Zaloguj się, aby obserwować  
darth_16

Medieval 2: Total War: Temat Ogólny

5725 postów w tym temacie

Dnia 26.02.2009 o 23:25, Izrafel92 napisał:

> Najemnicy są dostępni co 4-5 tur. Nie da się ich "zwabić", jeśli o to ci chodzi.
Ja co
> turę robię po prostu "obchód" jakimś generałem po prowincjach i werbuję wszystkich
najemników,
> jakich się da. Jednym generałem werbuję, aż dostanie do świty Kapitana Najemników,
potem
> werbuję ich innym.
>
> Pozdro 4 all,
> Paplokh


Nie szkoda ci kasy? Najemnicy dostaja spory zold. Kosztownie jest ich utrzymywac tak
na dluzsza mete.



Ja werbuję tylko tych, których warto - np. Pavise Crossbowmen gdy gram Polską, czy najemnych rycerzy (piechotę) frakcjami bliskowschodnimi. Uzupełnienie armii o kilka takich jednostek (o ile podobnych do nich nie możesz normalnie rekrutować) jest warte kosztów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2009 o 08:42, MarcusBrutus napisał:

> > Najemnicy są dostępni co 4-5 tur. Nie da się ich "zwabić", jeśli o to ci chodzi.

> Ja co
> > turę robię po prostu "obchód" jakimś generałem po prowincjach i werbuję wszystkich

> najemników,
> > jakich się da. Jednym generałem werbuję, aż dostanie do świty Kapitana Najemników,

> potem
> > werbuję ich innym.
> >
> > Pozdro 4 all,
> > Paplokh
>
>
> Nie szkoda ci kasy? Najemnicy dostaja spory zold. Kosztownie jest ich utrzymywac
tak
> na dluzsza mete.


Ja werbuję tylko tych, których warto - np. Pavise Crossbowmen gdy gram Polską, czy najemnych
rycerzy (piechotę) frakcjami bliskowschodnimi. Uzupełnienie armii o kilka takich jednostek
(o ile podobnych do nich nie możesz normalnie rekrutować) jest warte kosztów.



Ja rekrutuje najemnikow tylko przed wiekszymi bitwami i tylko, gdy sa potrzebni. Zaraz po nich rozwiazuje oddzialy. Szkoda mi pieniedzy na nich xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2009 o 15:04, Izrafel92 napisał:

Ja rekrutuje najemnikow tylko przed wiekszymi bitwami i tylko, gdy sa potrzebni. Zaraz
po nich rozwiazuje oddzialy. Szkoda mi pieniedzy na nich xd


Już to pisałem wcześneij ale napsizę jeszcze raz. Ja jak grałem jakimś słabszym państwem to kupowałem najemników na początku i głównie oni szli umierać :) Sam miałem np oddzialy strazy miejskiej, które po walce zostawały w mieście, a najemnicy szli dalej. Wg mnie lepiej jest ich wytracić do końca niż robić tak jak Ty. Kupno ich i zwolnienie mi się nie za bardoz oplacaly. Warto też docenić kuszników w początkowej fazie gry. Można dziesiakować oddziały wroga samemu nic nie tracąc dzięki ich dalekiemu zasięgowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2009 o 15:37, Ceteris Paribus napisał:

> Ja rekrutuje najemnikow tylko przed wiekszymi bitwami i tylko, gdy sa potrzebni.
Zaraz
> po nich rozwiazuje oddzialy. Szkoda mi pieniedzy na nich xd

Już to pisałem wcześneij ale napsizę jeszcze raz. Ja jak grałem jakimś słabszym państwem
to kupowałem najemników na początku i głównie oni szli umierać :) Sam miałem np oddzialy
strazy miejskiej, które po walce zostawały w mieście, a najemnicy szli dalej. Wg mnie
lepiej jest ich wytracić do końca niż robić tak jak Ty. Kupno ich i zwolnienie mi się
nie za bardoz oplacaly. Warto też docenić kuszników w początkowej fazie gry. Można dziesiakować
oddziały wroga samemu nic nie tracąc dzięki ich dalekiemu zasięgowi.



A no, co do kusznikow sie zgodze. Moim francuscy kusznicy calkiem niedawno wystrzelali caly Mauryjski Jihad ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2009 o 21:20, JanoP napisał:

O co w tym chodzi i jak to zmniejszyć?


Ciężko powiedzieć, trzeba znaleźć konkretne źródło tego problemu, ew. masz korupcję jako sport narodowy :) Chociaż są pewne granice (chyba..) i to jest bardzo podejrzane.

Może masz duże armie rebeliantów ew. wrogów na swoich ziemiach i powodują jakieś zniszczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Głównymi czynnikami korupcji w MII:TW, o ile pamiętam, jest odległość prowincji od stolicy (to w przypadku miast) oraz brak autorytetu władczy i lepkie palce gubernatorów.

Nie straciłeś niedawno stolicy może?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 15:02, MarcusBrutus napisał:

Głównymi czynnikami korupcji w MII:TW, o ile pamiętam, jest odległość prowincji od stolicy
(to w przypadku miast) oraz brak autorytetu władczy i lepkie palce gubernatorów.

Nie straciłeś niedawno stolicy może?


Od początku gry mam na stolicę Arhus (czy jakoś tak, w Danii) ostatnio zmieniłem na Konstantynopol. Bardziej mi się opłacało. Aktualnie mam ponad 7k w dziale korupcja. ;( Jak to zniwelować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2009 o 18:14, misiakpitra napisał:

jaki jest najlepszy mod ktory dodaje nowe kampanie prowincje jednostki i podobne??


Wg mnie deus lo voult. Polecam. Choc chyba powinno się grać na vh\vh. Ja grałem chyba na normal to nikt mi wojny nie wypowiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Radzę się wstrzymać jeszcze minutkę, bo niedługo wychodzi mod "The Third Age: Total War"

Mod przenosi całą grę do Śródziemia, jest gotowy w 94 % i wygląda przegenialnie :D
Walczymy w całym Śródziemiu, do wyboru: Gondor, Rohan, elfy, krasnoludy, Mordor, Harad i Isengard.
Tu ciekawe forum (po angielsku) możemy obejrzeć jednostki i inne elementy moda - http://www.twcenter.net/forums/forumdisplay.php?f=654

oraz zwiastun http://files.filefront.com/TRAILER+TATW+Map+Largempg/;13358198;/fileinfo.html/1/1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie. Nie dawno upatrzyłem sobie tą grę do kupna (wiem, że trochę późno, ale cóż poradzę). I chciałbym wiedzieć czy ta gra jest trudna czy łatwa? Grając w Rome Total War jakoś mi nie szło, bo miasta nie wiem jak wpadały w zadłużenie i nie dawałem rady (nie chciałbym wyglądać na nieudacznika). Czy Medieval jest prostszy w rozgrywce czy trudniejszy, bo mam jeszcze do wyboru Soulstorma i Stalkera? Czy po prostu warto kupić tą grę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, to jest strategia. Trzeba dużo myśleć i wiedzieć jak grać. Nie wywalać głupio kasy, planować wydatki. Nie trzymać zbyt wielkiej armii, ona pochłania kasę jak amerykańskie samochody benzynę. Musisz obrać odpowiednią taktykę. Na początek najłatwiejszy poziom trudności, jeśli Ci całkiem nie idzie i frakcja, którą łatwo zacząć :). Na szczęście w internecie jest masa poradników jak grać daną frakcją, jest dokładnie opisane, które prowincje podbijać i jakie budowle budować, etc. Możesz sobie pomóc, wtedy zobaczysz, że ta gra jest po prostu genialna. Na początku nie wszystko będzie szło po Twojej myśli ale nie zniechęcaj się, w końcu nabierzesz wprawy. Ja grę szczerze polecam!!
P.S.
Zawsze zostają magiczne wyrażenia do wklepania w konsolę :D. Ale tego nie polecam, możesz się od tego uzależnić i cała przyjemność płynący z gry pójdzie się pipkać ; /.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A będzie multiplayer? Fajnie jeśli tak. Ściągnę na pewno i wypróbuję. Ciekawi mnie jak będą wyglądały bitwy i czy będzie możliwość kierowania Nazgulami :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2009 o 20:55, kurczak-AFC napisał:

A bedzie multiplayer? Fajnie jeśli tak. Ściągne na pewno i wypróbuje. Ciekawi mnie jak
bedą wygląda3y bitwy i czy bedzie mo?liwośa kierowania Nazgulami :).


1. Prawdopodobnie tak, ale nie jestem pewien na 100%
2.Ogólnie to masz pokazane na zwiastunie, po prostu Total War w Śródziemiu :D
3. Tak, Nazgule bedą jako genera3owie. Tu masz Nazgula w otoczeniu Czarnych Stra?ników Numenoru

20090318075838

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować