Zaloguj się, aby obserwować  
darth_16

Medieval 2: Total War: Temat Ogólny

5725 postów w tym temacie

Dnia 13.11.2007 o 18:20, scott napisał:

ja jeszcze w sprwie modów
obecnie zainstalowałem stainles stell czy jakoś tak w wersji 5.0 + patch 5.1 -
jak dla mnie bardziej grywalne niż volut - mapa normalna a udogodnienia podobne - świetny mod
:)



Mam na dysku, już grałem i średnio mi do gustu przypadło. Ilość frakcji ok, ale właściwie nic nowego prawie tam nie ma, co byłoby mocno zauważalne. Póki co, czekam na Broken Crescent, bo zapowiada się nieźle, zobaczymy tylko jak to będzie wyglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2007 o 11:19, Rosomk napisał:

Postaram się odpowiedzieć jak mi powiesz co to jest AMV.


AMV - Animated Music Video. Filmik odnośnie gry/filmu/anime itp. okraszony muzyką. Pełno takich jest w necie ;)

@voyano - fakt, Ci konni łucznicy są naprawdę wkurzający. Ja mam o tyle szczęście że jak gram Antiochem i niszczę sobie teraz Turcję to wróg głównie piechotę buduje ^^ Ale trochę tych konnych łuczników ma, za cholorę nie da się złapać jeśli mają większą szybkość od kawalerii. Chociaż ja znalazłem sposób. Przy jednej bitwie wróg jechał mi nimi na moje uformowane oddziały. Wystawiam na nich pikinierów, Ci strzelając uciekają w lewo. A na skrzydle już czekała moje cieżka kawaleria i po zapędzonych w pułapkę łucznikach już nikt nie słyszał ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2007 o 16:32, YarpenZirgin napisał:

powiedzcie mi czy jest sensu kupować medievala2 wiedząc że pogra się góra kilka godzin w tygodniu?
Czy mija się to z celem?

Dziwne pytanie. Jakbyś miał tylko parę minut dziennie, to faktycznie nie byłoby sensu. Ale jak masz te parę godzin, można śmiało kupować. Przejście wielkiej kampanii w grze jedną nacją zajmuje chyba parę dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2007 o 16:32, YarpenZirgin napisał:

powiedzcie mi czy jest sensu kupować medievala2 wiedząc że pogra się góra kilka godzin w tygodniu?
Czy mija się to z celem?

Jeżeli pasuje Ci klimat i założenia gry to i owszem. Tym bardziej, że zawsze sobie możesz rozegrać free battle - czyli własną bitwę na wybranych przez Ciebie zasadach. Taka bitwa to kilka, do kilkunastu minut niezobowiązującej zabawy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 19.11.2007 o 16:29, Bodasz napisał:

@voyano - fakt, Ci konni łucznicy są naprawdę wkurzający. Ja mam o tyle szczęście że
jak gram Antiochem i niszczę sobie teraz Turcję to wróg głównie piechotę buduje ^^ Ale trochę
tych konnych łuczników ma, za cholorę nie da się złapać jeśli mają większą szybkość od kawalerii.
Chociaż ja znalazłem sposób. Przy jednej bitwie wróg jechał mi nimi na moje uformowane oddziały.
Wystawiam na nich pikinierów, Ci strzelając uciekają w lewo. A na skrzydle już czekała moje
cieżka kawaleria i po zapędzonych w pułapkę łucznikach już nikt nie słyszał ^^

Niezła taktyka.musze jej spróbować.dzieki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2007 o 16:29, Bodasz napisał:

fakt, Ci konni łucznicy są naprawdę wkurzający. Ja mam o tyle szczęście że
jak gram Antiochem i niszczę sobie teraz Turcję to wróg głównie piechotę buduje ^^ Ale trochę
tych konnych łuczników ma, za cholorę nie da się złapać jeśli mają większą szybkość od kawalerii.
Chociaż ja znalazłem sposób. Przy jednej bitwie wróg jechał mi nimi na moje uformowane oddziały.
Wystawiam na nich pikinierów, Ci strzelając uciekają w lewo. A na skrzydle już czekała moje
cieżka kawaleria i po zapędzonych w pułapkę łucznikach już nikt nie słyszał ^^


Nic nowego, kto gra na necie, ten już dawno rozwiązał problem. Na ową kawalerię stosuje się albo lekką albo łuczników. Nie ma sensu ich ganiać, bo straty są ogromne. Zresztą, gracze często rzucają HA do walki, co też takie głupie nie jest, bo porządna szarża jest więcej warta od strzelania. Gorzej z dragonami i rajtarami, bo ci nie dość, że mocni to jeszcze mają spory zasięg broni.

A prezentowana przez Ciebie taktyka to ostateczność, jak się już wszystko zjedzie u wrogów, bo inaczej może być źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w necie nie gram, sam wpadłem na tą taktykę ^^ I to jest właśnie świetne w tej grze - im więcej grasz i bitew rozgrywasz tym jesteś w tym lepszy i tworzysz lepsze taktyki ^^
Ja tą taktykę zastosowałem jeszcze przed główną konfrontacją sił, gdy wróg wciąż mnie podjeżdżał HA i chciałem definitywnie z nimi skończyć ^^ A łucznicy to też pomysł niegłupi, wróg mi często nimi kosi moich własnych HA ^^

Nawiązując po trochu do dragonów - grałem sobie raz Moors''ami i w jednym są genialni. Otóż można u nich zbudować budynek o nazwie chyba Caravan Stop. Nie jest to drogie, daje jakiś tam przychód i jeźdźców wielbłądów. Natomiast wyższy poziom który kosztuje chyba 3600 po wynalezieniu prochu strzelniczego daje nam... jeźdźców wielbłądów uzbrojonych w broń palną z długim zasięgiem! Tak więc chwilę po wynalezieniu prochu strzelniczego możemy uformować potężną i jakże nowoczesną jak na takie lata armię ^^

@Rosomk - czekam na relacje z twoich prób ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2007 o 16:32, YarpenZirgin napisał:

powiedzcie mi czy jest sensu kupować medievala2 wiedząc że pogra się góra kilka godzin w tygodniu?
Czy mija się to z celem?

Wiesz, niektórzy grają AŻ kilka godzin w tygodniu (rly!). Oczywiście, jest sens. Myślę nawet, że gra będzie Ci dostarczać wtedy większych emocji:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2007 o 16:32, YarpenZirgin napisał:

powiedzcie mi czy jest sensu kupować medievala2 wiedząc że pogra się góra kilka godzin w tygodniu?
Czy mija się to z celem?


Ja w Medieval''a gram głównie w weekendu z powodu braku czasu i nie narzekam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2007 o 13:19, pirat111 napisał:

Mam pytanie:
Gdzie są screeny, które zrobiłem podczas gry?? (naciskając Prt Scr)



w schowku:/ musisz zapewne wkleić do photoshopa/gimpa/painta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2007 o 13:19, pirat111 napisał:

Mam pytanie:
Gdzie są screeny, które zrobiłem podczas gry?? (naciskając Prt Scr)

W pamięci schowka, schowek zapisuje tylko jeden screen, więc wyjdzie tylko ostatni. Jeżeli chcesz go zapisać, otwórz Paint, a potem ctrl+v ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy na very max detalach bedzie chodzil plynnie medek 2 na kompie INTEL Pentium Dual Core E2160 - 1.8 GHz , 2 GB ram , GF 8600 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2007 o 13:22, Budep napisał:

Czy na very max detalach bedzie chodzil plynnie medek 2 na kompie INTEL Pentium Dual Core E2160
- 1.8 GHz , 2 GB ram , GF 8600 ?


Mi chodzi na max detalach na Athlonie 3800+(2,0GHz) 1 GBram i GF 7900GS- tylko przy naprawdę dużych oblężeniach sie czasami/chwile/napoczątku tnie się.
Więc ciebie będzie chodzić płynnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2007 o 13:21, milten6 napisał:

> Mam pytanie:
> Gdzie są screeny, które zrobiłem podczas gry?? (naciskając Prt Scr)
W pamięci schowka, schowek zapisuje tylko jeden screen, więc wyjdzie tylko ostatni. Jeżeli
chcesz go zapisać, otwórz Paint, a potem ctrl+v ;).


A schowek jest...? gdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Schowek = pamięć RAM. Po prostu, obrazy zapisywane są w owej pamięci, z której możesz wkleić obraz do dowolnego programu graficznego.

@Budep
Głupie pytanie :P, nie szpanuj sprzętem ^^.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2007 o 17:25, Riverex napisał:

Czy w Medievalu jest jakiś edytor pola bitwy albo czy można takowy pobrać?


Mógłbyś sprecyzować pytanie? W Medivalu można tworzyć własną bitwę tzn. Wybiera się kraje jakie będą (oczywiście jednym z nich jesteśmy my )walczyć , daje się im jednostki , wybiera czas , miejscie warunek zwycięstwa itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2007 o 17:29, Budep napisał:

Mógłbyś sprecyzować pytanie? W Medivalu można tworzyć własną bitwę tzn. Wybiera się kraje jakie
będą (oczywiście jednym z nich jesteśmy my )walczyć , daje się im jednostki , wybiera czas
, miejscie warunek zwycięstwa itd.

Edytor pola bitwy, czyli sam tworzę teren na którym wojska się biją, wstawiam do folderu z innymi mapami a potem toczę na nim bitwę. Coś jak map editor np. w Herosach III. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować