Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Głuchowski krytycznie o ekskluzywnym charakterze Metro Exodus na PC

16 postów w tym temacie

"Ostatecznie fani serii nie powinni przywiązywać aż tak dużej wagi, do platformy, która będzie obsługiwała ich tytuł"

 

Co ja czytam... Ktoś albo nie wie o czym pisze albo ma klapki na oczach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Monopol Steam'a zaczyna się chwiać. I bardzo dobrze. Większa konkurencja to zawsze lepsze rozwiązanie, zarówno dla graczy jak i wydawców, których do tej pory Steam doił bez litości. Oby więcej takich inicjatyw!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locker1974 napisał:

Monopol Steam'a zaczyna się chwiać. I bardzo dobrze. Większa konkurencja to zawsze lepsze rozwiązanie, zarówno dla graczy jak i wydawców, których do tej pory Steam doił bez litości. Oby więcej takich inicjatyw!

Ta, nie ma to jak zamienić jeden monopol na drugi. Dla graczy najlepiej byłoby, aby gra była dostępna na każdej platformie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ta, nie ma to jak zamienić jeden monopol na drugi. Dla graczy najlepiej byłoby, aby gra była dostępna na każdej platformie.

Mam nadzieję, że rozumiesz, iż wydanie jednej czy więcej gier ekskluzywnie na platformie Epic jeszcze przez długi czas nie spowoduje, że Steam przestanie być faktycznym monopolistą. A jeśli kiedyś do tego dojdzie to nie oznacza, że automatycznie monopolistą stanie wtedy Epic. To oznacza, że w końcu będziemy mieć jakąś konkurencję na tym rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, locker1974 napisał:

Monopol Steam'a zaczyna się chwiać. I bardzo dobrze. Większa konkurencja to zawsze lepsze rozwiązanie, zarówno dla graczy jak i wydawców, których do tej pory Steam doił bez litości. Oby więcej takich inicjatyw!

Robienie quasi-exów wcale nie stanowi korzyści dla konsumenta, w gruncie rzeczy jest to ograniczenie wyboru. Mało tego,  przez politykę regionalną Epic, gracze w Polsce będą musieli za Metro zapłacić więcej, niż na Steam. Dodatkowo, wyciąganie gry z jednego kanału dystrybucji jest co najmniej dziwne.

Z perspektywy użytkownika Epic nie stanowi żadnej konkurencji dla Valve, bo ich usługa jest niebywale uboga. Brakuje tak fundamentalnej funkcji jak 'szukaj', więc nawet nie ma co porównywać. Prawda jest taka, że Steam w tej chwili nie ma sobie równych.

Można oczywiście dyskutować, czy 30% udział to mało, czy dużo, natomiast ostatecznie jest to problem między wydawcą i pośrednikiem. Dla mnie jako gracza, wejście Epic na rynek nie przyniosło żadnych korzyści (a na pewno nie w przypadku Metro). Właściwie jest to argument za tym, żeby poczekać rok i kupić na Steam za pół ceny z już zaimplementowanymi poprawkami. Z tego co obserwuję, nie będę sam w takim podejściu. Ostatecznie, może się okazać, że Deep Silver sporo na tym straci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, fenr1r napisał:

 

Można oczywiście dyskutować, czy 30% udział to mało, czy dużo, natomiast ostatecznie jest to problem między wydawcą i pośrednikiem. Dla mnie jako gracza, wejście Epic na rynek nie przyniosło żadnych korzyści (a na pewno nie w przypadku Metro). Właściwie jest to argument za tym, żeby poczekać rok i kupić na Steam za pół ceny z już zaimplementowanymi poprawkami. Z tego co obserwuję, nie będę sam w takim podejściu. Ostatecznie, może się okazać, że Deep Silver sporo na tym straci.

Czy tracą może trochę graczy poczeka rok. Reszta nie wytrzyma i kupi po miesiącu. Dobrze to przemyśleli nawet jak stracą te trochę graczy to oni już są wrzuceni w koszta platformy . Czyli w te 18% zarobku który by musieli oddać Valve, a tak nie muszą. Mają szansę że gra będzie mieć bardzo dobre opinie w śród użytkowników to większa część nie będzie czekać tak długo z kupnem.

Czy mnie to boli że nie wydają na steamie jakoś nie. Choć odblokowywał bym osiągnięcia. Pamiętam jeszcze czasy jak człowiek narzekał że kupowało się boxa , a musiał wszystko na jakimś Steamie instalować, a teraz bez tej platformy ludzie żyć nie mogą :D

Edytowano przez Renchar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, locker1974 napisał:

Monopol Steam'a zaczyna się chwiać. I bardzo dobrze. Większa konkurencja to zawsze lepsze rozwiązanie, zarówno dla graczy jak i wydawców, których do tej pory Steam doił bez litości. Oby więcej takich inicjatyw!

Gra dostępna tylko w jednym sklepie, to faktycznie jest większa konkurencja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi udało się kupić na steam.
Koledze nie. Powiedział mi wprost że użyje toretna.
Nie miałbym nic przeciwko gdyby tu i tu była jednakowo dostępna. Nie byłoby problemu. Dzięki swojej decyzji "zyskają" na tym ;) - torenty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Ravenear napisał:

Mi udało się kupić na steam.
Koledze nie. Powiedział mi wprost że użyje toretna.
Nie miałbym nic przeciwko gdyby tu i tu była jednakowo dostępna. Nie byłoby problemu. Dzięki swojej decyzji "zyskają" na tym ;) - torenty...

I teraz wytłumacz mi gdzie tu logiczne myślenie? Nie ma gry na steamie, co się wiąże z pewnymi ograniczeniami, więc gość ściąga grę z torrenta, gdzie mamy te same ograniczenia i tutaj już one nie są problemem? Bardzo logiczne :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kompleetnie nie rozumiem tej dramy... Gry to biznes. Produkcja kosztuje miliony, więc byłoby fajnie jakby się zwróciły. Kto wie - może po umowie z Epic już się zwróciło? Już widzę jak każdy z narzekających, będący w podobnej sytuacji, odrzuca taką ofertę - dla "dobra" graczy, którzy bez Steam'a już sobie świata nie wyobrażają;)
To też dobrze pokazuje jak bardzo Steam "wżarł" się ogólną świadomość. Jeszcze kilka lat temu częste były nazekania, że kupujemy grę fizycznie, ale do grania i tak potrzebujmey Steama etc. etc. Dziś, jak widać, gra bez Steama się nie liczy. I rozumiem, że Steam, jako platforma, oferuje większe spektrum możliwości niże taki Epic Store. Ale przecież sama gra się nie różni. Niczym. Wieć wszelkie biadolenie "no-steam-no-buy" to tylko oznaka uzależnienia. Bo jak widać kupuje się dla launchera, a nie dla gry. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TigerXP napisał:

I teraz wytłumacz mi gdzie tu logiczne myślenie? Nie ma gry na steamie, co się wiąże z pewnymi ograniczeniami, więc gość ściąga grę z torrenta, gdzie mamy te same ograniczenia i tutaj już one nie są problemem? Bardzo logiczne  

Dokładnie to samo chciałem napisać. 

 

Ravenear napisał:

Mi udało się kupić na steam.
Koledze nie. Powiedział mi wprost że użyje toretna.
Nie miałbym nic przeciwko gdyby tu i tu była jednakowo dostępna. Nie byłoby problemu. Dzięki swojej decyzji "zyskają" na tym ;) - torenty...

Wytłumacz mi proszę, bo nie rozumiem... Jaki problem, że kupi ją gdzieś indziej niż na Steamie? Wiadomo, wygodniej mieć jedną aplikację tego typu i tam mieć całą bibliotekę, ale naprawdę fakt że będzie musiał mieć drugą taką aplikację tworzy aż taki problem, żeby zrezygnować z zakupu gry? Jak dla mnie to chore. Jeśli chciałbym kupić grę to bym kupił niezależnie od tego jakiego oprogrmowania będę musiał użyć żeby ją uruchomić. Już pomijam fakt, że ze zcrackowanymi grami zwykle jest tyle problemów, że ostatecznie i tak straci więcej czasu i nerwów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, TigerXP napisał:

I teraz wytłumacz mi gdzie tu logiczne myślenie? Nie ma gry na steamie, co się wiąże z pewnymi ograniczeniami, więc gość ściąga grę z torrenta, gdzie mamy te same ograniczenia i tutaj już one nie są problemem? Bardzo logiczne :) 

A co tu ma być logicznego? Kolega postanowił "ukarać" finansowo twórców gry za wycofanie jej ze Steam'a. Żeby nie było, nie popieram takich metod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.02.2019 o 03:35, Gregario napisał:

A co tu ma być logicznego? Kolega postanowił "ukarać" finansowo twórców gry za wycofanie jej ze Steam'a. Żeby nie było, nie popieram takich metod.

No właśnie nie do końca. Postanowił ich ukarać, bo przez zmianę platformy musi kliknąć kilka razy więcej, niżby to miało miejsce w przypadku steama. Ale to samo klikanie i pieprzenie się z torrentami (a z piratami jak jest każdy wie) to już dla niego nie jest żaden problem. Dziwne myślenie :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować