Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Branża gier mówi "stop!" brunatnej fali. Najwyższy czas! - felieton Random Drop #06

46 postów w tym temacie

nawet merytorycznie, ale jest problem tłumaczeniowy, zwolennicy "white supremacy" to nie supremaci, według słownika supremat oznacza zwierzchność, albo władzę papieża nad Kościołem (za sjp.pl). Ludzi tych przyjęło się nazywać "białymi supremacjonistami" (kalekie tłumaczenie, ale i tak lepsze od tego z artykułu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angar31 napisał:

nawet merytorycznie, ale jest problem tłumaczeniowy, zwolennicy "white supremacy" to nie supremaci, według słownika supremat oznacza zwierzchność, albo władzę papieża nad Kościołem (za sjp.pl). Ludzi tych przyjęło się nazywać "białymi supremacjonistami" (kalekie tłumaczenie, ale i tak lepsze od tego z artykułu)

Faktycznie, dzięki, słowo "supremaci" bylo użyte w innych polskich artykułach o wypowiedzi Schafera i chyba się zasugerowałem, zaraz to poprawię. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś uważa ten pierdolony bełkot za prawde to musi się solidnie jebnąć w łeb. Nawet nie jest mi żal waszych spierdolonych mózgów. Idźcie dalej ssać pałe SJW i nak***iać głupoty o tym jak muka albo jakieś losowe hasła(które mają inne intencje niż wy sobie k***a wyobrażacie) w internecie są rasistowskie/propagują przemoc
Co za czasy japierdole...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mrówka napisał:

 Dlaczego gdy muzułmański terrorysta w Europie gdy wysadza się w tłumie ludzi zabija dwóch, trzech, i rani kilkunastu a gdy taki sam terrorysta w identycznym tłumie wysadza sie w Iraku pozostaje po tym setki trupów?

 

Madryt: 193 zabitych, ponad 2000 rannych

Paryż: 130 zabitych, między 350 - 368 rannych

Manchester: 22 zabitych, koło 200 rannych (chociaż to faktycznie wygląda przy dwóch poprzednich jak statystyka wypadków przy używaniu petard w Sylwestra)

 

Co do asymilacji - jak niby imigranci mają się zasymilowac, skoro jak tylko się pojawią to lewica pędzi ich przekonywać, że absolutnie nie muszą niczego zmieniać i nic a nic się dostosowywać? W Szwecji nie potrafią (a przynajmniej nei potrafili jeszcze w zeszłym roku) sobie poradzić z kwestią nieletnich żon. Co prawda w ramach szwedzkiego prawa pedofilia jest zakazana i nikt nie pozwoli imigrantowi się ożenić z nieletnią, bo "u mnie tak można", ale jeżeli pedobear sobie wyjedzie na Bliski wschód, tam ożeni z dzieckiem i wróci do Szwecji to wszystko ok, będzie to uznawane. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lewactwo jak zwykle mówi pięknie, brakuje tylko logiki i kontaktu z rzeczywistością. Tolerować mogę każdy kolor skóry, religię czy orientację, ale nie toleruję głupoty. Nie toleruję bzdurnych oskarżeń o rasizm, które działają tylko w jedną stronę - kiedy to biali są be. Nie toleruję wciskania na siłę różnorodności i poprawności w każdą grę czy film, w miejscach, w których nie ma to najmniejszego sensu. Oglądając seriale na Netflixie w ciągu kilku ostatnich tygodni natrafiłem na więcej LGBT i kolorowych, niż sam spotkałem na ulicach przez całe swoje życie. Nie toleruję prób wybielania zachowań chamskich, agresywnych, czy nieprzyzwoitych tylko dlatego, że są elementem innej religii lub kultury. Nie toleruję przepisu, który gwarantuje kobietom określoną minimalną ilość miejsc w ławach sejmowych, dopóki identyczny przepis nie obejmie mężczyzn. Na to, że lewactwo kiedyś przejrzy na oczy, nadziei raczej nie mam. Ale niech sobie zachowają swoją kulawą logikę dla siebie i nie próbują "naprawiać" świata" już więcej. 

Edytowano przez Headbangerr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, pannowacki napisał:

Faktycznie, dzięki, słowo "supremaci" bylo użyte w innych polskich artykułach o wypowiedzi Schafera i chyba się zasugerowałem, zaraz to poprawię. 

To jeszcze tu

https://www.gram.pl/news/2019/03/25/tim-schafer-ze-wsparciem-dla-muzulmanow-na-gdc-2019-pie-lic-bialych-suprematow.shtml

by się korekta przydała (i w ciekawe ilu więcej ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować