Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Twórca gry Metro Exodus: „jeśli gra nie sprzeda się na PC, to kolejna odsłona ominie pecety”

29 postów w tym temacie

Podjeli głupią decyzje, a teraz próbują zwalić winę na klientów. Spoko, ja tam bez Metro mogę żyć. Jest wiele innych dobrych gier, a ciekawych FPS'ów będzie w tym roku całkiem sporo. Prawdę mówiąc, mam nadzieję, że sprzedaż Metro na PC będzie totalną klapą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tekst o wstrzymaniu produkcji kolejnych gier na PC i zarazem zawężenie dystrybucji dla PC do jednego źródła brzmi jak celowe działanie na wycofanie się z tego rynku. Jeżeli tak będzie to nawet na konsoli niczego od nich nie kupię. Głupota i krótkowzroczność, niech sprzedaż spada, minus dla developerów Metro i kolejny psikus dla Epica i ich dziwnych zapędów monopolistycznych.

Edytowano przez Earendil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra zobaczymy miesiąc po premierze co będą gadać, bo tym posunięciem praktycznie załatwili się na Amen. I to nie jest żaden fake to oficjalna postawa twórców gry w dodatku potwierdzona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Numenpl napisał:

Dobra zobaczymy miesiąc po premierze co będą gadać, bo tym posunięciem praktycznie załatwili się na Amen. I to nie jest żaden fake to oficjalna postawa twórców gry w dodatku potwierdzona.

Właśnie jak sprzedaż była by słaba mieli by możliwość olania PC. Żadnych paczy czy dodatków zapewne. Tak robiło Square Enix z Automatą zero paczy , FF XIV też słabo potraktowany został. Skoro nie ma odbiorców po co wydawać kasę na portowanie. Łatwiej zrobić grę pod dwie specyfikacje sprzętu niż bawić się z blaszakami gdzie każdy jest inny i zawsze komuś coś nie chodzi. Teraz to pewnie PS5 i nowy Xbox by był pod nowy tytuł.

W sumie powiedział co myślał po co się z dzieciarnią bawić mieli prawo olać steama i mieli by prawo olać nasze PC. Jak by olali następnym razy blaszaka założę się że wiele osób by jęczała że coś nie wyszło na PC.

CDProjektRED miało to samo ludzie pisali w komentach nie kupie waszego Cyberpunka jak nie dacie widoku TPP. Sami powiedzieli twardo to ich wizja i nikt na nich nie wymusi zmiany widoku.

morcinwnek napisał:

Oho, Czyżby optymalizacja na PC miała leżeć ?

Po 2 tygodniach pewnie łatki przestaną wychodzić, albo dociągną do końca i jak mówią więcej nic na PC nie zobaczym :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale biadolicie! Zobaczcie ile na tym waszym steamie obecnie kosztuje nowa gra bez żadnych promocji... Jest droższa niż fizyczna kopia na konsole w sklepie. No coś tu jest nie tak!

Jasne, dla mnie też byłoby wygodniej na steam, większość gier tam mam. Ale Vavl jest hegemonem i robi z cenami dla graczy i stawkami dla deweloperów co chce. Zrozumcie, że im bardziej konkurencyjne będą takie platformy jak origin, gog, czy ten epick to tylko lepiej dla nas, graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Renchar napisał:

Po 2 tygodniach pewnie łatki przestaną wychodzić, albo dociągną do końca i jak mówią więcej nic na PC nie zobaczym :D.

No i? Robią nam jakąś łaskę wydając swoje gry na PC? a kiepska sprzedaż na PC przynajmniej przyczyni się do tego że następni developerzy nie pójdą na układy z epic games.

1 godzinę temu, Renchar napisał:

W sumie powiedział co myślał po co się z dzieciarnią bawić mieli prawo olać steama i mieli by prawo olać nasze PC. Jak by olali następnym razy blaszaka założę się że wiele osób by jęczała że coś nie wyszło na PC.

Oczywiście że mieli takie prawo, ale tak samo konsumenci mają prawo do bojkotu ich gry za to jeśli tego chcą.

1 godzinę temu, Renchar napisał:

Łatwiej zrobić grę pod dwie specyfikacje sprzętu niż bawić się z blaszakami gdzie każdy jest inny i zawsze komuś coś nie chodzi. 

Bzdura najłatwiej zrobić wersje na PC. Zresztą przy obecnej generacji konsol robienie portów to niski koszt.

18 minut temu, Davido24 napisał:

Jasne, dla mnie też byłoby wygodniej na steam, większość gier tam mam. Ale Vavl jest hegemonem i robi z cenami dla graczy i stawkami dla deweloperów co chce. Zrozumcie, że im bardziej konkurencyjne będą takie platformy jak origin, gog, czy ten epick to tylko lepiej dla nas, graczy.

Ale epic jest pod każdym względem gorszą platformą od steama, a polityka epic strore jest ewidentnie nastawiona przeciwko graczom co widać choć po możliwości blokowania recenzji przez wydawców, czy blokowaniu handlu kluczami.

Edytowano przez ZubenPL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie tak sobie poczytać opinie na gry-online to tam nikt jakoś nie jęczy że gry nie będzie na steamie. Na Gram.pl bardziej wrogo nastawionych ludzi mamy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam niestety popieram jego zdanie. Tylko z jednego powodu.. debile ze steama bombardują poprzednie gry. To nam pokazuje jak ten system recenzji jest totalnie spartolony. 

Rozumiem negatywnie oceniać grę wydaną, ale dlaczego karać dwie poprzednie świetne gry? Nigdy nie zrozumiem. Dla mnie metro może być w tej chwili nawet exclusivem na konsolach.

Drama zrobiona z niczego. Ludzie za bardzo te gry biorą na poważnie. Na tyle potrzebują by grozić że będą kraść, żenada.

Edytowano przez Kafar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Wycofaliśmy grę z największego kanału na PC - jeżeli gra nie sprzeda się na PC to nie będziemy sprzedawać na PC"

Ten koleś jest głupszy niż ustawa przewiduje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co to za durna polityka wydawców aby nas zmuszać do używania kolejnej platformy do gier, której NIE POTRZEBUJĘ? Używam już steam, (niechętnie) origin, uplay czy gog'a. Na co mi 5 platforma? 5 konto do grania w gry? Z wymienionych wcześniej platform to tylko steam i gog się od czegoś nadają, pozostałe to syf. Nie mam ochoty męczyć się z kolejnym śmietnikiem bo ktoś gdzieś ma taką fantazję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SzaKaL3313 napisał:

Co to za durna polityka wydawców aby nas zmuszać do używania kolejnej platformy do gier, której NIE POTRZEBUJĘ? Używam już steam, (niechętnie) origin, uplay czy gog'a. Na co mi 5 platforma? 5 konto do grania w gry? Z wymienionych wcześniej platform to tylko steam i gog się od czegoś nadają, pozostałe to syf. Nie mam ochoty męczyć się z kolejnym śmietnikiem bo ktoś gdzieś ma taką fantazję.

 

W takim wypadku po prostu poczekaj. Za rok będzie pewnie na Steamie. Za półtorej może będzie nawet na GOG-u (reduxy już tam są)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować