Zaloguj się, aby obserwować  
ja33no

Warhammer 40k DoW, Winter Assault, Dark Crusade i Soulstorm

24392 postów w tym temacie

Dnia 02.01.2007 o 17:24, Draxvoxdor napisał:

Najwięcej grałam space marines i najbardziej spisywało sie jak stworzyłem 10 drednotów i huzia
na juzia:) A piechoty używałem czasami bo za często ginęła.


To się nazywa spam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja gram oczywiście SM. Nekroni jeśli mnie atakują dopiero jak zrobiaprzebudzony monolti to jeszzcedaje rade to wszystko zrobić. Jak zaczynam z szybkim rozpoczęciem to chwila i to mam. Jeśli zaczyna od razu to jest naprawdę cieżko (jak Iroks zaczął mnie atakować to po 2 min juz był koniec gry) Przeważnie na początku robie 2-3 drużyny zwiadowców(zależy od liczby PS) stawiam ze dwa posterunki nasłuchowe, koszary,1 elektrownie. Nasępnie robie oddział Marines i stawiam dwie wieżyczki z bolterm. Trwa to około 2-3 min. Potem jest stawianie reszty posterunków i ich ulepszanie, robienie bohatera i oddziałów i stawianie reszty budynków i reszty wieżyczek. Jeśli macie lepsze strategie to z chęciabym je poznał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz mieć wszystkie ras w sieci to Złota Edycja. I nie rozumiem za bardzo co chcesz zrobić. Jeżeli kupisz DC, to będziesz grał w DC. DC nie wystarczy żeby grać w WA i vanilla DoWa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś gra Nekro i godzi się na szybkie rozpoczęcie to jest chyba totalnym noobem;] Co do taktyki - ulepszanie posterunków (i do tego budowanie bolterów) to strata kasy. Ile czasu taki posterunek potrafi się bronić? A jakie zadaje szkody napastnikom? Jeżeli już ulepszać to tylko bezpośrednio w bazie i dać sobie spokój z bolterami. Tym sposobem będziesz dużo szybciej w T2 i jeszcze masz szansę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W T1 na pełny oddział Nekro z Lordem opóźnia marsz o kilkanaście sekund. Nie wiem czym odstrasza w T2, bo na pewno nie siłą ognia. Jedyny argument to więcej rekwizycji ale biorąc pod uwagę cenę ulepszenia to można by polemizować czy warto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2007 o 18:22, ChrisBgnr napisał:

W T1 na pełny oddział Nekro z Lordem opóźnia marsz o kilkanaście sekund. Nie wiem czym odstrasza
w T2, bo na pewno nie siłą ognia. Jedyny argument to więcej rekwizycji ale biorąc pod uwagę
cenę ulepszenia to można by polemizować czy warto...


No tak. Jako swój argument użyłeś imba jednostek imba rasy. NW mają chyba zabugowany dmg przeciwko budynkom. Bo jakoś nie wyobrażam sobie, by jakakolwiek inna rasa byłaby w stanie zniszczyć mi ulepszony lp jednym oddziałem podstawowych jednostek strzeleckich i dowódcą, podczas gdy ostrzeliwują ich 2 oddziały Gwardzistów, LP oraz oddział strzelający walczy jednocześnie w CC z CS. Takie rzeczy to tylko u Nekronów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W końcu to broń energetyczna, no i nie jest to zwykła broń. Dlatego może ona sobie ignorować takie zasady. W końcu działa niekonwencjonalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie - tylko u Nekronów:) Co więcej wydaje mi się, że ciężko ich będzie dobrze zbalansować, żeby i grający nimi i przeciw byli zadowoleni...

Czedwik

Dnia 02.01.2007 o 18:27, Grond napisał:

W końcu to broń energetyczna, no i nie jest to zwykła broń. Dlatego może ona sobie ignorować takie zasady. W końcu działa niekonwencjonalnie.


Żaden argument - plugawiciele mają demoniczny ogień i co? Też niekonwencjonalne i jakoś do imba im daleko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2007 o 18:46, MiChAlSoN napisał:

Czy wyjdą do DoW i dodatków patche zapobiegające przenikaniu strzałów przez elementy map (góry
itp.)?


To wie tylko Buggo i Relic Team :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś, za coś - albo gra chodzi ładnie nawet na słabszym sprzęcie albo... pociski będą się zachowywać realistycznie:) Uogólnienie ale prawdziwe... W sumie mi to pika bo za 2tyg kompa wymieniam na nowe IMBA:)) ale trzeba myśleć też o innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostrzeliwanie przez góry, lasy itp jest ewidentnym bugiem (no chyba, że artyleria), ale gdyby strzały przez własne jednostki miały je ranic byłoby to zbytnie urealnienie źle wpływające na grywalnośc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za double posta ale ręce mnie świerzbią do napisania tego posta:

DLACZEGO NEKRONI SĄ IMBA?

Bo:

1. Darmowi NW, którzy na dodatek są dobrzy zarówno w CC jak i w walce na odległość przeciwko KAŻDEMU rodzajowi jednostek. (Niemówiąc juz o ulepszeniach...)
2. FO zjadający budynki jak krakersy (masakra!)
3. Kula Wskrzeszenia pozwalająca nam dowolnie przekroczyć limit dostępnych jednostek...
4.Teleportacja Lorda Blaszaka dzięki której potrafi odrazu wpaść ci do bazy, narobić chlewu i odwrócić uwagę od zbliżającego się spamu NW...

Zaś do graczy sugerujących ,że Nekroni nie są IMBA radzę choć raz zmierzyć się z Necro w SIECI a nie w walce przeciwko komputerowi (tak to każdy potrafi)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe:) Ze wszystkim się zgadzam, a z teleportacją Lorda i "narobić chlewu" to się zgadzam na maxa:)) Powinni mu zasięg zmniejszyć o połowę... Tak jak i działanie kuli wskrzeszenia... I dmg na budynki... I ilość jednostek w darmowych oddziałach... LOL wymyśłiłem jak zbalansować Nekronów:)) Wszystko wymienione ciachnąć na pół:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też miałem coś takiego napisać, ale mnie ubiegłeś ;) Wydaje mi się, że wymieniłeś wszytko, ale ja bym jeszcze dodał dwie rzeczy co do których można sie już zgadzać lub nie. Po pierwsze uważam, że Władca Niszcycieli powinien miec minusowy modifikator do defa przy pzrejmowaniu pojazdów. Zbyt trudno go zabic przy tej czynności, a przejęcie naprawdę boli. Druga rzecz tylko w przypadku Tau vs Nekron. Rozumiem, że Nekro nie mają żadnych modifikatorów, ale kiedy Obserwatorzy używają na nich umiejętności obniżenia defa to w tym wypadku powinien modyfikator byc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grond akurat ty to sie nie wypowiadaj o balansie ras bo dla ciebie balans by był ka kazdy grał by IG i piechota to by było mięcho które chce ginąć za imperatora :/

co do dmg na budynki na poziomie 0 to nic nadzwyczajnego tyle ci inne oddzialy no moze troszke szybciej na 1 poziomie dopiero
pająki fakt tez bym obnizył dmg ale troche pancerz zwiekszył za szybko jest niszczony

a tera kilka suchych faktów
______________________| Nec | SM | Chao|
obw.w walce wręcz |30-40|32-39|33-40|
obw. w walce dystansowej |24-31|28-34|28-34|
max. rozmiar drużyny | 8 | 8 | 10 |
----------------------------------------------------------
wedłóg tego
nec=8*40=320 obw w walce wręcz 8*31=248 obw. w walce dystansowej
SM=8*39=312 ---------||------------ 8*34=272 ----------------||----------------
Chaos=10*40=400 -------||--------- 10*34=340 ----------------||---------------
Wedłóg tej prostej tabelki w pojedynku 1sv1 wygra chaos, sm/nec pozatym kazdy oddział to cięzka piechota także dziwnie to wygląda ale chaos zawsze powinien wygrywać ale to może właściwie nie imba nec a silnik źle oblicza obrażenia niwelująć u nec pancerz albo to że NW jest teżdobry na cięzką piechotę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować