Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Rewolucja w branży? Zarabianie na grach zmieni się w najbliższych latach diametralnie

4 posty w tym temacie

Co z tego, że Epic Game Store jest fajny dla deweloperów, jak dla graczy jest totalnym dnem? Ułomność tego launchera to temat na osobny artykuł. Pomijając już beznadziejną politykę Epica. Ja na razie wypinam sie na te ich exclusive'y i wybieram Steam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Epic jest w stanie ciągnąć swój launcher tylko dzięki tym kontenerom gotówki załatwianej przez fortnite... bardziej niż skucesu i 'rewolucji' spodziewam się może nie upadku, ale to, że on właśnie będzie się zrównywał z konurencją.

.
Co do steamingu to on raczej #nikogo, dlaczego ? cóż mamy dobrze działające nvidia shield, a sukces tego rozwiązania jest raczej umiarkowany.

Jedyne do czego nie mam większych zastrzeżeń to model subskrypcji w dobie robienia w miarę krótkich jendorazowych gier jest doś przyjmeny i wygodny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten akapit o Epic store brzmi bardziej jak artykuł sponsorowany. Peany o tym jak jest rewolucyjny bo rzekomo ma niższą marżę niż konkurencja? Oczywiście wybrano te kilka przykładów gdy cena na Epicu jest trochę niższa, ale w przypadku znakomitej większości cena jest taka sama jak była na steamie, więc proszę mi tu oczu nie mydlić.

I jakoś zapomina się o tym jak dużą widoczność gry daje steam w cenie tej marży, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę funkcje wyszukiwania, filtrowania i propozycji ze strony Steam. Tyle fajnych gier znalazłem na Steam, o których nigdy bym nie usłyszał, nawet mimo tego ile śmiecia tam jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować