Zaloguj się, aby obserwować  
POZDRO-Grizzly

Narty, snowboard i skoki narciarskie

1874 postów w tym temacie

Hmmm zadziwiające skąd nagle Kot :D. Mam nadzieję, że Małysz utrzyma formę. A tak przy okazji kto jutro będzie skakać w drużynowym w naszej reprezentacji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2010 o 17:57, AssaxoN napisał:

Hmmm zadziwiające skąd nagle Kot :D.

Stocha i Hulę zatrzymano w kraju bo są kompletnie bez formy (na 2 tygodnie przed Igrzyskami).

Dnia 29.01.2010 o 17:57, AssaxoN napisał:

A tak przy okazji kto jutro będzie skakać w drużynowym w naszej reprezentacji ?

Ta trójka, którą podałem plus Bachleda, który co prawda nie zakwalifikował się do konkursu indywidualnego, ale jest w Oberstdorfie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.01.2010 o 02:06, A-cis napisał:

Stocha i Hulę zatrzymano w kraju bo są kompletnie bez formy (na 2 tygodnie przed Igrzyskami).

Oby to im pomogło, bo są jednymi z głównych skoczków w naszej kadrze.

Dnia 30.01.2010 o 02:06, A-cis napisał:

Ta trójka, którą podałem plus Bachleda, który co prawda nie zakwalifikował się do konkursu
indywidualnego, ale jest w Oberstdorfie.

Aha, dzięki, ale coś czuję, że z takim składem w pierwszej 3 się nie znajdziemy ;/ . Ale wszystko się rozstrzygnie dzisiaj oby było co oglądać. Chciałbym zobaczyć długie skoki Austriaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądam właśnie drugą serie skoków i nie jestem do końca przekonany co do tej nowej formuły punktowania. Ale to tylko moje zdanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Reprezentacja Austrii zwyciężyła w drużynowym konkursie Pucharu Świata w lotach narciarskich rozegranym na mamuciej skoczni w Oberstdorfie. Polacy za wyjątkiem Adama Małysza zaprezentowali się słabiutko i zajęli dopiero siódme miejsce.
Austriacy w składzie Martin Koch, Andreas Kofler, Wolfgang Loitzl i Gregor Schlierenzauer pewnie prowadzili przez cały konkurs i przed ostatnimi skokami mieli bardzo dużą przewagę nad sklasyfikowanymi na drugim i trzecim miejscu Norwegami i Finami.

Kończący konkurs Schlierenzauer wylądował jednak zaledwie na 170 metrze (169.5m) i ostatecznie przewaga Austriaków nad Norwegami stopniała do zaledwie dwudziestu punktów. Zarówno skoczek jak i jego trener mieli wyraźnie pretensje do dyrektora zawodów za to, że zbyt szybko zapaliło się zielone światło i zawodnik nie był przygotowany do oddania skoku.

Bardzo słabo zaprezentowali się Polacy, którzy zajęli siódme miejsce ze stratą ponad 270 punktów do zwycięzców. Dobrą formę zaprezentował tylko Adam Małysz, który w klasyfikacji indywidualnej zająłby ósme miejsce.

1 . Austria 1560.4
2 . Norwegia 1539.2
3 . Finlandia 1505.3
4 . Niemcy 1420.9
5 . Słowacja 1405.5
6 . Czechy 1343.2
7 . Polska 1286.0
8 . Japonia 1153.6
9 . Kazachstan 561.7

Nowa formuła ... żenada nie potrzebne zupełnie dobrze, że w Vancouver nie będzie tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2010 o 15:59, SongoX napisał:

Oglądam właśnie drugą serie skoków i nie jestem do końca przekonany co do tej nowej formuły
punktowania. Ale to tylko moje zdanie...


Ja do tego nie byłem przekonany już w trakcie letniego Grand Prix.

Przede wszystkim ten system nie jest czytelny dla kibiców (nawet jeżeli jest bardziej sprawiedliwy). To są skoki, do diabła! Kto skoczy najdalej - powinien wygrać. Tak jest w skoku o tyczce, wzwyż, w dal... i tak też powinno być w skokach narciarskich.

Podejrzewam, że nowy system forsują przede wszystkim niemieckie stacje telewizyjne. Dzięki temu łatwiej będzie zamknąć skoki w konkretnych ramach czasowych.

Co do kwestii sportowych - w tę dyscyplinę wpisana jest odrobina (czasem mniejsza, czasem większa) przypadkowości. Po co to na siłę zmieniać?

Dziwi mnie z kolei, że Niemcy albo Austriacy nie spróbują przynajmniej częściowo zadaszyć jakiejś skoczni. Wtedy problem wiatru rozwiązałby się niemal naturalnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2010 o 18:31, Spayki napisał:

Dziwi mnie z kolei, że Niemcy albo Austriacy nie spróbują przynajmniej częściowo zadaszyć
jakiejś skoczni. Wtedy problem wiatru rozwiązałby się niemal naturalnie ;)

Tylko skąd by oni wzięli ten wiatr ? :P Jakieś Wielkie wiatraki ? xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2010 o 18:43, AssaxoN napisał:

> Dziwi mnie z kolei, że Niemcy albo Austriacy nie spróbują przynajmniej częściowo
zadaszyć
> jakiejś skoczni. Wtedy problem wiatru rozwiązałby się niemal naturalnie ;)
Tylko skąd by oni wzięli ten wiatr ? :P Jakieś Wielkie wiatraki ? xD.


Nie, po prostu wszyscy skakaliby bez wiatru. Problem "z przodu", "z tyłu" i "z boku" zniknąłby bezpowrotnie. Liczyłby się tylko skill, a nie to, że komuś powiało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2010 o 18:55, AssaxoN napisał:

No tylko kto by im dał kasę na to. Pewnie to by nieźle kosztowało zadaszyć całą skocznie
i widownie.


Na pewno. Inaczej na bank już dawno by się na to zdecydowali :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy to w przyszłości (może). Teraz próbują zrobić tak żeby każdy dobry gracz dorównywał gorszemu. Bo gorszy skoczy powiedzmy 110m dostanie + a jakiś dobry skoczy 130 i dostanie - i będą koło siebie ;/. Nieźle zryte. Dobrze, że to dopiero testują a nie wprowadzili na stałe.

Jeszcze jedna rzecz mnie zastanawia czemu przed skokiem Gregora obniżyli rozbieg jeszcze o 2 i skakał z 17. I prawie co nie upadł a co gorsza prawie Austriacy przegrali by. Trochę niemądre z ich strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do tego systemu to dzisiaj Neumayer po skoku na 216 był w klasyfikacji indywidualnej dopiero 9. W normalnym systemie oceniania byłby prawdopodobnie pierwszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten nowy system to gówno. Jakieś denne przeliczanie, dla kibiców nie wiadomo o co chodzi. Powinno być tak, że kto skoczy dalej, ten wygrywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2010 o 19:12, AssaxoN napisał:

No a Małysz skoczył 194.5 bodajże i był 5. To jest ciekawe.

Zobaczymy jak będzie jutro ten system się sprawdzał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2010 o 18:31, Spayki napisał:

Podejrzewam, że nowy system forsują przede wszystkim niemieckie stacje telewizyjne.
Dzięki temu łatwiej będzie zamknąć skoki w konkretnych ramach czasowych.

Też nie jestem zbytnio przekonany do tego nowego systemu. Chyba źle są dobrane współczynniki wiatrowe.
A co ram czasowych, to IMHO wystarczyłoby gdyby zastosowano współczynniki korygujące wyłącznie przy zmianach belki (długości rozbiegu) a nie stosowano korekty dla wiatru.
Wtedy, gdy z powodu zbyt długiego skoku zachodzi konieczność obniżenia rozbiegu, nie trzeba by było powtarzać skoków całej grupy zawodników i nie wydłużałoby to transmisji.
A uwzględnienie współczynnika wyłącznie z powodu skrócenia rozbiegu byłoby IMHO czytelne i strawne dla kibiców.
Poza tym przecież nie zawsze zachodzi konieczność skracania (czy wydłużania) rozbiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ach Adam dzisiaj drugi a forma ciągle rośnie:) No i Miętus był w miare wysoko. Wygrał Ammann na szczescie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2010 o 18:19, AssaxoN napisał:

Adam coraz lepszy i to przed samą olimpiadą :D. A Ammann powiększa przewagę nad tym Gregorem :D.

Ale dziś, w kwalifikacjach, z tej trójki wystartował tylko ten ostatni. Adam i Amman już się chyba pakują na wyjazd do Vancouver :-)
W kwalifikacjach wystartowało 4 Polaków. Do konkursu zakwalifikował się tylko młody Grzegorz Miętus.
Najbardziej jestem rozczarowany postawą Bachledy. Bo jeżeli on, w sytuacji gdy z czołowej 20-ki nie startuje 10 zawodników, nie potrafi się zakwalifikować do 50-ki na konkurs, to znaczy że podjęto bardzo słuszną decyzję nie kwalifikując go na wyjazd na Igrzyska Olimpijskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować