Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Kolos na kolanach. Co dalej z Activision-Blizzard?

13 postów w tym temacie

Activision przetrwa, Candy Crush ich będzie ciągnąć. Gorzej z Blizzardem, ich już pewnie za parę lat nie będzie.

Dla mnie Warcraft III Remaster będzie łabędzim śpiewem. Szkoda że ich ostatnią dobrą grą będzie remake przypominający dawne dobre czasy. Może fizycznie nie znikną, ale będą robić jakieś gnioty nastawione na mobilne platformy. Może to nawet będą hity. Fajnie, na zdrowie, trzeba iść do przodu i takie tam. A starsi gracze się znudzą, zapomną... Szkoda, tak po ludzku szkoda...

Dramatyzuje? Pewnie tak, choć jeszcze 2-3 lata temu myślałem że Blizzard jest nie do ruszenia a ja cieszyłem się ich grami i z wypiekami czekałem na każde kolejne Blizzcony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może i nad różnymi markami pracują różne ekipy, ale nadal wydawca jest jeden. Duzi wydawcy nie rzucają na rynek po kilka dużych gier na raz, bo doskonale zdaja sobie sprawę z faktu, że marketingowo tego nie uciągną. Nie wiem jak jest traktowane Diablo Immortal, ale czy tak trudno sobie wyobrazić sytuację, w której w 2019 Blizzard nie wydaje nic innego, bo przychodzi informacja z góry, że oddział od marketingu i reklamy nie da rady odpowiednio wypromować innego projektu (zwłaszcza, że pewnie będzie następny CoD, którym też trzeba się zająć)? Oczywiście, że nie, wręcz to bardzo prawdopodobny scenariusz. 

Zresztą tutaj Blizzard padł ofiarą własnej sławy - ludzie zdają sobie sprawę, ze to nie jest firma dostarczająca gry tasmowo, a skoro Diablo Immortal to miał być hit Blizzconu to na 2019 nie ma się już czego innego spodziewać. A kto wie, czy na 2020 cokolwiek dowiozą.

A tymczasem: HotS ograniczany, StarCraft 2 trzyma się chyba głównie siłą marki, WoW to dziadek. Zostaje Hearthstone i w miarę młody Overwatch, ale pierwszy to przecież nie jakiś gigantyczny projekt, a o drugim jest głośno głównie kiedy kolejna postać z czapy okazuje się być reprezentantem jakiejś mniejszości seksualnej.  W tym momencie mydlenie oczu, że przecież Blizzard ma x zespołów i one pracują na siebie i jeden projekt nijak nie szkodzi drugiemu... no, średnio to się ma do rzeczywistości. Widać, że w sferze "core gamingu" Blizzard albo się zwija albo zupełnie nie ma pomysłu na rozwijanie swoich gier.

Edytowano przez Bambusek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambusek napisał:

Może i nad różnymi markami pracują różne ekipy, ale nadal wydawca jest jeden. Duzi wydawcy nie rzucają na rynek po kilka dużych gier na raz, bo doskonale zdaja sobie sprawę z faktu, że marketingowo tego nie uciągną. Nie wiem jak jest traktowane Diablo Immortal, ale czy tak trudno sobie wyobrazić sytuację, w której w 2019 Blizzard nie wydaje nic innego, bo przychodzi informacja z góry, że oddział od marketingu i reklamy nie da rady odpowiednio wypromować innego projektu (zwłaszcza, że pewnie będzie następny CoD, którym też trzeba się zająć)? Oczywiście, że nie, wręcz to bardzo prawdopodobny scenariusz.

 

Tak, bardzo trudno sobie wyobrazić, że firma tej skali miałaby mieć problem wypromować więcej niż jeden tytuł AAA i jest to wielce nieprawdopodobny scenariusz. btw Twoim tokiem rozumowania to Blizzard już nigdy nic nie wyda bo CoD jest co roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Bambusek napisał:

 Widać, że w sferze "core gamingu" Blizzard albo się zwija albo zupełnie nie ma pomysłu na rozwijanie swoich gier.

Od 2004 do 2010 blizzard nie wydał żadnej gry wtedy też się zwijał?

19 godzin temu, Bambusek napisał:

ale czy tak trudno sobie wyobrazić sytuację, w której w 2019 Blizzard nie wydaje nic innego

No będzie jeszcze Warcraft 3 reforge i wow classic a nic innego nie będzie ponieważ nic nie zapowiedzieli.

19 godzin temu, Bambusek napisał:

w której w 2019 Blizzard nie wydaje nic innego, bo przychodzi informacja z góry, że oddział od marketingu i reklamy nie da rady odpowiednio wypromować innego projektu (zwłaszcza, że pewnie będzie następny CoD, którym też trzeba się zająć)?

xDDDD No to jest scenariusz tak nierealistyczny że aż nie możliwy gdyż Acti ma dojść środków do promowania wielu gier naraz szczególnie że raczej będą skierowane do innych odbiorców. A po drugie dlatego że Blizzard i Activision mają oddzielne odziały wydawnicze i marketingowe podobnie jak inne składowe Holdingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ZubenPL napisał:

Od 2004 do 2010 blizzard nie wydał żadnej gry wtedy też się zwijał?

 

Wtedy mieli WoWa do rozwijania i dłubali nad Ghostem, którego koniec końców nigdy nie wydłubali. Teraz co takiego mają? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Bambusek napisał:

Wtedy mieli WoWa do rozwijania i dłubali nad Ghostem, którego koniec końców nigdy nie wydłubali. Teraz co takiego mają? 

No dalej tego WoWa mają do rozwijania, remastery, znacznie więcej gier do utrzymania(SC2,SCR, Overwatch, hearthstone, HOTS, WOW) i zapewne nad wieloma projektami niezapowiedziany dłubią. Wtedy też grzebali nad większą liczbą projektów niż Ghost,  SC2 powstawał od 2003 roku, D3 od 2000-2003(pierwsza wersja), druga 2003-2005 i tak która niestety wyszła 2006-2012. Tak czy siak widać że ich zespoły potrzebują z 5 lat na przygotowanie gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2019 o 02:07, Gregario napisał:

Steam upada, Activision-Blizzard się kończy - co dalej? Zaczynam bać się kolejnego tekstu.

Ty nie wiesz że bait tytuły są najlepsze dla mediów nt gier? Blizzard do bycia na kolanach jest daleki a co tu mówić o upadku, to samo ze steamem, Epicstore co najwyżej połaskotał gaben'a w jego stopę :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2019 o 15:05, Bambusek napisał:

Wtedy mieli WoWa do rozwijania i dłubali nad Ghostem, którego koniec końców nigdy nie wydłubali. Teraz co takiego mają? 

A teraz co? WoW zniknął? Bo mi się wydaje ze jest i dalej zarabia miliardy rocznie, oraz deklasuje konkurencje.

Durr Czemu mi nie połaczyło z poprzednim komentarzem tego komentarza? Pamietam że kiedyś inaczej działało to forum ^^.

Edytowano przez Illidian_Stormrage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować