Zaloguj się, aby obserwować  
Assassin93

The Suffering - temat ogólny

82 postów w tym temacie

The Suffering to bardzo krwisty, dość straszny horror, ale i tak nie polecam go ludziom ze słabym sercem (i żołądkiem). :)

Suffering spodobał mi się ze względu na możliwość wyborów moralnych - zabić strażnika, czy iść z nim?
Od naszych wyborów zależy jakie obejżymy outro (dodatkowo jedno zakończenie ma dodatkowy poziom), których są trzy.
W grze można też zmieniać się w bardzo slinego demona, który jednym machnięciem sieka przeciwnika na plasterki - ale gdy będziemy pod jego postacią zbyt długo, w końcu zginiemy...

Mi gra się spodobała, a wam? Piszcie! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra dobra, choć to raczej (nie?)wesoła rzeź. Ciekawy design potworów (nooseman rządzi). Wybory moralne to dobry pomysł, lecz jest ich w grze za mało. Straszenie polega chyba tylko na wizjach nękających Torque''a - a te, nie oszukujmy się, mogą co najwyżej przyspieszyć rytm bicia serca, a nie porządnie przestraszyć. Ale dr Killjoy i jego wypowiedzi potrafią najeżyć włosy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2006 o 23:04, Bimbermistrz napisał:

Gra dobra, choć to raczej (nie?)wesoła rzeź. Ciekawy design potworów (nooseman rządzi). (ciach)


Hmm, ja nie pisałemże to jest wesoła rzeź. :P A tak na poważnie, to Suffernig nie jest - nie oszukujmy się - horrorem w rodzju Silent Hilla. Bardziej jest to taki np. Doom 3, ale nie taki nudny - bo te wizje mogą przestraszyć (ale tylko na początku)...

Co do potworów - najbardziej zapadł mi w pamięć ten, który spadał na ciebie z sufitu powieszony na linie - no i ten z którego wybiegały setki szczurów po zabiciu (potwora, nie szczurów :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gierka podobno bardzo dobra, ale jedna rzecz mnie naprawdę irytuje. Dlaczego u licha nigdzie nie można dostać pierwszej części?! Przekrzebałem wszystkie sklepy internetowe i ani śladu. Wszędzie jest tylko Ties that bind za 80-90 zł :( Pierwsza część chodziła po 15-20 zł, była nawet w CDA, ale nie zdążyłem kupić. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2006 o 10:05, kombesista napisał:

Gierka podobno bardzo dobra, ale jedna rzecz mnie naprawdę irytuje. Dlaczego u licha nigdzie
nie można dostać pierwszej części?! Przekrzebałem wszystkie sklepy internetowe i ani śladu.
Wszędzie jest tylko Ties that bind za 80-90 zł :( Pierwsza część chodziła po 15-20 zł, była
nawet w CDA, ale nie zdążyłem kupić. :(


Jak nie ma, jak jest ?
http://allegro.pl/item140556324__the_suffering_2cd_.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

The Suffering to naprawdę dobra gra, bo niewielkiej cenie! Na początku myślałem że jest to po prostu kolejny surival horror, ale po 15 minutach gry przekonałem się że jest to gra akcji z elementami horroru!
Zalety:
-możliwość moralnego wybory (dwa różne zakończenia gry)
-dosyć dobra grafika
-dźwięk w grze
-duuuuża grywalność
-fajne potwory
-cena!
Grze wystawiłbym ocenę 8+ z powodu ceny i duuuużej grywalności! Naprawdę polecam! Ostatnio chciałem kupić drugą część tej gry, ale cena trochę mi nieodpowiada...;] Poczekam aż trochę stanieje. A tak wogólę to trudno tą grę dostać, może ktoś wie gdzie można ją kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam!
utknąłem i proszę o pomoc. doszedłem do etapu "Last Breath Before Dying".

wcześniej pojawiły sie dwie ściany ognia, z których jedną ugasiłem przesuwając skrzynkę na kanał odpływowy. Wybiegłem przez dziurę w ogrodzeniu i skręciłem w lewo. biegnąc cały czas drogą dotarłem do miejsca, w którym znajduje się zniszczony most; po prawej stronie stoi "zaparkowany" samochód, który płonie. Co chwilę z płomieni wynurzają się dość upierdliwe stworzenia (małe latające dziewczynki - piromanki).
Nie mogę przeskoczyć na drugą stronę. Próbowałem bezskutecznie kilkanaście razy.
Proszę więc o pomoc: Jak dostać się na drugą stronę ?

Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2007 o 15:12, tse_tse napisał:

witam!
utknąłem i proszę o pomoc. doszedłem do etapu "Last Breath Before Dying".


//ciach
nikt nie spełni dobrego uczynku nawet na Święta ?
pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2006 o 22:58, Assasin93 napisał:

The Suffering to bardzo krwisty, dość straszny horror,

no to chyba już w pierwszym zdaniu podałeś, że to horror. To po co w drugim odradzasz? Czy horrory mają jakieś właściwości terapeutyczne dla ludzi o słabych sercach?:)))

Dnia 25.08.2006 o 22:58, Assasin93 napisał:

ale i tak nie polecam go ludziom
ze słabym sercem (i żołądkiem). :)

Suffering spodobał mi się ze względu na możliwość wyborów moralnych...

taaa, które są dość jednoznaczne, białe szare czarne do wybou. Szkoda, że jakiegoś większego wpływu na fabułę(poza zakończeniem) to nie ma, ale jak na zręcznoścówkę to i tak dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna gra, podczas ostatnich wakacji zrobiłem sobie maraton wszystkich horrorazastych gier jakie mam, wśród nich był Suffering...
Jak dla mnie "Cierpienie" nie był aż tak strasznie straszny ;), chociaż czasami sikałem w portki ze strachu, to jakiegoś wielkiego wrażenia gra na mnie nie zrobiła (podobnie jak ColdFear to tylko zręcznościówki, tyle, że z dużą ilością krwi), grafika podtrzymywała klimat - nie była wprawdzie zbyt piękna (porównując np. do CF), ale w końcu to konwersja z PS2, nie mam więc pretensji do twórców. Podobała mi się też muzyka, bardzo fajne klimatyczne brzmienia... Jeśli chodzi o fabułę, to muszę przyznać, że bardzo mi się spodobała, a zwłaszcza możliwość poznania trzech zakończeń, niestety nie poznałem złego - przeszedłem jako dobry człowiek, jakieś dziwne to zakończenie (neutralne wydaje się być sensowniejsze - widziałem u kolegi :D)...
Zostając przy zakończeniach, twórcy mieli bardzo fajny pomysł, aby w drugiej części zacząć tak jak się skończyło w "jedynce", tylko dzięki jednemu save''owi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nudzi mi się, więc pobawie sie w archeologa xD (joke)

Utknąłem w zdaje sie 9 levelu, w poradniku na Onecie praktycznie nic o tym momencie nie jest napisane, a nie ciągnie mnie żeby bulić za płatny z Gry-Online. Otóż chodzi za mną jaki afro-amerykanin i mówi, że muszę z nim dotzeć do radiostacji (?) w pewnym momencie schodze po drabinie w dół, bohater ma wizję ze swoją żoną i synkiem na polu, gdzie pośrodku jest jakiś wielki płonący dół, wokół ciągle wyskakują spod ziemi Marksamy (te wielkie stwory z działkami na plerach) Tyle ze strzelanie i zabijanie ich nic nie daje, ciągle pojawiają sie nowe. Jak to przejść? Powoli zaczyna mnie to wkurzać. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Solucja wg CDA:

Rozdział 9
Cud niepamięci
Oblivion Regained

Idź przed siebie, walcząc ze Slayerami i Burrowerami. Zanim wejdziesz do tunelu, zbierz przedmioty znajdujące się za skrzynią. Wejdź do tunelu, weź xombium leżące obok walkie-talkie. Zabij Mainlinerów w drugim pokoju, zniszcz skrzynie, po prawej stronie znajdziesz detonator. Użyj go, w wyniku eksplozji zmieni się ukształtowanie terenu i będziesz mógł wskoczyć wyżej. Zbierz flary, wskocz na górę po prawej stronie. Zbierz laski dynamitu i granaty flashbang. Idź w lewo. Zejdź po drabinie, przeskocz przez rozpadlinę, zbierz przedmioty i wespnij się z powrotem na górę. Idź dalej, pokonaj Slayery i Manilinery. Zbierz wszystko ze stołów i wejdź do kolejnego pomieszczenia, w którym znów czeka cię walka. Kiedy pokonasz przeciwników, zniszcz drewniane tablice i wyjdź na zewnątrz... tu znów musisz zmierzyć się z Burrowerami. Przejdź pod mostem, otwórz drzwi ogrodzenia, zbierz baterie i laski dynamitu, po czym skieruj się w górę schodami, zbierając wszystkie przedmioty, jakie znajdziesz.

Przejdź obok martwego strażnika i uruchom maszynę do transportu kamieni, która ostatecznie uwięzi grupę Slayerów na dole. Skieruj się tam i zbierz wszystkie przedmioty. Przeskocz przez skałę, którą zrzuciłeś i wespnij się na górę. Pozbieraj przedmioty znajdujące się w okolicy (amunicja ukryta za małą skałą, xombium i amunicja do karabinu maszynowego przy martwym więźniu) i podejdź do tunelu. Rzuć laskę dynamitu do jego wnętrza, by otworzyć przejście. Kiedy przejdziesz dalej, nawiedzi cię wizja, a chwilę potem spodziewaj się wizyty nowych i starych znajomych – Burrowerów i Marksmanów. Idź w lewo, by uzupełnić wyposażenie, wróć i idź w prawo i pokonaj kolejną grupę Burrowerów.

Pomóż uwięzionemu więźniowi, uruchamiając maszynę do transportu kamieni. Przesuń skałę najdalej jak możesz w lewo, tak byś mógł na nią wskoczyć. Zobaczysz animację, kiedy się skończy, zbierz amunicję znajdującą się przy dużej maszynie. Idź w dół, rzuć laskę dynamitu w stronę pojemnika z wodą. W ten sposób ugasisz płomienie. Wejdź do tunelu i opuść ten poziom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Solucja wg CDA:

Rozdział 9
Cud niepamięci
Oblivion Regained

Idź przed siebie, walcząc ze Slayerami i Burrowerami. Zanim wejdziesz do tunelu, zbierz przedmioty znajdujące się za skrzynią. Wejdź do tunelu, weź xombium leżące obok walkie-talkie. Zabij Mainlinerów w drugim pokoju, zniszcz skrzynie, po prawej stronie znajdziesz detonator. Użyj go, w wyniku eksplozji zmieni się ukształtowanie terenu i będziesz mógł wskoczyć wyżej. Zbierz flary, wskocz na górę po prawej stronie. Zbierz laski dynamitu i granaty flashbang. Idź w lewo. Zejdź po drabinie, przeskocz przez rozpadlinę, zbierz przedmioty i wespnij się z powrotem na górę. Idź dalej, pokonaj Slayery i Manilinery. Zbierz wszystko ze stołów i wejdź do kolejnego pomieszczenia, w którym znów czeka cię walka. Kiedy pokonasz przeciwników, zniszcz drewniane tablice i wyjdź na zewnątrz... tu znów musisz zmierzyć się z Burrowerami. Przejdź pod mostem, otwórz drzwi ogrodzenia, zbierz baterie i laski dynamitu, po czym skieruj się w górę schodami, zbierając wszystkie przedmioty, jakie znajdziesz.

Przejdź obok martwego strażnika i uruchom maszynę do transportu kamieni, która ostatecznie uwięzi grupę Slayerów na dole. Skieruj się tam i zbierz wszystkie przedmioty. Przeskocz przez skałę, którą zrzuciłeś i wespnij się na górę. Pozbieraj przedmioty znajdujące się w okolicy (amunicja ukryta za małą skałą, xombium i amunicja do karabinu maszynowego przy martwym więźniu) i podejdź do tunelu. Rzuć laskę dynamitu do jego wnętrza, by otworzyć przejście. Kiedy przejdziesz dalej, nawiedzi cię wizja, a chwilę potem spodziewaj się wizyty nowych i starych znajomych – Burrowerów i Marksmanów. Idź w lewo, by uzupełnić wyposażenie, wróć i idź w prawo i pokonaj kolejną grupę Burrowerów.

Pomóż uwięzionemu więźniowi, uruchamiając maszynę do transportu kamieni. Przesuń skałę najdalej jak możesz w lewo, tak byś mógł na nią wskoczyć. Zobaczysz animację, kiedy się skończy, zbierz amunicję znajdującą się przy dużej maszynie. Idź w dół, rzuć laskę dynamitu w stronę pojemnika z wodą. W ten sposób ugasisz płomienie. Wejdź do tunelu i opuść ten poziom.

EDIT: Prosiłbym o skasowanie drugiego posta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie jest to czasem solucja do The Suffering: Ties that Bind, czyli części drugiej? Bo nic z tej solucji nie ma u mnie pokrycia w grze :O Jaki dynamit, jakie Burrowery? Dziwne... Albo wcześniej gdzieś źle poszedłem?
Sprawdziłem i ten level, z którym mam problem nazywa się "Everything Beatiful Is Gone"
No nic trzeba próbować dalej, mimo wszystko dzięki. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.01.2008 o 20:16, kombesista napisał:

Sprawdziłem i ten level, z którym mam problem nazywa się "Everything Beatiful Is Gone"



Mówisz i masz :D

Rozdział 7
Wszystko, co piękne przepadło
Everything Beautiful is Gone

Uwaga!
Na kolejnym poziomie gry będziesz potrzebował sporo baterii do latarki, staraj się więc nie używać jej bez potrzeby już na tym poziomie.

Idź przed siebie, weź amunicję do strzelby i xombium. Zeskocz tam, gdzie barierka jest złamana, weź granaty typu flashbang. Zrób to szybko, inaczej narazisz się na działanie trucizny. Weź rewolwer od martwego strażnika i wespnij po drabinie na górę, do kolejnej wieży. Weź xombium i przeskocz do następnego budynku. Idź w prawo, by zobaczyć animację ze strażnikiem. Weź baterie leżące na ziemi oraz amunicję do karabinu znajdującą się po prawej stronie ogrodzenia, następnie wejdź w drzwi. Przejdź przez kolejne drzwi po lewej, weź amunicję do strzelby i granaty flashbang. Zejdź po schodach i porozmawiaj ze strażnikiem. Po rozmowie weź xombium, a następnie podążaj za strażnikiem. By przejść wzdłuż muru, musisz oświetlać reflektorami te miejsca, w których pojawiają się Slayery. Strażnik będzie wtedy cały czas szedł do przodu, ty musisz za nim podążać, obsadzając co chwila kolejne reflektory – i tak aż do końca tej drogi.

Przesuń skrzynię i zepchnij ją do otworu, by zniszczyć znajdujące się w środku kanistry. Włącz reflektor, zabijając Slayery, zejdź w dół i pokonaj resztę Slayerów i Marksmenów. Kiedy pokonasz wszystkich przeciwników, strażnik pobiegnie dalej. Zbierz przedmioty znajdujące się na boisku i idź za nim do pokoju z radiem. Weź amunicję, xombium i mapę kamieniołomów, posłuchaj radia, weź notatkę. Xombium znajdziesz też na pace ciężarówki oraz za pomieszczeniem za radiem. Wejdź na drabinę znajdującą się w pokoju z radiem, przeskocz do kolejnego budynku. Idź w prawo, zeskocz w dół. Jeśli potrzebujesz amunicji do strzelby możesz podbiec do martwego strażnika na wprost. Amunicja do karabinu maszynowego i xombium znajdują się tuż przy kolejnych drzwiach. Weź te przedmioty i wejdź do środka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2008 o 17:03, el machete napisał:


> Sprawdziłem i ten level, z którym mam problem nazywa się "Everything Beatiful Is Gone"



Mówisz i masz :D

Rozdział 7
Wszystko, co piękne przepadło
Everything Beautiful is Gone

Uwaga!
Na kolejnym poziomie gry będziesz potrzebował sporo baterii do latarki, staraj się więc nie
używać jej bez potrzeby już na tym poziomie.

Idź przed siebie, weź amunicję do strzelby i xombium. Zeskocz tam, gdzie barierka jest złamana,
weź granaty typu flashbang. Zrób to szybko, inaczej narazisz się na działanie trucizny. Weź
rewolwer od martwego strażnika i wespnij po drabinie na górę, do kolejnej wieży. Weź xombium
i przeskocz do następnego budynku. Idź w prawo, by zobaczyć animację ze strażnikiem. Weź baterie
leżące na ziemi oraz amunicję do karabinu znajdującą się po prawej stronie ogrodzenia, następnie
wejdź w drzwi. Przejdź przez kolejne drzwi po lewej, weź amunicję do strzelby i granaty flashbang.
Zejdź po schodach i porozmawiaj ze strażnikiem. Po rozmowie weź xombium, a następnie podążaj
za strażnikiem. By przejść wzdłuż muru, musisz oświetlać reflektorami te miejsca, w których
pojawiają się Slayery. Strażnik będzie wtedy cały czas szedł do przodu, ty musisz za nim podążać,
obsadzając co chwila kolejne reflektory – i tak aż do końca tej drogi.

Przesuń skrzynię i zepchnij ją do otworu, by zniszczyć znajdujące się w środku kanistry. Włącz
reflektor, zabijając Slayery, zejdź w dół i pokonaj resztę Slayerów i Marksmenów. Kiedy pokonasz
wszystkich przeciwników, strażnik pobiegnie dalej. Zbierz przedmioty znajdujące się na boisku
i idź za nim do pokoju z radiem. Weź amunicję, xombium i mapę kamieniołomów, posłuchaj radia,
weź notatkę. Xombium znajdziesz też na pace ciężarówki oraz za pomieszczeniem za radiem. Wejdź
na drabinę znajdującą się w pokoju z radiem, przeskocz do kolejnego budynku. Idź w prawo, zeskocz
w dół. Jeśli potrzebujesz amunicji do strzelby możesz podbiec do martwego strażnika na wprost.
Amunicja do karabinu maszynowego i xombium znajdują się tuż przy kolejnych drzwiach. Weź te
przedmioty i wejdź do środka.



Wielki dzięki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

The Suffering wraz z drugą częścią The Suffering: Ties That Bind trafi już 12 Czerwca do serii TopSeller za jedyne 40 złotych . Pierwsza część mnie jakoś nie zachwyciła , ale grałem w niż ładnych parę lat temu , chyba znowu sobie ją zainstaluje i przejdę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Długo zabierałem się za 2 część serii czyli : The Suffering: Ties That Bind. Najpierw na PS2 - przeszedłem 2 misje ale stwierdziłem, że nie wygląda to najlepiej i skoro jest na PC to lepiej zagrać właśnie na nim - będzie można podkręcić ustawienia grafiki na max. Dorwałem wersję PC, zainstalowałem i skończyłem grać po 5 minutach stwierdzając że są lepsze gry - jakoś nie chciało mi się z nią zmagać. Wczoraj ponownie spróbowałem i ... zastał mnie świt za oknem. Wciągnęła mnie gierka i doszedłem do 9 lvl (z 18). 2 razy zaciąłem się nieznacznie i z pomocą przyszła solucja:
http://www.gamefaqs.com/computer/doswin/file/925304/49098
http://www.game faqs.com/console/ps2/file/925304/40711

Gram w edycję premierową (Ang) - trochę szkoda że nie PL bo niestety nie wszystko kumam - dość zaawansowany momentami angielski się pojawia. To że można włączyć napisy odkryłem dopiero po 3 poziomach ;)

Tak czy inaczej gierka bardzo fajna - nieźle wciąga i fajnie się gra w słuchawkach w nocy ;) POLECAM !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować