Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gra w kamienie, czyli coś się kończy, coś się zaczyna - recenzja filmu Avengers: Koniec gry

3 posty w tym temacie

Film bez szału. Dużo, nawet jak na adaptację komiksu, scen typu "no bo oni tak mogą i już". Thanos jako tło. Kapitan Marvel jako deus ex machina, wprowadzana tylko jak scenarzyści nie mieli innego pomysłu (ale ok, mogło być gorzej - przy wyraźnych lewicowych skrzywieniach w Disneyu i MCU równie dobrze mogła sama zlać Thanosa w minutę). Fabuła ma problem ze spójnością sama ze sobą, nawet bez patrzenia na resztę produkcji z uniwersum.  Nabijanie się z innych filmów o podróżach w czasie tylko po to, żeby w sumie samemu nie zrobić tego ni krztyny lepiej. 

sceną stanowiącą niejako teaser potencjalnego filmu na temat A-Force

Jedna z najgorszych scen filmu, zupełnie z czapy i oderwana od czegokolwiek. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się zawiodłem w porównaniu z pierwszą częścią ta wypada kiepsko. Po za Iron manem, Thorem i Kapitanem reszta bohaterów mogła by wo gule nie być pokazana w finałowym starciu. Ponieważ mieli jedną lub 2 sceny gdzie i tak nic nie zaprezentowali. Dodatkowo przydupasy Thanosa Ten mag Ebony Maw w pierwszej części klepał ich jak szmaty, a w End Game nie uczynił nic stał by stać noż żal przecież on miał lepsze moce niż dr Strange. Człowiek liczył na rozpierduchę na maxa, a tu potencjał wielu osób został skreślony do 2 scen.

Film ratowały wstawki komediowe. Kapitan Marvel zadufany w sobie babsztyl dostał strzała no i jeszcze walka trójki z Thanosem więcej plusów nie pamiętam.

3 godziny filmu było za mało powinna być jeszcze z godzina by każdy bohater miał swoje 5 min. Ponad 2 godziny seansu to sama gadka i planowanie. Przeniesienie w czasie znowu gadka no nic się nie dzieje emocjonującego. Jestem fanem Marvela, ale ostatnie Avengersy są dla mnie rozczarowaniem 7/10 jeszcze bym zrozumiał bo da się oglądać, ale jak niektórzy dają 9/10 lub 10/10 to ja tego nie rozumiem. Najwidoczniej już ludzi byle co zadowoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować