Gram.pl

Far Cry: New Dawn co najwyżej "niezłe" - przegląd ocen

8 postów w tym temacie

To są jakieś kpiny, jak to jest możliwe, żeby recenzje różnych serwisów tak mocno się od siebie różniły? To jest jawna, nie wiem jak to nawet nazwać, korupcja? Chęć zysku? Kpina!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, kolejny raz potwierdza się to że recenzenci dla gier AAA mają tylko oceny 5-10. No ale 9/10 dla tej gry, to już przegięcie pały. Nawet jak na obecne, durne, growe standardy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

90/100 - aż się kawą zadławiłem xD Nie widziałem ani jednego gameplayu z tej gry, ale zgaduję, że:

  • powtarzalne i nudne aktywności poboczne oraz znaczniki, nie mające nawet uzasadnienia fabularnego po co w ogóle mamy je robić
  • nienaturalne i nierówne postaci, które postępują w sposób przypadkowy i niekonsekwentny
  • nieangażująca, luźna fabuła, która wozi nas po mapie zachęcając do robienia znaczników
  • (fetch)questy poboczne z dialogami po 2 zdania, które też zachęcają do robienia znaczników
  • (fetch)questy-żarciki pokroju "zbierz 10 byczych jąder na eliksir potencji" plus ogólnie klimat rodem ze "śmiesznych" kanałów na youtube
  • niezbalansowany gameplay zachęcający do korzystania z mikrotransakcji

Po prostu gra-marzenie, szczególnie po wymęczeniu równie genialnej Odyseji. Już pędzę do sklepu - ale po metro :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, MisioKGB napisał:

To są jakieś kpiny, jak to jest możliwe, żeby recenzje różnych serwisów tak mocno się od siebie różniły? To jest jawna, nie wiem jak to nawet nazwać, korupcja? Chęć zysku? Kpina!

Albo brak pewnych uniwersalnych standardów obowiązujących w grach komputerowych tak, jak w przypadku filmów, seriali czy muzyki. Nadal mam wrażenie, że branża się boi wprowadzenia takowych... 

Odchodząc już zupełnie od tego, że nie jestem fanem oceny numerycznej, ponieważ skala w branży jest od dekad mocno przekłamana. 

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2019 o 08:44, Muradin napisał:

Albo brak pewnych uniwersalnych standardów obowiązujących w grach komputerowych tak, jak w przypadku filmów, seriali czy muzyki. Nadal mam wrażenie, że branża się boi wprowadzenia takowych... 

Odchodząc już zupełnie od tego, że nie jestem fanem oceny numerycznej, ponieważ skala w branży jest od dekad mocno przekłamana. 

A więc w branży growej w odróżnieniu od filmowej nie sposób znaleźć jakiś wytycznych co do pisania recenzji i każdy sobie może wolną amerykankę uprawiać? Doskonale, nic więc dziwnego, że takie kwiatki niektórzy piszą w tych recenzjach, jakieś pochwały totalnych gniotów, jak nad tym żadnej kontroli nikt nie sprawuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, MisioKGB napisał:

A więc w branży growej w odróżnieniu od filmowej nie sposób znaleźć jakiś wytycznych co do pisania recenzji i każdy sobie może wolną amerykankę uprawiać? Doskonale, nic więc dziwnego, że takie kwiatki niektórzy piszą w tych recenzjach, jakieś pochwały totalnych gniotów, jak nad tym żadnej kontroli nikt nie sprawuje.

Inaczej - mam wrażenie, że nasza branża boi się je przyjąć. To nadal dziki zachód i dlatego właśnie recenzje tak bardzo się od siebie różnią. Jeden pisze "bo mu się podobało/nie podobało", inny tworzy analizę "dzieła", a trzeci - porównuje z innymi. Dopóki nikt nie stanie i nie powie, że takie są standardy pisania recenzji, to tak niestety będzie.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się