Zaloguj się, aby obserwować  
ja33no

Warhammer 40k DoW, Winter Assault, Dark Crusade i Soulstorm

24392 postów w tym temacie

Dnia 24.01.2008 o 18:57, Grond napisał:

czyt. "kolejny leszcz grający imbą"


Nie sądzę, że Tau są imba. Nie gram vespid rushem, vespów przeważnie robię tylko jak mi zbywa surowców.. czyli rzadko. Czemu uważasz, że Tau jest imba? Argumenty oprócz vespid rusha, bo każda rasa ma takie coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2008 o 21:21, Budo napisał:

> czyt. "kolejny leszcz grający imbą"

Nie sądzę, że Tau są imba. Nie gram vespid rushem, vespów przeważnie robię tylko jak mi zbywa
surowców.. czyli rzadko. Czemu uważasz, że Tau jest imba? Argumenty oprócz vespid rusha, bo
każda rasa ma takie coś.

lol... Oglądałeś repki Divina?? Raczej nie - więc nie wiesz nic o imbie tau.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

- Zasięg na pół mapy (rozumiem, że są traktowani jako armia strzelecka ale bez jaj, że ktoś naspamuje sobie FW i potem sobie "idzie" a wszystko przed nim znika, bo jak chce podejść bliżej do dziadostwa to jestem wystrzeliwany w kilka chwil).
- pr0uber zdolność SkyRayów (protip: wciśnij B i patrz jak armia wroga znika w niebieskich płomyczkach). W tym podpunkcie dorzucę też Drone Harbringera. Nie ma to jak nieprzerwany potok gówna które kosi piechotę oraz część AV (nawet nie wiecie jak to szybko zjada Sentinela).
- Jedno z najlepszych (jeżeli nie najlepsze) AV w grze. Nie mówcie, że są drodzy czy mało wytrzymali (jest detektor to skoczą w bezpieczne miejsce). Granaty EMP wyłączają kilka pojazdów jedną detonacją. Mówiłem coś o świetnym dmg?
- TC (a raczej jego pułapki). Dylemat: bić pułapkę którą właśnie rzucił TC czy gonić FW. Jeżeli przestanę gonić FW i rzucę się na pułapkę to mnie wystrzelają. Jeżeli nie zniszczę pułapki, to też mnie wystrzelają. Jeżeli się zawaham, to mogę nie zdążyć i wybuchnie - też mnie wystrzelają.
- Tech (gadają, że jest drogi. A jakoś Tau potrafią błyskawicznie przejść z t2 do t4. JAK!?)
- Umiejętność Niebianina (ten nalot Kasty Powietrza. Animacja jest strasznie dziwna i nie wiadomo kiedy to zadaje obrażenia. Niby działa, wszystko jest git, nagle jednostki przelatują pół mapy od tego bombardowania, wtf?)
- Crisisy i Kroot Houndy. Crisisy, mają pewne braki ale to świetna i TANIA jednostka. A Houndy mimo iż są niedoceniane to rzeźnicy w CC (jeszcze ten skok, blaergh).
- Vespidy + TC. uber harras. Nie każda rasa ma coś, co potrafi w t1 zjechać ci koszary/geny/lpki w kilka sekund.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Za to Ty wiesz wszystko o wielki, ucz mnie.. mogę zostać Twoim padawanem?
Zapodaj jakieś argumenty, albo daj linki do tych repów. Ja jestem otwarty na dyskusję, ale w normalnym tonie.
Co do Tau---> nawet rasą imba można grać nieimba. Może w ogóle nie wykorzystuję brudnych tricków smerfów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2008 o 22:05, Budo napisał:

/.../

Za to Ty wiesz wszystko o wielki, ucz mnie.. mogę zostać Twoim padawanem?
Zapodaj jakieś argumenty, albo daj linki do tych repów. Ja jestem otwarty na dyskusję, ale
w normalnym tonie.
Co do Tau---> nawet rasą imba można grać nieimba. Może w ogóle nie wykorzystuję brudnych
tricków smerfów...

tc dosyć szybko mieli takich tsm czy scoutów
pułapka dobrze rzucona spowalnia z 2-3 oddziały co przy t1-t2 bezcenne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2008 o 21:59, Grond napisał:

- Zasięg na pół mapy (rozumiem, że są traktowani jako armia strzelecka ale bez jaj, że ktoś
naspamuje sobie FW i potem sobie "idzie" a wszystko przed nim znika, bo jak chce podejść bliżej
do dziadostwa to jestem wystrzeliwany w kilka chwil).


No cóż... Tau za swoje jednostki płacą ceną... zauważ, że wszystko jest drogie, od ss przez fw, broadside... tanie są pieski i crisisy.

Dnia 24.01.2008 o 21:59, Grond napisał:

- pr0uber zdolność SkyRayów (protip: wciśnij B i patrz jak armia wroga znika w niebieskich
płomyczkach). W tym podpunkcie dorzucę też Drone Harbringera. Nie ma to jak nieprzerwany potok
gówna które kosi piechotę oraz część AV (nawet nie wiecie jak to szybko zjada Sentinela).
- Jedno z najlepszych (jeżeli nie najlepsze) AV w grze. Nie mówcie, że są drodzy czy mało wytrzymali
(jest detektor to skoczą w bezpieczne miejsce). Granaty EMP wyłączają kilka pojazdów jedną
detonacją. Mówiłem coś o świetnym dmg?


Skyray ma 1000 życia i sent bierze go dosłownie na dwa strzały, poza tym jest to drogi pojazd (100/255 to sporo). To samo każda sonda kosztuje 35 ene, a ss też są drogie w cholerę.

Dnia 24.01.2008 o 21:59, Grond napisał:

- TC (a raczej jego pułapki). Dylemat: bić pułapkę którą właśnie rzucił TC czy gonić FW. Jeżeli
przestanę gonić FW i rzucę się na pułapkę to mnie wystrzelają. Jeżeli nie zniszczę pułapki,
to też mnie wystrzelają. Jeżeli się zawaham, to mogę nie zdążyć i wybuchnie - też mnie wystrzelają.


Pułapki działają, jak przeciwnik ma naprawdę dużo fw, albo w początkowych fazach gry... i każda kosztuje energię, w dodatku tc ma niewielki zasięg ich rzucania...

Dnia 24.01.2008 o 21:59, Grond napisał:

- Tech (gadają, że jest drogi. A jakoś Tau potrafią błyskawicznie przejść z t2 do t4. JAK!?)


No własnie, najpierw musi wyłożyć 400/300, a potem jeszcze czekać na research i wyłożyć kolejne 400/400. T3 ma droższe od innych ras.

Dnia 24.01.2008 o 21:59, Grond napisał:

- Umiejętność Niebianina (ten nalot Kasty Powietrza. Animacja jest strasznie dziwna i nie wiadomo
kiedy to zadaje obrażenia. Niby działa, wszystko jest git, nagle jednostki przelatują pół mapy
od tego bombardowania, wtf?)


Niebianin w walce to raczej samobójstwo, jak go utłuczesz to z armii Tau zostają resztki.

Dnia 24.01.2008 o 21:59, Grond napisał:

- Crisisy i Kroot Houndy. Crisisy, mają pewne braki ale to świetna i TANIA jednostka. A Houndy
mimo iż są niedoceniane to rzeźnicy w CC (jeszcze ten skok, blaergh).


Jest wiele tanich i rzeźnickich jednostek... posessed, termosy, gk, zerki itd itp.

Dnia 24.01.2008 o 21:59, Grond napisał:

- Vespidy + TC. uber harras. Nie każda rasa ma coś, co potrafi w t1 zjechać ci koszary/geny/lpki
w kilka sekund.


Tu się zgodzę, że to kłopot... szczególnie wprawni gracze z umiejętnością dobrego microwania mogą namieszać. Ale ja się w to nie bawię... no fun.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2008 o 22:07, Iroks1 napisał:

tc dosyć szybko mieli takich tsm czy scoutów


Szybko mieli scoutów. Mhm. Imba jak cholera.
xD

Dnia 24.01.2008 o 22:07, Iroks1 napisał:

pułapka dobrze rzucona spowalnia z 2-3 oddziały co przy t1-t2 bezcenne


Pokaż mi jak spowalniasz 3 oddziały jedną pułapką to masz browara, albo Piccolo, nie wiem ile masz lat xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2008 o 22:13, Budo napisał:

Skyray ma 1000 życia i sent bierze go dosłownie na dwa strzały,

A SkyRay Senta skillem na 1 strzał ;)

Dnia 24.01.2008 o 22:13, Budo napisał:

To samo każda sonda kosztuje 35 ene

Sondy od Harbingera są darmowe, ograniczone jedynie czasowo.

Dnia 24.01.2008 o 22:13, Budo napisał:

Niebianin w walce to raczej samobójstwo, jak go utłuczesz to z armii Tau zostają resztki.

Jednak samotnie potrafi w ten sposób dać te parę sekund na dozbrojenie bazy w przypadku ataku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2008 o 22:27, PolishWerewolf napisał:

A SkyRay Senta skillem na 1 strzał ;)


Nope, Sent przeżywa atak rakietami :)
Zakładając maksymalnie korzystny układ (wszystkie rakiety celne i wszystkie rakiety zadają maksymalne obrażenia) zadajesz ok 1130 dmg.

Dnia 24.01.2008 o 22:27, PolishWerewolf napisał:

Sondy od Harbingera są darmowe, ograniczone jedynie czasowo.


Nieprawda, każda kosztuje 35 ene.

Dnia 24.01.2008 o 22:27, PolishWerewolf napisał:

Jednak samotnie potrafi w ten sposób dać te parę sekund na dozbrojenie bazy w przypadku ataku.


No, ale trzeba na niego uważać- poza tym ten atak w ogóle jest dziwny, zadaje bardzo różne obrażenia, czasem małe, a czasem zabija nawet twardą piechotę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2008 o 22:31, Budo napisał:

Nope, Sent przeżywa atak rakietami :)

Widziałeś SkyRaya chodzącego samego? ;] Sentowi zostaje życia na 1-2 strzały z dowolnej innej broni.

Dnia 24.01.2008 o 22:31, Budo napisał:

Nieprawda, każda kosztuje 35 ene.

Hmm... Mój błąd, brak ceny w energii mnie lekko zdezorientował, ale po przyjrzeniu się paskowi energii, zauważyłem że rzeczywiście kosztują ;]

Dnia 24.01.2008 o 22:31, Budo napisał:

No (...)

Z czego musisz przyznać, że jest w wielu przypadkach mocny (tak samo jak Elitarni FW przyzywani przez Niebianina...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2008 o 22:35, PolishWerewolf napisał:

Widziałeś SkyRaya chodzącego samego? ;] Sentowi zostaje życia na 1-2 strzały z dowolnej innej
broni.


Update do powyższego posta:
"Zakładając maksymalnie korzystny układ (wszystkie rakiety celne i wszystkie rakiety zadają maksymalne obrażenia) zadajesz ok 1130 dmg."
Średnio zadajesz ok 500-700 dmg, czyli pół paska. Nie rób imby ze Skyraya, akurat wiem, bo to testowałem ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2008 o 22:27, PolishWerewolf napisał:

A SkyRay Senta skillem na 1 strzał ;)


tyle że nie ma sensu marnować skilla na senta :)

Dnia 24.01.2008 o 22:27, PolishWerewolf napisał:

Sondy od Harbingera są darmowe, ograniczone jedynie czasowo.


no tu się mylisz - sondy kosztują 35 ene i bardzo szybko zjadają cały zapas energii (6 zwykłych genów z 2 upami ledwo utrzymuje 1 harbringera na auto podczas walki)

Dnia 24.01.2008 o 22:27, PolishWerewolf napisał:

Jednak samotnie potrafi w ten sposób dać te parę sekund na dozbrojenie bazy w przypadku ataku.


ja bym powiedział że główną siłą niebianina jest jego statyczny bonus i darmowa gwardia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2008 o 22:36, Xantor napisał:

tyle że nie ma sensu marnować skilla na senta :)

Zazwyczaj zawsze stoi pośrodku GMów, więc stratą nie będzie.

Dnia 24.01.2008 o 22:36, Xantor napisał:

no tu się mylisz (...)

To już sprostowane ;)

Dnia 24.01.2008 o 22:36, Xantor napisał:

ja bym powiedział że główną siłą niebianina jest jego statyczny bonus i darmowa gwardia

Dlatego jest głównie trzymany. Jednak sam sobą wsparcie w krytycznym momencie zapewnić na chwilę zdoła.

Budo-> IMBY nie robię, jednak ukazywane jest to, że słabą jednostką nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2008 o 22:48, PolishWerewolf napisał:

Budo-> IMBY nie robię, jednak ukazywane jest to, że słabą jednostką nie jest.


Wiadomo, że nie jest słaby :P
Chociaż normalny dmg nie powala, wytrzymałość słaba, a cena wysoka, to jednak salwa nadrabia te wszystkie wady, najlepiej w gwardzistów puścić... z 13 robi się 5-6 :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tau drogie. Skoro jest drogie, to jakim cudem biedni Shas''o wystawiają po 4-5 pełnych oddziałów FW, uzbrajają TCka, spamują pułapki na każdym wolnym kawałku ziemi, spamują SkyRaye, żeby strzelić raz MB i zapomnieć o pojeździe. A Harbringery przy dobrym eco nie są tak obciążające jak wy marudzicie. Jak ktoś myśli, że nonstop będzie pompował nowe sondy, nawet kiedy nie walczy to tak jest. W trakcie walki albo tuż przed nią zaczyna się spam, i spam prowadzi się z sensem. Wtedy jest przesrane. A dajcie sobie spokój z tymi drogimi jednostkami. Naprawdę, Tau naspamuje FW, pułapek, TC, zrobi SkyRaye, SSy jako AV i nagle z dupy wyskakuje z Crisisami i t4. Skoro to tak droga armia, to czemu w grze dzieją się takie cuda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2008 o 22:52, Grond napisał:

to tak droga armia, to czemu w grze dzieją się takie cuda?

po prostu cud rozmnożenia sury :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie-wszystko niby takie drogie,a tu ZONK!!Idą sobie GM.3 minuta i widzą TC w towarzystwie 4-5 Full FW.I tak wesoła gromadka kasuje mi oddziały szybciej,niż zdążę napisać"JA P****Ę!!!".To jest chore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2008 o 22:52, Grond napisał:

Tau drogie. Skoro jest drogie, to jakim cudem biedni Shas''o wystawiają po 4-5 pełnych oddziałów
FW, uzbrajają TCka, spamują pułapki na każdym wolnym kawałku ziemi, spamują SkyRaye, żeby strzelić
raz MB i zapomnieć o pojeździe. A Harbringery przy dobrym eco nie są tak obciążające jak wy
marudzicie. Jak ktoś myśli, że nonstop będzie pompował nowe sondy, nawet kiedy nie walczy to
tak jest. W trakcie walki albo tuż przed nią zaczyna się spam, i spam prowadzi się z sensem.
Wtedy jest przesrane. A dajcie sobie spokój z tymi drogimi jednostkami. Naprawdę, Tau naspamuje
FW, pułapek, TC, zrobi SkyRaye, SSy jako AV i nagle z dupy wyskakuje z Crisisami i t4. Skoro
to tak droga armia, to czemu w grze dzieją się takie cuda?


przyczyna jest jedna i to dość prosta - z uber początku czyli harrasu vespy i TC + supermobilne SS do zdobycia mapy :) żadna magia choć można powiedzieć że troche przegięte. Tyle że jak harras nie wyjdzie to zaczynają się schody. 200 energii za t2 to naprawdę dużo. Wymaga to co najmniej 2 genów a za zwyczaj 3 jako że po typowym starcie zostaje koło 15 pkt energii.

>No dokładnie-wszystko niby takie drogie,a tu ZONK!!Idą sobie GM.3 minuta i widzą TC w towarzystwie 4-5 Full >FW.I tak wesoła gromadka kasuje mi oddziały szybciej,niż zdążę napisać"JA P****Ę!!!".To jest chore.

jeśli chodzi ci o te gry dzisiaj wieczorem to to były maksymalnie 2 oddziały FW nie więcej bo się w t1 tyle nie opłaca :) za bardzo spowalniają tech. A pozatym to powiedz mi co nie rozwala GM w takim tempie (szczególnie po rozwaleniu im morale).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie,nie chodzi mi o te gry wieczorem,ale jak zwykle wysyłam GM,by zdychali,to jak odpalę egzekucję,to zginie co najwyżej 3 GM i jeden puknięty przez komucha.Chyba,że kolo ma HB-wtedy trzeba się pobawić z Hellhoundem czy Chimerą.

...w tych grach to ogólnie Grand imba i tyle.Warp Spiders=Masakra Dla GM a nawet Karsków.,o ile nie rzucą celnie Fragiem i nie odpalą fanatyzmu w odpowiednim momencie.Ale jak widziałem powtórki,to w szybkim czasie Kau miało co najmniej 3 full squady FW.Jeszcze 2 oddziały i trzeba spamować oddziały CC,bo inaczej się nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować