Zaloguj się, aby obserwować  
darth_16

Medieval 2: Total War: Temat Ogólny

5725 postów w tym temacie

Dnia 06.03.2010 o 21:46, Karol44 napisał:

No i przegrasz bo Anglia ma opancerzonych mieczników i angielskich rycerzy kawalerów
ma Francja.


KuroNeko to pancerna jest w szybkiej bitwie a kampanii ich nie ma?

Spieszeni Rycerscy Kawalerowie we Francji ? Ciekawe. A faktycznie Anglia nie ma Pancernej Straży, a w szybkich bitwach to nawet nie próbowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2010 o 10:10, Karol44 napisał:

Więc nie masz doświadczenia w tej grze.

Dobra, mów co chcesz, ja się od tej "dyskusjii" wzbraniam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2010 o 11:34, konio1073 napisał:

> Więc nie masz doświadczenia w tej grze.
Dobra, mów co chcesz, ja się od tej "dyskusjii" wzbraniam.

Nie dziwię się.
Zacząłem sobie grać Danią i jest porządnie wzmocniona w stosunku do jedynki i dodatku (gdzie została "lekko" wzmocniona, ale mogę się mylić, dawno grałem). Szczególnie huskarlowie są dobrzy (piechota i jazda).
I jeszcze pytanie: co muszę wybudować, aby "produkować" (ludzi de facto nie da się produkować :P) skandynawskich mieczników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2010 o 18:41, Firefly94 napisał:

> > Więc nie masz doświadczenia w tej grze.
> Dobra, mów co chcesz, ja się od tej "dyskusjii" wzbraniam.
Nie dziwię się.
Zacząłem sobie grać Danią i jest porządnie wzmocniona w stosunku do jedynki i dodatku
(gdzie została "lekko" wzmocniona, ale mogę się mylić, dawno grałem). Szczególnie huskarlowie
są dobrzy (piechota i jazda).
I jeszcze pytanie: co muszę wybudować, aby "produkować" (ludzi de facto nie da się produkować
:P) skandynawskich mieczników?

Do rekrutacjii Skandynawskich Mieczników, potrzebujesz Fortecy (ulepszenia zamku) i na poziomie tego ulepszenia, trzeba maksymalnie rozwinąć koszary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem, żę można zdobyć świętgo Graala, wie ktoś jak go zdobyć? Bo np. włócznie miałem kilkanaście razy, ale za cholere nie wiem jak zdobyć Graala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2010 o 19:55, sirHAHA napisał:

Wyczytałem, żę można zdobyć świętgo Graala, wie ktoś jak go zdobyć? Bo np. włócznie miałem
kilkanaście razy, ale za cholere nie wiem jak zdobyć Graala.

Zobacz stronę wcześniej, tam Luk_Der_Ritter odpisał mi na podobne pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2010 o 20:11, Budyn napisał:

Macie może jakieś porady dla początkującego w tego typu gry? :P

Hmm, no to przede wszystkim:
1. W miastach, które posiadasz na początku ustaw wysoki poziom podatków dopóty, dopóki zadowolenie mieszkańców (czy coś w tym stylu) nie spadnie poniżej 100%.
2. W podbitych miastach utrzymuj duży garnizon, obniż podatki do niskich/normalnych, a kiedy zadowolenie będzie powyżej 100% - patrz pkt. 1.
3. Jako, że większość nacji z początku nie ma dobrej kawalerii, polecałbym inwestować w piechotę i rozbudowę koszar. Ale napisałem większość, bo np. Polska czy Ruś od początku mają dobrą jazdę (nasi mają także niezłą piechotę na początku, w przeciwieństwie do Rusinów).
4. Jeśli chcesz zagrać innym państwem, niż pierwsze dostępne, zrób "rusha" - np. zacznij grać Anglią, w maks. 5 tur rozjedziesz Szkotów (po Danii najlepsza piechota), zacznij Rzesz... Świętym Cesarstwem Rzymskim, to w dwie tury podbijesz Danię (moja ulubiona frakcja), a w trochę więcej Polskę (gra nią to wyzwanie!), a następnie skończ grę, i możesz zacząć kampanię nowym dostępnym państwem.
Etc, etc.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Turcy (ktorych co prawda trzeba odblokowac) tez maja swietna jazde od poczatku. Ich konnymi lucznikami kazdego mozna "przeorac". Wlasnie nimi gram i jak do tej pory sie nie zawiodlem.

Poza nimi najlepiej gra sie Niemcami. "Rycerze Imperialni" fajnie brzmi xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2010 o 21:28, Izrafel92 napisał:

Turcy (ktorych co prawda trzeba odblokowac) tez maja swietna jazde od poczatku. Ich konnymi
lucznikami kazdego mozna "przeorac". Wlasnie nimi gram i jak do tej pory sie nie zawiodlem.

Ja jeszcze Turków nie odblokowałem, ale czytałem na TW.org, że świetni są.

Dnia 12.03.2010 o 21:28, Izrafel92 napisał:

Poza nimi najlepiej gra sie Niemcami. "Rycerze Imperialni" fajnie brzmi xd

Ja tam nie lubię Aryjczyków. Ot, po prostu za ciency są później :P. Ale gotyccy rycerze niczego sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciency? Ja pod koniec kampani nie mialem godnego przeciwnika dla imperialnych rycerzy, dzial, rycerzy gotyckich i calej reszty. A wojne prowadzilem...mozna by rzec "swiatowa" (XD)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2010 o 21:49, Izrafel92 napisał:

Ciency? Ja pod koniec kampani nie mialem godnego przeciwnika dla imperialnych rycerzy,
dzial, rycerzy gotyckich i calej reszty. A wojne prowadzilem...mozna by rzec "swiatowa"
(XD)

Moim zdaniem ciency :P. Wolę Duńczyków (huskarlowie i skandynawscy łucznicy FTW!) :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niemcami mozna ich rozniesc w kilka tur :] Moge pokazac ci pare screenow z listami jencow po bitwach z dania ]:->

Oj, sporo wtedy wikingow ubylo xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każda frakcja w tej grze jest za mocna pod warunkiem, że jest prowadzona przez gracza. Żadna frakcja komputerowa nie jest wstanie pokonać gracza z krwi i kości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2010 o 21:55, Izrafel92 napisał:

Niemcami mozna ich rozniesc w kilka tur :] Moge pokazac ci pare screenow z listami jencow
po bitwach z dania ]:->

Wiem, ja rozwaliłem w trzy :P.
KuroNeko - Dobrze twierdzisz, skończmy dyskusję Izrafel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2010 o 08:52, Konstantynopolitan napisał:

Po drugie, Niemcy to wg mnie najlepsza frakcja, po odkryciu prochu rozwala każdą inną.

[...] którą nie steruje gracz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2010 o 08:52, Konstantynopolitan napisał:

Po pierwsze, Aryjczycy to Persowie, Hitler obrał sobie "patrona", nie patrząc, kim naprawdę
jest.

Doskonale o tym wiem, ale mam takie zboczenie po II wojnie.

Dnia 13.03.2010 o 08:52, Konstantynopolitan napisał:

Po drugie, Niemcy to wg mnie najlepsza frakcja, po odkryciu prochu rozwala każdą inną.

Moje zdanie jest dokładnie takie same jak KuroNeko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też zgadzam się z KuroNeko. W żadnej grze komputerowa inteligencja (choćby była na ultramegohiperświetnym poziomie) nie pokona człowieka. Kiedyś bodajże grałem szwab.... Cesarstwem Rzymskim, została mi jedna prowincja (Bardzo Trudny poziom trudności w końcu), ale parę szybkich i przemyślanych decyzjii i co ? Danii została jedna prowincja, Polska uległa, podobnie jak państa włoskie.

PS Firelfy - Dania rlz !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować