Zaloguj się, aby obserwować  
darth_16

Medieval 2: Total War: Temat Ogólny

5725 postów w tym temacie

Dnia 11.02.2009 o 11:46, Szympek napisał:

Mógłby mi ktoś powiedzieć czemu w Wielkiej Kampanii mam tylko 5 frakcji do wyboru? Pozostałe
jakoś trzeba odblokować czy coś?


Tak, musisz przejść kampanie, żeby odblokować następne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2009 o 11:46, Szympek napisał:

Mógłby mi ktoś powiedzieć czemu w Wielkiej Kampanii mam tylko 5 frakcji do wyboru? Pozostałe
jakoś trzeba odblokować czy coś?


Ewentualnie poszukaj moda, ktory odblokuje inne frakcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2009 o 11:46, Szympek napisał:

Mógłby mi ktoś powiedzieć czemu w Wielkiej Kampanii mam tylko 5 frakcji do wyboru? Pozostałe
jakoś trzeba odblokować czy coś?


Poszukaj pliku descr_strat.txt otwórz notatnikiem lub innym programem i tam możesz odblokować inne frakcje.
Frakcje z unlockable przenieś do playable.

Na wszelki wypadek zrób sobie kopię tego pliku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2009 o 16:03, kurczak-AFC napisał:

@MastAlol, nie wprowadzaj ludzi w błąd. Aby odblokować jakąś frakcję należy ją zniszczyć
grając jednym z podstawowych państw. A przejście kampanii nie jest równoznaczne ze zniszczeniem
wszystkich frakcji.


Jak przeszedłem kampanię Anglią to miałem prawie wszystkie frakcje odblokowane, a na pewno ich nie podbijałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2009 o 16:56, kurczak-AFC napisał:

Musiałeś zniszczyć daną frakcję. Inaczej byś ich nie odblokował bez mieszania w plikach
gry.


Nie grzebałem w plikach gry ani nich nie niszczyłem, po przejściu krótkiej kampanii Anglią miałem wszystkie kraje odblokowane oprócz czterech zablokowanych jako niegrywalne. MastAlol ma chyba jednak racje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się skłąda, że jak przejdziesz kampanię to masz wszystkie grywalne frakcje odblokowane. Więc MastAtol miał racjię, a ty wyszedłeś dziwnie w mych oczach. Czepiasz się a nie sprawdzisz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ee, nawet w poradniku jest napisane: ''aby móc grać Polską [...] najlepiej jest rozpocząć kampanię Cesarstwem Niemieckim i doprowadzić do upadku Państwo Polskie''. Czy jakoś tak. I tekst, że nie sprawdzę nie jest na miejscu bo już kilka razy tą grę przeszedłem oO.

EDIT: Ale ok, może jest tak jak mówicie. Kierowałem się tym co w poradniku napisane, bo to brzmi jakby frakcję trzeba było zniszczyć aby nią grać. Jeśli starczy przejść kampanię to przepraszam za problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zniszczy się w kampanii ( nie ważne czy krótkiej czy długiej ) jakąś frakcję, jest ona odblokowana, i żeby tą frakcją grać nie musisz przechodzić całej kampanii. Ale przechodząc kampanię, odblokowujesz za jednym zamachem wszystkie grywalne frakcje. Proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania:
1.W którym roku jest dżuma?
2.Jak wygląda (co się dzieje w miastach, w których rejonach Europy jest itp)
3.Czy może występować w miastach o wybudowanych wszystkich budynkach podwyższających higienę (ratusze)?
Proszę o odpowiedź.

Pozdro 4 all,
Paplok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2009 o 16:02, Rombacz napisał:

Mam dwa pytania:
1.W którym roku jest dżuma?
2.Jak wygląda (co się dzieje w miastach, w których rejonach Europy jest itp)
3.Czy może występować w miastach o wybudowanych wszystkich budynkach podwyższających
higienę (ratusze)?
Proszę o odpowiedź.


1. Nie pamiętam dokładnie, ale ok. 130 tury
2. Masz - 7,5 do przyrostu naturalnego, żołnierze w armiach na polu i w garnizonach tracą co turę kilka jednostek (jest taki bug, że zaraza fortów się nie tyka), brak handlu (wtedy jest problem z utrzymaniem armii, często nie będzie Cię stać na postawienie budynku), może ci zginąć generał.
3. Tak we wszystkich, wtedy nie znano lekarstwa na dżumę. Oczywiście z czasem znika, ale jeśli prowadzisz wojnę z kilkoma państwami, przez jakieś 30 tur może być ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe Bogu ducha winni ludzie i ich do eksterminacji... dobre.

Ostatnio mnie naszło, że mogliby zrobić IIWW: Total War (2 wojna światowa). Byłoby to trudne (Tworzenie okopów, samoloty, artyleria nie na polu bitwy, np. morska z dalekim zasięgiem, współrzędne podajesz i łódź strzela). Dajcie swoje pomysły na kolejne części Total War, bo mi osobiście się Empire nie podoba. Tekstury i faktury np. budynków brzydkie, dziwnie wyglądający panel dowodzenia i niepotrzebne, nowe opcje do mapy kampanii ("ogólnoświatowa" rekrutacja, zaznaczasz i program wybiera w jakiej osadzie szkolić). Nie wiem, czy tak to wygląda, ale spotkałem się z tego opisem w pewnej recenzji. Jak już mówiłem, Empire: TW nie bardzo mi się podoba. Wolę mniej skomplikowane, np. Rome. Po kilku latach dalej gram w niego i rzadziej w Medievala. Dajcie swoje pomysły na kolejne części Total War (to już było, ale przypominam).

Pozdro 4 all,
Paplok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wizja ciekawa, ale nie sądzę żeby to się udało w cyklu Total War, po prostu ta seria jest stworzona do walk z setkami ludzi, ogromnymi oddziałami. IIWŚ to zupełnie inny rodzaj działania, tu się nadają gry taktyczne takie jak Combat Missions czy Close Combat. Ogólnie to ciężko by było stworzyć coś takiego co by było idealne do standardów TW, a czego już nie widzieliśmy w tym cyklu, ale chciałbym ujrzeć sequel Shoguna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że podczas IIWW miasta nie podbijało się tak o, jedna bitwa i koniec. Armie zdobywały pojedyncze dzielnice, ba, nawet mniejsze kawałki miast. Byłoby strasznie trudno zrobić coś takiego. Poza tym, jest masa innych gier o IIWW :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech zapomną o WŚ bo wtedy ta gra straci cały swój klimat. Tutaj epoka w Empire już ledwo podchodzi pod serie bo za bardzo ważna jest broń palna a dalej to już gorzej będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować