Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wożąc pana Shirleya - recenzja filmu Green Book

22 postów w tym temacie

Dnia 25.02.2019 o 23:09, Trashka napisał:

To rana w ich historii, która się nie zagoiła. Rasizm jest cały czas w takiej czy innej formie, zwłaszcza u "prawactwa". Jeśli dawanie lekcji historii i przestroga przed ignorancją i okrucieństwem to "przejaw lewactwa", to mam nadzieję, że takiego "lewactwa" będzie jak najwięcej. 

Byłem w końcu na seansie i muszę powiedzieć, że w żądnym wypadku to nie jest prosta historia o złym, białym rasiście i dobrym murzynie, który jest ofiarą. W gruncie rzeczy Tony jest postacią, którą dużo łatwiej polubić, kiedy do Don Shirleya trzeba się przyzwyczaić. Dynamika relacji dwóch głównych bohaterów jest dosyć złożona, podobnie jak ich charaktery i 'przygody', których doświadczają.

Nazwanie tego filmu przejawem lewactwa nie tyle świadczy o głębokiej ignorancji, co o schorzeniu o charakterze paranoidalnym. Osobiście nie mam tyle optymizmu i uważam, że tego typu chorych osobników nie należy edukować, tylko izolować od zdrowej tkanki społeczeństwa, ponieważ w gruncie rzeczy stanowią zagrożenie dla normalnych ludzi. Ponadto, analogia o Hollendrze i Irlandczyku jest totalnie debilna, bo niby jak taki przypadek ma się odnosić do problemu rasizmu i segregacji rasowej w USA lat 50-60?

Bardziej pozytywnym akcentem, gratuluję autorce (jak zwykle zresztą) doskonałej recenzji. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, fenr1r napisał:

ponieważ w gruncie rzeczy stanowią zagrożenie dla normalnych ludzi.

Oczywiście kto jest normalny, będą decydować tacy ludzie jak Ty? Cóż za niespodzianka.

Nie masz jakiejś parady równości do obskoczenia, zamiast znowu się ośmieszać na forum? :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować