Zaloguj się, aby obserwować  
ja33no

Warhammer 40k DoW, Winter Assault, Dark Crusade i Soulstorm

24392 postów w tym temacie

Dnia 30.12.2006 o 22:58, Lord Avatar napisał:

Land Speeder jest znakomitym pojazdem, który ma swoje zastosowanie przez całą grę. Jest wręcz
idealny do koszenia całych oddziałów piechoty (w większej ilości, rzecz jasna..), a jego mobilność
i możliwość wykonania dwóch skoków jest kolejnym atutem. Warto dobrze opanować jego możliwości.


Chyba że trafi na piechotę doskonałą do koszenia pjazdów jak np. Rozłożone XV88 Broadside, XV8 z miotaczmi ognia lub rakietami(do wyboru, kto co woli) lub na niewidzialną grupę XV15 z blastermi które ze wszystkich lekkich pojazdów w przeciągu sekund robią mase stopionego żelastwa, irydu, tytanu, stali itp. :P

zgodzę się jednak z tym że w koszeniu piechoty nie przystosowanej do niszcenia pojazfów jak np. Rębaczy, Szczelców, Krootów, Strażników, Banshee, Marinsów bez Wyrzutni rakiet PP itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

www.dow.rox.pl - polska stronka z replayami.

Wydarzenia w WA dzieją się niezależnie od tych przedstawionych w DC. Tyle.

Land Speeder. Rozumiem. Fajna jednostka. Ale niektórzy spamują LSy ile się da i "łohoho, jakie to fajne". Tak. Oczywiście. 10 LSów kosi wszystko. Szczególnie piechotę AV. Pojazdy typu Sentinel też. Takim graczom gratulujemy kreatywności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2006 o 23:06, H2wk napisał:

Jeśli się nie myle... Mu chodziło o Korsarze ... Napisał, że Korsarze Landa. Co prawda DC
można mieć tylko jedną, a w pierwszym DoW''ie można było wykorzystać aż do limitu (czyli 4
bo jedna zajmowała 5 jednostek limitu).Chyba o to chodziło jeśli się nie myle...


No chyba że tak! Bo ja nie grałem SM zwykłymi w DoW''ie. Tylko Chaosem ale teraz przerzuciłem się na Większe Dobro,bo to chyba jedyna rozsądnie myśląca rasa w Galaktyce( no i Eldarzy jeszcze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle to Land Raider w zwykłem DoW''ie to był straszny grat... W każdym razie z pachem 1.51 to LR przegrywał w pojedynku ogniwym z Plugawicielem. Wiem, bo wygrałem 1 na 1 na Mortalisie jak sobie szedłem Plugciem na pomoc swoim a tu mi z boku wyskauje LR to dostał 2 dość celne trafienia z artylerii i Póżnej z bliska działko i miotacz dokończyły dzieła. I w DoW''ie Plugcie zajmowały tylko 2 miejsca i miały lepszy pancerz i taką armią 10 się szło i rozwalało wszystko bo wieżyczki i pojazdy nie wytrzywały długo pod obstrzałem 10 podwójnie sprzężonych działek kalibru 20 mm, a piechota to latała we wszystkich kierunkach świata . Poza tym budwało się z 6 otchłań maszyn i każda strata była natychmiast uzupełniana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W zwykłym DoWie LR był chyba jednostką przeciwpiechotną only. Korsarz Landa to może i głupia nazwa, ale właściwa... Przecież Land Raider, a Korsarz Landa to to samo, tylko w innym języku...

Everial, takie coś to spam i abuse. I to chyba były czasy kiedy Plugawiciel był imba. Bo teraz takie coś nie przejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może to brutalna prawda, ale zazwyczaj nie gra się dla kreatywności, ale dla zwycięstwa. I to już przeciwnika problem czy potrafi sobie z tym poradzić czy nie. Nie mówię o różnych niezbalansowaniach, ale nigdzie nie zauważyłem aby ktoś narzekał na LS''y.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Czyli tak właściwie powinienem grać Tau albo Nekronami bo mam większe szanse na zwycięstwo?

Spam jest zły. Zawsze. Rozumiem zrobienie 2-3 LSów, ale nawalenie ich aż do hardcapa to przegięcie. Jak grając IG zrobie 10 Chimer to zostane zmieszany z błotem. Ale jak ktoś zrobi 10 czy tam 9 LSów to jest dobrze. Tylko, że Chimery nie są tak szybkie, silne i nie mogą latać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2006 o 23:30, Grond napisał:

W zwykłym DoWie LR był chyba jednostką przeciwpiechotną only. Korsarz Landa to może i głupia
nazwa, ale właściwa... Przecież Land Raider, a Korsarz Landa to to samo, tylko w innym języku...

Everial, takie coś to spam i abuse. I to chyba były czasy kiedy Plugawiciel był imba. Bo teraz
takie coś nie przejdzie.


Zapomniałem dodać... Do tych Plugci dodawało się obstawę na dropy Dredy w Postaci 5 grupek Niszczcieli i Krwiopijcy(wszystko sie mieściło bo u Chasu jako jedynego robole nie zajmowali miejsca[a teraz tak u wszystkich:(])
i takiej armii nic nie podskoczyło.:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie widzę nawet 10 LS''ów pokonujących z łatwością Twoje... Czym Ty grasz? Chaosem? No to Twoje Plugawiciele ;) Chociaż nie mówię, że banda takich gówienek, szybkich, strzelających podczas microwania (uciekania), ze skokiem nie jest wkurzająca :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale obiektywnie patrząc chyba jedynym sposobem na ograniczenie spamu jest wprowadzenie hardcapa na wszystkie jednostki. Z drugiej strony takie rozwiązanie sprawiłoby, że gra stałaby się powtarzalna i mało zróżnicowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jednego nie rozumiem. Jak wróg czymś spamuje to znaczy, że ma jeden typ oddziałów. Czyli wystarczy posłac coś anty-to i przeciwnik sobie nie radzi. Wjechałem Ci ASM-poszedłeś w Hellhoundy i już musiałem czekac do T2 na Meltbomby. Spamuje ktoś LS''y? Nie mów mi, że oprą się one paru Sentinelom. Szczególnie z szybkością naprawy jaką dysponuje Gwardia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2006 o 23:37, gloody napisał:

Jakoś nie widzę nawet 10 LS''ów pokonujących z łatwością Twoje... Czym Ty grasz? Chaosem? No
to Twoje Plugawiciele ;)


Taa porównaj sobie koszt Plugawiciela i Land Speeder ;] Zanim ja zrobię jednego to ty sharrasujesz mi generatory i papa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ostatnio miałem 5 LS''ów, gdy Ty miałeś Preda. Ten Pred mógłby byc Plugawicielem. A ja tymi pięcioma LS''ami męczyłem się długo z generatorem wiec zniszczenie genów to też nie takie proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze mi ktos zapodac jakas taktyke Tau vs Chaos ? Zaczalem grac Tau i nie wiem jak przetrzymac te pierwsze fale Chaosow. Jak wiadomo poczatkowe jednostki Tau nie sa zbyt wybitne w walce wrecz i poczatek rozgrywki sprawia mi duzy problem, Marines i Raptorzy sobie wbiegaja i kosza moich ;p Jak to przetrwac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sentinele są strasznie drogie... i żeby zwiększyć capa dla IG trzeba wybudować budynek który kosztuje 200/125. Nie ma tak fajnie jak z badaniem w HQ które zwiększa capa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze mi ktos zapodac jakas taktyke Tau vs Chaos ? Zaczalem grac Tau i nie wiem jak przetrzymac te pierwsze fale Chaosow. Jak wiadomo poczatkowe jednostki Tau nie sa zbyt wybitne w walce wrecz i poczatek rozgrywki sprawia mi duzy problem, Marines i Raptorzy sobie wbiegaja i kosza moich ;p Jak to przetrwac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze uważałem, że najsłabszą stronę IG jest bzdura z capem. Jeszcze Dowództwo Piechoty jest małe, ale zupełnie nie wiem, gdzie pomieścic Dowództwa Zmechanizowane. Ale, myślę, że trzy sentinele z tymi LS''ami jakoś sobie dadzą radę. Bo do 10 LS''ów tak szybko się nie dochodzi, a IG chyba najszybciej jest w stanie do T2 dojśc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować