Zaloguj się, aby obserwować  
POZDRO-Grizzly

Narty, snowboard i skoki narciarskie

1874 postów w tym temacie

Dzisiaj mieliśmy dobry dzień:
Sikora-drugie miejsce.....
Kowalczyk-trzecie miejsce.....
Polscy skoczkowie w zawodach drużynowych-drugie miejsce.....
Oby tak dalej ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2009 o 20:43, tylor2 napisał:


Nie polecam żadnej z nich. Raz, że nigdy przez internet nie kupuje się butów do deski. Musisz je sam dokładnie zmierzyć. Dwa, że jeżeli już kupujesz deskę ze sklepu internetowego to najlepiej z profesjonalnych sklepów które zajmują się tylko snowboardem. Następnie o tych deskach nie ma żadnych informacji( długość, rodzaj rdzenia, grubość, twardość) Nie ma również informacji o wiązaniach( czy są aluminiowe) oraz czy mają pedał gazu i pompki. Jeżeli mógłbym coś ci polecić ze sprzętu dla początkującego w tym okresie to poczekaj jeszcze z miesiąc na wyprzedaże( sprzęt z lat 07/08 a i nawet można trafić na ten aktualny) możesz dostać za 50% ceny. I to z najlepszych firm. Jeżeli jednak chcesz coś nowego i bardzo dobrego polecam http://sklepsnowboardowy.pl/stroke56set-1.html . Jedna z najlepszych desek w tej cenie dla początkujących. Oczywiście długość dobierasz do wagi i wzrostu.

franko113

nawet z onetu nie umiesz przepisać dokładnie? bo wątpię aby kibic który oglądał wszystkie dzisiejsze zawody mylił miejsce Tomka.


Jutro znowu szykuje się emocjonujący dzień;) I ponownie przed tv od rana do 15:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i Adam po raz kolejny drugi!!!!. Świetny weekend dla polskiego narciarstwa jakiego nie było już dawno. Czekamy jeszcze tylko na bieg Justyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2009 o 13:38, Coxsik napisał:

No i Adam po raz kolejny drugi!!!!. Świetny weekend dla polskiego narciarstwa jakiego
nie było już dawno. Czekamy jeszcze tylko na bieg Justyny.


Justyna ładnie pobiegła i zdobyła kryształową kulę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2009 o 14:14, Jarys napisał:

Chyba Kukowsky powinien obstawiać mecze eliminacji MŚ w piłce nożnej, siatkarzy, szczypiornistów.
Może wywróży jeszcze Kubicy pierwsze miejsce ;-)

No właśnie. Czekam jego wróżby na temat Formuły 1 bo tam teraz chyba żaden diabeł się nie połapie kto jest mocny a kto słaby :-D
Ale naszym się fantastycznie udało wczoraj w drużynówce i dziś b. dobrze poszło w konkursie indywidualnym.
W drużynowym trochę nam pomógł Larinto, który totalnie zawalił swój skok (111 m) i wyeliminował Finów z walki o podium. Moje prognozy zdecydowanie przekreślili Norwegowie, którzy skakali nadspodziewanie dobrze (zwłaszcza Hilde) oraz Austriacy, którzy generalnie skakali słabiej. Trochę lepszych skoków spodziewałem się również po Słoweńcach, którzy jakoś nie włączyli się do walki.
Ale nie ma tu się co rozwodzić nad historią. Ważne, że nasze chłopaki zdobyły trochę grosza za 2-gie miejsce. To im doda dodatkowej motywacji do pracy przed przyszłym sezonem. Może powtórzą wszystko na Igrzyskach zimowych? :-D
Gratulacje również dla Justyny Kowalczyk, która imponującym finiszem wywalczył Kryształową Kulę Pucharu Świata w biegach kobiecych.
Też liczę, że to początek jej kariery, a to czyni przyszłoroczne zimowe Igrzyska Olimpijskie bardziej emocjonującymi. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2009 o 23:19, A-cis napisał:

Ważne, że nasze chłopaki zdobyły trochę
grosza za 2-gie miejsce. To im doda dodatkowej motywacji do pracy przed przyszłym sezonem.


Szkoda tylko że się obudzili dopiero na sam koniec sezonu, zwłaszcza chodzi mi tutaj o Małysza, bo gdyby ta forma przyszła kilka tygodni wcześniej to mógł być medal na MŚ w Libercu. No ale dobre i to, w końcu na podium w zeszłym sezonie w ogóle nie stał, choć na pewno szkoda, że w piątek nie udało mu się wygrać. Dobre wyniki drużyny sprawiły iż Kruczek zapewnił sobie chyba posadę trenera reprezentacji na przyszły sezon. I pomyśleć tylko, że jeszcze całkiem niedawno wszyscy wieszali na nim psy, a tu proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2009 o 23:57, dave03 napisał:

Szkoda tylko że się obudzili dopiero na sam koniec sezonu, zwłaszcza chodzi mi tutaj
o Małysza, bo gdyby ta forma przyszła kilka tygodni wcześniej to mógł być medal na MŚ
w Libercu.


Wyższa gdybologia. Zauważ to, mamy do czynienia z naczyniami połączonymi. Wzrost formy Małysza i spadek formy innych zawodników, który przez cały sezon skakali lepiej. Nie mniej jednak dobrze, że pod koniec sezonu Małysz przebudził się doda mu to pewności siebie przed sezonem olimpijskim. A na ten kawałek złota wielu będzie miało chrapke. O ile dobrze pamietam to Janne Ahonen zdecydował się po rocznej przerwie wrócić do gry (on nadal nie ma złota z Igrzysk)

>Dobre wyniki drużyny sprawiły iż Kruczek zapewnił sobie chyba posadę trenera reprezentacji na przyszły >sezon. I pomyśleć tylko, że jeszcze całkiem niedawno wszyscy wieszali na nim psy, a tu proszę.

Jak to teraz dokładnie jest z Małyszem jest trenowany przez Kruczka czy też trenuje osobno z Lepisto?

Wielkie gratulacje dla Justyny Kowalczyk, która moim zdaniem powinna zostać sportowcem roku (wątpie by ktoś był w stanie odnieść większe sukcesy niż ona w nadchodzącym roku). Wiem, że mamy jeszcze 3/4 roku przed nami, ale to co ona zrobiła jest po prostu niesamowite. Podoba mi się charakter tej dziewczyny i jestem przekonany, że zdobędzie dla Polski jeszcze worki medali.

Gratulacje dla Małysza oraz reszty naszych skoczków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2009 o 11:10, Rzezim napisał:

Jak to teraz dokładnie jest z Małyszem jest trenowany przez Kruczka czy też trenuje osobno
z Lepisto?

Chyba z Hannu Lepistoe, ale pewnie i Kruczkowi Tajner na podsumowaniu sezonu przypisze ostatnie sukcesy Małysza. W końcu to on go zatrudnił na szkoleniowca kadry i teraz będzie się starał wszystkim pokazać, że to była dobra decyzja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2009 o 23:57, dave03 napisał:

Szkoda tylko że się obudzili dopiero na sam koniec sezonu,

A pomyśleć, że jak Tajner w studiu mówił na początku sezonu, że "jeszcze jest czas" to wielu śmiało się przed telewizorami, że obudzą się w Planicy (ja się z tego strasznie nabijałam, gdyż było to powtarzane zdanie niemal co weekend). Proroctwa? Swoją drogą - warto było czekać cały sezon na taki finał. Nie ukrywam, iż sezon w mojej ocenie z fatalnego (każdy pamięta co było podczas TCS, gdy Małysz przegrał z "Mistrzem Świata juniorów") przemienił się w całkiem niezły.

Dnia 22.03.2009 o 23:57, dave03 napisał:

o Małysza, bo gdyby ta forma przyszła kilka tygodni wcześniej to mógł być medal na MŚ

Myślę, że to zbyt daleko idąca teza. Na średniej skoczni raczej o medalu nie było co marzyć. Natomiast na dużej - trzeba by było trafić w warunki. Tam jedna seria przecież była. No, ale nie ma co gdybać.

Dnia 22.03.2009 o 23:57, dave03 napisał:

tylko, że jeszcze całkiem niedawno wszyscy wieszali na nim psy, a tu proszę.

Prawdę mówiąc niezbyt ufałam Kruczkowi (a kto ufał?:)). Teraz widać, że jest zespół i dobra atmosfera. Jeśli w drużynowym konkursie na mamucie na 7 oddanych skoków, 6 jest poza 190 metr to o czymś to świadczy. Choć fakt faktem, że na to drugie miejsce złożyło się wiele czynników: 111 metrów Larrinto, słaba postawa Schliriego, zdegustowany Morgi i Loitzl, który sam przyznaje, że na lotach nie czuje się najlepiej. Mimo wszystko nie tylko miejsce dobre, ale i skoki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2009 o 20:34, mała16 napisał:

Prawdę mówiąc niezbyt ufałam Kruczkowi (a kto ufał?:)). Teraz widać, że jest zespół i dobra atmosfera.

I to właśnie podkreślają zawodnicy. A dobra atmosfera w zespole to jest podstawa sukcesów. Wtedy chce się pracować i jeździć na zgrupowania.
Ja na Kruczku psów nie wieszałem. Czekałem. Widać było, zwłaszcza w pierwszej części sezonu, że popełnił błędy. Zbyt skoncentrował się nad wydolnością fizyczną a zapomniał o technice. Tą nauczkę (mam nadzieję) zapamięta i w przyszłym sezonie będzie jeszcze lepiej.
W każdym razie ja nie jestem zwolennikiem hasła, które króluje na innym forum, że Balcero ... tfu... Kruczek musi odejść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

70 km? W Austri w Obertauern byl tunel w ktorym mierzylo sie predkosc, uzyskalem 96 km/h. To jest dopiero bania człowieku, najmniejsza dziure czuuc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2009 o 21:22, żyrafa napisał:

> http://www.ceneo.pl/975916
> http://www.ceneo.pl/1116272
> http://www.ceneo.pl/1155279
>
> ktora z tych desek jest najlepsza?

Nie polecam żadnej z nich. Raz, że nigdy przez internet nie kupuje się butów do deski.
Musisz je sam dokładnie zmierzyć. Dwa, że jeżeli już kupujesz deskę ze sklepu internetowego
to najlepiej z profesjonalnych sklepów które zajmują się tylko snowboardem. Następnie
o tych deskach nie ma żadnych informacji( długość, rodzaj rdzenia, grubość, twardość)
Nie ma również informacji o wiązaniach( czy są aluminiowe) oraz czy mają pedał gazu i
pompki. Jeżeli mógłbym coś ci polecić ze sprzętu dla początkującego w tym okresie to
poczekaj jeszcze z miesiąc na wyprzedaże( sprzęt z lat 07/08 a i nawet można trafić na
ten aktualny) możesz dostać za 50% ceny. I to z najlepszych firm. Jeżeli jednak chcesz
coś nowego i bardzo dobrego polecam http://sklepsnowboardowy.pl/stroke56set-1.html .
Jedna z najlepszych desek w tej cenie dla początkujących. Oczywiście długość dobierasz
do wagi i wzrostu.


Sklep jest jakieś 50 km ode mnie więcjeśli chodzi o buty to będę jachał je przymierzyć. Mam na myśli tylko czy to dobre deski czy nie. Jako że jestem nowy w temacie o co chodzi z tym pedałem gazu w wiązanaich? Acha ta strona co podałeś nie istnieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ogląda letnie Grand Prix w skokach narciarskich? Jeśli tak, to może wypowie się o tej nowince punktacyjnej?
Ja na jej temat mam na razie mieszane odczucia. Z jednej strony zaciemnia obraz rywalizacji. Widz nie ma pojęcia jak po skoku zostanie oceniony dany zawodnik. Kiedyś jak widziałem długi skok oddany poprawnie, to mogłem domniemywać, że gość wyląduje wysoko w tabeli. Teraz - niekoniecznie.
Ale z drugiej strony, jeżeli ktoś miał pecha z niekorzystnymi warunkami, to ma jakąś szansę na korektę punktacji. I nie będzie teraz wytłumaczenia po słabym skoku, że "źle mi powiało". Np. dzisiaj Stoch. Ewidentnie zepsuł skok i nie ma szans zwalić na warunki atmosferyczne :-)
I tak sobie myślę, że gdyby jeszcze tylko przy odległości w metrach podawano równocześnie siłę i zwrot wiatru, to już by było nienajgorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje rady.
Jeżdzę juz od 4 lat i radzę sobię dobrze i potrzebuję nowych nart.
Cena to max 750 zł z wiązaniami, a i muszą byc jednej ze znanych firm jak rossignol head fisher atomic...
Ps. Mam prawie 14 lat i będę potrzebował nart o długości od 140 do 147cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2009 o 18:08, 1096 napisał:

Potrzebuje rady.
Jeżdzę juz od 4 lat i radzę sobię dobrze i potrzebuję nowych nart.
Cena to max 750 zł z wiązaniami, a i muszą byc jednej ze znanych firm jak rossignol head
fisher atomic...
Ps. Mam prawie 14 lat i będę potrzebował nart o długości od 140 do 147cm.


Poszukaj na www.snowsport.pl . olecam sklep sam w nim kupuję i jeszcze nie zdarzyło mi się czegośnie dostać itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ruszył kolejny sezon Pucharu Świata w skokach. Dziś w fińskim Kuusamo odbyły się kwalifikacje do jutrzejszego konkursu indywidualnego. Wystartowało 78 zawodników (rok olimpijski) w tym 6 Polaków: Małysz, Stoch, Bachleda, Ł. Rutkowski, Miętus i Żyła. Dwaj Polacy odstawali wyraźnie poziomem od pozostałych i nie zakwalifikowali się do 50-ki. Byli to Piotr Żyła i ... Adam Małysz (który skoczył najkrócej ze wszystkich Polaków. Tylko 101 m).
Ale bez paniki. Wydaje mi się, że to był tylko wypadek przy pracy. :-)
Kwalifikacje wygrał 37-letni (podaję wiek na ew. argumenty, że Małysz jest za stary) Noriaki Kasai, który skoczył 134 m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musze przyznać, że świetnie zbudowałeś napięcie w poście. Jak przeczytałem o dwóch Polakach myślę sobie no Miętus i Żyła a tu proszę - logika jest absolutnie pewno metodą dojścia do niepewnych wniosków. Wczoraj Małysz osiągał niezłe wyniki, więc tym bardziej zaskakuje jego nie skok. No ale za jakiś czas turniej drużynowy i to może rzucić trochę światła na to czy to był wypadek przy pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2009 o 16:30, Rzezim napisał:

Wczoraj Małysz osiągał niezłe wyniki, więc tym bardziej zaskakuje jego nie skok. No ale za jakiś czas turniej
drużynowy i to może rzucić trochę światła na to czy to był wypadek przy pracy.

I turniej drużynowy to potwierdził. Adam był naszym najlepszym zawodnikiem. Oddał "dwa równe skoki" ;-) o długościach 141,5 m oraz 143 m i był naszym najlepszym zawodnikiem. Dobrze skakał też Miętus. Stoch miał jeden skok dobry a drugi słaby, natomiast IMHO kompletnym nieporozumieniem było wystawienia Żyły. Miał 2 nieudane skoki i gdyby wystawiono kogokolwiek innego mielibyśmy szansę na wyższą pozycję.
Choć i tak dzięki Małyszowi (i Norwegom) zajęliśmy niezłą 5 pozycję :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brawo dla Adama Małysza! Dziś w Lillehammer w konkursie indywidualnym zajął 3 miejsce. Wygrał Gregor Schlierenzauer, a drugie miejsce zajął Thomas Morgenstern.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2009 o 17:34, Black-Hawk napisał:

Brawo dla Adama Małysza! Dziś w Lillehammer w konkursie indywidualnym zajął 3 miejsce.
Wygrał Gregor Schlierenzauer, a drugie miejsce zajął Thomas Morgenstern.

Znowu Adam staje na podium. Trochę żal tych punktów z poprzedniego konkursu, które mu przeszły koło nosa przez Tepesa, ale najważniejsze, że Adam znów jest w 10-ce najlepszych i nie będzie się musiał kwalifikować :-)
Do tego trzeba dodać 20 miejsce Stocha (jednak jest jeszcze trochę nierówny, bo mu ten drugi skok nie wyszedł) oraz 21 miejsce Miętusa i 27 Bachledy. Całkiem udany dzień, a jutro (tak mi się wydaje) będzie jeszcze lepiej. Liczę, że wreszcie Rutkowski przestanie się spalać psychicznie, bo stać go na dużo więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować