Zaloguj się, aby obserwować  
POZDRO-Grizzly

Narty, snowboard i skoki narciarskie

1874 postów w tym temacie

Klingenthal szczęśliwa skocznia dla Stocha. Wygrał i latem i zima.
Chociaż wątpiłem ze wygra bo Uhrmann miał dość sporą przewagę, nawet jak wystartował na górze pokazano ze wystarczy 126 m aby wygrać a tu totalnie spalił.
I jeszcze taki doświadczony skoczek, może presja przed publicznością, u siebie trudniej to robić.

Brawo Stoch, najważniejsze żeby utrzymał formę do MŚ.
I nadal licze ze kiedyś Małysz i Kamil razem beda na podium.
Najgorsze ze teraz Stochowi nie dadzą zyć dziennikarze, musi to wytrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A Stoch zaprezentował się z jeszcze jednej, zupełnie innej strony. Mianowicie całkiem płynnie udzielał wywiadu jakiemuś obcemu redaktorowi po angielsku. I podobno zna też język niemiecki. Przynajmniej tak twierdzi Tajner.
Robi się skoczkiem światowego formatu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2011 o 21:16, karolekx23x napisał:

Klingenthal szczęśliwa skocznia dla Stocha. Wygrał i latem i zima.
Chociaż wątpiłem ze wygra bo Uhrmann miał dość sporą przewagę, nawet jak wystartował
na górze pokazano ze wystarczy 126 m aby wygrać a tu totalnie spalił.
I jeszcze taki doświadczony skoczek, może presja przed publicznością, u siebie trudniej
to robić.


Co do Uhrmanna to ja myślę że ten jego pierwszy skok to przez to że miał dobre warunki a to jest na tyle dobry skoczek i doświadczony że potrafił je wykorzystać. Drugi skok juz mu nie wyszedł, gdyz forma nie ta a dodatkowo może presja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak krótko skoczył, powinien spokojnie 120 m zaliczyć.
I jest przykład ze te przeliczniki nie sa prawdziwe ze tye pkt odjete zostało za wiatr, musiał dostac porzadny podmuch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh Małysz zajmuje miejsca w pierwszej 10 i utrzymuj swoją formę, bo wątpię, żeby już coś więcej ugrał niż 4 miejsce. Można powiedzieć , że to czas Stocha. Kilka wygranych i będzie mógł walczyć z czołówką. Na razie ma 9 miejsce, ale pare konkursów wcześniej zajmował odległe 20 któreś miejsce.

Co do pkt. to pomiary są prawdziwe. Ja tak sądzę. Po jest przecież tam już niżej strefa gdzie nie sprawdza się wiatru czyli tych pkt. i tam wtedy może nagle dostać skoczek podmuch pod narty.

Teraz trzeba liczyć na naszych na mamucie ;D Liczę na dobre skoki Małysza i Stocha, bo reszta ... ehh szkoda gadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale sami skoczkowie wypowiadali się i trenerzy ze w pomiarach nie jest brany boczny podmuch wiatru.
I nie wiadomo jak działa.
Wczoraj był przykład jak Uhrmann mail dobry podmuch i Czech a w drogiej serii całkiem inaczej, widać było ze to warunków pierwszej serii dostali wiatr, i to dobry pod narty.
Po Uhrmannie zmieniono belke i nagle każdy skakał strasznie słabo, niektórzy po za 30, tylko na szczęście Stoch pokazał ze jest w formie i poleciał 132m.
Ale mogło być tak że po obniżeniu nagle były kiepskie warunki a przeliczniki tego nie pokazywały.

Stoch i Małysz dobrze skaczą, jeszcze żeby została zbudowana drużyna .

Kruczek pokazuje ze potrafi trenować, miec obok takiego trenera jak Lepistoe, że jest trenerem Małysza na pewno może się poradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś Adam Małysz ponownie na podium. Zajął 3 miejsce (za Schlierenzauerem i Evensenem) w Vikersund ustanawiając równocześnie nowy rekord Polski wynikiem 230,5 m :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2011 o 16:06, A-cis napisał:

Dziś Adam Małysz ponownie na podium. Zajął 3 miejsce (za Schlierenzauerem i Evensenem)
w Vikersund ustanawiając równocześnie nowy rekord Polski wynikiem 230,5 m :-D


Małysz zaprezentował sie wczoraj i dziś pozytywnie. Mam nadzieje ze na MŚ będzie się liczył.
Za to kiepsko na tej skoczni skacze Stoch, ciężko pobić granice 200 metrów, zła technika lotu co do tego typu skoczni.
Ciekawe jak sie zaprezentuje na MŚ ? Fajnie jak by był na podium, a nawet wygrał.

Skocznia jak na mnie zrobiła niesamowite wrzenie, świetne odległości można osiągnąć i ze z 1 belki można skoczyć 230 metrów to jest coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do Kamila nie winiłbym go o to, że skacze słabo na "mamutach". Jest młody i wiele musi się jeszcze musi nauczyć, ale dobrze się wybija, bo żeby doświadczony gracz skoczył z 1 belki 112 a on sam skoczył ponad 180m. Więc to o czymś musi świadczyć. Oczywiście brawo dla naszego orła ;D.

Co do skoczni to jest jakaś dziwna ;D. Bardzo nisko nad zeskokiem się leci, ale to chyba dla bezpieczeństwa, bo jak mówili w Planicy można się wybić na tyle 4 piętro bloku więc to jest trochę metrów ;D.
Powiększona, zmodernizowana i chyba najbardziej żywiołowa publiczność. Te gwizdy były the best ;D.
Teraz czas na Planice aby zmodernizowali ją i żeby znów była największą skocznią na świecie ;D.

Mam nadzieję, że MŚ wygra Adam, bo ma formę może i Kamil coś ugra a nawet powinien ;D
Fajnie by było gdyby obaj Polacy pojawili się na podium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno Planicę zmodernizują, była największą i taka powinna zostać.
Bo MŚ będzie na skoczni o wymiarze k-120 i k-90 wiec z tego co słyszałem to Kamil ma te wybicie i to może znaczyć wiele na k-90. Jak narazie dobiera styl skakania do mniejszych skoczni,a na mamutach trzeba dobrać parabole lotu odpowiednia, w odpowiednim momencie wychylić sie do przodu w odpowiedniej chwili przybrać niski a potem wyższy tor lotu.

Kamil ma zagrożone miejsce w 10 i musi się bronić.Piękny skok Małysza 230,5 m i poprawiony rekord życiowy :)
2 tygodnie, przygotowania i sie okaze kto i jak wypadnie na MŚ. Najlepszym scenariuszem było by mieć 2 Polaków na podium, Małysza i Kamila ale można pomarzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry występ naszych skoczków. Dobre 2 skoki, bo pierwsze mnie nie zachwyciły. Brawo Adam pierwszy brązowy medal i gdyby Stoch skoczył z 98 w pierwszej serii to miałby szanse na medal a tak 6 miejsce, ale i tak brawo ^^.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy dzien udany!

Justyna Kowalczyk zdobyła srebrny medal, wielkie brawa. Ma jeszcze 2 szanse medalowe na 10 km stylem klasycznym w poniedziałek i 5 marca na 30 km stylem dowolnym. Jest w formie i na pewno wygra, czekam na złoto.

Gratulacje dla Adama Małysza za brązowy medal. Nie miał szans na 2 i 1 miejsce. Kofler i Morgenstern po za zasięgiem reszty. Udany występ Stocha, 6 miejsce to dobra lokata. Jak widać 2 polaków w pierwszej 6. I dobrze ze jest i 3 w pierwszej 30, Zyła dziś 19 ale kiepski skok Byrta.
Z tego co dziś widziałem, Niemcy, Norwegowie, Finowie i inne reprezentacje słabo wiec ku moim oczekiwaniom jest szansa na medal w drużynie. A nawet na srebro lub brąz, bo złoto dla Austriaków którzy dominują.

Trzymam kciuki za jutrzejsze skoki drużynowe, jest nadzieja i nigdy nie pamiętam żeby była taka szansa na dobre miejsce na MŚ zespołowo. Tylko chyba trener Kruczek musi wziasc Hule, bo boje się ze Byrt może zawalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2011 o 17:11, karolekx23x napisał:

Z tego co dziś widziałem, Niemcy, Norwegowie, Finowie i inne reprezentacje słabo wiec
ku moim oczekiwaniom jest szansa na medal w drużynie. A nawet na srebro lub brąz, bo
złoto dla Austriaków którzy dominują.

Szansa może i jest, ale pewnie znowu ją zaprzepaścimy przez jedno słabe ogniwo. Obstawiam, że
wystąpi dzisiaj Hula kosztem Byrta, który wczoraj zajął 50 miejsce. Swoją drogą trochę dziwne
że Stefan tak słabo skakał na normalne skoczni w treningach, zawsze myślałem, że na tej czuje się lepiej
niż na dużej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2011 o 08:10, Dark_elves napisał:

Obstawiam, że wystąpi dzisiaj Hula kosztem Byrta, który wczoraj zajął 50 miejsce.

I dobrze obstawiałeś. Mam nadzieję, że zrobiłeś to u bukmachera :-)
Niestety Stefanek spisał się najsłabiej z naszej ekipy i 3-cie miejsce (na które pojawiła się szansa dzięki upadkowi Niemca) przeszło nam koło nosa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2011 o 20:22, A-cis napisał:

Niestety Stefanek spisał się najsłabiej z naszej ekipy i 3-cie miejsce (na które pojawiła
się szansa dzięki upadkowi Niemca) przeszło nam koło nosa.

Szansa niby była. ale nawet biorąc pod uwagę ten upadek ,Hula musiałby w drugiej
serii skoczyć ok 102 m, a nie wiem czy ten skok był w jego zasięgu. Chyba, że rozłożymy
te brakujące 8-9m na całą czwórkę, to wtedy już nie brzmi tak nie możliwie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bezpośrednio po zakończeni konkursu MŚ na dużej skoczni, Adam Małysz ogłosił, że po tym sezonie kończy karierę skoczka.
Kończy się małyszomania. Mnie pozostaje satysfakcja, że całą, długą karierę naszego najlepszego skoczka w historii mogłem śledzić na bieżąco.
Czy Stoch przejmie po nim pałeczkę? Jeszcze na tych MŚ Małysz był ciągle naszym najlepszym skoczkiem.
Odchodzi jako najlepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2011 o 19:43, A-cis napisał:

Godzinę temu, bezpośrednio po zakończeni konkursu MŚ na dużej skoczni, Adam Małysz
ogłosił, że po tym sezonie kończy karierę skoczka.

Kończy się małyszomania. Mnie pozostaje satysfakcja, że całą, długą karierę naszego najlepszego
skoczka w historii mogłem śledzić na bieżąco.
Czy Stoch przejmie po nim pałeczkę? Jeszcze na tych MŚ Małysz był ciągle naszym najlepszym
skoczkiem.
Odchodzi jako najlepszy.


Szkoda, chociaż żegna się w pozytywnym stylu w przeciwieństwie do Ahonena ,który jest cieniem dawnego siebie .Medal w drużynie byłby czymś wymarzonym na koniec .

I fajnie że wygrał Szliri :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Legenda skoków kończy karierę. Szkoda, zwłaszcza, że Adam mógłby jeszcze naprawdę spokojnie poskakać na wysokim poziomie. Kto teraz będzie nas reprezentował? Stoch? Były podniety po dwóch dobrych występach, ale to nie jest i nie będzie zawodnik na miarę, a nawet na połowę potencjału Małysza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Decyzja Adama jest według mnie słuszna. Szkoda, że tej wiosny usłyszymy ostatni raz "Leć Adam, Leć!", ale lepiej, że zakończy na szczycie niż miałby skakać dłużej i zajmować dalekie lokaty. Dla mnie to jeden z najlepszych polskich sportowców, a nawet najlepszy. No bo, kto inny zdobył tyle co on w swojej dyscyplinie niż inny Polak? Z łezką w oku wspominam poprzednie lata, kiedy mogłem oglądać, podziwiać i kibicować Adamowi. Póki co nie ma jego następcy. Stoch wygrał dwa razy, ale nie ma takiego talentu jak Adam w tym wieku. Już widzę ile biletów zostanie wykupionych na ostatni lot Małysza. Legenda polskiego sportu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować