Zaloguj się, aby obserwować  
PioMrex

Dyktafony (cyfrowe/analogowe, na kasety/pamięci Flash)

3 posty w tym temacie

Mam pytanie czy ktoś może miał kontakt z dyktafonem cyfrowym Panasonic RR-XR320. Zastanawiam sie nad zakupem, jest ostatnio dostępny bardzo tanio a posiada wymienną pamięć Flash (SD), więc jest bardziej uniwersalny od modeli z pamięcią wbudowaną na stałe. Nie wiem dlaczego cena spadła ok. 3-4krotnie, czy może ma wyjść jakiś nowszy model? Model wydaje się w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych napisze jedynie, że dyktafon jest rzeczywiście bardzo poręczny i malutki. Można za pomocą dołączonego programu konwertować pliki wav na ichni format. Główną funkcją urządzenia jest nagrywanie głosu więc mamy tylko tryb mono :(, także przy zapisie pliku wav do formatu urządzenia ścieżka staje się jednokanałowa. Stąd jakość muzyki odtwarzanej jest niska.
Jeżeli chodzi o funkcję nagrywania to najlepiej podłączyć zewnętrzny mikrofon, np. taki miniaturowy od PC. Ogólnie w funkcji dyktafonu urządzenie jest jak najbardziej warte rozważenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, temat nie cieszy się zbytnim zainteresowaniem, ale spróbuję.

Potrzebuję dyktafonu cyfrowego i za Chiny Ludowe nie mogę się połapać w ich specyfikacji. Na co powinienem zwracać uwagę? Nie zależy mi na jakiejś zajebistej jakości dźwięku, ale nie chciałbym, żeby dyktafon wyłapywał szumy otoczenia, a nie głos mojego rozmówcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować