Zaloguj się, aby obserwować  
POZDRO-Grizzly

Narty, snowboard i skoki narciarskie

1874 postów w tym temacie

Witam w moim temacie o sportach zimowych. Niedługo sezon, ktoś się gdzieś wybiera ? Ja jade na święta do zakopanego, może moglibyśmy się spotkać na stoku...? I niedługo zobaczymy naszego mistrza Adama Małysza..., o ile go wogóle zobaczymy bo wszyscy pamiętamy że były problemy z polskim związkiem narciarskim. Co preferujecie, narty or snowboard ? Ja już od 8 lat narty ale na snowboardzie też próbowałem, lecz po pierwszym dniu zbiłem sobie kość ogonową i się troszke zraziłem do snowboardu. I jakie doradzacie w polsce (i nie tylko) stoki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2005 o 13:25, Grizzly. napisał:

Witam w moim temacie o sportach zimowych. Niedługo sezon, ktoś się gdzieś wybiera ? Ja jade na święta do zakopanego, może
moglibyśmy się spotkać na stoku...? I niedługo zobaczymy naszego mistrza Adama Małysza..., o ile go wogóle zobaczymy bo
wszyscy pamiętamy że były problemy z polskim związkiem narciarskim. Co preferujecie, narty or snowboard ? Ja już od 8 lat
narty ale na snowboardzie też próbowałem, lecz po pierwszym dniu zbiłem sobie kość ogonową i się troszke zraziłem do snowboardu.
I jakie doradzacie w polsce (i nie tylko) stoki ?

W polsce najlepiej do zieleńca a jak nie masz ukończonych 18 lat to zajrzyj na www.aktiva.wroclaw.pl byem kiedyś na ich obozach i zimowiskach są bardzo dobre i profesjonalnie przygotowane szkolenie niesamowite ale dość ciężkie i musisz być dość wytrzymaly (niech cie nie zwiedzie charakter strony)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.11.2005 o 20:00, Ponury rzniwiaż napisał:

W polsce najlepiej do zieleńca a jak nie
masz ukończonych 18 lat to zajrzyj na www.aktiva.wroclaw.pl byem kiedyś na ich obozach i zimowiskach są bardzo dobre i profesjonalnie
przygotowane szkolenie niesamowite ale dość ciężkie i musisz być dość wytrzymaly (niech cie nie zwiedzie charakter strony)


Wielkie dzięki, to coś dla mnie. Jak dobre będą oceny na półrocze to się bardziej zainteresuje takimi obozami ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dwa lata temu byłem po raz pierwszy na "białej szkole". To taki półtygodniowy wyjazd organizowany przez nauczycielki z naszej szkoły. Te wyjazdy są już od dłuższego czasu (gdzieś z 6 lat).
Na tym wyjeździe nauczyłem się jeździć na nartach i się zaraziłem. Jechałem też rok temu i w tym roku też jadę :D
Zawsze jedziemy do Białki Tatrzańskiej (w tym roku na pocz. stycznia) i kupujemy karnety na kotelnicę - według mnie bardzo dobry stok, a do tego w tym roku jeszcze go bardzo powiększyli (nowa kolej krzesełkowa - 6 osobowa).

Do tej pory jeździłem tylko na nartach i nie wiem czy chcę na snowboardzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Jechałem też rok temu i w tym roku też jadę :D

Dnia 04.11.2005 o 20:17, Latniak napisał:

Zawsze jedziemy do Białki Tatrzańskiej (w tym roku na pocz.
stycznia)


Ja w tym roku też jade do Białki Tatrzańskiej (jak prawie co roku). Ogólnie to jade na święta i będe tam też troche po sylwestrze? Może się umuwimy i spotkamy ?

Dnia 04.11.2005 o 20:17, Latniak napisał:

i kupujemy karnety na kotelnicę - według mnie bardzo dobry stok, a do tego w tym roku jeszcze go bardzo >powiększyli
(nowa kolej krzesełkowa - 6 osobowa).


ja też, ale i tak zjeźdzam na hama, prosto na kreske i po muldach sobie skacze. Narty i ta szybkość jest świetną rzeczą. Zawsze najlepiej przychodzić jak otwierają bo wtedy jeszcze jest mało ludzi. Jak się spotkamy to proponuje wyścig.

Dnia 04.11.2005 o 20:17, Latniak napisał:

Do tej pory jeździłem tylko na nartach i nie wiem czy chcę na snowboardzie :P


Zawsze warto spróbowac, ja się zraziłem. Ale mój kuzyn świetnie sobie radzi na snowboardzie i jak będe miał okazje mieć z nim wyjazd to będe odnowa się uczył. Rok temu w białce tam na samej górze był snowpark. Gdybym umiał jeździć na snowboardzie to bym tam nieźle slide''ował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2005 o 20:31, Grizzly. napisał:

Ja w tym roku też jade do Białki Tatrzańskiej (jak prawie co roku). Ogólnie to jade na święta i będe tam też
troche po sylwestrze? Może się umuwimy i spotkamy ?


Fajnie by było ale pewnie ciebie już nie będzie jak ja pojade :(

Dnia 04.11.2005 o 20:31, Grizzly. napisał:

ja też, ale i
tak zjeźdzam na hama, prosto na kreske i po muldach sobie skacze. Narty i ta szybkość jest świetną rzeczą. Zawsze najlepiej
przychodzić jak otwierają bo wtedy jeszcze jest mało ludzi. Jak się spotkamy to proponuje wyścig.


My zawsze chodziliśmy rano (koło 9-10) i wieczorem. Rano już było trochę ludzi ale za to wieczorami pusto jest. Tylko ten ból że nie ma już śniegu - sam lód i muldy :( Wyścig, fajna rzecz tylko ja narazie jeżdżę tylko 2 lata :P

Dnia 04.11.2005 o 20:31, Grizzly. napisał:

Rok temu w białce tam na
samej górze był snowpark. Gdybym umiał jeździć na snowboardzie to bym tam nieźle slide''ował.


Wiem, wiem, jak ja byłem to go jeszcze robili, ale ludzie już i tak sobie skakali :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.11.2005 o 20:43, Latniak napisał:

Fajnie by było ale pewnie ciebie już nie będzie jak ja pojade :(


A którego stycznia bedziesz? Bo ja później musze do szkoły iść. Ale u mnie cała rodzina kocha narty i czasem nawet na sam weekend przyjeżdżamy, więc jest szansa

Dnia 04.11.2005 o 20:43, Latniak napisał:

My zawsze chodziliśmy rano (koło 9-10) i wieczorem. Rano już było trochę ludzi ale za to wieczorami pusto jest.


ja tam cały dzień

Dnia 04.11.2005 o 20:43, Latniak napisał:

Tylko ten ból że nie ma już śniegu - sam lód i muldy :( Wyścig, fajna rzecz tylko ja narazie jeżdżę tylko 2 lata :P


Muldy, fajna rzecz jedziesz i się wybijasz. Ile masz lat i ile ważysz? Bo im większa waga tym większy nacisk i się szybciej jedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2005 o 20:50, Grizzly. napisał:

A którego stycznia bedziesz? /.../ Ile masz lat i ile ważysz? Bo im większa waga tym większy nacisk i
się szybciej jedzie.


No właśnie jest problem bo nie pamiętam dokładnie którego, jutro się dowiem i napiszę :P
Lat mam 17 ale z wagą oj cieniutko, cieniutko, taka budowa ciała, lepiej nie będę pisał ile bo dziewczyny kompleksów dostaną :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2005 o 20:57, Latniak napisał:

Lat mam 17 ale z wagą oj cieniutko, cieniutko, taka budowa ciała, lepiej nie będę pisał ile


To powinieneś spróbować skoków narciarskich. Nie musiał byś zbijać wagi jak Hannawald :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądaliście przed chwilą program "Uwaga". Mówili o korupcji w polskim związku narciarskim, już wszędzie są łapówki...ech..coś mi się wydaje że nie zobaczymy w tym roku Małysza jak ma się dogadywać z takimi idiotami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za tydzień (25 i 26 listopada) startuje Puchar Świata w skokach w Kuusamo.
Do Finlandii jadą: Adam Małysz, Robert Mateja, Krystian Długopolski, Kamil Stoch i Marcin Bachleda.
Wie ktoś co się dzieje z Rutkowskim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2005 o 02:05, A-cis napisał:

Za tydzień (25 i 26 listopada) startuje Puchar Świata w skokach w Kuusamo.
Do Finlandii jadą: Adam Małysz, Robert Mateja,
Krystian Długopolski, Kamil Stoch i Marcin Bachleda.
Wie ktoś co się dzieje z Rutkowskim?


Wow, już się zaczął sezon !? A co z polskim związkiem narciarskim ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2005 o 02:09, Grizzly. napisał:

Wow, już się zaczął sezon !? A co z polskim związkiem narciarskim ?

Związek zawieszony. Tajner jest komisarzem.
Ale to w niczym nie przeszkadza, bo FIS jakby uznał tą sytuację za prawidłową (czekają na razie na raport) i nie ma zamiaru zawieszać zawodników.
Tymczasem w środę powinniśmy mieć już pierwsze skoki treningowe, w czwartek kwalifikacje, i będziemy wreszcie coś wiedzieli na temat formy skoczków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Małysz twierdzi, że w tym sezonie gwiazdą skoków może być 18-letni Kamil Stoch. Chłopak ma podobno duży talent.
Ciekawe też jak wypadnie Bachleda, który w sezonie letnim skakał bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2005 o 12:26, A-cis napisał:

Małysz twierdzi, że w tym sezonie gwiazdą skoków może być 18-letni Kamil Stoch. Chłopak ma podobno duży talent.
Ciekawe
też jak wypadnie Bachleda, który w sezonie letnim skakał bardzo dobrze.


eee. ja tam nie wierze w Bachlede. On już pare razy miał tak że tylko pare razy dobrze sokczył i to już było finito. To pewnie i tak tylko chwilowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polska ekipa już ćwiczy na skoczni w Kuusamo. W czwartek o godz. 19.00 czasu finskiego zaplanowane są kwalifikacje, w piątek o 18.20 pierwszy konkurs.
Na razie nie ma przecieków o formie skoczków. Dowiemy się chyba coś dopiero po oficjalnym tereningu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ogląda może kwalifikacje do turnieju na Eurosporcie?
Jakieś dziwne rzeczy dzieją się tam z notami za styl. Jakby sędziowie po daniu noty i podejrzeniu jak punktowali inni, zmieniali swoje pierwotne noty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2005 o 16:31, Grizzly. napisał:

serdecznie kolege zapraszam...

Chyba prościej tu Gremlina zaprosić :)
Zresztą nie wiadomo czy on się interesuje skokami. Podobno na Słowacji zbyt dużo kibiców skoków nie ma mimo sukcesów Jandy, więc mała szansa żeby się jakiś zaplątał na tamtym forum :)
Spróbowałem się jednak zarejestrować. Nic nie rozumiem po czesku ale chyba muszę poczekać aż mi przyślą hasło tak jak było na starym forum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować