Zaloguj się, aby obserwować  
POZDRO-Grizzly

Narty, snowboard i skoki narciarskie

1874 postów w tym temacie

Ja mieszkam w Piotrkowie Tryb. i nie mam takich możliwości :D. A mam już taką ochotę poślizgać ^^. No nic, będę musiał zrobić obchód miasta i ogarnąć jakieś ciekawe miejscówki :). W ostateczności po prostu poproszę kogoś, żeby mnie samochodem ciągnął ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brzydko dzisiaj Kowalczykowa zabiegła drogę zawodniczce na finiszu sprintu i słusznie za to została cofnięta na ostatnie miejsce w grupie.
Zastanawiałem się nawet czy jej nie zdyskwalifikują ale kara sędziowska była IMHO najsprawiedliwsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Adam Małysz prowadzi po 1-szej serii skoków w Engelbergu. Oddał najdłuższy skok w serii.
To teraz powinni zrezygnować z drugiej serii, a nie tak jak wczoraj, kiedy miał pecha z wiatrem i nie dano mu szansy poprawki ;-D
Kamil Stoch jest 6-ty wspólnie z Tomem Hilde .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2010 o 19:11, Darnok_Rukia napisał:

Jak tam wrażenia z pierwszego konkursu ? Myślałem że jednak Morgi nie wytrzyma presji
a tu klasa .Co do Małysza dobry drugi skok, jeszcze powalczy o podium :)

Wrażenia mieszane :-)
Dużo nie brakowało a o koński paznokieć ani Stoch, ani nawet Małysz nie weszli by do drugiej serii.
Tym bardziej to budzi kontrowersje, że przed konkursem wszyscy (nawet trenerzy) podbijali bębenek, że Małysz będzie walczył o 2-gie zwycięstwo w całym Turnieju. Tymczasem już po pierwszym konkursie mógłby się pożegnać z marzeniami. Na szczęście się udało nieco odrobić straty. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2010 o 19:59, A-cis napisał:

Dużo nie brakowało a o koński paznokieć ani Stoch, ani nawet Małysz nie weszli by do
drugiej serii.
Tym bardziej to budzi kontrowersje, że przed konkursem wszyscy (nawet trenerzy) podbijali
bębenek, że Małysz będzie walczył o 2-gie zwycięstwo w całym Turnieju. Tymczasem już
po pierwszym konkursie mógłby się pożegnać z marzeniami. Na szczęście się udało nieco
odrobić straty. :-)


Wiesz to nasza stała polska cecha że wychodzimy w przyszłość i trąbimy o niewiadomo jakich sukcesach przed samymi imprezami ,przecież Stoch miał walczyć w tym sezonie z najlepszymi a tu walka trwa ale o pierwszą 10 .
Wierzę w te podium ,do lidera duża strata ale nie takie cuda się zdarzały :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do jutrzejszego konkursu skoków w Zakopanem zakwalifikowało się aż 11 polskich skoczków. :-)
Jedenastu w 50-ce. Ja sobie takiej ilości Polaków w konkursie nie przypominam. Chyba tego jeszcze nie było.
Ciekawe ilu z nich wejdzie do II serii skoków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poleciał, że ja pierdziele... Chociaż wiatr bardzo dobry, -11,3 chyba. Niemiec będzie bardzo groźny w drugiej serii, ale Adam musi wreszcie wygrać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i trzeba dodać (jako podsumowanie 3-dniowego weekendu w Zakopanem) pierwszy w życiu wygrany konkurs Pucharu Świata przez Kamila Stocha (małżeństwo mu zaczyna służyć), oraz upadek po wylądowaniu Adama Małysza.
Ten ostatni okupiony niezbyt groźnymi (chyba) potłuczeniami i urazem kolana.
Gdyby nie upadek, Adam miałby ok. 25 pkt więcej i byłby w czołówce po pierwszej serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I w Polsce rodzi się nowa gwiazda a nim jest Kamil Stoch. Sam mnie zaskakuje, takiej dobrej dyspozycji nigdy nie miał, nawet chce mi sie śmieć ze po ślubie chłopak zaczyna dalej skakać.
Wreszcie Adam Małysz ma sporego rywala. Wczoraj Kamil w drugiej serii popisał się jednym z najdłuższych skoków i z 10 wskoczył na 6.
Adam musiał ustąpić wyższość swojego kolegi z drużyny.I tak dobrze że po upadku wrócił do niezłej dyspozycji.
mam tylko nadziej ze nie zakończy po sezonie kariery, bo kto będzie ciągnął widzów i kibiców do skoków w naszym kraju ?
A nie wiadomo czy taki Kamil Stoch będzie cały czas w takiej formie.Awans na 10 miejsce w Klasyfikacji Generalnej to bardzo dobry wynik ciężkiej pracy.Łukasz Kruczek nie był dobrym skoczkiem ale zespól tworzy dobrze ma się od kogo uczyć i same zajęcie 3 miejsca w drużynie jest tego przykładem.

Oby tak dalej a nawet lepiej i żeby nie było jednego następcy Adama tylko 3 lub więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i zapomniałeś wspomnieć o bardzo dobrym, trzecim miejscu w sobotnim konkursie drużynowym.
Niewiele brakowało do drugiego miejsca (bo Austriacy byli jednak poza zasięgiem) i walczyliśmy z Niemcami i Norwegami o podium jak równorzędni partnerzy.
Czyli nie tylko Małysz i Stoch, ale zaczyna tworzyć się drużyna.
Bardzo ciekawie, w związku z tym, zapowiadają się Mistrzostwa Świata w Norwegii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O 3 miejscu wspomniałem, wiec Musiałeś nie zauważyć.
Na MŚ było by super jak by coś osiągnęli.

Ale jeszcze nadal licze ze kiedyś w konkursie zobaczę w tym samym konkursie i Małysza i Stocha razem na podium, to było by piękne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2011 o 19:20, karolekx23x napisał:

O 3 miejscu wspomniałem, wiec Musiałeś nie zauważyć.

A rzeczywiście. Przepraszam i zwracam honor :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kamil Stoch wygrywa swój drugi konkurs Pucharu Świata. Tym razem już nie na swojej skoczni ale w Klingenthal w Niemczech. Brawo :-)
Adam Małysz był 7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że Stoch regularnie będzie tak dobrze skakać. W końcu pojawił się godny następca Adama Małysza, oby tylko woda sodowa mu nie uderzyła do głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po drugim skoku Kamila czułem to że wygra mimo ogromej przewagi Urhmanna. Jedyny który był w stanie zagrozić Kamilowi to był Morgi, ale minimalnie z Polakiem przegrał. Uhrmann spalił się totalnie w drugim skoku. To mogło byćjego najłatwiejsze zwycięswto w karierze. Brawo Kamil:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brawo! Stoch po raz kolejny świetnie skoczył i wygrał. Oby utrzymał tą świetną formę dłużej. Wyobrażam sobie jak by to wyglądało, gdyby komentował te zawody Szpakowski. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować