Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Tom Clancy's The Division 2 nie będzie dostępne na Steamie; zobacz trailer wersji PC

11 postów w tym temacie

Nie lepiej powiedzieć że Epic bierze mniej kasy na swoim sklepiku. Po co to ściemniać. Już wielu twórców zaczyna olewać Steama i idzie do konkurencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Renchar napisał:

Nie lepiej powiedzieć że Epic bierze mniej kasy na swoim sklepiku. Po co to ściemniać. Już wielu twórców zaczyna olewać Steama i idzie do konkurencji.

NP Kto? Jak rzucasz takimi stwierdzeniami to poproszę o przykłady. Jeszcze nie zapomnij napisać że steam umiera (mając 14mln zalogowanych userów dziennie i 4-5mln w grze). Epic myśli że dzięki fortnite'owi coś zdziała ale się pomyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Illidian_Stormrage napisał:
12 godzin temu, Renchar napisał:

Nie lepiej powiedzieć że Epic bierze mniej kasy na swoim sklepiku. Po co to ściemniać. Już wielu twórców zaczyna olewać Steama i idzie do konkurencji.

NP Kto? Jak rzucasz takimi stwierdzeniami to poproszę o przykłady. Jeszcze nie zapomnij napisać że steam umiera (mając 14mln zalogowanych userów dziennie i 4-5mln w grze). Epic myśli że dzięki fortnite'owi coś zdziała ale się pomyli.

Prosze nie wysałem tego z palca: wystarczy w google wpisać epick store kusi twórców i masz czarno na białym że pare firm już sie wykruszyło ze Steama. Trochę opisu niżej.

 

Część twórców gier zdecydowała się na opuszczenie Steam i udostępnienie swoich obecnych lub nadchodzących tytułów wyłącznie na platformie Epic Games. To tu otrzymają 88% udziału z dochodu za sprzedaż swoich gier.

Coffee Stain Studios, studio odpowiedzialne za grę Satisfactory zdecydowało się o usunięciu jej ze Steama. Podobny ruch wykonało Team17 informując, że ich najnowsza produkcja Genesis Alpha One nie zawita na wirtualne półki sklepowe platformy Valve. Double Damage, które pracuje nad Rebel Galaxy Outlaw zdecydowało się na czasową, 12-miesięczną wyłączność na korzyść sklepu Epic Games. A to dopiero początek. Kolejne tygodnie i miesiące pokażą, jaką siłę przyciągania ma nowy gracz na rynku.

 

Steam raczej nie umrze, ale nowych gier napewno im ubędzie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to fatalna wiadomość jak ktoś jest obeznany z problemami techicznymi Epic Store który jest tak naprawdę jest kolejną odsłoną epic launchera z całkiem spier!@#!@#! optymalizacją bez jaj nawet GFWL i Uplay takich jaj nie odstawiały. Jak spojrzałem na zużycie zasobów komputera w Subnautica to okazało się że sam Epic Store zżera mi 35% procesora(phenom II x3 720 z odblokowanym rdzeniem i OC do 3,2 Ghz) co i tak z tego co się dowiedziałem to i tak mały pic w porównaniu z niektórymi rekordzistami z Core i9 gdzie to cholerstwo potrafiło uciąć ponad 90% CPU i tak z 1 GB RAM. Epic wie o problemie, ale najwidoczniej ma w czterech literach graczy bo od 2017 jedyna ich rada to zalogować się i od razu zminimalizować.

I teraz pamiętajcie to gra UBISOFT więc na bank będzie to gó**o zwane Denuvo i ten ich genialny DRM dla DRM.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze cierpią na wszystkim gracze... O ile nie mam problemu z podwójnym DRM, to na pewno nie będę robił konta na nowej platformie :] Steam, uPlay, Origin, GOG ile można... Każdy powinien mieć wybór gdzie chce zakupić grę, ale $$$ się musi zgadzać ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2019 o 19:34, Renchar napisał:

Prosze nie wysałem tego z palca: wystarczy w google wpisać epick store kusi twórców i masz czarno na białym że pare firm już sie wykruszyło ze Steama. Trochę opisu niżej.

 

Część twórców gier zdecydowała się na opuszczenie Steam i udostępnienie swoich obecnych lub nadchodzących tytułów wyłącznie na platformie Epic Games. To tu otrzymają 88% udziału z dochodu za sprzedaż swoich gier.

Coffee Stain Studios, studio odpowiedzialne za grę Satisfactory zdecydowało się o usunięciu jej ze Steama. Podobny ruch wykonało Team17 informując, że ich najnowsza produkcja Genesis Alpha One nie zawita na wirtualne półki sklepowe platformy Valve. Double Damage, które pracuje nad Rebel Galaxy Outlaw zdecydowało się na czasową, 12-miesięczną wyłączność na korzyść sklepu Epic Games. A to dopiero początek. Kolejne tygodnie i miesiące pokażą, jaką siłę przyciągania ma nowy gracz na rynku.

 

Steam raczej nie umrze, ale nowych gier napewno im ubędzie.

 

Ja nic nie będę szukał skoro rzucasz takimi stwierdzeniami to proszę o dowody, linki itp a nie rzucasz wersami a nie udowadniasz ich, wiec najprościej w świecie rzecz ujmując nie wierzę w twoje wyssane z palca teksty. Ubędzie im na kilka miesięcy, patrz ze Subnautica nadal jest droższa na epic store niż Steamie więc zobaczymy jak długo pociągną i tak jak pisał Numen żre więcej proca niż steam. Sorry ale epic niech zostanie przy swoim fortnite a nie się pcha tam gdzie nie ma doświadczenia i jest jak dziecko we mgle.

Edytowano przez Illidian_Stormrage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Illidian_Stormrage napisał:

Ja nic nie będę szukał skoro rzucasz takimi stwierdzeniami to proszę o dowody, linki itp a nie rzucasz wersami a nie udowadniasz ich, wiec najprościej w świecie rzecz ujmując nie wierzę w twoje wyssane z palca teksty.

No przecież napisał Ci jakie firmy poprzechodziły do epic, więc w sumie udowodnił to co miał udowodnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Illidian_Stormrage napisał:

Ja nic nie będę szukał skoro rzucasz takimi stwierdzeniami to proszę o dowody, linki itp a nie rzucasz wersami a nie udowadniasz ich, wiec najprościej w świecie rzecz ujmując nie wierzę w twoje wyssane z palca teksty. Ubędzie im na kilka miesięcy, patrz ze Subnautica nadal jest droższa na epic store niż Steamie więc zobaczymy jak długo pociągną i tak jak pisał Numen żre więcej proca niż steam. Sorry ale epic niech zostanie przy swoim fortnite a nie się pcha tam gdzie nie ma doświadczenia i jest jak dziecko we mgle.

4s w goglach pierwsza stronka.
Dłużej zajęło ci pisanie tego wpisu. Wzburzyłeś się jak by ci wciskał że czarne jest białe :D. No i masz tego linka : https://antyweb.pl/epic-games-store-kusi-tworcow/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, TigerXP napisał:

No przecież napisał Ci jakie firmy poprzechodziły do epic, więc w sumie udowodnił to co miał udowodnić.

Napisać to i ja mogę że babka ma wąsa ale dowody proszę, ale nvm bo już mi wrzucił link :).

@Renchar Ciekawe jak długo potrzyma ich epic bo z tego co wiem takich zagrywek próbowało GFWL i im nie wyszło, epic myśli że jak ma grę w którą grają miliony ludzi to jest Bogiem, ale niech nie zapominają że konsument decyduje co i gdzie kupuje a póki co Epic Store jest droższe na obecną chwilę. Moim zdaniem Epic w żaden sposób tym swoim sklepiszczem nie zagraża steamowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Illidian_Stormrage napisał:


@Renchar Ciekawe jak długo potrzyma ich epic bo z tego co wiem takich zagrywek próbowało GFWL i im nie wyszło, epic myśli że jak ma grę w którą grają miliony ludzi to jest Bogiem, ale niech nie zapominają że konsument decyduje co i gdzie kupuje a póki co Epic Store jest droższe na obecną chwilę. Moim zdaniem Epic w żaden sposób tym swoim sklepiszczem nie zagraża steamowi.

Tu się zgodzę pod względem graczy Epic nie zagrozi Steamowi. Gracze nie lubią zmieniać platform. Jak napisał Xanthi88 po co tyle tego sam na Uplay nie zerknąłem od 2 lat nawet jak dawali darmowo jakąś grę. Nie mniej rozumiem trochę twórców że chcą trochę dorobić zamiast dzielić się ze steamem i dawać 30% zysku 12% brzmi dla nich fajniej. Myślę że steam może zmniejszyć trochę dolę za serwery jak by było coś nie po ich myśli :D chyba że epic store będzie niewypałem. Poczekamy zobaczymy :p

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować