Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gry nienarodzone: o mały włos! #2

3 posty w tym temacie

Chyba każdy bardziej świadomy gracz zdaje sobie sprawę, że większość gier przechodzi zmiany podczas procesu produkcji. Coś się dodaje, coś się wycina, coś się zmienia i jest to zupełnie normalne zachowanie. Może się ono oczywiście brać np. z ograniczeń budżetowych, albo wynikać ze zmiany wizji twórców gry. W końcu nie wszystko co wygląda ciekawie na papierze, musi wyglądać równie ciekawie w praktyce. Dla jasności dodam, że o ile jestem w stanie rozumieć zachodzące w "naturalny" sposób zmiany w grach, to nie akceptuję oszukiwania graczy np. poprzez pokazywanie specjalnie "podkręconych" filmików, które niby mają pochodzić z gry.

Ehh... Tak, pamiętam te filmiki pokazujące Bioshock:Infinite z 2010 r. do tej pory strasznie mi się podobają. Ale jeśli dobrze pamiętam to fabuła Bioshock'a też chyba była zmieniana. Podobno po tym jak jeden z deweloperów po zobaczeniu jakiejś sceny czuł się tak obrażony, że napisał rezygnację. Hmm, ciekawe jakie pierwotnie sceny planował Ken w swojej grze i co było w nich, aż tak mocnego, czy kontrowersyjnego?

Pamiętam też odpowiedź Gabe'a Newell'a podczas sesji AMA na pytanie o najlepszą wg niego grę Valve dla pojedynczego gracza. Odpowiedzią był Portal 2. Dlaczego nie Half-Life? Wg Gabe'a wynika to z tego, że był on mocno zaangażowany w produkcję Half-Life'a i dlatego ocenia go przez pryzmat wielu podjętych wtedy decyzji, których teraz żałuje. Bez wątpienia podczas tworzenia tak rewolucyjnej gry jak Half-Life, Valve musiało iść na wiele kompromisów, aby zmieścić się w budżecie. Dla przypomnienia budżet pierwszego Half-Life'a był dostosowany pod kątem sprzedaży łącznej na poziomie 180 tys. kopii. Podobnie jak w przypadku Bioshock'a z chęcią bym zobaczył jak mógłby wyglądać Half-Life, gdyby Valve miało większy budżet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować