Zaloguj się, aby obserwować  
Assassin93

The Suffering - temat ogólny

82 postów w tym temacie

Suffering,pytanie dotyczy posta elmachete a konkretnie rozdzial 7 wszystko,co piekne przepadlo.Kolego gdzie mam zeskoczyc z tego mostu,jesli wysadzilem te butle z gazem,ktorendy zeskoczyc mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś odpowiedzieć na zadane wcześniej pytanie:
"W jaki sposób uruchomić save z pierwszej części, tak by druga miała inny początek?"
Kopiuje foldery z save z pierwszej części gry, do folderu drugej części gry i nic.
(kopiowanie pojedynczych plików też nic nie daje).
Obie części gry są zainstalowane na tym samym komputerze.
Pierwszą część przeszedłem jako "NEUTRALNY".
Uruchamiam drugą część, biorę opcję "Wczytaj" a tam nic nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2009 o 22:18, rzulwiu napisał:

Czy mógłby ktoś odpowiedzieć na zadane wcześniej pytanie:
"W jaki sposób uruchomić save z pierwszej części, tak by druga miała inny początek?"
Kopiuje foldery z save z pierwszej części gry, do folderu drugej części gry i nic.
(kopiowanie pojedynczych plików też nic nie daje).
Obie części gry są zainstalowane na tym samym komputerze.
Pierwszą część przeszedłem jako "NEUTRALNY".
Uruchamiam drugą część, biorę opcję "Wczytaj" a tam nic nie ma.

Skoro przeszedłeś jako neutralny to masz neutralny początek który jest też domyślnym jeśli nie posiadasz save z pierwszej części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam problem jak forumowicz rzulwiu. Kopiowałem sejwy do katalogu Save dwójki - bez efektu. Do głównego katalogu - też nie działa. Gdzieś wyczytałem, że trzeba poczekać do końca creditsów jedynki i pojawia się pytanie, czy chcę zapisać grę - bzdura, albo u mnie się to pytanie nie pojawia.
Może ktoś wie, że np. wersja na PC (albo polskie wydanie - cokolwiek) nie ma możliwści przeniesienia zapisanych stanów gry? Bo np. po przejściu pierwszej części powinienem mieć możliwość zagrania w sekretny poziom rozgrywający się przed wydarzeniami z gry - a nie mogę...
Powiem jeszcze tylko, że przechodziłem końcówkę gry na wersji dołączonej swego czasu do CD-Action (bowiem całą grę przechodziłem na wersji z Topsellera). Oglądam zakończenie, potem creditsy i znowu nic... Ani dodatkowego etapu, ani innego rozpoczęcia dwójki.
Dodam, że miałem w pierwszej części zakończenie dobre.
A najbardziej irytujące w całej sytuacji jest to, że w instrukcji nic nie jest napisane, oprócz tego, ze istnieje taka możliwość.
Jeśli ktoś coś wie, to proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pierwszą część też miałem z cda a drugą z Top Seller i żadnych problemów nie miałem . Ale 2 część z TS chciała zainstalować się w innym folderze niż 1 część z cda , przewidziałem to i drugą część wrzuciłem tam gdzie pierwszą. Więc jeśli obie gry masz w jednym miejscu to nie wiem w czym tkwi problem.

PS. Po zakończeniu pierwszej części by zagrać dodatkowy (mini)etap trzeba zacząć grę od nowa (piszę to tak na wszelki wypadek)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skorzystałem z rady i niestety nic z tego. Po zainstalowaniu dwójki w folderze jedynki, sequel wywala się po rozpoczęciu nowej gry (pewnie jakiś konflikt plików).
Próbowałem szukać informacji w necie, kopiowałem już chyba wszystko, nic nie działa. No cóż, trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2010 o 18:26, jonusiescu napisał:

Skorzystałem z rady i niestety nic z tego. Po zainstalowaniu dwójki w folderze jedynki,
sequel wywala się po rozpoczęciu nowej gry (pewnie jakiś konflikt plików).


Nie w folderze jedynki a tam gdzie jedynka np. C:/Program Files/Surreal <- obie gry w folderze surreal (np.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niewielka różnica dla mnie, bo wcześniej miałem obie gry zainstalowane w jednym miejscu, tzn. na dysku E (dokładniej to ścieżki wyglądały E:\The Suffering i E:\The Suffering 2), a i tak nie działało.
Jeśli mogę mieć takie pytanie, to jak w dwójce odbywa się to wczytywanie sejwa? Jest dostępna opcja ''kontynuuj'', wczytuje się zapis z opcji ''wczytaj grę'', gra informuje z jakim rozpoczeciem wystartuje po wciśnięciu na ''nowa gra'', czy może nic się nie dzieje, tylko pojawia się prawidłowy początek? Bo może to ja coś źle robię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam dokładnie bo dawno grałem ale zaczynasz nową grę i zaraz na początku jest info lub pytanie o tym że znaleziono sejwa z jedynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Jakiś czas temu kupiłem sobie obie części The Suffering za 5 zł, a ostatnio udało mi się je ukończyć (dwa dni mi zajęły mi obie gry, od czego są ferie ;]). Jedynka trochę monotonna i męcząca była, wkurzała mnie mała ilość broni i masa innych niedoróbek. Dwójka już nieco lepsza jest, praktycznie pod każdym względem. Lepsza grafika, o wiele więcej broni, ciekawsze lokacje i ogólnie lepszy gameplay. Jednak jak na horrory, to jakoś mało straszne były. O ile przy Condemned parę razy zawału nie dostałem, to przy Sufferingach grałem jak w zwykłą strzelankę. Jeśli chodzi o fabułę, to strasznie poszatkowana jest, niby wiem o co chodzi, ale nadal nie jestem pewien skąd biorą się te stwory (badania czy piekło?), albo czym zajmował się T. Może coś przeoczyłem. Co do zakończeń, w jedynce miałem neutralne, a w dwójce dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to jedynka jest lepsza - lepsza fabuła , no i świetne drugoplanowe postacie : Zagazowany strażnik i więzień po krześle elektrycznym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2010 o 21:08, MaccCry napisał:

Jednak jak na horrory, to jakoś mało straszne były. Jeśli chodzi o fabułę, to strasznie poszatkowana jest,
niby wiem o co chodzi, ale nadal nie jestem pewien skąd biorą się te stwory (badania czy piekło?), albo czym
zajmował się T. Może coś przeoczyłem.


Kwestia nastawienia. Obleśne stworki, równo rąbnięte pod sufitem charaktery (czyż Hermes, gazowy duszek, nie rządzi?), wredny hero, zabawnie pokraczne story - dla mnie do dziś niedościgniony ideał komputerowego horroru klasy B. Ale...takiego starego, dobrego horroru klasy B (odżegnuję się od tych wszystkich Wzgórz Woskowych Pił i innych "teen horror movie", jakie zalewają od paru lat kina). Condemned, podobnie jak F.E.A.R., aspirowało do czegoś innego, innej jakości. Za to Sufferingi... po prostu przednia zabawa z juchą wyciekającą z monitora.

I to mówię ja, który zawsze bardzo zwraca uwagę na story.

Niemniej, to taka moja mała, drobna opinia. Co zaś Twego pytania wyżej zacytowanego się tyczy, troszkę to zagmatwane i w sumie nawet dwójka tego w pełni nie wyjaśnia.

Spoiler

Jordan, ta wojskowa lala, używa słów "malefactors". Mają to być emanacje wszystkich występków, okrucieństw i mordów popełnianych w danym miejscu, gdy "ziemia nasiąkła krwią tak bardzo, że sama obróciła się przeciwko ludziom" (czy jakoś tak to szło). W przypadku Carnate to wiadomo - od czasów kolonii miały tam miejsce straszne rzeczy. Z Baltimore jest troszkę dziwniej, ale mniej więcej chodzi o to samo. Przybycie Torque''a tylko wyzwala "złość miejsca"...i tu jest dysonans - czy jego hipotetyczna "mutacja" ma coś wspólnego ze stworkami, czy też po prostu ładunek gniewu oraz zadanej mu niegodziwości, jaki nasz bysio nosi w sobie, po prostu jakby przekracza ...masę krytyczną tego miejsca.



Czyli coś jakby piekło, ew. kara niebos. Na pewno nie badania, postać Killjoy''a obraca się tylko wokół Torque''a i jego "przypadłości".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem z The Suffering - Ties That Bind, a mianowicie, wszystko ładnie chodzi, poza myszką, która się zacina i uniemożliwia sterowanie kamera. mam windows 7, w zasadzie ten sam problem miałem z pierwszą częśćią. A gdy grałem kilka lat temu na xp to było dobrze. Wie może ktoś jak to naprawić, bo chętnie bym przypomniał sobie losy Tourke''a, a w ten sposób nie da się grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Wie może ktoś jak to naprawić, bo chętnie bym przypomniał sobie losy Tourke''a, a w ten sposób nie da się grać.

miałem ten sam problem i TTB oraz Psi Ops, szukałem czegokolwiek co by mi pomogło ale ostatecznie i tak skończyło się na zmianie systemu operacyjnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2011 o 17:49, Alehor napisał:

>Wie może ktoś jak to naprawić, bo chętnie bym przypomniał sobie losy Tourke''a, a
w ten sposób nie da się grać.

miałem ten sam problem i TTB oraz Psi Ops, szukałem czegokolwiek co by mi pomogło ale
ostatecznie i tak skończyło się na zmianie systemu operacyjnego

>dzięki, pocieszyłeś mnie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ostatnio zatknąłem się na mojej półce z grami na grę Suffering. Naprawdę nie wiem skąd ona się tam znalazła ale mniejsza z tym. Gra mimo że dość już stara naprawdę powaliła mnie swoim klimatem. Mam problem z jedna z misji. Jestem w dość dużym pomieszczeniu. Są też dwie bramki takie jak na lotniskach do wykrywania metali czy coś. Są także posągi takich jakby żołnierzy niemieckich, z którymi trzeba coś zrobić ale nie wiem co. Biegam, przesuwam te posągi ale nie wiem co zrobić a szkoda mi tam ciągle biegać bez zadnego sensu bo latarka mi sie wyczerpuje. Dziękuje z góry za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy myślimy o tym samym ale jeśli już były jakieś przesuwanki, pomniki i tym podobne cuda to gdzieś na pewno na podłodze przykładowo są ''aktywne'' pola, gdzie należy owe posągi przesunąć [ coś a''la Tomb Raider ] albo przesunięty jeden posąg uruchamia mechanizm ''gdzieś'' lub blokuje drzwi byśmy mogli przejść dalej. Pokombinuj sam, pomyśl, tam raczej nie było jakichś skomplikowanych elementów. A w ostateczności zawsze można wklepać na yt ''the suffering walkthrough mission X''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować