Zaloguj się, aby obserwować  
POZDRO-Grizzly

Narty, snowboard i skoki narciarskie

1874 postów w tym temacie

Dnia 22.03.2010 o 15:29, Longer napisał:

Chodzi Ci o Mateusza? Daj spokój, chłopak jest już stracony. A zapowiadał się naprawdę dobrze, szkoda;/

A wiesz może coś o nim więcej? Trenuje? Czy dał sobie już całkiem spokój?
Nic o nim jakoś nigdzie nie wspominają.
Bo talent miał, więc jeżeli się całkiem nie rozpił i próbuje trenować, to może coś jeszcze z niego by było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakończyło się Letnie GP. Dużą szansę na zajęcie pierwszego miejsca w całym GP miał Adam Małysz. Przed dzisiejszym konkursem zajmował 2 miejsce ze stratą 50 pkt do prowadzącego Daiki Ito. Ale Daiki Ito dziś nie startował. W takim wypadku Adam, w swojej aktualnej formie, był zdecydowanym kandydatem na zwycięzcę całego konkursu.
Niestety. Adam po swoim pierwszym skoku, w którym zajął 4 miejsce, został zdyskwalifikowany za przekroczenie czasu startu z belki.
A wyglądało to trochę dziwne. Wiatr był bardzo zmienny. Raz wiał pod narty, drugi raz w plecy. Norweg Tom Hilde, który był w czołówce po pierwszej serii, zmarnował drugi skok przez wiatr właśnie. Podobnie było z Niemcem Pascalem Bodmerem zajmującym po pierwszej serii 3 miejsce.
Adam, przy swoim pierwszym skoku (skakał jako ostatni, więc nikogo już nie wstrzymywał), musiał siedzieć długo na belce, w końcu kazano mu z niej zejść. Potem ponownie wchodził, znów z wiatrem było nie tak, wreszcie skoczył i był po pierwszej serii 4.
I w takim momencie dyskwalifikować zawodnika, który w dodatku jest wiceliderem konkursu i (wobec nieobecności Daiki Ito )prawie pewnym zwycięzcą całego Letniego Grand Prix, to jakby ustalanie zwycięzcy przy zielonym stoliku.
Ja jestem lekko zniesmaczony.

BTW. Dzisiejszy konkurs, przy nieobecności Adama, wygrał Kamil Stoch, który w drugiej serii wyrównał rekord skoczni wynikiem 143,5 m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stary za takie pieniadze kupujesz ekstra sprzet. Troche pozno pytasz,ja od zawsze sprzet zimowy kupuje w wakacje. w tym roku kupywalismy deske mojej narzeczonej w lipcu w jednym z krakowskich sklepów. Koleś zszedł z 750 na 500 deska a wiązania z 350 na 200 czyli z 1100 zł zrobiło sie 700. chyba warto ?:) deska to rossignol tempatation wiązania elfgen,modelu nie znam,ale pompki aluminiowe itp itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam właśnie byłem nieco przekonany że za 1000zł kupię już dobrą deskę. Sęk w tym, że od 3 sezonów mam deskę Loop''a wiązania salomona i buty Burtona. Z tego sprzętu chciałbym wymienić jedynie deskę, na jakąś typowo freestyle''ową albo klasycznie allmountain. Myślałem nad firmami, K2, Burton, Nitros albo Salomon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2010 o 12:13, DuduTutu napisał:

Masz tutaj fajny freestyle Burtona,

Zajawkowa deseczka nie powiem :)
>bo rozumiem ze wiązań nie zmieniasz tylko sama deche?
Tak, właśnie tak


Najgorzej będzie rozmawiać z moim ojcem, który jest przekonany, że jeżeli deska kosztuje 800zł to jest to jakiś shit... a sam nie posiadam niestety funduszy. Ale to już niestety jest mój problem. Jakbyś znalazł jeszcze jakieś ciekawe deski śmiało mi je przysyłaj albo na forum albo na mejla: misza.parkour@gmail.com


edit: literówka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2010 o 12:13, DuduTutu napisał:

Masz tutaj fajny freestyle Burtona,bo rozumiem ze wiązań nie zmieniasz tylko sama deche?
http://allegro.pl/burton-feather-148-mw-model-2010-okazjaaa-i1253733800.html


Tak dodam od siebie, że ta deska na allmountain średnio pasuje (ok, w ogóle nie pasuje...)- jest zbyt miękka. Na freestyle ok, ale dla początkujących ;), ale ogólnie do "klasycznej" jazdy z góry na dół dość średnia. Przy miękkich butach i słabych wiązaniach nie odważyłbym się wejść na niej na trudniejsze trasy, no chyba, że masz dobrego skila i mocne nogi ;).

Nie ma desek, które są dobre do wszystkiego, trzeba o tym pamiętać i kupić dokładnie taką, jaką potrzebujemy. Do tego, co chcemy robić :).

Polecam LibTech- dla mnie najlepsza firma produkująca deski. Deska sztywniejsza, dla średnio zaawansowanych i Pro, poradzi sobie na trudnych, oblodzonych trasach, jak i w skokach i trickach.

http://supersklep.pl/c3-deski-snowboardowe/i73756-deska-snowboardowa-lib-tech-wi-10-trs-btx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co mi możecie powiedzieć o firmach Lamar i Avalanche? A nawet dokładniej
Avalanche VINTAGE
i
Lamar REAPER


Najlepiej jakbyście mi powiedzieli jakie to firmy (jakość) i jakie jest przeznaczenie tych modeli. Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2010 o 12:32, noobie napisał:

Ja zamierzam jeździć na polskich stokach. Czyli (niestety) nic hardcorowego, dlatego
też szukam deski freestylowej, mięciutkiej i lekkiej jak podusia na której śpie ^^.

Więc na przykład co myślicie o tej http://allegro.pl/snowboard-salomon-sanchez-magnum-159-2010-waw-i1263656204.html
?


Moja dobra rada - zaufaj firmom, która zajmuje się TYLKO deskami. Salomon to stara jak świat firma...narciarska ;). Oczywiście, trzeba docenić ich starania, ale chwytliwe hasła "kosmiczna technologia" itd. to zwykły wabik.

Poleciłbym Ci tą deskę, idealna dla początkujących i średnio zaawansowanych, zwrotna, miękka, na pewno wybaczy wiele błędów :)

http://cokupic.pl/produkt/Burton-BULLET

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ten w weekend zawodami w fińskim Kuusamo rozpoczyna się nowy sezon w skokach narciarskich. Wygląda na to, że może on być bardzo interesujący dla polskich kibiców, ponieważ w sezonie letnim, oprócz Adama Małysza, bardzo dobrze sprawowali się również inni polscy skoczkowie. A zwłaszcza Kamil Stoch.
Program weekendu jest następujący:
Piątek, 26.11.2010:
16.00 oficjalny trening (2. serie)
18.00 kwalifikacje do konkursu niedzielnego
Sobota, 27.11.2010:
14.00 seria próbna
15.00 pierwsza seria konkursu drużynowego
Niedziela, 28.11.2010:
12.15 seria próbna
13.15 pierwsza seria konkursu indywidualnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehhh pewny tak sobie od rana oglądam sprinty, pewny awans Kowalczyk do finału. Zapowiadał się świetny bieg z samymi najlepszymi zawodniczkami a tu bah, Kowalczyk nie dopuszczona do finału...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2010 o 12:49, Nightdew napisał:

Ehhh pewny tak sobie od rana oglądam sprinty, pewny awans Kowalczyk do finału. Zapowiadał
się świetny bieg z samymi najlepszymi zawodniczkami a tu bah, Kowalczyk nie dopuszczona do finału...

Troszkę zacwaniaczyła. Liczyła chyba, że na zakręcie nie zwrócą na to uwagi tymczasem policzyli jej każde takie odepchnięcie łyżwowe :-D
A co do dzisiejszych kwalifikacji w skokach, to przerwano je z powodu wiatru. Ten wiatr o mało nie spowodował b. groźnego upadku Stefana Huli. Na szczęście chłopak, dzięki jakimś ekwilibrystycznym sztuczkom zdołał się wyratować ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś na 5 km klasykiem Kowalczyk druga za Marit Bjoergen.
A klasyfikacja do skoków odbędzie się jutro o godz. 9.00 (jeżeli wiatr pozwoli :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z racji rozpoczęcia nowego sezonu mam pytanie - wiecie może gdzie jutro/pojutrze wyciągi działają za darmo ( w okolicach Dolnego Śląska albo w Czechach )? Dzisiaj darmowa jazda jest na Czarnej Górze, ale dowiedziałem się o tym dopiero... dzisiaj. :( Może takie promocje są jeszcze gdzieś indziej, więc jeśli ktoś ma jakieś informacje to będę wdzięczny. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2010 o 11:41, RobertKubicaF1 napisał:

Podobno Małysz kończy ze skakaniem po tym sezonie, czy to prawda? I ma jeździć w rajdzie Dakar.

Krążą takie plotki ale wypowiedzi samego Małysza na ten temat nigdzie nie spotkałem. Jeżeli coś jest na rzeczy, to wypowie się prawdopodobnie pod koniec sezonu. I myślę, że to będzie też zależało od tego jak mu pójdzie w sezonie zimowym.

A tak a propos dzisiejszych kwalifikacji, to odpadało z konkursu tylko 13 zawodników. I prawie 25% z nich to byli Polacy. Coś kadra Kruczka się jak na razie nie sprawdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można coś porobić z deską w mieście? Nie ma w pobliżu mojego miasta górki jakiejś. Jedynie stok w Kamieńsku, ale nie jest jeszcze otwarty :(.
Jest tutaj ktoś, kto jeździ po płaskim, czy coś :D?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2010 o 20:00, noobie napisał:

Można coś porobić z deską w mieście? Nie ma w pobliżu mojego miasta górki jakiejś. Jedynie
stok w Kamieńsku, ale nie jest jeszcze otwarty :(.
Jest tutaj ktoś, kto jeździ po płaskim, czy coś :D?



No wiesz to zależy od umiejętności:P jak już jeździsz trochę, szukasz jakiś długich schodów, robisz skocznie przed poręczami i jedziesz po metalowych na sam dół:P ale deska może się szybko rozwalić i raczej musi być sporo śniegu wokół. Tak samo można znaleźć kilka stopniowych dachów (garaże itd). Buduje się lekki zjazd na samej górze, jedziesz w dół, skok na niższy i skok na chodnik:P Ja mam to szczęście, że mieszkam w beskidzie sądeckim, więc 20-30 min w obojętnie jaki kierunek i mam stoków do wyboru do koloru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować