Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Microsoft zapowiada zakończenie wsparcia Windowsa 7

13 postów w tym temacie

MisticGohan_MODED napisał:

Niech sobie wsadzą tą "dziesiątkę" głęboko w odbyt razem z "ósemką" i ich prestiżowymi tytułami xp

Prędzej czy później przejdziesz na 10. Z początku nie, ale z biegiem czasu nie będą ci nowe gry i programy odpalać bądź będą błędy. Chyba że całkiem na konsole się przeniesiesz lub na jabłuszko ;),a zostaje jeszcze Linux :D. Jak jesteś fanem tylko internetu i filmów to w sumie na xp można by ciągle jechać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Renchar napisał:
4 godziny temu, MisticGohan_MODED napisał:

Niech sobie wsadzą tą "dziesiątkę" głęboko w odbyt razem z "ósemką" i ich prestiżowymi tytułami xp

Prędzej czy później przejdziesz na 10. Z początku nie, ale z biegiem czasu nie będą ci nowe gry i programy odpalać bądź będą błędy. Chyba że całkiem na konsole się przeniesiesz lub na jabłuszko ;),a zostaje jeszcze Linux :D. Jak jesteś fanem tylko internetu i filmów to w sumie na xp można by ciągle jechać :P

O ile XP to faktycznie już przeżytek to Win7 powinien jeszcze długo spełniać moje oczekiwania.

Edytowano przez MisticGohan_MODED

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Microsoft niczego nie zapowiada, bo ta informacja jest od dawna znana i można ją znaleźć tutaj:

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/13853/windows-lifecycle-fact-sheet

Przy okazji wsparcie rozszerzone windowsa 8.1 jest do 10 stycznia 2023 r. i wszystkim ludziom przeciwnym win 10 polecam 8.1. Chodzi tam samo jak 7, a momentami nawet szybciej, poza tym jego wydajność wolniej się degraduje (7 miała reinstall co rok, 8 co dwa lata). Wystarczy wgrać program przywracający stare menu start i zapomnicie, że siedzicie na 8.

P.S. Cztery pierwsze edycje windowsa 10 tj. 1507, 1511, 1607 i 1703 już utraciły wsparcie - po niespełna 2 latach od swoich premier. Teraz okres wsparcia wynosi 1.5 roku tj. 18 miesięcy.

9 kwietnia przestanie być obsługiwany build 1709 a 12 listopada build 1803.

Mój PC nadal jedzie na 1803 bo windows update uznał, że 1809 na razie mi się nie należy. Jeżeli do listopada nie wyjdzie aktualizacja do 1809 ominą mnie nowe aktualizacje bezpieczeństwa...

1809 działa zaledwie na kilku % komputerów z win 10, najpopularniejszy nadal jest build 1803. Windows 10 zaczyna borykać się z problemem fragmentacji na poziomie androida, gdzie każdy PC ma inną wersję i to pomimo tego, że windows update jest przymusowe i nie wybacza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej na W10 narzekają ludzie którzy go nie mieli nawet wgranego, nowsze sprzęty mają instruckje których nie obsłuży wam W7, ten systemm był tak wspaniały ,że pożył nie całe 3 lata i pojawił się następny.
Jak macie sprzęt z przed 9-12 lat to W7 jest dla was ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i niestety na laptopach praktycznie nie ma wyboru bo montuje się tam nowe procesory i płyty główne, a producenci są zbyt leniwi i nie robią sterowników do 7/8 tylko do 10. Czasem zostaje szukanie po ruskich forach podejrzanych sterowników, ale nie zawsze wszystko da się znaleźć.

Na stacjonarkach wywala komunikat, że ten cpu nie powinien działać na 7/8 i wgraj pan 10, ale można go wyłączyć zewnętrznym programem.

Mój laptop asusa który był fabrycznie pod 10 dużo lepiej i szybciej chodził z 8, ale przez problemy ze sterownikami poddałem się w końcu i przeszedłem na 10. A teraz narzekam, że mi muli pomimo wykastrowania systemu do granic możliwości.

Edytowano przez piomink

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście moje ulubione wersje Windowsa to Windows 95, Windows 2000, Windows (XP 64 bit) Windows Vista (64 bit), Windows 7 i Windows 10. Natomiast jeżeli miałbym wymienić te nie lubiane przez mnie wersje to na dzień dobry Windows Vista (32 bit), Windows XP (32 bit), Windows ME ze względu na pie!@#!@#! stabilność tych systemów operacyjnych, ale to i tak nic w porównaniu z totalną gnojowicą zwaną windows 8/8.1 

Edytowano przez Numenpl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nieudane wersje 32-bitowe+ Windows to idąc od najstarszego Windows 98 (FE), Windows ME, Windows 2000 (skopany zegar systemowy), Windows XP do SP2, Windows Vista do SP2 (SP2, to praktycznie Windows 7), Windows 8x. Trzeba poczekać na następcę 10 o ile jakiś sensowny się pojawi bo 10 też ma mnóstwo problemów, które tradycyjnie zostaną pokonane nową edycją windy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2019 o 19:13, Olamagato napisał:

Nieudane wersje 32-bitowe+ Windows to idąc od najstarszego Windows 98 (FE), Windows ME, Windows 2000 (skopany zegar systemowy), Windows XP do SP2, Windows Vista do SP2 (SP2, to praktycznie Windows 7), Windows 8x. Trzeba poczekać na następcę 10 o ile jakiś sensowny się pojawi bo 10 też ma mnóstwo problemów, które tradycyjnie zostaną pokonane nową edycją windy.

Microsoft marzy o abonamencie na system operacyjny - tylko to zapewni mu stały dopływ gotówki. Ale niekoniecznie mu się to uda, bo użytkownicy tych systemów wcale nie są tacy chętni do płacenia. Z tym, że w stare gry nie zawsze da się grać na nowych systemach, można sobie poradzić, tylko że to też trochę kosztuje. Ja mam większość systemów operacyjnych Microsoftu: 95, 98SE, 2000, XP i 7, przy czym XP i 7 mam w wersji boxowej, z licencja dożywotnią. I jeśli np. Gothic 1 i 2 chodziły na Win7, a później przestały (nawet w trybie zgodności), to na stareńkim WinXP nadal mogę w nie pograć. Win10 spróbowałem i mi się nie spodobał - owszem, może będę musiał go kupić, ale jeszcze nieprędko, na pewno nie w tym roku, ani następnym. I, być może, zaczekam aż Microsoft zdoła wydać następny system operacyjny. Nie wyrzucam starych komputerów i to cały sekret.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2019 o 20:31, KrzysztofMarek napisał:

Microsoft marzy o abonamencie na system operacyjny - tylko to zapewni mu stały dopływ gotówki. Ale niekoniecznie mu się to uda, bo użytkownicy tych systemów wcale nie są tacy chętni do płacenia. Z tym, że w stare gry nie zawsze da się grać na nowych systemach, można sobie poradzić, tylko że to też trochę kosztuje. Ja mam większość systemów operacyjnych Microsoftu: 95, 98SE, 2000, XP i 7, przy czym XP i 7 mam w wersji boxowej, z licencja dożywotnią. I jeśli np. Gothic 1 i 2 chodziły na Win7, a później przestały (nawet w trybie zgodności), to na stareńkim WinXP nadal mogę w nie pograć. Win10 spróbowałem i mi się nie spodobał - owszem, może będę musiał go kupić, ale jeszcze nieprędko, na pewno nie w tym roku, ani następnym. I, być może, zaczekam aż Microsoft zdoła wydać następny system operacyjny. Nie wyrzucam starych komputerów i to cały sekret.

Marzyć sobie można, ale prawda jest taka, że jedynym sensownym kanałem dystrybucji systemu jest spowodowanie, żeby programy na bezawaryjny system pisało się tak łatwo i prosto, że nikt nie będzie chciał pisać na nic innego. Klientem dla twórcy OS są twórcy oprogramowania, choć z płatnością przerzuconą na userów końcowych. Stąd taki sukces Androida. Google zarabia na usługach płatnych dla twórców oprogramowania, którzy mogą płacić bo dla nich system do produkcji softu jest darmowy, a płatność i tak przerzucą na swoich klientów w cenie softu. Microsoft przez swój pomysł sklepu tylko z softem metro (które dzisiaj nie istnieje) praktycznie pogrzebał wszelkie możliwości pośrednictwa w sprzedaży cudzego softu na ich system dając fory pośrednikom naklejkowym takim jak steam itp. Mogliby to oczywiście naprawić bo nawet jeżeli coś się robi później to można zrobić lepiej bazując na błędach konkurencji. No, ale cóż - trzeba to zrobić, a nie odpuścić sobie i dając w ten sposób pracę i kasę pośrednikom trzeciego garnituru, którzy wcale nie muszą się trzymać zaleceń pisania dobrego softu pod konkretny system. A tym samym nie mogą kontrolować rynku softu na swój własny system.

Co do Gothica będę niedługo instalował Gothica 2 na siódemkę 64-bit i sądzę, że uda się go odpalać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować