Zaloguj się, aby obserwować  
darth_16

Medieval 2: Total War: Temat Ogólny

5725 postów w tym temacie

>> No tak robię, ale coś tam zawsze na nich tracę, bo komp wysyła ich na surowce i zarabia.

Jeśli masz podpisane prawa handlowe z krajem, który ma kupca na twoim terytorium też dostajesz całkiem sporo florenów, np. na szlak bursztynowy komputer niemal od pierwszych tur wysyła kupców, którzy zarabiają do 400 florenów. Grając Polską (na jej terenach ten szlak leży) i mając podpisane te prawa handlowe możesz dostawać nawet 700-900 florenów za nic, bo twoi kupcy raczej nie mają po co walczyć o bursztyn (dla Polski ledwie ok. 20 florenów), najlepiej wyślij ich do Wenecji po tkaniny, lub do Bizancjum po jakieś inaczej się nazywające tkaniny (nie pamiętam) albo do Egiptu po Bawełnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To w sumei też dobrze. Teraz gram Danią. denerwuje mnie troche to, że własnie ide przez połowe mapy, a w Bizancjum juz są kupcy, którzy sa lepiej szkoleni\maja wieksze doswiadczenie i zaraz mnie i tak ktoś przejmie. Teraz otrzymałme gildie kupiecka to pocwicze troche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zaczynam grać w Wielką Kampanię po raz drugi, tym razem nasz wspaniała Polską. I jak na razie, jestem bardzo pozytywnie zaskoczony! Dosyć łatwe miejsce startowe, ciekawe wojska no i te sztandary z orłem białym trzepoczące podczas bitew :D Zobaczymy co będzie dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko , czy jeżeli upłynie założone ponad 200 tur w długiej kampanii , to gra się nagle skończy ? czy będzie trwała dalej i skończę gdy mi odpowiada ? I drugie pytanie - czy jest dużo przeskok pomiędzy średnim a dużym poziomem trudności ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2009 o 21:01, timon 111 napisał:

Mam pytanko , czy jeżeli upłynie założone ponad 200 tur w długiej kampanii , to gra się
nagle skończy ? czy będzie trwała dalej i skończę gdy mi odpowiada ? I drugie pytanie
- czy jest dużo przeskok pomiędzy średnim a dużym poziomem trudności ?

jezeli udalo Ci sie wypelnic zadania kampani to mozesz dalej grac ale jezeli nie to po 200turach gra sie konczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2009 o 21:31, misiakpitra napisał:

> Mam pytanko , czy jeżeli upłynie założone ponad 200 tur w długiej kampanii , to
gra się
> nagle skończy ? czy będzie trwała dalej i skończę gdy mi odpowiada ? I drugie pytanie

> - czy jest dużo przeskok pomiędzy średnim a dużym poziomem trudności ?
jezeli udalo Ci sie wypelnic zadania kampani to mozesz dalej grac ale jezeli nie to po
200turach gra sie konczy

Jeśli się nie uda też można kontynuować;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.01.2009 o 18:27, kakinho1992 napisał:

Jeśli się nie uda też można kontynuować;)

mi sie wydaje ze nie mozna kontynuowac kampani jezeli nie wypelnilo sie glownego zadania kampani ale moge sie mylic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2009 o 18:42, misiakpitra napisał:


> Jeśli się nie uda też można kontynuować;)
mi sie wydaje ze nie mozna kontynuowac kampani jezeli nie wypelnilo sie glownego zadania
kampani ale moge sie mylic

Mi się nigdy nie udawało zdążyć z wszystkimi miastami i zawsze mogłem kontynuować.

Mam takie pytanko jak wg was najlepiej walczyć z Tatarami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2009 o 17:17, Luk Zombi napisał:


> Mam takie pytanko jak wg was najlepiej walczyć z Tatarami?

A kim walczysz?

Znaczy aktualnie nikim:P
Ale zwykle Anglikami, Tatarzy zawsze sprawiali mi ogromne problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.01.2009 o 13:41, kakinho1992 napisał:

> A kim walczysz?
Znaczy aktualnie nikim:P
Ale zwykle Anglikami, Tatarzy zawsze sprawiali mi ogromne problemy.


No tu akurat będzie ciężko, bo mimo dobrych łuczników i piechoty to Anglicy kiepscy są na Tatarów.
1. Poczekaj jak Tatarzy rozproszą siły i niszcz pojedyncze armie, walka z połączonymi wojskami tatarskimi to zły pomysł.
2. Umocnij zamki i miasta na kierunku ekspansji Tatarskiej, najważniejsze to wybudowanie artylerii w wieżach. Niech Tatarzy wytracą armie próbując zdobyć zamek/miasto.
3. Na słonie twórz oddziały strzelców (prochowych). Postaraj się wybić jak najwięcej słoni kiedy będą wśród wrogiego wojska - reszta słoni oszaleje i będzie tratować wszystko na swojej drodze.
4. Wykorzystaj zabójców do eliminowania najgroźniejszych dowódców tatarskich.
5. Anglicy świetnie się nadają do zasadzek. Rób je jak najczęściej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2009 o 17:42, Luk Zombi napisał:


> > A kim walczysz?
> Znaczy aktualnie nikim:P
> Ale zwykle Anglikami, Tatarzy zawsze sprawiali mi ogromne problemy.

No tu akurat będzie ciężko, bo mimo dobrych łuczników i piechoty to Anglicy kiepscy są
na Tatarów.
1. Poczekaj jak Tatarzy rozproszą siły i niszcz pojedyncze armie, walka z połączonymi
wojskami tatarskimi to zły pomysł.
2. Umocnij zamki i miasta na kierunku ekspansji Tatarskiej, najważniejsze to wybudowanie
artylerii w wieżach. Niech Tatarzy wytracą armie próbując zdobyć zamek/miasto.
3. Na słonie twórz oddziały strzelców (prochowych). Postaraj się wybić jak najwięcej
słoni kiedy będą wśród wrogiego wojska - reszta słoni oszaleje i będzie tratować wszystko
na swojej drodze.
4. Wykorzystaj zabójców do eliminowania najgroźniejszych dowódców tatarskich.
5. Anglicy świetnie się nadają do zasadzek. Rób je jak najczęściej.

No zauważyłem, że jest ciężko:P
Na razie nie gram bo kompa mam za słabego i obojętnie na jakich detalach gram to oblężenia i obrony miast/zamków tną się strasznie, a dla mnie na mocniejszego przeciwnika trzeba samemu bronić bo komputer przeważnie przegra;)
No i właśnie najgorsze są te słonie ale jak one spanikują to już bywało przeważnie dobrze;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś pierwszy raz w życiu rozpocząłem kampanię Szkocją. Powiem Wam, że jeszcze ŻADNĄ frakcją nie grało mi się tak łatwo oO. Anglików wyparłem z wyspy BŁYSKAWICZNIE, ale oczywiście nie mogę ich zniszczyć bo stary dziad aka papież się dowala... Tak czy inaczej, Szkotami (SzkoTami, nie szkoPami!!) gra się banalnie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w Kampanii Amerykańskiej, jako cel mam przeżyć: Imperium Azteków i Majów, to znaczy, że mam ich zniszczyć? Bo po wojnie z Majami miałem tak zniszczone państwo, że przez kilkadziesiąt tur odbudowywałem je, a przewinęli się jeszcze Anglicy, Francuzi i Tlaxcalanie. Teraz już mam kasy od cholery, ale przez ten czas co się bawiłem w powstanie Nowej Hiszpanii z kolan, Aztekowie dali czadu i mają około 26 prowincji, a zostało 90 tur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O świetnie ;/. Chyba zastosuję taktykę:
-poprawa stosunków
-20 potężnych armii z działami i dowódcą
-podprowadzę ich pod same wioski
-i podczas jednej tury zaatakuję

Jak wszystko ładnie pójdzie to zostanie im ok. 5 wiosek i zrujnowana gospodarka. W pamięci to zajmie z 30-40 tur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyślij im Hiszpańskie syfilis :D! A tak serio to dobrym rozwiązaniem będzie właśnie zebranie armii i atak w jednej turze. A jak będziesz miał działa to pójdzie Ci łatwo bo dla nich to czarna magia i morale im się obniżą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Trafił mi się bardzo dziwny błąd, w zasadzie trudny do opisania. W czasie gry nagle pojawia się okienko z napisem smartheap library i gra wychodzi do Win... Mam nadzieję, że screen przybliży sytuację:

http://***

[M - w]

Dziękuję, pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować