Zaloguj się, aby obserwować  
darth_16

Medieval 2: Total War: Temat Ogólny

5725 postów w tym temacie

Szukam jakiegokolwiek sposobu na zmianę następcy w podstawce i/lub dodatku. Może to być zmiana pliku, mody, kody cokolwiek. Jedynie nie może to być "zabicie" obecnego następcy. Jeśli znacie jakiś sposób poza tym, proszę, powiedzcie mi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zaś znalazłem zupełnie przypadkiem (wiecie, nudziłem się gdy moja deczko zmęczona kawaleria poganiała niedobitki Wenecjan ^^'') taki mały...właściwie easter egg. W necie ni wyszukałem że to zauważono, więc się podzielę. :)

A zaczęło się że - upajając się na nowo M2TW na wysokich rozdziałkach - przyglądałem się szczegółowości budynków w mieście (to akurat jest Milan) Obok opactwa zauważyłem grobowce, zrobiłem zbliżenie, a tam oprócz gustownych R.I.P....jakieś nazwiska. Okazało się, że to twórcy gry zostawili po sobie pamiątkę: ten pierwszy to art designer, ten drugi to programista, z Creastive Assembly Australia.

Swoją drogą, zauważyliście iż coś twórcy gier lubią umieszczać swoje nazwiska na nagrobkach...?? Dziwne manie, ciekawe co by na to Freud powiedział. ;> (Fallouty, Baldursy, etc.)

20080615204900

20080615205041

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2008 o 20:57, Dexter McAaron napisał:

Ja zaś znalazłem zupełnie przypadkiem (wiecie, nudziłem się gdy moja deczko zmęczona
kawaleria poganiała niedobitki Wenecjan ^^'') taki mały...właściwie easter egg. W necie
ni wyszukałem że to zauważono, więc się podzielę. :)

A zaczęło się że - upajając się na nowo M2TW na wysokich rozdziałkach - przyglądałem
się szczegółowości budynków w mieście (to akurat jest Milan) Obok opactwa zauważyłem
grobowce, zrobiłem zbliżenie, a tam oprócz gustownych R.I.P....jakieś nazwiska. Okazało
się, że to twórcy gry zostawili po sobie pamiątkę: ten pierwszy to art designer, ten
drugi to programista, z Creastive Assembly Australia.

Swoją drogą, zauważyliście iż coś twórcy gier lubią umieszczać swoje nazwiska na nagrobkach...??
Dziwne manie, ciekawe co by na to Freud powiedział. ;> (Fallouty, Baldursy, etc.)


W G2 twórcy gry też się podpisali na grobowcach. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie wiecie gdzie w katalogu z grą są umieszczone przemówienia dowódców? Czasem jest dobra beka z nie których i chętnie bym sobie je przesłuchał. Wiecie gdzie można je znaleźć / ewentualnie wyodrębnić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2008 o 20:38, Matiz666 napisał:

Szukam jakiegokolwiek sposobu na zmianę następcy w podstawce i/lub dodatku. Może to być
zmiana pliku, mody, kody cokolwiek. Jedynie nie może to być "zabicie" obecnego następcy.
Jeśli znacie jakiś sposób poza tym, proszę, powiedzcie mi.

Chodzi ci o następce tronu we frakcji? W drzewie genealogicznym rodu można ustawiac dziecica tronu. Chyba nie muszę tłumaczyc gdzie takowe drzewko się znajduje? Uprzedzam jednak, że ten komu zabierzesz dziedzictwo nabędzie pewne cechy związane ze zmianą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2008 o 22:56, MastAlol napisał:

Witam, nie wiecie gdzie w katalogu z grą są umieszczone przemówienia dowódców? Czasem
jest dobra beka z nie których i chętnie bym sobie je przesłuchał. Wiecie gdzie można
je znaleźć / ewentualnie wyodrębnić?


Folder text, poszukaj tam sobie w plikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może podać jak dokonał zmian np. jednostek w plikach gry?
Chodzi mi o wzór Mój Komputer>>Dysk lokalny C>>itd.
Nie umiem znaleźć tych plików a tym bardziej wprowadzić zmian (jeszcze coś namieszam hehe).
Nie interesuje mnie udostępnianie frakcji (to sam umiem) lecz zmiana tekstur, własne jesnostki, zmiany statsów itp.
Bardzo proszę o pomoc bo w sprawach "plikowych" jestem noob.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem: jak zapisuję grę (Papiestwo) to potem wczytuję i mnie wywala do menu gry. Czemu tak się dzieje i jak temu zapobiec??
Błagam o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zwiększyć pojemność oddziału w opcjach (lub inaczej) w Medievalu 2?? Chodzi mi o to że mam liczebność 60 a w Rome TW mam 160 a nawet chłopów 240. Jak to w medieval 2 zmienić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2008 o 20:12, Rombacz napisał:

Jak zwiększyć pojemność oddziału w opcjach (lub inaczej) w Medievalu 2?? Chodzi mi o
to że mam liczebność 60 a w Rome TW mam 160 a nawet chłopów 240. Jak to w medieval 2
zmienić??


W opcjach masz skale jednostek-> ustawiasz na ogromna i masz wtedy oddziały +150 chłopa, pod warunkiem że masz mocnego kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2008 o 15:45, Rombacz napisał:

Czy ktoś może podać jak dokonał zmian np. jednostek w plikach gry?
Chodzi mi o wzór Mój Komputer>>Dysk lokalny C>>itd.
Nie umiem znaleźć tych plików a tym bardziej wprowadzić zmian (jeszcze coś namieszam
hehe).
Nie interesuje mnie udostępnianie frakcji (to sam umiem) lecz zmiana tekstur, własne
jesnostki, zmiany statsów itp.
Bardzo proszę o pomoc bo w sprawach "plikowych" jestem noob.


Wejdź na twcenter.net i poczytaj sobie tutoriale w odpowiednich działach. Nie licz, że ktoś Ci tutaj coś takiego napisze, ponieważ wymagałoby to poświęcenia nawet do kilku godzin. Zresztą, wątpię byś był cokolwiek w tej materii zrobić. Mimo wszystko powodzenia.

A co do papiestwa. To da się nim grać, coś tylko źle zrobiłeś wrzucając je do gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Papiestwo kopiowałem w "descr_strat" (czy jakoś tak) z nonplayable do playable.
A jak to jest zły sposób to możesz mi podać poprwany (proszęęę)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Różnica, mój drogi, polega na tym, że mi papiestwo działa, a Tobie nie. Może wstawiłeś zbędną spację albo jakąś pustą linijkę. Skąd ja mam to wiedzieć? Kopiowanie nacji jest tak banalne, iż zrobienie tu błędu graniczy z cudem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okazało się jednak, że to jakiś error przy wczytywaniu. Spatchowałem grę (patch 1.2) i normalnie da się grać papiestwem :)
A tak a''propos papiestwa to kiedy się pojawią inkwizytorzy, ewentualnie jak ich wyszkolić??
PS Czy jakikolwiek gracz jakimś cudem zdołał grać Tatarami bądź Mongołami?? Jeśli tak to proszę się pochwalić jak tego niemalże cudu dokonał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.09.2008 o 18:08, Rombacz napisał:

A tak a''propos papiestwa to kiedy się pojawią inkwizytorzy, ewentualnie jak ich wyszkolić??


Pojawiają się tam gdzie jest wysoki wskaźnik herezji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2008 o 18:08, Rombacz napisał:

PS Czy jakikolwiek gracz jakimś cudem zdołał grać Tatarami bądź Mongołami?? Jeśli tak
to proszę się pochwalić jak tego niemalże cudu dokonał.


Taaa... da się, sam grałem. Są dwie metody:
1. Poszukaj jakiegoś moda.
2. Poedytuj pliki. Trzeba im przypisać prowincje, ustawić ich parametry,dać im warunki zwycięstwa, usunąć parę skryptów, itd. czyli stworzyć samemu moda. Zabawa na jakieś 30 min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na największy fanowski site o serii Total War, http://www.totalwar.org.pl/ poczytaj tam troszkę, znajdziesz dużo ciekawych informacji i przydatnych wskazówek, również o możliwości pogrania Timurczykami :) (których jakiś pacan kiedyś prz(y)etłumaczył na Tatarów :/ i tak już zostało). Dokładniej podawać nie będę, wyręczać Cię tak dokładnie nie będę, nie ma tak dobrze... :P

Ale faktycznie granie takimi Mongołami jest po fascynacji przez pierwsze 5, 10 tur przeraźliwie nudne. Jeśli chcesz mieć miażdżącą przewagę, to już lepiej zainwestuj troszkę pieniążków w Kingdomsy i pograj sobie Hiszpanami w kampanię Ameryk - rzeźnia podobna, a przynajmniej klimat trochę większy (frajda wygrywania bitew 200 konkwistadorów + 2 armaty vs 2000 Indian jest naprawdę wielka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować