Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Epic Games Store naprawia to, co zepsuł Steam

16 postów w tym temacie

Jak na razie to na całej "wojnie" Epic z Valve oberwał... GOG. Co prawda tutaj powodów jest więcej (choćby przerejestrowanie się z Cypru do Polski, co automatycznie podniosło opodatkowanie) jednak ostatnio otwarcie przyznali, że z powodu pojawienia się Epic Store musieli sami zmienić u siebie podział przychodów, co zabiło inicjatywę Fair Price Package. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie dla gracza nie ma żadnej korzyści z powstania srepica. Ceny są takie same, a biorąc pod uwagę że na steamie można sprzedawać duperele obniżając sobie cenę końcową to epic liczy sobie więcej. Parcie w exclusivy jest superanckie, zwłaszcza do zwalczania steamowego monopolu, zamiana siekierki na kijek ot co. Nie rozumiem skąd na gram.pl takie zachwalanie tego sklepicu w każdym artykule, do zrzygania. Co do śmiecio-gierek - po zakupie masz 2 godziny grania żeby to zwrócić, bez tłumaczenia, bez pitolenia - kasa wraca na konto steam. Z kolei epic ma tak małą bazę, że jak na razie można sobie stwierdzić - wyselekcjonowane tytuły, jak będą mieli większy przemiał to nie sądzę że nie połaszą się na poszerzenie oferty o amatorskie dzieła. Może nie popełnią błędu jak steam z greenlight ale czas pokaże. Ogarnijcie ten swój hurraoptymizm i zachowajcie trochę obiektywizmu - publikujecie dla graczy a nie dla twórców gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednak nawet gdyby zdecydowali się pozostać przy standardowych cenach do których się już przyzwyczailiśmy, to wciąż dobra wiadomość - większa szansa na to, że koszty produkcji się zwrócą, a deweloper powróci z czymś nowym

Aha, argument w stylu tego sprzed lat "zaakceptujcie otwarcie branży na mainstream, to będzie kasa też na wymagające gry dla Was". No jakoś tak się nie stało, co zdzwiło nikogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Administratorzy sklepu często gęsto rozkładali ręce, tłumacząc się polityką otwartości.

Pierwszy raz o czymś takim słyszę. Kiedy mnie zostało skradzione konto na Steamie, jeszcze tego samego dnia udało mi się je odzyskać. 

Czy Epic Games ma jakieś dobre zabezpieczenia konta? Steam ma authenticatora, a Epic?

Ludzie nie chcą zmieniać platformy na gorszą, która jest gorzej zabezpieczona, nie ma systemu recenzji, a zakup gry wymusza na swojej platformie, gdzie grę przeznaczoną do innych platform można zakupić choćby w allegro czy g2a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Earendil napisał:

po zakupie masz 2 godziny grania żeby to zwrócić, bez tłumaczenia, bez pitolenia - kasa wraca na konto steam.

Czyli dalej jest w d**** ;)

Ja tam wiem tylko jedno. Borderlands 3 i inne eksy wychodzą wcześniej na Epic Store niż na resztę platform, MK 11 wychodzi tylko na Steam...

Osobiście nie potrzebowałbym żadnej "zachęty" by pisać pod Epic Store, nie tylko dlatego, że nienawidzę Steam, ale i dlatego, że wreszcie coś w branży drgnęło, ktoś przywalił w status quo, i już za samo to należą się Epic brawa. Może autor ma ta ka samo?

Wiecie, nie lubić Pary jest bardzo łatwo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luur23 napisał:

Czy Epic Games ma jakieś dobre zabezpieczenia konta? Steam ma authenticatora, a Epic?

 

Nie ma własnego jak Steam, ale można użyć Google authenticator czy podobnego programu zewnętrznego i w nim ustawić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To niezłe pierdoły w tym artykule. I nie...nie jestem pro steam itd ale pisanie ze epic konkuruje z "pożytkiem dla graczy" - lol. Większej głupoty dawno nie czytałem. Epic jest skierowany ku wydawcom i tylko nim. Oni mniej oddają epicowi niż oddaliby steamowi i tyle. Do tego epic pompuje w nich kase żeby była wyłączność u nich. No faktycznie takie pro konsumenckie. Ceny dla uzytkownika są takie same albo i wyższe niż na steam, do tego  na steam można kupić klucz ze sklepu zewnetrznego (prawie zawsze dużo taniej) są jakies promocje a na epic nie ma nic z tych rzeczy. A to, że rzucaja darmową grą...mam ze sto darmowych gier podarowanych na steamie czy to przez steam czy przez wydawców i co z tego? Dla graczy to by było gdyby ceny były niższe niż na steamie a nie śmieszna czasowa wyłączność. A tak btw..kolejny w tym serwisie artykuł nie poparty niczym napisany przez kogoś kto nie ma pojęcia o czym pisze. No chyba, że to sponsorowany artykuł za jakiś długopis czy koszulkę.

Edytowano przez Zrzeda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już trzeci raz piszę odpowiedź bo za każdym razem z jakiegoś powodu ją traciłem i cholery dostaję.

Więc napiszę tylko to najważniejsze.

Co takiego Steam zepsuł? Wprowadził mało inwazyjny DRM? Rozpowszechnił cyfrową dystrybucję? Ułatwił mniejszym studiom wydawanie gier? Dodał udogodnienia w stylu sejwy w chmurze, obsługa modów, system recenzji? Dał wielu studiom szansę na dotasrcie do klienta? Serio, tak pyszczymy o te 30%, ale wiele studiów z pocałowaniem ręki oddaje te 30% w zamian za widoczność gry jaką daje Steam. 

I Epic Store naprawia to wszystko usuwając to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co za bullshit. Chciałem sobie kupić Anno 1800, ale zdecydowałem się dopiero po premierze. Przed nią mogłem kupić grę na stronach trzecich za 190zł teraz tylko na Uplay i srepic i to za 250zł. I to jest prokonsumenckie podejście? Dziś po całym centrum Warszawy chodziłem i wszędzie pudełka wyprzedane bo kosztują 190zł. Gry oczywiście jeszcze przez to nie kupiłem.

Edytowano przez TheDoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raz po raz widuję tu artykuły wspierające ten gówniany Epic sklep i nie bardzo rozumiem dlaczego (poza automatycznie nasuwającym się sponsoringiem). Publikujecie te durne przypisy na FB, a potem rozszerzacie je w artykułach przyozdabiając subiektywnymi argumentami bez pokrycia. Przede wszystkim pojawienie się Epica nie spowoduje poprawy jakości gier, to bzdura, wydawcy nie są i nie będą tym zainteresowani. Ewentualne (choć wątpliwe) większe wpływy chętniej wylądują w kieszeni jakiegoś "ojca sukcesu". Przekupywanie wydawców dla exclusivów (a w zasadzie przekupywanie, żeby nie publikowali się na Steam) jest odrażającą praktyką zmuszającą graczy do używania podziurawionej jak ser szwajcarski platformy. Fakt istnienia jakiejś road-mapy wzbudza politowanie. Nic w tym sklepie nie jest nastawione na graczy poza darmowymi starszymi tytułami, które, nie miejcie złudzeń, skończą się jak tylko sklep umocni się na rynku.

Ostatnio widziałem tu jakiś komentarz na temat Epica w stylu "No, to chyba obecnie najlepsza platforma do gier". No qwa mać, po czymś takim nawet nóż nie ma już siły się w kieszeni otworzyć. Można być obojętnym wobec używanego launchera (niektórych to zwyczajnie nie obchodzi), ale żeby popierać ten sklep to trzeba albo być trollem albo brać od nich pieniądze, sorry.

 

Wyobraźcie sobie sytuację, w której na rynku wydawniczym pojawia się portal kupujący przedpremierowe recenzje gier za bajońskie sumy byle tylko nie pojawiły się np: na "gram.pl". Czy wtedy też tak intensywanie wspieralibyście tę inicjatywę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • Zacznijmy od tego, że steam ma bardzo dużo opcji i rozbudowaną społeczność, czego o epicku powiedzieć nie można.
  • Wiele promocji, rozdawanie gier za darmo oraz możliwość dodwania gier ze stron trzecich pozwala kupować gry znacznie taniej.
  • Steam'a z jednej strony można nazwać śmieciowiskiem, ale to de facto jedyne miejsce gdzie jesteśmy w stanie znaleźć masę nisz (jak choćby japońskie gry, czy VR).
  • Łatka słabej pomocy technicznej przyległa do steama na samym początku jego istnienia, obecnie jest znacznie lepiej (jeżeli chodzi o standarowe przypadki).

Według mojej subiektywnej opinii: Patrząc na to jak "zareagowały" inne paltformy niż tylko steam, to stawka epicka jest niekonurencyjna i jak padnie złota kura pod postacią Fortnite to będą się utrzymywać jedynie z tego co teraz uzbierają, a obecne podejście do graczy i budowania z nimi jakiejś więzi jest no cóż... marna... ciekawe czy jak im się spadnie z rowerka będą tak samo oskarżać innych o swoją porażkę - jak miało to miejsce przy innych osobach podobnie wypowiadających się jak media epica.
A tym czasem zwiastuje powrót de pajrat beja, jak ma to miejsce przy rozdrabnianiu się ofert streamingowych filmów i muzyki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, że przypomnieliście mi dlaczego dziennikarstwo w tej braży to połączenie cynicznego żartu z brakiem kompetencji. Jeszcze czasami tu zaglądałem, choć już głównie dla śmiechu, ale ten tekst to merytoryczne dno.

A, i macie błąd w opisie. Jest "opinia" a nie "reklama" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Idiotyczny artykuł napisany przez kogoś kto nie ma o tym pojęcia. Zresztą poziom tego portalu to takie dno, że się nie dziwię, że jadą na sponsorowanych artykułach. Żenujące. Panie Kamil idź pan lepiej graj w lol'a tam komunity jest na twoim poziomie.
Bzdury i jeszcze raz bzdury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy autor mógłby mi wytłumaczyć kiedy powróci Anno Special Edition za 190 zł? Bo jak na razie wygląda na to, że ta wersja zniknęła i jesteśmy zmuszeni płacić 250 zł. Kiedy dostaniemy te tańsze gry na Epic store?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować