Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Płyta Metro Exodus na PC nie zawiera plików gry

6 postów w tym temacie

Posiadam faktycznie płyta rozczarowuje. Plakat który miał być dodawany do pre orderów okazuje się być zwykłą książeczką z CD-Keyem w dodatku jest malutki. Podsumowując Wersja pudełkowa to kpina 1/10 bo tu nie ma czego pochwalić.

Co do gry to postarali się  mnóstwo tekstu przeciwnicy gadają o naszych wyczynach złych i dobrych jak i o pierdołach. Kompani z metra czasem jak się rozgadają to samo słuchanie potrafi zająć 5-7min. Optymalizacja dobra Trzeba przyznać że na 5 letnim sprzęcie mam parametry na ultra czego się nie spodziewałem, a gra bardzo płynnie chodzi. Błędy zdarzyły się miałem dwóch niewidzialnych przeciwników ,ale było widać broń i maskę gazową jak lewitują :D, parę razy ktoś przechodzili przez ścianę i nas z dupy atakował. Raz zdarzył mi się nieśmiertelny gul czy zombi pociski przez niego przelatywały. Mimo wszystko to pomniejsze błędy co w sumie nie psują rozgrywki( jest ich za mało). Grę mogę uznać w pełni grywalną exploracjia daje frajdę, modernizacja broni i misje poboczne też. Metro Exodus zachowało poziom poprzednich odsłon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Że też w ogóle chciało im się wkładać te płyty do środka. Równie dobrze mogli wsadzić sam kod do pobrania. Nie dość że byłoby znacznie taniej i szybciej to jeszcze uniknęliby narzekania na to, że płyta nie zawiera gry xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Płyta z 5 megowym instalatorem klienta, z którego trzeba pobrać grę, zamiast gry którą i tak trzeba ściągać z neta. Bezczelność niektórych nie zna granic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie czasy... Choć trochę się zbłaźnili, pewnie wersja klienta i tak była nieaktualna już w dniu puszczenia mastera do tłoczni, najlepiej jakby wrzucili na płytę jakieś dobra dla fanatyków serii - soundtrack, artworki etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam takie wiadomości to się zastanawiam, czemu nie nagrywa się gier na pendrive'y, albo nie sprzedaje się samych kodów? Bo nie oszukujmy się, obecny stan (sprzedawanie pudełek z płytami bez gier) nie jest ani normalny, ani racjonalny z ekonomicznego punktu widzenia.

Za pendrive'ami przemawia przede wszystkim pojemność, ponieważ na takim nośniku bez problemu można byłoby pomieścić nowe i coraz cięższe gry. Tak, pendrive'y są droższe od płyt DVD, ale ich wykorzystanie skończyłoby z kupowaniem pustych (czyt. bez gry) płyt, które później do niczego nie służą. Poza tym osoby nieposiadające szybkiego i nielimitowanego internetu szybko doceniłby fakt posiadania gry na nośniku*.

Innym rozwiązaniem jest sprzedawanie samych kodów aktywacyjnych do gier np. w formie kart zdrapek. To rozwiązanie raczej nic by nie zmieniło dla klienta (teraz de facto też kupuje się sam kod, tylko z pudełkiem i płytą), ale też kończyłoby z fikcją, byłoby bardziej "eko" oraz znacznie tańsze dla wydawców - brak pudełek, płyt itd. Czy niższe koszty wydawcy przełożyłoby się na niższe ceny dla graczy? Wątpię.

Niestety, obecny stan (kupowanie płyt bez gier) jest najgorszym połączeniem wymienionych przeze mnie dwóch opcji - płacimy za kod w pudełku z bezużytecznym nośnikiem. Trzeba zdecydować się, które rozwiązanie wybrać, bo obecne staje się coraz bardziej archaiczne.

* Inną kwestią jest to, że obecnie większość gier już w dniu premiery dostaje duże (np. ważące tyle co cała gra) łatki.

11 godzin temu, Blackhand napisał:

Takie czasy... Choć trochę się zbłaźnili, pewnie wersja klienta i tak była nieaktualna już w dniu puszczenia mastera do tłoczni, najlepiej jakby wrzucili na płytę jakieś dobra dla fanatyków serii - soundtrack, artworki etc.

Jestem za! Jak już chcą koniecznie sprzedawać płytę w pudełku, to niech chociaż coś na niej ciekawego będzie np. różnego rodzaju bonusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować