Zaloguj się, aby obserwować  
POZDRO-Grizzly

Narty, snowboard i skoki narciarskie

1874 postów w tym temacie

Dnia 22.12.2005 o 08:40, Grizzly. napisał:

Ps. Kiedy są w Zakopanem mistrzostwa świata w skokach narciarskich ?

Mistrzostwa Świata?! To nie w tej dziesięciolatce :)
A jeśli Ci chodzi o zawody Pucharu Świata, to w sobotę i niedzielę 28 i 29 stycznia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2005 o 12:06, Grizzly. napisał:


To jeszcze jeden element oddalania się od turystów. A przez to polana Szymoszkowa też jest
zamknięta. A tu chyba nie chodziło o prawo tylko że to była ziemia jakiejś rodziny i oni się
nie zgodzili...

Z tego co wiem w unii jest tak że zimą wszystkie trasy przechodzą pod gminę i właściciel nie może ich zablokować a wiosną może tam wtedy sobie paść spowrotem owieczki . Zimą przecież i tak jej nie wykorzystuje a za to dostaje kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie sobie w Caffei siedzę :) W Zakopanem, pełno śniegu ! Szymoszkowa otwarta, ja chyba pojutrze zjeźdżam z Kasprowego Wierchu, był ktoś ? Dzisiaj prezenty, ja już wiem co dostanę... :P Podglądałem, będe miał MP3 playera :)))). A wy wiecie już co dostaniecie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dużo tego śniegu w Zakopanem, bo w piątek właśnie się wybieram i interesują mnie wszelakie informacje o warunkach pogodowych na trasach. No i slyszałem że Gubałówka juz funkcjonuje :) Co mnie niezmiernie cieszy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2005 o 16:19, AN0WN1M napisał:

Dużo tego śniegu w Zakopanem, bo w piątek właśnie się wybieram i interesują mnie wszelakie
informacje o warunkach pogodowych na trasach. No i slyszałem że Gubałówka juz funkcjonuje :)
Co mnie niezmiernie cieszy!


Bardzo dużo, 80 cm i ciągle pada ! Gubałówka chyba tylko czynna w święta była, ale nie jestem pewien. Może spotkamy się gdzieś na stoku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

80cm.No to super...juz nie moge sie doczekać! Oglądałem wczoraj pogode i trochu mnie martwiło iż zapowiadają odwilż ale skoro mówisz żę 80cm to nie ma o co sie bać!
W piatek wyjeźdżam dopiero z Belgii..więc w Poslce bede na sobote... w Zakopanem planuje zostać od poniedziałku do niedzieli... sporo czasu na białe szlaństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2005 o 13:31, AN0WN1M napisał:

80cm.No to super...juz nie moge sie doczekać! Oglądałem wczoraj pogode i trochu mnie martwiło
iż zapowiadają odwilż ale skoro mówisz żę 80cm to nie ma o co sie bać!
W piatek wyjeźdżam dopiero z Belgii..więc w Poslce bede na sobote... w Zakopanem planuje zostać
od poniedziałku do niedzieli... sporo czasu na białe szlaństwo.


A skąd będziesz zjeźdżał ? Bo ja z Szymoszkowej, w Białce i jak się uda bilety skombinować to z Kasprowego Wierchu. Fajnie by było spotkać kogoś z forum i się pościgać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż ja planuje to tak... perwszy dzień Bania w Białce - żeby pouczyć noobów :) A potem to napewno Szymoszkowa i wszystkie górki w okolicy...nie odpuszcze Gubałówki choćbym miał na nią wyjść na nogach :P
No i na Kasprowy też bym chciał sie wybrać, ale co do tego to się zobaczy jak będzie z bilecikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Adam Małysz po pierwszym konkursie w Turnieju 4 skoczni jest 13 (wspólnie z Kasai).
Jest to już drugi kolejny turniej, w którym plasuje się poza pierwszą dziesiątką. Niezbyt to przystaje do obietnic Kuttina, że forma Małysza będzie rosła i na T4S powinna osiągnąć optimum. Na razie wygląda, że to idzie w odwrotną stronę a mamy za sobą 9 turniej (z 23)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No fakt, jest źle. I lepiej nie będzie póki sam Małysz nie weźmie się do roboty. Ktoś powinien wziąć Go na stronę i porządnie potrząsnąć. Bo s tego co widze w mediach to o Małyszu nie można powiedziec złego słowa. Każdy mówi, że forma będzie rosła - On to słyszy i skacze dalej jak chce. Powinien się wziąć ostro za treningi, bo je olewa. Co robił dzis Małysz? Odpoczywał. Od czego ja się pytam! A dziś to dał popis jak nie można skakać. Już nie mówię o odległości - chodzi o styl. Widzieliście te skrzyżowane narty w locie? Uczniowski błąd. To nie przystoi mistrzowi. Gdyby ktoś ostro powiedział wreszcie Małyszowi, że czas do roboty się brać to może by się obudził.
Zaraz pewnie się odezwą kibice - jak wygrywał to mu kinicowałeś a jak przegrywa to na niego naskakujesz. Od razu odpowiadam - jak bym nie był Jego prawdziwym kibicem to bym nie pisał tego posta. Zalezy mi aby dobrze skakał. Dlatego właśnie trzeba uświadomić mu błędy a nie zwalac ciągle na warunki atmosferyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2005 o 20:13, HumanGhost napisał:

Co robił dzis Małysz? Odpoczywał.


Mógł odpoczywać od stresu. Bo nie można powiedzieć, że mina Małysza mówiła, że był zadowolony z swojego skoku.
Osobiście bardziej mi by zależało aby Adam spisał się na Igrzyskach niż w T4S, czy innych konkursach Pucharu Świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2005 o 20:13, HumanGhost napisał:

- chodzi o styl. Widzieliście te skrzyżowane narty w locie? Uczniowski błąd. To nie przystoi mistrzowi.

Też się temu dziwię. Przecież tego kiedyś nie robił. Co to jest?! Im większe doświadczenie tym prostsze błędy?!
Czy Kuttin tego nie widzi?!
Cos mi się widzi, że jeśli Małysz nie zdobędzie medalu w Turynie, to będzie to ostatni sezon trenera w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ło Jezu! Luknijcie tutaj: http://sport.onet.pl/1220675,wiadomosci.html
We łbie mi się nie mieści co ten Tajner wygaduje. Czy On się boi Małysza, ze złego słowa o nim nie powie, czy jak? Zawodnikom potrzebny spokój i odpoczynek. Odpoczynek od czego? Przecież skaczą fatalnie, więc zbytnio się nie wysilają. Spokój? Znaczy żeby ich nie krytykować? Facet sie ośmiesza z konkursu na konkurs. Ciekawe co powie na koniec TCS? :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzech Polaków (poza Bachledą) zakwalifikowali się do jutrzejszego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Garmisch-Partenkirchen.
Najlepiej z naszych zawodników tym razem skoczył Robert Mateja (115 m). Dwa metry mniej Małysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to mamy dwóch Polaków w 30-estce.
Małysz i Stoch.
Małysz po raz kolejny krzyżowała narty w locie, odbicie też niespecjalne. Jakoś mi się smutno zrobiło jak go oglądałem. Bardzo podobał mi się skok Hautamaeki mocne odbicie (to co było kiedyś wizytówko Adama) piękny lot.
Trzeba przyznać, że Janda jest w wielkiej formie.

W obecnej formie Adama stać na miejsce max w 15-stce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2006 o 14:45, Rzezim napisał:

W obecnej formie Adama stać na miejsce max w 15-stce.

Jak widać nawet i to nie. Masz rację, u Małysza widać nie postęp a regres. Najdziwniejsze, że oni podobno analizują te skoki z trenerem i nic nie widzą!
Czyżby trener się nie znał na podstawach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2006 o 16:04, A-cis napisał:

Jak widać nawet i to nie. Masz rację, u Małysza widać nie postęp a regres.


Może regres to zbyt mocne słowo bo Adam wykonuje dwa równe średnie skoki na poziomie 11-20 miejsca.Choć z drugiej strony brak postępów to regres ;( A oczekiwania są na pewno na więcej, za równo u Adama, jak i nas kibiców.

>Najdziwniejsze, że oni podobno analizują te skoki z trenerem i nic nie widzą!

Dnia 01.01.2006 o 16:04, A-cis napisał:

Czyżby trener się nie znał na podstawach?


To stanowi dla mnie również niezło zagałostke. Zreszto Szaranowicz podczas komentarza rzucił taki dyskretny zarzut, że Kuttin nie przejrzał wczesniejszych notatek z poprzednich lat.
Może Adam nie je już Bułki z Bananem?
Podejrzewam, że sprawa niedobrego skakania jest bardzo skomplikowana, mogą się na nią nakładać bardzo wiele czynników. Np. niezbyt dobre przygotowanie, obciązenie psychiczne. Trzeba pamiętać, że Małysz postawił związkowi pewnego rodzaju ultimatum i być może z tego też powodu ma sporawe obciązenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do nart: czy ktoś z tu obecnych słyszał o takim miejscu przecudownym jak Chopok na Słowacji w pobliżu Demanovskiej Doliny? Jak dla mnie genialne zjazdy, można się naprawdę ubawić, stania w kolejce trochę jest, ale idzie przeżyć, poza tym wielkie tereny do badania...Ach, nie mogę się doczekać:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem :) Nawet chyba byłem tam ubiegłej zimy. W te Święta byłem dwa razy w Białce Tatrzańskiej, testowałem moje nowe buty Rossignol Intense 3 SG. Dobre są, mają twardą skorupę i stopa nie lata :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować