Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Polskie Ministerstwo Finansów nie uznaje loot boksów za hazard

8 postów w tym temacie

Jestem zadowolony z tej decyzji. Japońskie gry gacha, które są jednym wielkim loot boxem wciąż mogą być wydawane w Polsce w niezmienionej formie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym uzyskać od Ministerstwa bardizje szczeółowe wyjaśnienia? Bo jak dla mnie sprawa jest prosta. Skoro hazadrem jest loteria fantowa, a  definicji jest to rodzaj loterii, w której kupuje sie losy iza nie są do wygrania nagrody rzeczowe, to lootboxy rżónią sie od nich praktycznie tylko tym, że nagrody nie są fizyczne, a wirtualne. Rozumiem, ze o hazardzie wg. "ekspertów" ministerstwa przesądza istnienie fizyczne nagordy? Czyli jeśli zrobię loterię z grami do wygrana i bedą to wydania pudełkowe to to jest hazard, a jak do wygrania będą klucze na Steama i będę je wysyłać mailem bez przekazywania jakiegokolwiek świstka to to nie hazard?

Poza tym owszem. sam element losowości nie przesądza o hazardzie. Pza tym musi występować opłata i różnica wartości wygranych. Przy czym kwestią sporną jest czy chodzi o wartosć rynkową, czy dla danego cżłowieka),

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kafar napisał:

Nic dziwnego, znów w ogonie europy. Zero wyobraźni oraz postępu.. tylko stare myslenie.

Proponuję, odrazu wyjąć z prawa rzeczywistosc wirtualną w całości "Bo to wirtualne, to nie istnieje". A już arugment, ze loot boxy nie spełniaja definicji żadnego z punktów ustawy napisanej dawno temu inajwyraźniej przestarzałej to szczyt poczucia humoru. Eeee... niech znowelizują ustawę? To jest tak, jakby kradizeż pieniędzy z konta nie była kradzieżą, bo w 1989 tak sie nie dąło i kradzież wg. przepisów moze dotyczyć tylko rzeczy fizycznych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować