Zaloguj się, aby obserwować  
darth_16

Medieval 2: Total War: Temat Ogólny

5725 postów w tym temacie

Mam jeszcze jedno pytanie:
Czy jest jakiś mod, który umożliwi mi granie nacjami, które nie są dostępne po przejściu kampanii? SS odblokowuje dużo z nich, ale ja nie mam (jeszcze) dodatku - Królestw.
Z góry podziękuje za nazwę.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/cut/

1) Wchodzimy do katalogu gdzie mamy zainstalowanego Meda np.
C:\Program Files\Medieval II Total War\data\world\maps\campaign\imperial_campaign

2) Zmieniamy właściwości pliku „descr_strat.txt” aby nie był "tylko do odczytu".

3) Otwieramy go i przenosimy interesujące nas nacje pod napis "playable"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie sojuszy. Odnoszę wrażenie, że są one całkowicie bez sensu. Gdy ktoś wypowiada mi wojnę, mój sojusznik nigdy mi nie pomaga, a na próbę wysłanie dyplomaty do niego i żądania zaatakowania agresora odpowiada zawsze negatywnie. Czy jest jakiś sposób na egzekwowanie sojuszy przez AI ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2008 o 23:35, ciakrzysiek napisał:

Mam pytanie odnośnie sojuszy. Odnoszę wrażenie, że są one całkowicie bez sensu. Gdy ktoś
wypowiada mi wojnę, mój sojusznik nigdy mi nie pomaga, a na próbę wysłanie dyplomaty
do niego i żądania zaatakowania agresora odpowiada zawsze negatywnie. Czy jest jakiś
sposób na egzekwowanie sojuszy przez AI ??


Niestety to był zawsze problem w serii Total War,proponuje tworzyć tzw. "krótkotrwałe sojusze" tzn. po pokonaniu wroga wziąść się za sojusznika,bo oni zawsze[prędzej czy później] zwracają się przeciw tobie...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy tylko ja mam u mnie w modzie Stainless Steel, gdy kończę turę, a przeciwnik czyni swoje ruchy trwa to tak strasznie długo? W normalnym Medievalu jest to najwyżej 20-30 sekund, a tu nawet kilka minut :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2008 o 23:35, ciakrzysiek napisał:

Mam pytanie odnośnie sojuszy. Odnoszę wrażenie, że są one całkowicie bez sensu. Gdy ktoś
wypowiada mi wojnę, mój sojusznik nigdy mi nie pomaga, a na próbę wysłanie dyplomaty
do niego i żądania zaatakowania agresora odpowiada zawsze negatywnie. Czy jest jakiś
sposób na egzekwowanie sojuszy przez AI ??


Tak jak napisał Rafekx 12. Możesz też spróbować takiego sojuszu, że wydasz swoją księżniczkę za księcia tego sojusznika. To jest najtrwalszy sojusz, więc teoretycznie, powinni Ci pomagać. Ale nie oczekuj zbyt wiele... jeśli Twój wróg jest ich sojusznikiem to za nic Ci nie pomogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2008 o 00:08, audioslave2000 napisał:

Witam. Czy tylko ja mam u mnie w modzie Stainless Steel, gdy kończę turę, a przeciwnik
czyni swoje ruchy trwa to tak strasznie długo? W normalnym Medievalu jest to najwyżej
20-30 sekund, a tu nawet kilka minut :/.


Gram obecnie na modzie deus volut i też widzę, że jest wolniej. Taka przypadłość modów. Jakie są najlepsze mody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2008 o 11:53, audioslave2000 napisał:

/cut/

Jak na razie grałem tylko w Stainless Steel, ale ogólnie ten mod jest b. dobry. Tylko
sporo zajmuje i długo się ściąga.


Ja grma w ten co podalem. czasami sie wysypie, szczegolnie przy wyborze niektorych nacji niewiem czemu. Bardzo ciezko totaj z kasa i jest caly po angielsku, np. za pobyt wojska pozagranicami kraju ponosimy dodatkowe koszty. Bywaja tez zdarzenia losowe typu katastrofy drogowej, czy jakos tak - obniza to dochod z handlu. Mod ciekawy, polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam (bo dopiero niedawno zauważyłem) dlaczego, by przejść krótką kampanię Polską trzeba m.in zniszczyć Węgry? Przecież to ,w tamtych czasach, jeden z naszych najlepszych sojuszników; nasi królowie/królowe żenili się ze sobą, my pomagaliśmy im, a oni nam. Jest nawet takie powiedzenie: ,,Polak Węgier dwa bratanki i do bitki i do szklanki''''. Jest to tak samo dziwne jak to, że najtrwalsze sojusze są pomiędzy Francją, a Anglią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2008 o 19:44, pirat111 napisał:

Tak się zastanawiam (bo dopiero niedawno zauważyłem) dlaczego, by przejść krótką kampanię
Polską trzeba m.in zniszczyć Węgry? Przecież to ,w tamtych czasach, jeden z naszych najlepszych
sojuszników; nasi królowie/królowe żenili się ze sobą, my pomagaliśmy im, a oni nam.
Jest nawet takie powiedzenie: ,,Polak Węgier dwa bratanki i do bitki i do szklanki''''.
Jest to tak samo dziwne jak to, że najtrwalsze sojusze są pomiędzy Francją, a Anglią...


Po prostu to nie jest pełne odwzorowanie historii... To że stosunki Polsko-Węgierskie historycznie były poprawne, nie oznacza że w tej grze takie będą. BTW Czy to powiedzenie nie odnosi się do czasów późniejszych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 00:41, bart-91 napisał:

> Tak się zastanawiam (bo dopiero niedawno zauważyłem) dlaczego, by przejść krótką
kampanię
> Polską trzeba m.in zniszczyć Węgry? Przecież to ,w tamtych czasach, jeden z naszych
najlepszych
> sojuszników; nasi królowie/królowe żenili się ze sobą, my pomagaliśmy im, a oni
nam.
> Jest nawet takie powiedzenie: ,,Polak Węgier dwa bratanki i do bitki i do szklanki''''.

> Jest to tak samo dziwne jak to, że najtrwalsze sojusze są pomiędzy Francją, a Anglią...


Po prostu to nie jest pełne odwzorowanie historii... To że stosunki Polsko-Węgierskie
historycznie były poprawne, nie oznacza że w tej grze takie będą. BTW Czy to powiedzenie
nie odnosi się do czasów późniejszych?


Coś mi się zdaje, że o np. wyprawach Macieja Korwina na Czechy i Śląsk w czasie wojny dynastycznej z Jagiellonami to ktoś tu nie pamięta. Historycznie rzecz biorąc było sporo zgrzytów pomiędzy Polską a Węgrami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 08:55, MarcusBrutus napisał:

Coś mi się zdaje, że o np. wyprawach Macieja Korwina na Czechy i Śląsk w czasie wojny
dynastycznej z Jagiellonami to ktoś tu nie pamięta. Historycznie rzecz biorąc było sporo
zgrzytów pomiędzy Polską a Węgrami.

To też nie zmienia faktu że mieliśmy z Węgrami unie personalną, stosunkowo mało poważnych wojen itp.. Myślę że o to chodziło Piratowi 111.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 09:06, lawenda napisał:

> Coś mi się zdaje, że o np. wyprawach Macieja Korwina na Czechy i Śląsk w czasie
wojny
> dynastycznej z Jagiellonami to ktoś tu nie pamięta. Historycznie rzecz biorąc było
sporo
> zgrzytów pomiędzy Polską a Węgrami.
To też nie zmienia faktu że mieliśmy z Węgrami unie personalną, stosunkowo mało poważnych
wojen itp.. Myślę że o to chodziło Piratowi 111.


No miej więcej o to:) Niedawno byłem na Węgrzech (z rodziną w te wakacje) i raz czy dwa zdarzyło się że, gdy chcieliśmy gdzieś wejść, a oni się pytali skąd jesteśmy, my mówiliśmy że z Polski, a oni nas za zaprosili do zwiedzania ,za darmo (normalnie trzeba było płacić). Wchodząc do synagogi, facet któremu się płaci mówił po cichu to powiedzenie, umiał kilka słów po polsku.
Lecz -niestety- widać było że tylko starsi Węgrowie pamiętają, że historycznie całkiem wiele nas łączy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 09:06, lawenda napisał:

> Coś mi się zdaje, że o np. wyprawach Macieja Korwina na Czechy i Śląsk w czasie
wojny
> dynastycznej z Jagiellonami to ktoś tu nie pamięta. Historycznie rzecz biorąc było
sporo
> zgrzytów pomiędzy Polską a Węgrami.
To też nie zmienia faktu że mieliśmy z Węgrami unie personalną, stosunkowo mało poważnych
wojen itp.. Myślę że o to chodziło Piratowi 111.



Super że mieliśmy unię i mało wojen. Ale nie należy zapominać o całokształcie stosunków na przestrzeni całej historii, a tym bardziej je idealizować. A oto mały przykład dlaczego:

Z Litwą też mieliśmy unię personalną (i to dłużej niż z Węgrami) i mało wojen, a stosunki Polsko - Litewskie do niedawna (czyli większość XX wieku) były niezbyt przyjacielskie. Niezbyt to pasuje do obrazu jaki się wyłania, jeśli weźmie się pod uwagę tylko dwa wymienione prze Ciebie fakty historyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem z Mediewalem 2 (bez dodatku).
Gra CHOLERNIE się ścina podczas oblężeń, tak moich, jak i przy obronie miasta.
Oblężenie twierdzy jest w miarę płynne, przez pierwszą minutę, potem jest na oko ~0.2FPS, przy miastach to kompletnie wszystko się tnie od początku. Nic nie daje zmiana na NAJNIŻSZE detale. gram od początku na tych automatycznych, i ten problem jest od niedawna, znaczy nie wiem kiedy sie to zaczęło, ale wiem, że wszystko chodziło płynnie. Patcha mam 1.3.
Dodam, że z reguły nie lubię oblężeń i daję automata, do czasu, gdy Przegrałem oblężenia ANTWERPII (grałem Anglią) i mimo, że miałem tam 1000 jednostek + 200 przegrałem z Duńczykami, którzy mieli ludzi zaledwie 600 (kampania łatwa, bitwa łatwa), dałem automata dlatego, że byłem pewny, że wygram, pom za tym chciałem uniknąć walki ze względu na to ścinanie.
Ci, którzy nie balują - proszę PILNIE o pomoc. Gra jest NIEGRYWALNA.
Z góry dziękuję, pozdrawiam. Happy new year btw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorki za "dubla" ale jakoś nie ma funkcji EDYTUJ przy poscie, więc piszę nastepnego. Zamieszczam na wrzucie flimik, który ukazuje płynność gry. Filmik ma 50sek, i mam nadzieje, że nie łamię regulaminu zamieszczając tutaj filmik, który ukazuje sprawę.
LINK:
http://www.wrzuta.pl/film/5l5SiMV6ZJ/mov00212


Potwierdzam, że nie jest to najgorsza sytuacja. Gorsza była przy oblężeniu Akki przez Mongołów (600vs 100 ludzi - A:M) 0 btw. przegrana, mimo że wygrywałem. Nie wytrzymałem nerwowo - Wyjdź z bitwy i papa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2009 o 00:58, audioslave2000 napisał:

/cut/

Przeinstalowałeś grę? Zmieniałeś jakąś część w komputerze? Instalowałeś ostatnio jakieś
programy typu antywirus etc.?

Happy new year U2 btw :P.


Dzięki. Nie nic nie mam nowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować