Zaloguj się, aby obserwować  
darth_16

Medieval 2: Total War: Temat Ogólny

5725 postów w tym temacie

Dnia 13.02.2007 o 12:07, Horatio napisał:

Witam
Gram Anglią i ostatnio zaatakowali mnie Tatarzy, czy jest sposób żeby zneutralizować ich słonie
bojowe.
W pierwszej bitwie, szpetnie podeptali mi pikinierów, a artyleria troch


Masz łuczników z palisadami?To je ustaw przed armią, a piknierów najlepiej ustaw w kilku rzędach żeby słonie się na nich zatrzymały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra rada z tą palisadą.
Ja to mam całą Europe, Azje i Afryke oprocz małych terenow na ktorych bronia sie Tataryz i Mongolowie.
Mam rok 17... nie pamietam.
Gram jako Polska.
Ze sloniami to pikinierzy i ciezka konnica, bo reszta to wogole sie nie liczy.

PS. Sry za pisownie ale cos jest nie teges.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.02.2007 o 17:47, Sonic1575 napisał:

PS. Sry za pisownie ale cos jest nie teges.

zmień język pisowni (kliknij na klawiaturke jeślii masz xp i daj polski 285(albo jakoś tak) a jak masz coś starszego to wejdź do start/język
a co so gry to congatulacions

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pikinierzy do tandeta
Albo miecznicy albo jacyś halabardnicy [ciężka piechota] i kawaleria to plentariusze czy coś takiego(zakon plentariusz ) albo coś takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2007 o 18:39, Michal.Maczka napisał:

Mam 1,5 gb ram (ddr 1), kartę 6600gt i procesor Pentium 4 (1,7 ghz) czy gra będzie mi się wieszać
na średnich detalach



Słaby procek masz,może być ciężko....Ale nie martw się ta gra i na niskich wygląda bardzo dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2007 o 17:20, marsinteligo napisał:

pikinierzy do tandeta
Albo miecznicy albo jacyś halabardnicy [ciężka piechota] i kawaleria to plentariusze czy coś
takiego(zakon plentariusz ) albo coś takiego



Templariuszy kolego, Templariuszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki głupi problem... Wiem, że aby odblokować "mniejszą frakcję (np. Polskę) należy ją zniszczyć. Grając Cesarstwem Niemieckim zniszczyłem Polaków (był nawet taki komunikat). Jednak Polska nadal nie jest dostępna w Wielkiej kampanii. Nie wiem czemu, czytałem, że niektórzy mają już odblokowaną Polskę, to może mi pomożecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2007 o 18:43, Matiz666 napisał:

Mam taki głupi problem... Wiem, że aby odblokować "mniejszą frakcję (np. Polskę) należy ją
zniszczyć. Grając Cesarstwem Niemieckim zniszczyłem Polaków (był nawet taki komunikat). Jednak
Polska nadal nie jest dostępna w Wielkiej kampanii. Nie wiem czemu, czytałem, że niektórzy
mają już odblokowaną Polskę, to może mi pomożecie.



Spróbuj zniszczyć jeszczze powstańców którzy zostali po polskich armiach to w moim przypadku pomogło,a jeśli to nie pomoze posłuchaj rady Piero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przejdziesz Wielką kampanie to odblokowują się wszystkie grywalne państwa, ale może faktycznie można zacząć od razu grać tym państwem po zniszczeniu go.

/// Jakie są wasze strategie oblężeń mocno ufortyfikowanych zamków? Tylko te walki czasem potrafię schrzanić :| Walki w czystym polu nawet z Mongołami nie stwarzają mi problemów, ale jak przyjdzie do oblężenie potężnej Cytadeli czy innego mocno ufortyfikowanego miasta/zamku to kamień młyński po prostu :( Jakoś daję radę, ale chyba są jakieś fajne strategie itd. Piszcie jakie są wasze. ///

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moja strategią jest "powoli powoli wróg albo wyjdzie albo mu zdąrze roz***przyć całem ury :)" komp na 30% wychodzi i daje sie rozwalać jak małe mrówki albo pozbawiam ich mórów (szczególnie obsadzonych ) i wchodze na pozostałości po nich mją piechotą strzelajacą apotem wbiegam konnicą i czyścze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza strategią jest wysłanie szpiega.
PS Jak masz szpiega to nie musisz czekać ileś tur aby zaatakowac tylko odrazu atakujesz :)
PS2 To moja strategia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.02.2007 o 19:03, Alexx1 napisał:

>
Spróbuj zniszczyć jeszczze powstańców którzy zostali po polskich armiach to


Nie wiem czy wybicie powstańców coś pomoże bo należą oni już do innej frakcjii (rebeliantów)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każda niedostępna na początku frakcja uaktywnia się po podbiciu ostatniego jej terytorium. Tak byćmusi i tak jest.

A jak komuś nie chce się podbijać wszystkich żeby móc nimi grać to wystarczy to oblokować w kodzie gry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.02.2007 o 19:07, MastAlol napisał:

/// Jakie są wasze strategie oblężeń mocno ufortyfikowanych zamków? Tylko te walki czasem potrafię
schrzanić :| Walki w czystym polu nawet z Mongołami nie stwarzają mi problemów, ale jak przyjdzie
do oblężenie potężnej Cytadeli czy innego mocno ufortyfikowanego miasta/zamku to kamień młyński
po prostu :( Jakoś daję radę, ale chyba są jakieś fajne strategie itd. Piszcie jakie są wasze.
///

Rozwalam mury artylerią najczęściej ze stojącymi tam łucznikami lub kusznikami. Następnie ostrzał wroga przez oddziały strzelające i szybki atak ciężką piechotą. Proponuje jak wedzrzesz się do środka wysłać kilka oddziałów konnicy aby zaatakowali rynek i wrogie oddziały z flanki, lub jeszcze lepiej od tyłu ;))
Potem tylko łupisz miasto (wiadomo KASA), zdobywasz kobiety, wycinasz mieszkańców w pień...ot proste przyjemności średniowiecznego rycerstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2007 o 19:07, MastAlol napisał:

Jeśli przejdziesz Wielką kampanie to odblokowują się wszystkie grywalne państwa, ale może faktycznie
można zacząć od razu grać tym państwem po zniszczeniu go.

/// Jakie są wasze strategie oblężeń mocno ufortyfikowanych zamków? Tylko te walki czasem potrafię
schrzanić :| Walki w czystym polu nawet z Mongołami nie stwarzają mi problemów, ale jak przyjdzie
do oblężenie potężnej Cytadeli czy innego mocno ufortyfikowanego miasta/zamku to kamień młyński
po prostu :( Jakoś daję radę, ale chyba są jakieś fajne strategie itd. Piszcie jakie są wasze.
///


Ja atakuje zamek z kilku stron....niszczę mury i łapię przeciwnika w kleszcze nie ma dokąd uciekać,a morale szybko spadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ta gra jest bardziej zbilzona do Rome total war czy do Medieval-tw,poniewaz widzialem mape tej gry i przypominala Rome-tw,osobiscie podobala mi sie mapa zwyklego medievala,Rome-tw niepodobal mi sie zbytnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2007 o 14:30, krzysiekxl29 napisał:

Czy ta gra jest bardziej zbilzona do Rome total war czy do Medieval-tw,poniewaz widzialem mape
tej gry i przypominala Rome-tw,osobiscie podobala mi sie mapa zwyklego medievala,Rome-tw niepodobal
mi sie zbytnio.


cóż gra poszła do przodu i pionków już niema - ma to plusy i minusy
+ to przedewszystkim większe możliwości taktyczne - blokowanie przełęczy itd oraz wiele innych
- to że w MEdievalu I mapa miała klimat - ale to chyba jedyny plus MEd I i jego mapy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować