Zaloguj się, aby obserwować  
ReMiller

Realizacja zamowień - słaba strona CDP

25 postów w tym temacie

Pytanie dotyczy realizacji przesyłki przez CDP. Otóż za kuriera płaci sie drożej, bo dostawa jest następnego dnia po wysłaniu. Nikt nie zauważa jednak, że jest to złudzenie, bo od momentu zapłaty przelewem (potwierdzenie przelewu mam praktycznie niezwłocznie po jego wysłaniu (chyba, że to sobota-niedziela)) mijają 2-3 dni, które CDP przeznacza na: czekanie-pakowanie-inne. W efekcie płacę za coś, czego nie mam, bo czekam parę dni nie wiadomo dlaczego. Towar zamówiłem 29.10. Zapłaciłem mtransferem. Kole południa 31.10 miałem już potwierdzenie przelewu w ręku. Ale co z tego, skoro do dziś towar nie przyszedł, bo najpierw było oczekiwanie na autoryzację przelewu z Ecard, potem pojawił się wpis, że dostawa 2-3 listopada, potem, że wysyłka zaplanowana na 31 października, potem, że jest pakowane (wczoraj), dzisiaj, że wysłane (ale numeru listu przewozowego nie ma jeszcze w systemie Masterlinka). No i przewidywania dostawa 4-5 listopada. Zakładając, że wysyłka była 3 listopada, a ja płacę więcej, aby była na drugi dzień, dlaczego dostawa ma być 5 listopada????? Poza tym to sobota, a adres specjalnie podałem do firmy, aby być cały czas, a sobotę nie pracujemy, więc towar pewnie dotrze w poniedziałek. Czyli zapłaciłem za express, a dostaję po kilku dniach. Pogratulować. Pomijam fakt, że przy takim wolumenie przysyłek, koszty kurierskie nie powinny być wyższe niż 10zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi tu wszystko się zgadza. Zamówiłeś w sobotę, 29.10. Przelew mógł więc dotrzeć najwcześniej pierwszego dnia roboczego, czyli 31.10. I tak dotarł. Wysyłka jest następnego dnia po otrzymaniu płatności. Wtorek był dniem wolnym, więc wysłano w środę. 3-4 to dni, w których powinieneś otrzymać grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widząc temat post stwierdzam z 90% prawdopodobieństwem że ten temat zostanie zamknięty:)
Pozatym ja wole kupować osobiście bo wtedy widze jaki jest towar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2005 o 20:07, Ponury rzniwiaż napisał:

Widząc temat post stwierdzam z 90% prawdopodobieństwem że ten temat zostanie zamknięty:)


a dlaczego? :) dlatego że gość stwierdza że organizacja sklepu gram.pl do pięt nie dorasta organizacji "normalnego" sklepu internetowego?
prawda w oczy kole? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2005 o 11:37, mkaa napisał:

Przelew mógł więc dotrzeć najwcześniej pierwszego dnia roboczego,czyli 31.10.

Nie chcę niczego sugerować, ale do banku, w którym pracuję, transakcje z weekendu dotarły w środę, bo w poniedziałek był przecież kolejny dzień typowego polskiego dłuuugiego weekendu ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2005 o 20:11, KHRoN napisał:

> Widząc temat post stwierdzam z 90% prawdopodobieństwem że ten temat zostanie zamknięty:)

a dlaczego? :) dlatego że
gość stwierdza że organizacja sklepu gram.pl do pięt nie dorasta organizacji "normalnego" sklepu internetowego?
prawda w
oczy kole? ;]

pewnie tak ale ja nie jestem rzecznikiem cdp żeby ich bronić pozatym nie kupowalem jeszcze w cdp w sklepie gram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To dodam tylko, że przesyłka nadal nie dotarła... a w Masterlinku nie widzą jej w systemie. Ja zresztą też nie, bo system Masterlinka wywala błędy aplikacji... Tym samym idzie już dłużej, niż pocztą polską... a zapłaciłem 14.90... Oklaski....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no dokladnie, mnie tez teraz szkoda kasy za przesylke, a moglem wydac mniej (i moglbym szybciej kupic druga gre..), ale moj tata sie uparl na kuriera :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 09:17, spider88 napisał:

Mam ten sam program , czekam już prawie tydzień na kuriera mimo że mam ustawione za pobraniem.To jest kpina

Nie program tylko problem sorry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I mamy prosty przykład:

1 04/11/2005 18:59:55 Przesyłka odebrana przez kuriera WAW
2 03/11/2005 17:49:04 Przesyłka wchodząca do sortowni WAW

Dziś jest 7 listopada. I nadal nie ma paczki.Jakieś komentarze CDP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I najnowsze wieści:

1 07/11/2005 14:34:56 Przesyłka wchodząca do sortowni WAW
2 07/11/2005 14:00:00 Przesyłka wchodząca do sortowni WAW
3 04/11/2005 18:59:55 Przesyłka odebrana przez kuriera WAW
4 03/11/2005 17:49:04 Przesyłka wchodząca do sortowni WAW

A adresat paczki nie dostał nadal....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 09:17, spider88 napisał:

Mam ten sam program , czekam już prawie tydzień na kuriera mimo że mam ustawione za pobraniem.To jest kpina

A zadzwoniłeś do firmy kurierskiej? Jak nikogo nie ma w mieszkaniu, to kurier zaznacza, że był i wraca. Nastepnego dnia to samo, a po pownym czasie paczka wraca do nadawcy.
Teoretycznie kurier ma obowiązek zostawić zawiadomienie, że był. Ale zazwyczaj nie zostawia (bo i kto go wpuści do wnętrza bloku)? Więc sobie czekasz i... zapewne się nie doczekasz, jeśli się nie skontaktujesz z nimi. Dlatego też wolę pocztę: nie dość, że taniej, to jeszcze przynajmniej zostawiają awizo w skrzynce. Chyba, że przesyłka zaginie (jak mi się zdażyło).

Jak niedawno CDP mi wysłał kurierem (UPS), to 15 minut mi zajęła rozmowa telefoniczna z nimi zanim dało się ustalić kiedy dostarczą mi przesyłkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 15:40, mkaa napisał:

do firmy kurierskiej? Jak nikogo nie ma w mieszkaniu, to kurier zaznacza, że był i wraca. Nastepnego dnia to samo, a po
Teoretycznie kurier ma obowiązek zostawić zawiadomienie, że był. Ale zazwyczaj nie zostawia (bo i kto go wpuści do wnętrza bloku)?


Kurier odznacza jedynie na paczce, która ma dostarczyc. W poprzednim zamowieniu zadnego awizo nie widzialem. Pani masterlink twierdzi, ze dzwonia do odbiorcy dopiero po drugim nieudanym dostarczeniu. oczywiscie to stek bzdur ;D ale tak ma działać w teorii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2005 o 12:23, Arlathan napisał:

Kurier odznacza jedynie na paczce, która ma dostarczyc. W poprzednim zamowieniu zadnego awizo nie widzialem.

Dokładnie. Na paczce (którą otrzymałem po 15-minutowym ustalaniu terminu - oczywiście ja dzwoniłem) były daty awiza. Kurier mi jednak szczerze powiedział, że tak się robi. I że faktycznie zawiadomienia nie zostawił (i tylko dzieki szczerości nie zgłosiłem reklamacji przesyłki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja jestem zadowolony z CDP zamówiłem jedną grę w poniedziałek 31.X a dostałem w środę 2.XI a miała być dostarczona między 3 a 5 Listopada a wybrałem zwykłą poczte nie kurierską

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2005 o 12:51, Patryk R napisał:

a ja jestem zadowolony z CDP zamówiłem jedną grę w poniedziałek 31.X a dostałem w środę 2.XI a miała być dostarczona między
3 a 5 Listopada a wybrałem zwykłą poczte nie kurierską


poczta polska rulez (i taniej i szybciej:P)

oto historia mojego zamowienia:
Data złożenia zamówienia: Śr, 19.10.2005 o godz. 12:36
Listonosz z paczka u drzwi: Pt, 21.10.2005 o godz. 13:45

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.11.2005 o 12:59, Arkadiusz napisał:

poczta polska rulez (i taniej i szybciej:P)


hehe racja ale moje zaskoczenie tak szybką wysyłką było jeszcze większe ponieważ wróciłem do domu z wycieczki szkolnej a tu gierka jest


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować