Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Plotka: Microsoft planuje zapowiedź Xbox Anaconda i Lockhart na E3 2019

15 postów w tym temacie

Więcej tego rakowego "iks de" daj... 
1TB SSD tto nie problem, my jako zwykły zjadacz chleba damy za niego 500zł, MS  weźmie za 250-300pln ;)
Sony i MS wiedzą dobrze ,że dyski w X1 i PS4 są wolne, więc logiczne jest, że będzie przeskok.
Do premiery nie całe 2 lata ceny SSD spadną i to jeszcze bardzo spadną.

I przestań używać tego "iks de" z automatu ludzie cię widzą jako 10 latka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, CzystyHary44 napisał:

1TB SSD tto nie problem, my jako zwykły zjadacz chleba damy za niego 500zł, MS  weźmie za 250-300pln ;)

Proszę znajdź mi dysk SSD o transferze 1GB/s jak jest w przecieku za 500zł powodzenia. Takie coś nawet dla MS by kosztowało z 100$+ a to pewne że nikt nie będzie czegoś takiego wsadzał do konsoli za 300$ bo tyle ma kosztować tańszy model. Po drugie 1TB to wyjątkowo mało jak na dzisiejsze czasy szczególnie biorąc pod uwagę że tańszy model ma nie mieć napędu optycznego według tego samego debilnego przecieku, więc na 100% w nowej generacji będą tanie pojemne dyski HDD.

6 minut temu, CzystyHary44 napisał:

Sony i MS wiedzą dobrze ,że dyski w X1 i PS4 są wolne, więc logiczne jest, że będzie przeskok.

Nielogiczne jest inwestowanie ogromnych pieniędzy w coś co nie da zbyt wielu praktycznych korzyści.  

7 minut temu, CzystyHary44 napisał:

 Do premiery nie całe 2 lata ceny SSD spadną i to jeszcze bardzo spadną.

Będą tak tanie że będą je rozdawać za darmo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmmm, zobaczymy ile z przecieku okaże się prawdą. Coż ostatnie plotki były że zapewne konsole nie będą się bawiły w 4k, zamiast tego skupią się na większej liczbie klatek i detali w 1080p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie też to SSD rozwaliło, zapomnieliście jeszcze dopisać, że źródłem jest (tak zakładam) film na yt, w którym jakiś 16-latek przekazuje te "rewelacje" od swojego "tajnego i sprawdzonego informatora".
Weź sklej maszynę, która uciągnie nowe gry przez 7 lat za 400 USD - zunifikowana architekrura, przemyślana konstrukcja i magia optymalizacji na to pozwala, ale dysk SSD 1GB to 1/3 tej kwoty, a gdzie kasa dla dystrybutorów, gdzie kara graficzna i procesor, gdzie koszty marketingu, transportu i technologii, gdzie cała reszta dupereli? Producenci konsol i tak muszą dopłacać, ale bez przesady. 4k będzie ale znów z upscallingiem i przy okrojonych detalach, albo w grach bez nowocznesnej grafiki. Jest to rzecz na tę chwilę nieosiągalna w konsolach i nie będzie bez jakiegoś wyraźnego przeskoku technologicznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZubenPL napisał:
2 minuty temu, CzystyHary44 napisał:

1TB SSD tto nie problem, my jako zwykły zjadacz chleba damy za niego 500zł, MS  weźmie za 250-300pln ;)

Proszę znajdź mi dysk SSD o transferze 1GB/s jak jest w przecieku za 500zł powodzenia. Takie coś nawet dla MS by kosztowało z 100$+ a to pewne że nikt nie będzie czegoś takiego wsadzał do konsoli za 300$ bo tyle ma kosztować tańszy model. Po drugie 1TB to wyjątkowo mało jak na dzisiejsze czasy szczególnie biorąc pod uwagę że tańszy model ma nie mieć napędu optycznego według tego samego debilnego przecieku, więc na 100% w nowej generacji będą tanie pojemne dyski HDD.

6 minut temu, CzystyHary44 napisał:

Sony i MS wiedzą dobrze ,że dyski w X1 i PS4 są wolne, więc logiczne jest, że będzie przeskok.

Nielogiczne jest inwestowanie ogromnych pieniędzy w coś co nie da zbyt wielu praktycznych korzyści.  

7 minut temu, CzystyHary44 napisał:

 Do premiery nie całe 2 lata ceny SSD spadną i to jeszcze bardzo spadną.

Będą tak tanie że będą je rozdawać za darmo. 

kpisz czy o drogę pytasz? kupiłem dysk 500gb toschiba na m2 po liniach pcie za 500zl.transfery po 2gb aaa i pamięci mlc. to teraz powiedz mi co przeszkadza żeby Microsoft zapłacil bardzo niska cene?

Moim zdaniem konfiguracjie bardzo prawdopodobna. Ryzeny były przełomem bo przyniosły rewolucję i 8 wydajnych rdzeni w przestepnej cenie plus zupełnie nową architektura navi też może w końcu cos zmieni u amd.  tańsza konsola pewnie będzie kosztować kolo 500 usd na premierę a droższa z 800. ceny też w porządku..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest przecież napisane, ze droższa wersja ma kosztować 500 dolców a nie tańsza. Ten "przeciek" wydaje się rzeczywiście bardzo mało prawdopodobny. Taka rozbieżność w specyfikacji, plus 1 (wspomniana) gra startowa, która miała by działać na 4 urządzeniach o różnych specyfikacjach. Dysk też mi się wydaje podejrzany, ale nie byłbym w szoku jakby jednak dali z tym radę, choć w to bardzo wątpię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem będzie dalej 4K/30fps i to z prostego powodu - marketing, łatwiej przeciętnemu Kowalskiemu pokazać 4K niż powiedzieć, że gry będą 2 razy płynniejsze. Zresztą wystarczy posłuchać tych ryków z radia dzięki życzliwości Media Expert: TELEWIZOR 4K, ULTRA HD TURBO DIESEL INTERCOOLER ZA JEDYNE 1500 ZŁ. 1080p jest już według branży passe i nie zmieni tego żaden gejmingowy krzyk. Mogliby tam w te konsole upchać te 13 TFLOPSow i Ryzeny, tylko w jakiej cenie? 1500 dolców? Nierealne.

Edytowano przez MisioKGB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2019 o 08:43, Corvus92 napisał:

kpisz czy o drogę pytasz? kupiłem dysk 500gb toschiba na m2 po liniach pcie za 500zl.transfery po 2gb aaa i pamięci mlc. to teraz powiedz mi co przeszkadza żeby Microsoft zapłacil bardzo niska cene?

No czyli 1GB warty jest 1000zł.

Dnia 23.02.2019 o 08:43, Corvus92 napisał:

Moim zdaniem konfiguracjie bardzo prawdopodobna. Ryzeny były przełomem bo przyniosły rewolucję i 8 wydajnych rdzeni w przestepnej cenie plus zupełnie nową architektura navi też może w końcu cos zmieni u amd.  tańsza konsola pewnie będzie kosztować kolo 500 usd na premierę a droższa z 800. ceny też w porządku..

Ale w przecieku jest cena 500$ za droższą wersje, więc nawet jak będą te dyski mieli po taniej cenie 100$ to i tak to będzie 1/5 ceny droższego modelu i 1/3 tańszego czyli coś całkowicie nie realnego. Navi nie jest nową architekturą tylko delikatnym ulepszeniem starego GCN, po zakupie ati przez AMD dział zajmujący się rozwojem gpu został ścięty do minimum a wszystkie środki poszły w rozwój Ryzena. Dopiero po jego sukcesie dział od GPU może normalnie pracować więc na coś prawdziwie nowego poczekamy jeszcze parę lat. A ryzen w konsoli to będzie w jakieś budżetowej wersji zapewne, amd nie będzie sprzedawać chipów po kosztach bo im się to nie opłaca a na samym chipie musi się zmieścić jeszcze potężne GPU.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Główną zaletą konsol od początku było to, że mają tylko jedną konfigurację sprzętową. Dzięki temu gry były robione pod konkretny sprzęt i działały u każdego gracza tak samo. PS4 Pro stworzyło niebezpieczny precedens, który niestety został skopiowany przez Microsoft, ale mam nadzieję, że to jednorazowy wybryk i kolejna generacja jednak wróci do starych zasad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Argael napisał:

Główną zaletą konsol od początku było to, że mają tylko jedną konfigurację sprzętową. Dzięki temu gry były robione pod konkretny sprzęt i działały u każdego gracza tak samo. PS4 Pro stworzyło niebezpieczny precedens, który niestety został skopiowany przez Microsoft, ale mam nadzieję, że to jednorazowy wybryk i kolejna generacja jednak wróci do starych zasad.

Xone X został wcześniej zapowiedziany niż PS4 Pro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież to Fake tak jak zuben napisał 1tb ssd? Błagam za taką kasę? Do tego 2 wersje konsoli o tak skrajnie różnej specyfikacji? Nigdy w to nie uwierze, do tego 2020 rok premiery jest dla mnie również mało prawdopodobny, stawiam na 2021 rok czyli 7 lat po premierze obecnej generacji tak jak miała miejsce zapowiedź PS4 i X1 czyli również 7 lat po premierze PS3 i X360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj, wszyscy myślicie w kategoriach dysk SSD=fizyczny dysk na złączu m.2, którego cena detaliczna to x zł. Przecierz to koszta, koszt zakupu fizycznie gotowego produktu, koszt konektorów na płyte itd. Przecierz taniej będzie, zgodnie z obecnym trędem, ten dysk po prostu przylutować do płyty głównej. Ot koszt dwóch układzików w obudowie BGA, kontroler + pamięć które hurtem zakupione z fabryk oboki to groszowe sprawy i z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować