Zaloguj się, aby obserwować  
POZDRO-Grizzly

Narty, snowboard i skoki narciarskie

1874 postów w tym temacie

Dnia 14.12.2005 o 20:38, Przestrzeń napisał:

Mówie ci snowboard jest poprostu mistrzowski jak kiedyś jeździłem na nartach to myślałem że
decha jest nudna ale kiedy sprzedałem sprzęt narciarski i zbierałem na deche to jak nauczyłem
się jeździć to cieszyłem sie jak dziecko. Naprawde deska jest bardzo fajna pod względem stylu
ja i samej jazdy gorąco polecam wszystkim. Pozdro dla wszystkich forumowiczów.


Taa styl jest świetny ale kraksy już nie zabardzo. Ja jeździłem na tym i na tym, ale po mistrzowsku to na nartach. Ale w tym roku będe się uczył jeździć jeszcze raz na snowboardzie ale to w ferie jak pojade z kuzynem bo on już jeździ pare lat. A na święta teraz to jeszcze na nartach, bo postatnich przeżyciach samodzielnego jeźdzenia na desce....auaaa. I wogóle rok temu jak zobaczył w Białce snowpark to sobie przyżekłem że za rok snowboard i wiooo ! A ile lat już śmigasz na desce ? A tak wogóle to na snowboardzie czuje sie troche niepewnie, bo masz oby dwie nogi przypięte i o wiele wiele łatwiej się jest przewrócić. A na nartach większa koordynacja ruchów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoczątku bałem się skręcać czułem się nie pewnie tak jak ty ale czasem uczyłem się na własnych błędach. Na desce jedże juz od 2 lat i mam już wszystko opanowane ponieważ 7 lat jeździłem na nartach a to dużó daje kiedy się przeżuca na cos innego mimo że się jeździło na czymś innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2005 o 20:57, Przestrzeń napisał:

Spoczątku bałem się skręcać czułem się nie pewnie tak jak ty ale czasem uczyłem się na własnych
błędach. Na desce jedże juz od 2 lat i mam już wszystko opanowane ponieważ 7 lat jeździłem
na nartach a to dużó daje kiedy się przeżuca na cos innego mimo że się jeździło na czymś innym.


Uuu... coś ci się statusy wywracają widze, życz mi żeby mnie to na desce nie spotkało ;P;P;P. A teraz na święta jedziesz w góry ? Widziałeś ten snowpark w Białce ? Ja na nartach to jeźdze od dzieciństa, od 7 roku życia więc by to gdzieś tak 8 lat było :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2005 o 21:05, Przestrzeń napisał:

Ja mieszkam w Nysie koło Opola więc ja jedże do Czech ponieważ mam bardzo blisko. Pewnie nie
słyszałeś o Nysie małe miasto i bardzo *******.


Cosik słyszałem... hehehe.. A w Czechach na nartach też byłem. Tam są moim zdaniem lepsze stoki niż w polsce. Byłeś na rokietnicy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jeżdże rokrocznie do Zieleńca i nie mogę narzekać. Warunki bardzo dobre, ostatnio byłem na początku kwietnia to jeszcze na nartach pojeździłem :) Jak ktoś chce to polecam. Dla mniej zaawansowanych poniżej drogi, dla bardziej powyżej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czechy maja bardzo dobre stoki sztucznie naśnieżane widziałem na jednym stoku 3 armatki śnieżne. Moje takie miejsca gdzie lubie jeździć na desce to Miroslav na Lipowa Łaźne oraz Ramzova luv Czernowohorskie Sedlo ale słabe warunki do jazdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2005 o 21:09, PolishWerewolf napisał:

Ja tam jeżdże rokrocznie do Zieleńca i nie mogę narzekać. Warunki bardzo dobre, ostatnio byłem
na początku kwietnia to jeszcze na nartach pojeździłem :) Jak ktoś chce to polecam. Dla mniej
zaawansowanych poniżej drogi, dla bardziej powyżej :)


Ja na święta to rokrocznie do Zakopanego bo tam to jest klimat świąteczny na całą europę ! A o Zieleńcu nie słyszałem. Górole zawsze mówią że śnieg bedze :), ale tak wogóle to na całym świecie jest większa temperatura i śniegu mniej bo sie topi i chlapa... Niedługo to lodowce rozpuści i zaleje świat... Moim zdaniem z gór trzeba korzystać bo z roku na rok są gorsze warunki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(...) Do Zakopca nie jeżdzę, bo mam pół Polski do przejechania aby się tam dostać :P O wiele bliżej mam do Karkonoszy :) Dotychcasz nigdy mi się nie zdażyło żebym śniegu nie miał, a jeżdzę w okresach od grudnia do kwietnia, różnie to wypada. I z warunków jestem bardzo zadowolony ;D

Co do Zieleńca to jest w Kotlinie Kłodzkiej niedaleko Kłodzka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz racje z roku na rok są coraz to gorsze warunki na uprawianie tego sportu. Temperatura tak się gwałtownie zmienia że raz jest -5 a raz wstaje do szkoły to jest +5. Nie dłygo będzie epoka lodowcowa za jakieś 400 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2005 o 21:19, PolishWerewolf napisał:

(...) Do Zakopca nie jeżdzę, bo mam pół Polski do przejechania aby się tam dostać :P O wiele
bliżej mam do Karkonoszy :) Dotychcasz nigdy mi się nie zdażyło żebym śniegu nie miał, a jeżdzę
w okresach od grudnia do kwietnia, różnie to wypada. I z warunków jestem bardzo zadowolony
;D


Ze śniegiem to nigdy nie ma problemów bo są armatki. Ja mieszkam w Toruniu i jak jade do zakopanego to też gdzieś tak z pół polski. My już pensjonat musieliśmy rezerwowć jak rok temu wyjeźdzaliśmy, fajnie jest jak się jest stałym bywalecem w jednym miejscu i wszystkich od dawna się zna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewną niepokojąca wiadomość dla wszystkich co wybierają się w tym roku do Zakopanego.
Otóż wczoraj w wiadomościach uslłyszałem iż Gubałówka zostaje zamknięta. nie wiem jak wygląda cała ta historia, ale podobno właścicielem gruntów po kolejką jest jakaś prywatna osoba (nazwiska nie pamiętam), która poprostu sie nie zgodziła na dalsze funkcjonowanie kolejki oraz stoku. Jak tak się nad tym zastanawiam to nie wiem dlaczego ludzią się tak przewraca w głowach... przecież podczas sezonu kolejka przynosi spory dochów...więc nikt mi nie powie że cały ten interes na siebie nie zarabia. Pewniw jest to kolejny kaprys jakiegoś chorego polityka. A tymczasem Zakopane traci jedną ze swoich wizytuwek!!!
Nie robią tak dalej : pozamykać plaże, stoki... parki też zamknijcie - napewno do Polski zjedzie się wtedy więcej turystów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2005 o 10:40, AN0WN1M napisał:

Sorry za post pod postem, ale tu macie linka do wiadomości o gubałówce:
http://narty.onet.pl/1213958,wiadomosci.html


Nieee... to znaczy że więcej osób pojedzie do Białki... i nie będzie się tam dało jeździć (na nartach/snowboardzie) bo bedzie więcej ludu niż śniegu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mój ostatni dzień na forum bo wyjeżdzam na narty :). Szkoda że gubałówka zamknięta, więc pewnie polana szymoszkowa też zamknięta. Mam nadzieję że w Białce będzie ''''snowpark". Nic mi nie pozostaje tylko powiedzieć wam, Wesołych świąt i szczęśliwego nowego roku !

Ps. Kiedy są w Zakopanem mistrzostwa świata w skokach narciarskich ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2005 o 21:05, Przestrzeń napisał:

Ja mieszkam w Nysie koło Opola więc ja jedże do Czech ponieważ mam bardzo blisko. Pewnie nie
słyszałeś o Nysie małe miasto i bardzo *******.

Też jestem z Nysy i nie uważam że jest bardzo *******, na narty jeżdże do czech przy granicy lub na słowację do miejscowości Stara Lesna, natomiast uważam że musimy się jak najszybciej uczyć od czechów i słowaków budowy tras narciarskich i autostrad bo wiele na tym tracimy :-(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2005 o 10:11, spider88 napisał:

> Ja mieszkam w Nysie koło Opola więc ja jedże do Czech ponieważ mam bardzo blisko. Pewnie
nie
> słyszałeś o Nysie małe miasto i bardzo *******.
Też jestem z Nysy i nie uważam że jest bardzo *******, na narty jeżdże do czech przy granicy
lub na słowację do miejscowości Stara Lesna, natomiast uważam że musimy się jak najszybciej
uczyć od czechów i słowaków budowy tras narciarskich i autostrad bo wiele na tym tracimy :-(((


Tak to niestety prawda. Dużo tracimy choć do zakopanego co roku ściąga bardzo dużo zagranicznych sąsiadów. Bo Zakopane ma klimat ! Ale gdyby były lepsze stoki to by jeszcze więcej ludzi przyjeżdzało. A ja jeszcze dzisiaj wieczorkiem na rozgrzewkę zjadę sobie z "Nosala" na kreseczkę :)))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2005 o 11:57, Grizzly. napisał:


Tak to niestety prawda. Dużo tracimy choć do zakopanego co roku ściąga bardzo dużo zagranicznych
sąsiadów. Bo Zakopane ma klimat ! Ale gdyby były lepsze stoki to by jeszcze więcej ludzi przyjeżdzało.
A ja jeszcze dzisiaj wieczorkiem na rozgrzewkę zjadę sobie z "Nosala" na kreseczkę :)))))))))

Ale podobno z "Gubałówki" już się nie da ba nasze prawo odstaje od unijnego :-((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.12.2005 o 12:02, spider88 napisał:

> > Ale podobno z "Gubałówki" już się nie da ba nasze prawo odstaje od unijnego :-((


To jeszcze jeden element oddalania się od turystów. A przez to polana Szymoszkowa też jest zamknięta. A tu chyba nie chodziło o prawo tylko że to była ziemia jakiejś rodziny i oni się nie zgodzili...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować