Zaloguj się, aby obserwować  
POZDRO-Grizzly

Narty, snowboard i skoki narciarskie

1874 postów w tym temacie

Fatalny kolejny wypadek Thomasa Morgensterna dziś podczas treningu na mamucie w Bad Mittendorf. Nieprzytomnego skoczka odwieziono karetką do szpitala.
Ma chłopak pecha :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie najlepiej pojechać na kilka dni pośmigać na desce/nartach? Czechy lub Polska... ktoś coś może polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Białka Tatrzańska, jestem laikiem jeśli chodzi o narty, tam mi się podobało, długi główny stok, a jak się zjedzie czerwonym szlakiem to z drugiej strony też jest stok, z rozwidleniem, jeden taki łagodniejszy, a drugi taki ostrzejszy, i tam są podgrzewany wyciągi, chociaż nie zawsze działają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kamil Stoch, jako drugi Polak w historii (po Małyszu), zdobywa dziś Puchar Świata w skokach! :-)
Wszyscy tego od jakigoś czasu już się spodziewaliśmy, ale dziś, po zajęciu 4 miejsca w konkursie, stało się to faktem.
Brawo Kamil. Gratulacje :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2014 o 17:26, A-cis napisał:

Kamil Stoch, jako drugi Polak w historii (po Małyszu), zdobywa dziś Puchar Świata w skokach!
:-)
Wszyscy tego od jakigoś czasu już się spodziewaliśmy, ale dziś, po zajęciu 4 miejsca
w konkursie, stało się to faktem.
Brawo Kamil. Gratulacje :-)

No brawo brawo Kamil. Najlepsze w Kamilu jest to ze od paru lat co sezon idzie z umjetnosciami ciagle do gory. Wiec pytanie. Co bedzie w nastepnym sezonie?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2014 o 20:50, necron1501 napisał:

Okej, reaktywacja sezonowa. Ktoś tu jeszcze bywa, żebym nie rozpisywał się nad problemem
skoro i tak mi nikt nie odpowie? :D

Zależy do czego - mnie wyczyny naszych sportowców mało interesują. Ale jeśli chodzi o pogadanie o samych sportach zimowych od strony praktycznej to jestem zainteresowany ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2014 o 20:50, necron1501 napisał:

Okej, reaktywacja sezonowa. Ktoś tu jeszcze bywa, żebym nie rozpisywał się nad problemem skoro i tak mi nikt nie odpowie? :D

Ja bywam regularnie (tzn przynajmniej raz dziennie). Skoki również oglądam regularnie.
Od czasu do czasu będzie można pogadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szlag, usunęło mi tekst xd

Podejście numer 2:

Od parunastu lat używam nart Volkl które nie były kupione dla mnie, ale właściwie tylko przeze mnie użytkowane. Postanowiłem jednak zaopatrzyć się we własną parę na którą uzbierałem już sensowny kapitał, 2000-2400 zł, więc jest w sumie z czego wybierać. Początkowo rozważałem wyłącznie narty typu All Mountain, jako narty wszechstronne, które odnajdą się na większości gruntów gdzie mógłbym się zapuścić. Jednak jak każdy wie, wszechstronny nigdy nie będzie najlepszy w jednej dziedzinie. I wtedy zacząłem rozważać narty typowo przeznaczone dla wyratrakowanego stoku. W końcu na stoku się uczyłem, rozwijałem i osiągnąłem poziom w skali od 1-10, coś pomiędzy 7-8. Podam moje propozycje i czekam na wasze opinie ;)

All Mountain:

Atomic Vantage Theory 14/15
Rossignol Experience 88 TPX 13/14
Rossignol Experience 84 Ca Open 14/15

Piste:

Rossignol Pursuit 16 Ti/Bslt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2014 o 14:44, necron1501 napisał:

I wtedy zacząłem rozważać narty typowo przeznaczone dla wyratrakowanego stoku.

Ja bym poszedł w stronę all-mountain. Ale należy brać poprawkę na to, że ja uwielbiam snowboardowy freeride ;) Obiektywnie zaś - sprzęt AM spisze się dobrze na sztruksie, ale da sobie fajnie radę i poza nim. Nie pojedziesz może w metrowy śnieg, by się tym cieszyć na 100%, ale masz szansę zacząć odkrywać nowy rodzaj jeżdżenia - tym bardziej jeśli tak jak piszesz opanowałeś już jazdę stokową w dobrym stopniu. Typowe piste natomiast pozwolą wycisnąć ciut więcej z ubitego stoku... inna sprawa, czy przy ilości ludzi na stoku można to w bezpieczny sposób wykorzystać? Ja uważam, że najniebezpieczniejszym miejscem na trasie jest jej ubita część. Poza trasą piste wymagają lepszej techniki i przygotowania fizycznego, by dać radochę z jazdy. Imho zatem AM, ale to zależy głównie od tego, czy ty sam chcesz się rozwijać w kierunku na świeży puch, czy wolisz pozostać na sztruksie.

A konkrety... ja zawsze uwielbiałem Atomic, takie osobiste zboczenie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kamil Stoch znóww wygrał konkurs skoków w Willingen.
Oddał 2 skoki ponad 140 m i klasyfikacji generalnej awansował o 1 miejsce tj. na 11 pozycję (ale wobec nieobecności Ammana jest to równoznaczne z 10 miejscem tzn. nie musi się kwalifikować).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować