Zaloguj się, aby obserwować  
ja33no

Warhammer 40k DoW, Winter Assault, Dark Crusade i Soulstorm

24392 postów w tym temacie

Dnia 02.01.2007 o 22:08, Mroku21 napisał:

No cóż tylko modliłem się, żeby nie przyszło mu do głowy pójść na poszukiwania tego heretyka
:P

Ale u mnie masz RESPECT! jako że uwielbiam CHAOS! ty jesteś dokładnym przykładem jak choasem powinno się grac Chaosem!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Nekroni nawet w CC wygrywają z jednostkami CC. Jak? Zapewne wiecie, że nekroni często biorą swojego Gaussa w obie łapki i biją w głowkę. Wtedy jednosteczka odlatuje na dobre 5 metrów, a w tym czasie Nekron wpakuje w nią kilka promieniów z Gaussa. Potem trochę szamotaniny i w dwie łapki Gaussik i ciach w główke i...

Nie liczy się sam dmg, ale także pancerz oraz penetracja broni.

Predator, co to za replay?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może i NW są silni, ale są wolni i niektóre jednostki strzeleckie bardzo ładnie ich koszą. Zwłaszcza jak nie dadzą się podejść. Np. Tau mogą ich zająć na trochę krootami podczas, gdy FW będą prowadzili ostrzał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2007 o 22:12, Mroku21 napisał:

Nie masz pojęcia jak bardzo w tym momencie przesadziłeś :D


*wybucha śmiechem* tech ftw!

Czedwik, z Nekronami teraz jest tak, że da się z nimi wygrać, ale jest to cholernie trudne. Czasami nawet niemożliwe. Teraz czekam tylko na to, kiedy trafie na jakiegoś nekrona na auto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym dorwać się pierwszy raz do WH: 40K lecz nie wiem za co konkretnie złapać: Winter Assasult Czy Dark Crusade? Czy Dark Crusade zawiera kampanię innych ras z podstawki?
Z góry dziękuję i pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepiej DC. DC nie zawiera kampanii z innych części gry, ale pozwala na gre wszystkimi rasami w kampanii DC. No i możesz zacząć pocinać z nami w multi ;P Ale najlepszym wyborem jest Złota Edycja. Daje 3 kampanie, oraz wszystkie rasy w multi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2007 o 23:03, Grond napisał:

Lepiej DC. DC nie zawiera kampanii z innych części gry, ale pozwala na gre wszystkimi rasami
w kampanii DC. No i możesz zacząć pocinać z nami w multi ;P Ale najlepszym wyborem jest Złota
Edycja. Daje 3 kampanie, oraz wszystkie rasy w multi.


Czyli muszę wybierać między podstawką + WA lub DC jak rozumiem? Lub kupić złotą edycję która zawiera podstawkę + WA + DC (ale DC instaluję oddzielnie). Jeżeli coś źle powiedziałem to proszę mnie skorygować :D

Ah, i jeszcze jedno: jak się zdecyduję na DC to będę miał możliwość grania w kampanię marinesami itd, i czy się fabularnie połapię? :P

Z góry dziękuję i pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to kampanie w tych 3 grach nie są ze sobą połączone w żaden sposób (no. powtarzają się bohaterowie, ale nic więcej). Lepiej zainwestować w złotą edycję niż rozdrabniać na dow + wa albo dow + dc. W tej grze i tak najfajniejszy jest multiplayer ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2007 o 23:11, The Lurker napisał:

Czyli muszę wybierać między podstawką + WA lub DC jak rozumiem? Lub kupić złotą edycję która
zawiera podstawkę + WA + DC (ale DC instaluję oddzielnie). Jeżeli coś źle powiedziałem to proszę
mnie skorygować :D


tak dobrze powiedziałeś. tak mi się zdaje. najlepiej kupic wszystkie części bo tym samym masz więcej frajdy z kampanii no i masz wszystkie rasy odblokowane do gry przez internet. a cenowo (jeżeli wykorzystasz WPLN to kupując Złotą edycję zpałacisz 4 zł więcej niż kupując wszystkie części oddzielnie), ale naprawdę warto kupić wszystkie a nawet jest taka konieczność jeżeli masz zamiar grać przez neta. za tyle grania i możliwości to 95 zł (licząc WPLN i przesyłkę) chyba nie jest wygórowaną ceną ;]

Dnia 02.01.2007 o 23:11, The Lurker napisał:

Ah, i jeszcze jedno: jak się zdecyduję na DC to będę miał możliwość grania w kampanię marinesami
itd, i czy się fabularnie połapię? :P


kupując same DC masz wszystko odblokowane, ale jeżeli będziesz chciał grać przez neta to będziesz miał tylko dwie rasy z DC aby grać wszystkimi rasami przez internet niezbędne są poprzednie części DoW i WA.

>i czy się fabularnie połapię? :P

połapiesz się. między tymi wszystkimi częściami nie ma żadnego powiązania fabularnego, prócz tego że wszyscy się na wzajem mordują ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2007 o 17:26, Joannita napisał:

Moim zdaniem ciężko jest z nekronami na początku ponieważ żeby ich wyszkolić nie potrzebujemy
zadnego dodatkowego budynku. Poźniej jak zrobie korszarza landa i terminatorów oraz ulepsze
maksymalnie bochaterów to nie mają szans. Za mało nekroni mają pojazdów.


Dawno już by cie nie było...
Zamiast "korszarza" landa, zrób Land Speedery (najlepiej sporo). bo to jeden z tych pojazdów, który pozwala kosić piechotę (także NW) jak żyto. A jak wiadomo, bez Kuli Wskrzeszenia, Nekroni uzupełniają straty w dość ślamazarnym tempie. Drednoty (zwykłe! 2,3..) także się sprawdzą. Skuteczni są też snajperzy z maskowaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2007 o 17:45, Iroks1 napisał:

Drax dokładnie zgadzam się z tobą

WE NEED MORE VEHICLE


Macie wszystkie pojazdy z TT. Co więcej, Nekroni nie mają tak morderczych hardcapów na swoje "tankietki", jak pozostałe rasy. Choć, co trzeba przyznać, te przyspawane do sanek kukiełki zbyt pancerne to nie są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2007 o 21:24, Bambusek napisał:

Tyle ze NW po obu ulepszeniach mają ponad 1000 hp, SM/CSM mogą o tym najwyżej pomarzyć. NW
trzeba tłuc w hth, a i wtedy nie jest pewne, że tak łatwo zejdą.


Ewentualnie plazmy i granatniki. Choć w T1 ciężkie boltery+granatniki spisują się znakomicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>. Drednoty (zwykłe! 2,3..) także się sprawdzą.

Właśnie jak jest z tymi Drednotami, bo zauważyłem, że wielu graczy robi te w wersji Wsparcia. Dzięki czemu ostrzeliwując NW rozrzucają ich co daje czas na otwarcie ognia dla SM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2007 o 22:10, PredAtor360 napisał:

> Ale u mnie masz RESPECT! jako że uwielbiam CHAOS! ty jesteś dokładnym przykładem jak choasem
powinno się grac Chaosem!!! :)


Zaraz zaczniesz marudzić, ale nie odpuszczę sobie...

To twoje posty są "dokładnym przykładem" totalnego "CHOASU". Po prostu ręce o(d)padają. Masakra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2007 o 22:14, Grond napisał:

Hmmm... Nekroni nawet w CC wygrywają z jednostkami CC. Jak? Zapewne wiecie, że nekroni często
biorą swojego Gaussa w obie łapki i biją w głowkę. Wtedy jednosteczka odlatuje na dobre 5 metrów,
a w tym czasie Nekron wpakuje w nią kilka promieniów z Gaussa. Potem trochę szamotaniny i w
dwie łapki Gaussik i ciach w główke i...


Ano. Dokładnie tak to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2007 o 11:11, Mroku21 napisał:

>. Drednoty (zwykłe! 2,3..) także się sprawdzą.

Właśnie jak jest z tymi Drednotami, bo zauważyłem, że wielu graczy robi te w wersji Wsparcia.
Dzięki czemu ostrzeliwując NW rozrzucają ich co daje czas na otwarcie ognia dla SM.


Ja preferuję wersję CC. Skutecznie "wyjmują" (dosłownie) NW z szeregu, skupiają ich w walce wręcz i...dają czas na otwarcie ognia dla SM. Drednoty wsparcia robią rozrzut, ale ogólnie powodują mniej strat, są mniej wytrzymałe i nie gwarantują, że NW nie będą walić w twoich chłopców w zbrojach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uważam że dobrze by było zrobić 2 drednoty wsparcia i dwa zwykłe i reszta to land speeder(czyli 8). dzisiaj to przetestuje.
I czy wiecie coś morze więcej o nowym dodatku bo z anglika nie jestem tak dobry by na stronie relica coś sie dowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2007 o 11:21, Lord Avatar napisał:

> >. Drednoty (zwykłe! 2,3..) także się sprawdzą.
>
> Właśnie jak jest z tymi Drednotami, bo zauważyłem, że wielu graczy robi te w wersji Wsparcia.

> Dzięki czemu ostrzeliwując NW rozrzucają ich co daje czas na otwarcie ognia dla SM.
>

Ja preferuję wersję CC. Skutecznie "wyjmują" (dosłownie) NW z szeregu, skupiają ich w walce
wręcz i...dają czas na otwarcie ognia dla SM. Drednoty wsparcia robią rozrzut, ale ogólnie
powodują mniej strat, są mniej wytrzymałe i nie gwarantują, że NW nie będą walić w twoich chłopców
w zbrojach.


ja osobiście grając ChSM też preferuję CC, zwłaszcza, że jest to jeden a największych atutów tej armii i potrafię być w tej strategii skrajniakiem tzn. doskakując ratorami zwiazuję wroga na tyle długo walką, że Berserkerzy mogą spokojnie dobiec - a ponieważ niewiele jednostek piechoty wychodzi cało z bliskich spotkań z wojownikami Khorne''a, w T2 jest to IMHO duzo bardziej skuteczna taktyka niż wspieranie Zerków oddziałami ChSM, bowiem przeciwnik najpierw skupi ogień na Berserkerach, a potem wystrzela nam marines...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować