Zaloguj się, aby obserwować  
darth_16

Medieval 2: Total War: Temat Ogólny

5725 postów w tym temacie

/cut/

Pogooglowałem trochę i nie znalazłem osoby, która miałaby podobny problem. Przeskanuj komputer i zrób defragmentację jeszcze (i możesz też podać specyfikację sprzętową komputera).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2009 o 13:01, audioslave2000 napisał:

/cut/

Pogooglowałem trochę i nie znalazłem osoby, która miałaby podobny problem. Przeskanuj
komputer i zrób defragmentację jeszcze (i możesz też podać specyfikację sprzętową komputera).



Specyfikacja jest w podpisie -
AMD Sempron 2500+ @ 2100MHz,
1280MB RAM 400MHz,
GF7300GT, DDR3 128MB, 128bit, 500/700

Zrobię skan i defragmentacje w nocy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 14:47, MarcusBrutus napisał:

Super że mieliśmy unię i mało wojen. Ale nie należy zapominać o całokształcie stosunków
na przestrzeni całej historii, a tym bardziej je idealizować. A oto mały przykład dlaczego:

Z Litwą też mieliśmy unię personalną (i to dłużej niż z Węgrami) i mało wojen, a stosunki
Polsko - Litewskie do niedawna (czyli większość XX wieku) były niezbyt przyjacielskie.
Niezbyt to pasuje do obrazu jaki się wyłania, jeśli weźmie się pod uwagę tylko dwa wymienione
prze Ciebie fakty historyczne.


Myślę jednak że ja wymieniłem ważne fakty dla stosunków Polsko - Węgierskich. Ty wymieniłeś trochę mniej ważne fakty (jedynie wyprawy Macieja Korwina), jeśli by więc patrzeć tylko fakt wymieniony przez Ciebie to ocena też będzie nieobiektywna. Powiedź o jakimś poważniejszym sporze, który mógłby pokazać że ja idealizuje nasze stosunki z Węgrami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2009 o 00:22, lawenda napisał:

> Super że mieliśmy unię i mało wojen. Ale nie należy zapominać o całokształcie stosunków

> na przestrzeni całej historii, a tym bardziej je idealizować. A oto mały przykład
dlaczego:
> > > Z Litwą też mieliśmy unię personalną (i to dłużej niż z Węgrami) i mało wojen, a
stosunki
> Polsko - Litewskie do niedawna (czyli większość XX wieku) były niezbyt przyjacielskie.

> Niezbyt to pasuje do obrazu jaki się wyłania, jeśli weźmie się pod uwagę tylko dwa
wymienione
> prze Ciebie fakty historyczne.

Myślę jednak że ja wymieniłem ważne fakty dla stosunków Polsko - Węgierskich. Ty wymieniłeś
trochę mniej ważne fakty (jedynie wyprawy Macieja Korwina), jeśli by więc patrzeć tylko
fakt wymieniony przez Ciebie to ocena też będzie nieobiektywna. Powiedź o jakimś poważniejszym
sporze, który mógłby pokazać że ja idealizuje nasze stosunki z Węgrami.



Wiesz, jeśli dla Ciebie wojna to nie jest "poważny spór", to chyba nie mamy o czym mówić. Poza tym to nie ja orgraniczam tutaj spojrzenie na historię do kilku faktów - ja przeciw temu właśnie protestuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.01.2009 o 08:48, MarcusBrutus napisał:

Wiesz, jeśli dla Ciebie wojna to nie jest "poważny spór", to chyba nie mamy o czym mówić.
Poza tym to nie ja orgraniczam tutaj spojrzenie na historię do kilku faktów - ja przeciw
temu właśnie protestuję.

Ale sam nie podajesz większej ilości faktów, przeczysz sam sobie. Jedna wojna na kilka stuleci historii to chyba nie dużo, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2009 o 15:09, sevrond napisał:

Warto za 65 zł Złotą Edycję tej gry kupić mając imperial glory

Dla mnie seria Total War jest najlepszą wychodzącą na komputery zatem jeśli masz kasę i lubisz strategie kupuj bo naprawdę warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2009 o 22:07, kurczak-AFC napisał:

Gdy tworzysz kampanię, wybierz z listy ''wyłącz pomoc'' czy jakoś tak. Lewy dolny róg.

Czyli podczas obecnej kampanii nie moge wylaczyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś doradzić jak grać Krzyżakami? Może i panowie mają silne jednostki, ale koszty utrzymania i wydatki są większe niż przychody, a żeby jakoś przeżyć muszę ciąć garnizony, a potem tylko czekać jak litewska hołota zabiera miasto po mieście, nie mówiąc już o Niemcach i Nowogrodzie...Jakieś porady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 00:17, Alexx1 napisał:

Może mi ktoś doradzić jak grać Krzyżakami? Może i panowie mają silne jednostki, ale koszty
utrzymania i wydatki są większe niż przychody, a żeby jakoś przeżyć muszę ciąć garnizony,
a potem tylko czekać jak litewska hołota zabiera miasto po mieście, nie mówiąc już o
Niemcach i Nowogrodzie...Jakieś porady?


1. Zawsze używaj opcji grabież podczas zdobywania miast. W zwykłym medku robisz co chcesz, tu należy wyzbyć się moralności, jeśli chcemy przeżyć.
2.W pierwszej kolejności rozbudowuj miasta portowe, postaraj się o miasta gdzie możesz postawić siedzibę Hanzy (na początek masz Rygę).
3. W związku z miastami zawieraj umowy handlowe z kim tylko możesz.
4. Używaj dużo kupców. Szczególnie cenne jest smoła i złoto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem zassałem demo ale jak chce właczyć gre to wyskakuje bład "Wystąpił problem z aplikacją medieval2.exe i zostanie ona zamknięta. Przepraszamy za kłopoty." spełaniam wymagania sprzetowe na poczatku myslałem że to może poprostu demo jest jakieś złe ale ściagłem z innego źródła i tez ten bład wyskakuje wiecie może w czym problem. Bo chce kupić ta gre ale jak przy demie wyskakuje taki bład to nie chce ryzykować że jak kupie gre to tez jej nie włacze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 23:18, Steel Dogg napisał:

mam problem zassałem demo ale jak chce właczyć gre to wyskakuje bład "Wystąpił problem
z aplikacją medieval2.exe i zostanie ona zamknięta. Przepraszamy za kłopoty." spełaniam
wymagania sprzetowe na poczatku myslałem że to może poprostu demo jest jakieś złe ale
ściagłem z innego źródła i tez ten bład wyskakuje wiecie może w czym problem. Bo chce
kupić ta gre ale jak przy demie wyskakuje taki bład to nie chce ryzykować że jak kupie
gre to tez jej nie włacze


Mi to wygląda na źle ściągnięte demo czyli np. nie w pełni ściągnięte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 10:17, paw216 napisał:

Proszę o poradnik do gry mediewal 2 total war


Poradnik jest zamieszczony wraz z oryginalnym, polskim wydaniem, co powinno wskazywać, że masz pirata ^^

Btw. macie premierówke, czy PK ew. ZE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 10:28, niki94 napisał:

Btw. macie premierówke, czy PK ew. ZE?


Ja mam Edycje Kolekcjonerską którą wyczaiłem na allegro za 7 dych :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 10:17, paw216 napisał:

Proszę o poradnik do gry mediewal 2 total war

Na gry-online.pl możesz kupić. Nikt go tu ci nie zamieści bo było by to piractwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2009 o 13:21, lawenda napisał:

Ale sam nie podajesz większej ilości faktów, przeczysz sam sobie. Jedna wojna na kilka
stuleci historii to chyba nie dużo, prawda?


Przeczytaj moje posty jeszcze raz. Ja podałem jeden fakt żeby obalić hipotezę o sojuszu Polsko-Węgierskim w czasach w których toczy się akcja gry. Zeby obalić hipotezę wystarczy podać jeden fakt do niej nie pasujący.
Jako że nie twierdziłem, że mieliśmy pełno wojen z Węgrami, to wcale sobie nie przeczę.

A co do zgrzytów w całokształcie historii (co akurat twierdziłem), kilka przykładów więcej:

- spór o Ruś Ruś Halicko-Włodzimierską za czasów Kaziemierza Wielkiego (trwał aż do czasu objęcia tronu przez Jadwigę, która wyrzuciła załogi węgierskie swojej siostry, organizując potężną wyprawę wojskową - obyło się bez wielkich walk, ale Halicz musiał zostać zdobyty);
- walki o wpyływy na Mołdawii i Wołoszczyźnie - także trwające od czasów Kaziemierza Wielkiego, w zasadzie aż do panowania Sobieskiego; od panowania Olbrachta trójstronny Polsko-Węgiersko-Turecki, w którym Węgry były na ogół przeciw nam (walki w latach 1497-98, potem wyprawa Jana Zamojskiego z 1600 roku i wypad lisowczyków na Siedmiogród w 1620 - wstęp do wojny polsko-tureckiej)
- najazd księcia Rakoczego w trakcie Potopu (półroczna kampania wojenna, która dodatkowo wyniszczyła Rzeczpospolitą).

No i nie należy zapominać o udziale Węgrów po stronie Austriackiej (właśnie wspomniane pretensje to Rusi Halicko-Włodzimierskiej królów węgierskiech, wykorzystali Habsburgowie jako pretekst) zarówno w rozbiorach Polski, jak i walkach przeciw nam w czasie Wojen Napoleońskich (np. w bitwie pod Raszynem). A żeby dopełnić obrazu - Węgrzy wcale nie popierali dążeń Polaków do ustanowienia większej autonomii Galicjii (były nawet plany trójnarodowej monarchii Austro-Węgiersko-Polskiej) na przełomie XIX i XX wieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować