Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Metro Exodus na PC ekskluzywne dla Epic Games Store

11 postów w tym temacie

No widzę epic jednak nie jest taki głupi, jak większość użytkowników tego portalu i nie tylko w sumie tego, sugeruje. Teraz tylko czekać na więcej takich nahypowanych produkcji na tej platformie. O detronizacji steama oczywiście nie ma co mówić, ale jakoś trzeba zacząć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yhy czyli skoro zamówiłem Boxa to czeka mnie już tylko Epic Store. No cóż żegnajcie osiągnięcia, a miałem w planach odblokować wszystko :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż nie chcę moich pieniędzy to nie dostaną. W sumie Epic i tak pewnie w nagrodę oddało koszty produkcji gry więc nic dziwnego że skorzystali.

Edytowano przez ZubenPL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cytat z Epic Games Store:

"Gra będzie dostępna od 15 lutego w cenie 49,99 dolarów w Ameryce Północnej, 49,99 funtów w Wielkiej Brytanii oraz 59,99 euro w pozostałych krajach europejskich. "

Czyli 50 USD = 60 EUR......

Jednak lece na Steam zrobić preorder...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj, nieładnie Epic i Deep Silver potraktowało graczy. Mam nadzieję, że takie zagranie i ogólnie taka polityka zdobywania tytułów na wyłączność (nawet czasową) wcześniej, czy później zemści się na nich. Zresztą już teraz słychać głosy o odwołanych zamówieniach.

4 godziny temu, Renchar napisał:

Yhy czyli skoro zamówiłem Boxa to czeka mnie już tylko Epic Store. No cóż żegnajcie osiągnięcia, a miałem w planach odblokować wszystko :(

Skoro już zamówiłeś grę i nie możesz z niej zrezygnować, to wiadomość, że gra wróci na Steam'a po 14 lutego 2020r. raczej Cię nie pocieszy. https://steamcommunity.com/games/412020/announcements/detail/1691566844144954098

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prędzej zaopatrze się w pirata niż tego ich "eksluzywa" z dupnego sklepiku.

To jest kolejna bezczelna informacja zaraz po pieprzonym denuvo którą twórcy ogłosili niedługo przed premierą. Dłużej tego tolerować nie zamierzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, ConradG napisał:

"Gra będzie dostępna od 15 lutego w cenie 49,99 dolarów w Ameryce Północnej, 49,99 funtów w Wielkiej Brytanii oraz 59,99 euro w pozostałych krajach europejskich. "

Wyciągnięte z FAQ w EGS:

The Standard Edition is priced at $49.99 in North America, £49.99 in the UK and €59.99 in most other European counties (further regional pricing may vary).
Standardowa edycja jest w cenie $49.99 w Ameryce Północnej, £49.99 w Wielkiej Brytanii oraz €59.99 w większości innych krajach europejskich (dodatkowo ceny regionalne mogą się róznić).

A konkretniej...
Epic:
49.99 USD = 187.92 PLN
49.99 GBP = 247.27 PLN
59.99 EUR = 257.27 PLN
Steam:
59.99 USD = 225.51 PLN
49.99 GBP = 247.27 PLN
59.99 EUR = 257.27 PLN
ZŁOTÓWKI =  214,99 PLN
Ceny Steam są z dnia 24 stycznia 2019

3 godziny temu, ConradG napisał:

Czyli 50 USD = 60 EUR......

Czyli 187,92 PLN = 257,27 PLN
Czas się przeprowadzić do USA, aby trochę zaoszczędzić...
...albo po prostu pomylili jedną cyfrę i ceny miały być identyczne :P

7 minut temu, Gregario napisał:

Skoro już zamówiłeś grę i nie możesz z niej zrezygnować, to wiadomość, że gra wróci na Steam'a po 14 lutego 2020r. raczej Cię nie pocieszy. https://steamcommunity.com/games/412020/announcements/detail/1691566844144954098

To samo można znaleźć w FAQ:

As of 28 th January 2019, Metro Exodus is now available to purchase through the Epic Games store EpicGames.com and has been removed from other Digital stores, including Steam.
Will Metro Exodus ever return to Steam?
Yes - Metro Exodus will return to Steam and on other store fronts after 14th February 2020.
https://www.epicgames.com/store/pl/product/metro-exodus/faq?sessionInvalidated=true
______________________________________________________________________

Może i dla polaków nie jest to korzystne ale twórcy na EGS wychodzą lepiej o 10,8 USD / 9 GBP / 10,8 EUR za każdą sprzedaną kopię w porównaniu do Steam więc nic dziwnego, że się na to zdecydowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciekawe ile wynosiła łapówka którą chiński komunistyczny moloch tencent (właściciel epic games) wręczył twórcom metra w zamian za przejście ze steama do ich sklepu :) musieli narawde grubo posmarować bo to niemożliwe żeby deep silverowi sam większy zysk na każdym sprzedanym egzemplarzu kalkulował sie na tyle by zrezygnować z obecności na platformie posiadającej ponad 90 milionów aktywnych użytkowników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować