Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Efekt Exodusu: gry z serii Metro bombardowane na Steamie

12 postów w tym temacie

I bardzo dobrze, oby zatrzymała się fala tych syfnych launcherów. Powinnien być do tego tylko STEAM, a nie 10tysiecy roznych miejsc, bo za chwile wiecej czasu czlowiek poswieci na przypominaniu hasla i zastanawianiu sie jaki wydawca wydal jaka gre by odpalic z jego launcza dany tytul. Glypota... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie jest to totalna głupota. Oczywiście żenujące jest podkupienie przez epic exclusiva, szczególnie w tak brutalny i nagły sposób chociaż wiedzieli o tym od tygodni ALE..

Po 1) dlaczego karać dobre gry? Rozumiem wystawianie złych recenzji grze która wyszła i jest do kitu, ale dlaczego wyżywać się na tych dobrych grach. Myśle że prawdziwy fan tych gier by tak nie zrobił.

Po 2) Dajecie się traktować (gracze) jako dojne krowy i frajerzy. Kupujecie gry w przedsprzedaży by mieć dostęp do DEMA, akceptujecie traktowanie was jak śmieci przez wydawców. Więc co się dziwicie że firmy robią debilne rzeczy i dalej sprawdzają wytrzymałość klientów (chociaż tu nie ma co sprawdzać, gracz jak wierny zbity pies wróci i tak do pana po kolejną grę). Głosuj portfelem a nie debilnymi recenzjami.

Po 3) PC od dawna ma dużo różnych launcherów i będzie ich miał co raz więcej. Przyzwyczajcie się lub zmieńcie platformę. To funkcjonuje już w każdej dziecinie, ksiażek czy filmów.

i po 4) Kupno gry cyfrowej to usługa. Gra nie należy do Ciebie Ty ją tylko wynajmujesz. Więc nie przeżywajcie kolejnych programów i sklepów. Wynajmijcie grę, przejdzcie bawiąc się nia i olejcie. Chyba jestem za stary, i już kompletnie nie przywiązuje się do "cyfrowych rzeczy/bibliotek"

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Flaku napisał:

I bardzo dobrze, oby zatrzymała się fala tych syfnych launcherów. Powinnien być do tego tylko STEAM, a nie 10tysiecy roznych miejsc, bo za chwile wiecej czasu czlowiek poswieci na przypominaniu hasla i zastanawianiu sie jaki wydawca wydal jaka gre by odpalic z jego launcza dany tytul. Glypota... 

Bo monopol na rynku to dobra sprawa... Jakoś przeżyje kilka lauchnerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gregario napisał:

Trzeba przyznać, że trochę sobie na to zasłużyli.

Nawet trochę bardzo sobie zasłużyli. Choć to trochę gówniarska zemsta, to niestety Steam jeszcze nie przewidział opcji recenzowania wydawców/producentów, więc to chyba jedyna dostępna forma upustu emocji. Oczywiście poza nie kupieniem Exodusu w sklepie Epica, ale spodziewam się że większość krzykaczy i tak pobiegnie potem grzecznie kupić tam grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnyguliano napisał:
Gregario napisał:

Trzeba przyznać, że trochę sobie na to zasłużyli.

Nawet trochę bardzo sobie zasłużyli. Choć to trochę gówniarska zemsta, to niestety Steam jeszcze nie przewidział opcji recenzowania wydawców/producentów, więc to chyba jedyna dostępna forma upustu emocji. Oczywiście poza nie kupieniem Exodusu w sklepie Epica, ale spodziewam się że większość krzykaczy i tak pobiegnie potem grzecznie kupić tam grę.

Ludzie skreślają kogoś kto dopiero wszedł na ten rynek i jeszcze nie wiadomo jak to się potoczy. Może Epikowi ten sklepik nie wyjdzie to ciul z tym każdy ma prawo coś tworzyć czy mu to wypali to inna historia. Developer wydaje swoją grę jak mu się podoba. Gdy graczowi coś nie pasuje to gry nie kupuje koniec kropka. Ludzie odwalają dziecinadę teraz z tymi komentarzami w starszych tytułach.

Trochę dowalili z tym że praktycznie 3 tygodnie przed premierą mówią że zmieniają platformę docelową. Mimo to mają prawo wydawca jest bogiem on sponsoruje tytuł. Producent jest tylko wykonawcą nie ma wiele do gadania. Ja jestem w grupie ludzi co akurat nie płaczą i na premierę kupuje. Z tyłu mam graczy co płaczą za Steamem dobra gra sama się obroni. No i jak mówisz wielu płaczków nie wytrzyma i tak kupi znając życie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Afery ciąg dalszy, a ja dalej nie rozumiem jaki gracze mają problem. Co za różnica którą aplikację odpalisz, żeby uruchomić grę? Jeszcze rozumiem gdyby było tak jak w przypadku platform VOD, że wszystkie mają swoją ekskluzywną zawartość, a dostęp do każdej kosztuje, ale w przypadku gier cała ta "afera" jest dla mnie conajmniej chora. A wystawianie dobrym grom słabych ocen z tego powodu to już szczyt debilizmu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, tylko ja tych haseł do launcherów za cholerę nie mogę spamiętać. Origin, Uplay, Battle.net, Epic, Bethesda, Steam. Muszę chyba zacząć sobie zapisywać na pulpicie w notatniku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Producentowi nie można nic zarzucić, oprócz tego, że podjął decyzję tak krótko przed premierą, co mogło spowodować pewne komplikacje. Ale gdyby postanowił wydać grę tylko na PS4 też spotkałby się z taką krytyką? Tym bardziej, że by zagrać na konsoli trzeba wyłożyć 1500 zł, a do skorzystania z Epic Games Store 0 zł? Niektórym wydaje się, że Steam to organizacja charytatywna, a inne platformy próbują zarobić na jego sukcesie. Tyle, że Steam ciągnie spory procent od każdej sprzedanej gry co ogranicza dochód producenta i wpływa na ogólny wzrost cen.

Epic games wykupiło wyłączność na dystrybucję nie po to by zrobić komuś na złość, ale po to, by rozreklamować swoją nową platformę. Śmieszy mnie kiedy ktoś mówi, że każda gra ma być na Steamie, bo Steam jest najlepszy. Tyle tylko, że gry kupuje się, by w nie zagrać, a nie po to by uruchomić launcher. Może eksklusiwy nie są wygodne dla graczy, ale nie ma tu niczego moralnego, ani niemoralnego. Co najwyżej Epic games może na tym zyskać lub stracić, ale to ich wybór.

Sam korzystam z GoG Galaxy, bo ma często o wiele lepsze ceny i promocje, mam wykupiony roczny abonament w Origin, bo dostaję co jakiś czas dostęp do nowych gier z których wiele byłoby droższych niż kilka lat abonamentu. Mam Uplay, by zagrać w gry Ubisoftu (z których masa to exclusiwy). Dopóki nie chcę odpalić jakiejś gry nie muszę nawet myśleć, że mam je gdzieś na komputerze. I mam świadomość, że zawsze mam dostęp do najlepszych ofert, a nie tych z góry podyktowanych przez jedną platformę. Graczom po prostu opłaca się korzystanie z wielu platform, tak jak opłaca się chodzenie po killku sklepach poszukując najlepszego wyboru. Monopol i hegemonia Steama opłaca się tylko Steamowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, johnyguliano napisał:

Nawet trochę bardzo sobie zasłużyli. Choć to trochę gówniarska zemsta, to niestety Steam jeszcze nie przewidział opcji recenzowania wydawców/producentów, więc to chyba jedyna dostępna forma upustu emocji. Oczywiście poza nie kupieniem Exodusu w sklepie Epica, ale spodziewam się że większość krzykaczy i tak pobiegnie potem grzecznie kupić tam grę.

Valve planuje w najbliższym czasie dokończyć odświeżanie swójego sklepiku oraz niektórych funkcji społecznościowych. Może pojawi się możliwość oceniania producentów i wydawców np. na ich profilach. Na pewno po takich akcjach jak z Metro Exodus byłoby tam gorąco :D

11 godzin temu, Dardum napisał:

 

Ty tak na serio ten przykład z PS4? Poza tym, gratuluję dość spójnych poglądów np.: Steam nie jest organizacją charytatywną, ale pobierane przez niego opłaty są już złe; monopol Steam'a jest zły i powinna być większa konkurencja, z drugiej strony gry na wyłączność w Epic Games Store są OK.

I proszę nie mówi mi, co mi się bardziej opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować