasznie słabi,ich piechota to porażka nawet z granatnikami.Siostry Bitwy zrobiły mi rzeźnie w moich szeregach piechoty i w ten sposób przegrałem i postanowiłem że będe grać Eldarami i Siostrami ,bo gwardia to mięso armatnie jednym słowem,a zanim rozbudujesz baze żeby produkowac Lemany ,wróg już zdąży odciąć cię od rekwizycji na dobre.

Mam takie wrażenie że Relic podwyższył poziom trudności w grze w stosunku do poprzednich cześći.Jako przykład podam rębaczy orków ,które bez przeszkód podczas szarży docierają do moich działek obronnych ,w poprzednich częściach rębacze gineli już gdy tylko pojawili się w zasięgu bolterów obronnych.


Jak i same misje też są trudniejsze ,na przykład zdobycie fortecy gwardii .Jej zdobycie okupiłem przeogromymi stratami i masą nerwów.
Podsumowując,szkoda że w tych dodatkach nie było normalnej kampanii fabularnej jak w podstawce.Tylko rozgrywka ala Total War, mam nadzieje że DoW II odkupi swe winy,ponoc tam rozgwyka jest zbliżona do Company of Heroes co dla mnie jest olbrzymim plusem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siła Gwardii leży w pojazdach? Twierdzenie równie prawdziwe co "Gwardia jest frakcją defensywną, a Orkowie walczącą wręcz". Nie ważne czy nam się to podoba czy nie- główną siłą ognia jest ten warhammerowy odpowiednik BPP. Ale czy tacy słabi? No, są delikatni i panikują po skaleczeniu palca- dlatego na samym początku robimy generała, który z księdzem bądź dwoma robi zamieszanie w oddziałach, a w międzyczasie gwardyjni strzelają. Dość szybko i prosto na początku jest wystawić 3 oddziały, co warto wykorzystać np na takiego marynarza, bo gdy my wydamy 3 oddział i generała to on zazwyczaj ma jeden oddział marianów i dopiero co robi dowódcę zakonu. Później mamy egekucję, ona daje chwilowo niezniszczalne morale i oddział zadaje obrażenia porównywalne z marinesami- z plazmą mogą namieszać. na końcu dopiero schodzą na dalszy plan, bo główną siłą stają się Kasrkini i Ogryni i być może baneblade. A pojazdy? Chimera ratuje oddziały, Hellhound jest jedynym pojazdem działającym bez zarzutu, Sentinel to jedyny dobry usuwacz pojazdów na ten czas, ale raz- rzucisz papierem toaletowym w niego i już odpada jedna noga. Dwa- zadaje dużo mniejsze obrażenia przeciw pojazdom w najcięższym pancerzu- powodzenia w wale z Rzeziblachą. Bazyl- to nie to samo co było w Winter Assault i na początku Dark Crusade- za długo się przeładowuje, a pocisk...za drogi. Leman nie jest tak potężny jak się zdaje.

A w obecnej chwili najsłabszą frakcją są...chyba właśnie siostrzyczki.

I trzy rzeczy. Raz- Soulstorm został zrobiony przez Iron Lore, które minuty po wydaniu gry upadło (szkoda). Dwa- wyższy poziom trudności? Gdzie? Dla mnie jedynie twierdza Tau była czymś wkurzającym, tak to potężny imperialny walec wszystko wyrównywał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Mnie zawsze uczono, że siła Gwardii leży w tworzeniu dużej liczy jednostek w imię: ''I Herkules dupa, gdy gwardii kupa''. Ja tam się jednak na Gwardii nie znam zbytnio, jako Space Wolf nie lubię się z nią za specjalnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, to był taki przykład. W DoW po prostu trzeba instalować patche po kolei, nie ma uniwersalnego patcha (jak w grach Blizzarda), który Ci zaktualizuje dowolną wersję gry do najnowszej. Inaczej mówiąc, jak masz grę w wersji X, to najpierw instalujesz patcha, który Ci ją zaktualizuje z wersji X do wersji Y (pomijasz patche, które aktualizują grę wersji niższej, niż posiadasz). Potem takiego, który zaktualizuje wersję Y do wersji Z i tak dalej, aż już nie będzie patchy z wyższymi numerkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj tam wielu- na początku wystarczą 3 dobrze zarządzane oddziały. Potem dochodzą komisarze, kapłani i pojazdy, a jeżeli sytuacja pozwala to Heavy Weapons Team...

I przypomniałeś mi komisk gdzie Kosmiczne Wilki były z gwadzistami w przyjaznych stosunkach, choć do dla zwykłych żołnierzy Młota Imperatora była to dość dziwna znajomość :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gwardia wcale nie jest taka słaba.Ja całą kampanię w DC przeszedłem nią tworząc jedynie generała, 6 oddziałów gwardzistów i 1 Karskinów.Z pojazdów to tylko do obrony bazy zrobiłem baneblade i 2 lemany.Siostry są porównywalne z gwardią trochę wd. mnie, jeśli o piechotę chodzi.No i da się nimi całą kampanię przejść, ja przeszedłem w każdym bądź razie.Nie wiem jak w multi się nimi gra, bo nigdy nie grałem w multi - ale kampanie to się da przejść siostrami.W SS to Tau są słabsi jakoś, bo mniej obrażeń zadają, w DC byli silniejsi.Ogólnie to wydaje mi się, że każda rasa jest słabsza w SS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować